danielhaker

Luźne rozmowy producentów mleka

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
komodo    277
16 godzin temu, pedro2 napisał:

Josera cena ta sama, ale skład uwalili ja na szczęście w porę się ocknąłem i trochę zapasu zrobiłem

Jak cena ta sama jak betalac zdrozal prawie 30zł na worku i jeszcze skład ocieli i to przy zamówieniach paletowych a nie z punktu i lacto Plus tez zdrozal sporo aby miramin symbolicznie ale to już nie ta półka 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7226

A to nic nie wiem, u nas było normalnie jakiś miesiąc temu pytałem. Ja po 102zl netto chyba kupiłem koniec grudnia


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kokoman0    305

IMG_20180318_122427.thumb.jpg.3a80fc64bba39a85382dd2de93c8279e.jpgIMG_20180318_122359.thumb.jpg.f68b5848567249d09becbb6dc5f87dd0.jpgGdzie w betalacu skład obcieli jak odtatnio porównywałem skaład na workach ze starej i nowej dostawy i było to samo na workach. 

 

 

Edytowano przez kokoman0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przezuwaczka    446

Produkcja witaminy A i E jest ograniczona o połowę po pożarze fabryki BASF. Wyższa cena jest za dostawy zrobione od nowego roku. Ja dopiero teraz zapłaciłam więcej. To ma wpływ również na cenę preparatów mlekozastępczych. Podobno witamin narazie starczy dla rolnictwa, ale przykładowo wit A jest 100x droższa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przezuwaczka    446

Możliwe😁 Mnie tak pośrednik otłumaczył. Widocznie 100x robi większe wrażenie niż 10x. Poszperałam trochę i okazuje się, że wit A zdrożała ok 5x , a wit E ok 4x.

Tak czy siak za pare miesięcy powinno wrócić do normy, jak ruszą z produkcją.

Edytowano przez przezuwaczka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7226

Tylko czy  firmy się nie przyzwyczają do cen i obniżą


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Wątpię, że obniżą tyle co podnieśli o ile obniżą. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Słaby skład ,te co mam mają wszystko na Maxa czyli razu dwa podług tych co widać więc może dlatego taka bomba witaminowe je tak pobudzila

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DanielFarmer    1379
Fakt w repromax z agrocentrum jest bodajże 1600 karotenu ale u mnie odkąd premię energii stosuję do 100dnia i betalacu słuszną dawkę to zacielaja się od strzała krowy,ładne ruje i 80-90proc za pierwszym razem
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7226

Słuszną tzn? Na tone 600kg qq 300soja worek betalac i pół worka drodze. Odkąd zacząłem dawać 90%albo i więcej ruja w pierwszych 30 dniach powtórka 1 na 15szt. 

 

A przy okazji kiedy zacielacie?


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DanielFarmer    1379
120-130g dzienne idzie myślę a zaciela się między 60 a 90 dniem a przynajmniej tak się człowiek stara,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przezuwaczka    446

Tak jest najlepiej. Jak się przeciągnie ponad 100 dni, to spada zacielność przynajmniej u mnie. Najgorsze jest póżniej karmienie takiej mniej dającej i ponad 300 dni laktacji. Dupka tłusta i kupa problemów. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7226

Kiedyś kombinowałem przeciągałem żeby na bieżąco były wycielenia bo sezonowość mi się zrobiła to była masakra... 

U mnie hfxmo od tej premii się strasznie zapasaja, ostatnio przestałem dawać białogłowym tylko kwestia jak z zacieleniem będzie. Ogólnie bez sensu bo to co dostaną to oddadzą bez nawiazki, ale ciekawe jak rozród. 


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Nie wiem jak wstawić tu foto ale na szybko A 1000000 E 10 000 B karoten 1000 d3 125 000 niacyna 2500 mangan 7500 miedź 2200 cynk 11000 i potem ss te mniejsza wartości za dużo pisać z rana. Więc przepraszam nie wszystkich składników dwa razy tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Obcieli witaminę a z 800 na 500

IMG_20180319_080638.jpg

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7226

Nie zauważyłem fotek. Ciekawe jakby tak zbadać ten skład próbował ktoś kiedyś?

 


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przezuwaczka    446

Koszt duży i wiarygodność/kalibrację by podważyli. Czekam na wyniki z dzisiejszego doju, to zapytam żywieniowca, co myśli o tych zmianach składu. Mój dostawca się zadeklarował, że na zmiany składu się nie zgodził, bo ma za wielu dociekliwych klijętów😜 i straciłby na kombinacjach. Niby cena musiała wzrosnąć, ale to chwilowo(oby).

Leczę teraz krowie zapalenie. Zrobiłam posiew i jak podejrzewałam paciorkowiec wyszedł wrażliwy na mastijet fort. Podałam, bo dane na oko wcześniej cobactan i 2 inne w żyłkę nie pomogły. Następna gwiazda nie mieszcząca się w bańkę na karencji była. Teraz już tylko ćwiartka, ale boję się, że bez podania w żyłkę, to nie pomoże.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
logan3512    140

Trzy tygodnie temu krowa  W szóstym  miesiacu ciąży miała ruje i podczas niej poroniła i dzisiaj ma znów ruje . Jak myślicie zacielac ja dziś czy jeszcze za wcześnie? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7226

U mojej o dziwo wróciło mleko może delikatnie mniej z niego doi, ale myślałem że będzie po nim z taką gorączką... 

Z agroloku ostatnio przedstawiciel jeździł to mówił coś czerwiec lipiec powinno wrócić do normy sytuacja z witaminami. Akurat tyle mam zapasu 😊


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kr9292    950
1 godzinę temu, logan3512 napisał:

Trzy tygodnie temu krowa  W szóstym  miesiacu ciąży miała ruje i podczas niej poroniła i dzisiaj ma znów ruje . Jak myślicie zacielac ja dziś czy jeszcze za wcześnie? 

Zacielaj. U mnie takie przydapdki czesto łapały za pierwszym razem po zrzutce

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysieek    337

Miałem tak rok temu to wet mówił zacielac przy pierwszej rui jak śluz będzie czysty. I tak zrobiłem,wszystko ok wyszło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez POLKOP
      Jak widzicie przyszłość swoją w dzisiejszym swiecie pełnym wymogów i innych przeszkod jako hodowcy bydła mlecznego. Czy dacie rade sprostac wyzwanią.
    • Przez edi25
      Lozysko osadzone na tuleji jest zbyt luzne i nie obraca sie prawidlowo, tylko tuleja obraca sie wewnatrz lozyska. lozysko jest ok, tylko tuleja na ktora jest zalozona jest juz wytarta.Jak osadzic to lozysko na tuleji mocno zeby sie nie obracalo?
    • Przez ttuch
      Wczoraj rano wycieliła się jałówka. Już podczas porodu kapało jej mleko więc sądziliśmy, że z tym nie będzie problemu. A tu tymczasem niespodzianka bo praktycznie nie ma mleka. Na noc została w oborze z cielakiem więc sądziliśmy, że po prostu cielak ją wydoił, na dzień została wypuszczona na pastwisko ale po powrocie z niego wymię miała dosłownie puste. Pierwszy raz taka sytuacja ma u nas miejsce, może ktoś miał u siebie w gospodarstwie podobny problem?
    • Przez Adrian3210
      Witam. Mam problem z chłodnią do mleka. Problem wygląda następująco. Agregat nie załącza się za pierwszym razem. Słychać pykanie, aż za 4 czy za 5 pyknięciem załączy się. Chłodnia to Alima Bis 400l
    • Przez DzikiSimental25
      Witam wszystkich !! Mam takie cedzidło oraz takie filtry
      Moim problem jest to, że mleko nie chce przechodzić szybko przez to cedzidło, zatrzymuje się.  Jakich używacie filtrów ? Z góry dziękuję i Pozdrawiam. Mam nadzieję, że ktoś ma ciekawy sposób jak ten problem rozwiązać
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj