danielhaker

Luźne rozmowy producentów mleka

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Gość   
Gość

To wydajność z około 340dni bo jest tam jakiś przelicznik. Te R nie jest wiarygodne. Najbardziej wiarygodne jest to ile mleka dostarczył się do skupu. To ile dostarczyłem przy tej wydajności 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

A czy taka osoba jak ja mógł bym zobaczyć np wydajność gospodarstw od nas tych pod oceną? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Damianzetor9540 11 405  kg 4,32%tłuszczu 3,53% bialka kolego jak się robi takie parametry?? W twoje parametry jeszcze jestem skłonny uwierzyć ale w to 

GR Skoneczny Jacek i konrad  Strzebieszew krowa PL-005164930637 ojciec PL-005034928498 Lukas wydajność  305 dni 20 417kg mleka 5,20%tłuszczu 3,43%bialka 1699 SM 

Normalnie leżę i kwicze że śmiechu normalnie śmiech na sali że w tej głupiej ocenie takie rzeczy przechodzą. Patrzę tam w łódzkim u was to nieźle agenty a zeotechnicy żałośni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

U tej krowy z tymi parametrami to jak by miała 12tys to kosmos. Toz ta SM to rekord świata powinni gościa w księdze rekordów Guinnessa zapisać 

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianzetor9540    2705

Przykład stada które podałeś to akurat nie moje, można obejrzeć trochę o tej oborze na yt  

 

Przykład krowy co podałeś to także dla mnie abstrakcja, jak dobrze kojarzę to z tego gospodarstwa z filmiku krowa dała 17 tyś kg z parametrami 2,97% i 2,97 % 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tedek2    65
6 godzin temu, ZosiaSamosia napisał:

Taaaa..... jasne. :P 

Nie musisz wierzyc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ukaszProcho    91

Link włączyłem ale dalej nie wiem gdzie to wyszukać nigdy tego nie sprawdzałem w necie tylko książka przychodziła ktoś poda juz łódzkie dla ułatwienia życia? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Miał ktoś taki przypadek że po otwarciu pryzmy kuku z wierzchu ma normalny kolor w sensie zielono - żółty a pod spodem jest taka jakby brązowa - wiśniowa. Nie jest spleśniała. Krowy ją zjadły bez problemu. Ciekawe czy w dalszej części pryzmy też będzie miała taki kolor. Czym ten kolor może być spowodowany? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianzetor9540    2705
2 godziny temu, ukaszProcho napisał:

Link włączyłem ale dalej nie wiem gdzie to wyszukać nigdy tego nie sprawdzałem w necie tylko książka przychodziła ktoś poda juz łódzkie dla ułatwienia życia? 

Wchodzisz w mój link co podałem stronę wcześniej 

Klikasz "wyniki oceny" 

i przewijasz aż do samego dołu praktycznie gdzie masz "książkę" dla regionu Parzniew 

I szukasz sobie Łódzkiego, najpierw jest Mazowieckie, Podlaskie i Łódzkie. 

 

Screenshot_20180322-191634.png

Screenshot_20180322-191656.png

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysieek    337
2 godziny temu, mk9422 napisał:

Miał ktoś taki przypadek że po otwarciu pryzmy kuku z wierzchu ma normalny kolor w sensie zielono - żółty a pod spodem jest taka jakby brązowa - wiśniowa. Nie jest spleśniała. Krowy ją zjadły bez problemu. Ciekawe czy w dalszej części pryzmy też będzie miała taki kolor. Czym ten kolor może być spowodowany? 

Ja tak miałem na czesci. Strasznie późno koszona, sucha.  Ale nic to dobrego bo źle pachniało i gorzej jadly.Pod powierzchnią warstwa także z 15 cm? U mnie w tym miejscu mógł być bombel powietrza. Może zbutwiałe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

@krzysieek Tak pod spodem ma taki kolor. Dziś ją otworzyłem więc zobaczę jak będzie później. Ma taki kolor na samym dole gdzie poszła dość sucha kukurydza. To początek pryzmy gdzie jej wysokość ma 30-40 cm , zobaczymy jak będzie wyglądała później.  Na początku myślałem że spleśniałe ale nie widać nigdzie pleśni. Nie jest pozlepiana. Ma zwykłą strukturę tylko kolor inny. Krowy ją jadły tak samo jak tą zieloną 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysieek    337

Tak,z początku gdzie była cienka warstwa też tak było. Trochę mnie przerażenie wzięło po otwarciu jesienią ale zjadły i większych problemów nie było

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Też byłem zdziwiony tym widokiem.  Ciekawe co mogło na to wpłynąć. Powietrze u mnie raczej nie mogło to być bo jednak na początku wjeżdża się z pełnymi przyczepami więc dogniecione konkretnie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Kukurydza zmienia kolor na ciemny, pomarańczowo- brązowy i zmienia zapach, gdy grzeje się w momencie formowania pryzmy. Czasem gdzieś jest luźniej, niedogniecione, ale zazwyczaj po wierzchu. Nigdy wgłąb nie wchodziło. Jakiś czas temu zauważyłem najpierw w środku małe niebieskie grudki jak pięść, wydłubałem i myślałem, że to wszystko. Później jednak złapałem krokodylem a tam się grzeje kilkunasto centymetrowa warstwa niebieskiej pleśni. Wybrane do czysta i mam nadzieję, że więcej nie będzie. Chyba jakieś powietrze siedziało w środku. Boki są mniej ubite a nic nie pleśniało, tylko w środku ubite. Bądź tu mądry i znajdź przyczynę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

W pierwszej pryzmie przez jakieś 3 metry miałem takie niebieski gródki ale to na wielkość paznokcia. Zdarzały się większe. Według mnie wzięło się to od grzyba który pojawił się na kolbie na polu. Pryzmę formowałem pierwszego dnia do 23 a następnego kilka godzin dogniataliśmy na dwa ciągniki i została przykryta. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przezuwaczka    446

Podobno grudki pleśnie biorą się od oleju kapiącego z ujeżdżającego ciągnika. Ja bardziej bym na głownię stawiała. Co do różowego koloru to na pewno problem z fermentacją. Miałam kiedyś na szczytach pryzmy blisko bel i gorzej ubite. Wystarczy trochę powietrza zostawić i gotowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysieek    337

Warstwa niebieskiej pleśni to albo nie dogniecione albo za gruba warstwa kukurydzy była w tym miejscu. Mogła być też dziurka w folii i pleśnieje w głąb

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
komodo    277
20 godzin temu, kr9292 napisał:

305 dni. Większość na R wiec dane raczej wiarygodne. Coś mało hodowców u was, zobacz na podlasiu :P

Z tym R sa tak wiarygodne wyniki jak zrobili by ankietę o długości członków bez mierzenia 😊😊😊

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

U mnie stawiam na jakieś niedogniecenie, ale to 30 cm pod wierzchnią warstwą. Dziury po nornicy miałem wcześniej, ale uciekła, lub dostała łopatą i poległa, bo znaleźć nie mogłem. W tym miejscu innych dziur nie było. Po 2-3 latach wróciłem na wynajęcia usługi i nie byłem przygotowany na większy plon. W tym roku jak plon dopisze to zrobię 2 średnie zamiast jednej dużej i jednej małej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez POLKOP
      Jak widzicie przyszłość swoją w dzisiejszym swiecie pełnym wymogów i innych przeszkod jako hodowcy bydła mlecznego. Czy dacie rade sprostac wyzwanią.
    • Przez edi25
      Lozysko osadzone na tuleji jest zbyt luzne i nie obraca sie prawidlowo, tylko tuleja obraca sie wewnatrz lozyska. lozysko jest ok, tylko tuleja na ktora jest zalozona jest juz wytarta.Jak osadzic to lozysko na tuleji mocno zeby sie nie obracalo?
    • Przez ttuch
      Wczoraj rano wycieliła się jałówka. Już podczas porodu kapało jej mleko więc sądziliśmy, że z tym nie będzie problemu. A tu tymczasem niespodzianka bo praktycznie nie ma mleka. Na noc została w oborze z cielakiem więc sądziliśmy, że po prostu cielak ją wydoił, na dzień została wypuszczona na pastwisko ale po powrocie z niego wymię miała dosłownie puste. Pierwszy raz taka sytuacja ma u nas miejsce, może ktoś miał u siebie w gospodarstwie podobny problem?
    • Przez Adrian3210
      Witam. Mam problem z chłodnią do mleka. Problem wygląda następująco. Agregat nie załącza się za pierwszym razem. Słychać pykanie, aż za 4 czy za 5 pyknięciem załączy się. Chłodnia to Alima Bis 400l
    • Przez DzikiSimental25
      Witam wszystkich !! Mam takie cedzidło oraz takie filtry
      Moim problem jest to, że mleko nie chce przechodzić szybko przez to cedzidło, zatrzymuje się.  Jakich używacie filtrów ? Z góry dziękuję i Pozdrawiam. Mam nadzieję, że ktoś ma ciekawy sposób jak ten problem rozwiązać
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj