danielhaker

Luźne rozmowy producentów mleka

Polecane posty

loik92    37

Jest jakaś akcja wgl ogólnopolska że mają zacząć to badać. Jeżeli w mleku zbiorczym wyjdzie Ci plus to wchodzi się wtedy na obore. Ma to być coś takiego jak badanie białaczki u bydła, znaczy że z urzędu. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7226

Była już tu mowa o tym kiedyś, lepiej niech się za to nie biora, nie licz że z urzędu ci będą leczyć. Z urzędu dostaniesz nakaz likwidacji wszystkich zarażonych i papa, to samo będzie co z asf 


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ta akcja to jest dobrowolny program dla osób ze stadem pod oceną. Wszystkie koszty nadania, szczepień, i ponownych badań sprawdzających ma ponieść rolnik. Jak ktoś w to wejdzie to jedyny plus tego programu to uzyskanie papierka, że stado wolne od chorób zakaźnych. Jakby nakazali likwidować chore sztuki to nie byłoby mleka na rynku, bo to jest w większości obór.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7226

A kto się tym przejmuje? Z całej wsi i wszystkich okolicznych na jesieni wyebali świnie i zakaz 


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
loik92    37

Ciekawe czy z czasem mleczarnie nie zaczną owego papierka wymagać 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jus82    6
Zna ktoś cenę tego nasienia i ogólne wiadomości ? SARON MCHRZ ET PL005381066386 na stronie byłam widziałam tabelę, interesuje mnie co o nim powiecie?
Dodam, że dwa lata temu zmieniliśmy inseminatora bo poprzedni co był to była jakaś masakra. Teraz ten też nie lepszy jedyny plus ,że dużo lepsze cielaki, ale tylko wtedy gdy płacimy powyżej 80. Wiem że trzeba zapłacić więcej za cos lepszego ale gwarancji nie ma że to będzie to nasienie i nie będzie kłamał. Dziś skasował 96 złotych za Sarona dobra cena ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ja jeszcze o MO w topgen nie pytałem, ale pytałem weta czy z nimi współpracował. Z nasieniem się spóźniali, azotu nie uzupełniali i zerwał taką współpracę. Jest problem z tą rasą. Intergen już nie ma, Shiuz tak samo. Tylko Konrad jeszcze coś nowego wstawia, ale też nic specjalnego. Pogadał z przedstawicielem to po prostu firmom nie opłaca im się handlować nasieniem MO. Wolą nasienie przeseksować i zamiast brać 50 zł za porcję biorą 150. Szkoda, że żadna firma nie próbuje rozwijać i wspierać hodowli tej rasy. Szkoda, bo jest potencjał a nie każdy a 3-4 klasę ziemii i uregulowane stosunki wodne, żeby zbierać super plony i wysokiej jakości objętościówek. Mam obawy, że jak mi wstawią kontener to nasienie będzie drugiej jakości. Musiałbym pod mikroskopem sprawdzić. Na pewno zadzwonię i zobaczę czy ścągną mi to nasienie z Evolution. Jak nie to zakończę współpracę jak coś będzie  nie tak.

 

 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianzetor9540    2705

@Thomas2135 Już nie przesadzaj, nie każdy kto tu ma HF ma takie gleby jak podałeś. Większość ma zapewne 5 i 6 klasy i taka jest prawda, bo mając już kawałek pola o 3 klasie z dostatkiem wody to nie widzę sensu zabawy z krowami, na takiej glebie z roślin idzie fajnie żyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przezuwaczka    446
5 godzin temu, loik92 napisał:

Jest jakaś akcja wgl ogólnopolska że mają zacząć to badać. Jeżeli w mleku zbiorczym wyjdzie Ci plus to wchodzi się wtedy na obore. Ma to być coś takiego jak badanie białaczki u bydła, znaczy że z urzędu. 

To jest ta akcja i możesz pomarzyć o zwalczaniu z urzędu. Mogliby chociaż zmuszać do robienia badań, jak ktoś chce sprzedać do dalszej hodowli. Wtedy do szczepień byłaby motywacja.

Edytowano przez przezuwaczka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
loik92    37

No dokładnie o to mi chodziło, źle to może nazwałem. Ja na szczęście mam czysto, jalowek nie kupuje więc inni mało mnie interesują. Ciekawe czy kiedyś nie będzie wymagany ten papierek że stado jest wolne od tych chorób. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DanielFarmer    1379
konik wystarczy że samochód z ubojni z chora krowa podjedzie pod oborę odebrać od Ciebie bydło i z powietrzem przenieść może się syf więc taki spokojny bym nie był skoro szacuje się że do 80proc obór bvd ma.A taką neospore przenosi np pies lub Kot i co zrobisz? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
46 minut temu, damianzetor9540 napisał:

@Thomas2135 Już nie przesadzaj, nie każdy kto tu ma HF ma takie gleby jak podałeś. Większość ma zapewne 5 i 6 klasy i taka jest prawda, bo mając już kawałek pola o 3 klasie z dostatkiem wody to nie widzę sensu zabawy z krowami, na takiej glebie z roślin idzie fajnie żyć.

Tylko ta 5 i  6 klasa nie jest równa we wszystkich rejonach kraju i są też rejony gdzie opady deszczu są dużo mniejsze. Jestem z tej samej okolicy co Tomek i  na 6 klasie można zebrać pół pokosu trawy wiosną a później to leży ugorem bo co trawa trochę odrośnie po opadach to za 2-3 dni usycha . Taka ta 6 klasa.   Znajomy z okolic Pułtuska też ma 6 klasę i zbiera 2 ładne pokosy a jak przepaduje to i 3. .  Na tych piachach sprawdza się tylko kukurydza o ile pada co jakiś czas i w obsadzie max 85 tyś, bo jakbym posiał tyle co Ty czyli ponad 110 tyś to w lipcu można by było ją już kosić bo tylko wiór by został. 

Edytowano przez mk9422

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Primula94    373
3 godziny temu, Jus82 napisał:

Zna ktoś cenę tego nasienia i ogólne wiadomości ? SARON MCHRZ ET PL005381066386 na stronie byłam widziałam tabelę, interesuje mnie co o nim powiecie?
Dodam, że dwa lata temu zmieniliśmy inseminatora bo poprzedni co był to była jakaś masakra. Teraz ten też nie lepszy jedyny plus ,że dużo lepsze cielaki, ale tylko wtedy gdy płacimy powyżej 80. Wiem że trzeba zapłacić więcej za cos lepszego ale gwarancji nie ma że to będzie to nasienie i nie będzie kłamał. Dziś skasował 96 złotych za Sarona dobra cena ?

Katalogowo kosztuje 55 netto , dla inseminatora jeszcze spora zniżka, od tej ceny. 

Weź od jakiejś firmy kontener wypożycz , albo za wybranie nasienia będziesz go miała i wzywaj inseminatora tylko do inseminacji , a sama kupuj nasienie , dużo bardziej się opłaca , bo są promocje , zniżki i wiesz czym kryjesz i sama dobierasz cechy jakie byś chciała poprawić u swoich krów. A najlepiej to samemu zrobić kurs :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przezuwaczka    446
1 godzinę temu, loik92 napisał:

No dokładnie o to mi chodziło, źle to może nazwałem. Ja na szczęście mam czysto, jalowek nie kupuje więc inni mało mnie interesują. Ciekawe czy kiedyś nie będzie wymagany ten papierek że stado jest wolne od tych chorób. 

Jak nie szczepisz, to prędzej, czy póżniej złapiesz. Znam takich, co dbają i od lat nic nie kupowali i złapali od weta. Oczy otworzyli, po mumifikacjach płodów. Dopóki nie będzie nas obchodzic, co mają inni, to wszyscy mamy prze**ane. Będą się dorabiać weterynarze, handlarze jałówek i producenci leków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

@damianzetor9540 wiem, że nie każdy ma taka ziemię, ale nie wiedzę sensu zażynać się z hf-em. Taka jak kolega @mk9422 wyjaśnił ziemia ziemii nierówna. Możesz nie wierzyć, ale odkąd pamiętam a trochę żyję to rok w rok z wyjątkami mam wypalone łąki i pastwiska. Nawet w 2017 r dla wielu mokrym kukurydza w lipcu/sierpniu schła u wszystkich w okolicy. Jak wyjaśniłem pod zwoim zdjęciem mimo mniejszej wydajności w kieszeni zostanie mi pewnie podobnie jak innym hodującym hf z wydajnością 8-9 tyś. Poprawiłem żywienie i dzięki lepszej zawartości tłuszczu i białka mam taką samą cenę jak jedni z większych w mleczarni. Za cielaki wezmę więcej, na lekarza wydam mniej, krowę na starość łatwo utuczyć i sprzedać za dobre pieniądze. Choróby metaboliczne nie występują jak nie popełnia się podstawowych błędów. Najważniejsze jest to ile zostaje w kieszeni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kr9292    950
44 minuty temu, przezuwaczka napisał:

Jak nie szczepisz, to prędzej, czy póżniej złapiesz. Znam takich, co dbają i od lat nic nie kupowali i złapali od weta. Oczy otworzyli, po mumifikacjach płodów. Dopóki nie będzie nas obchodzic, co mają inni, to wszyscy mamy prze**ane. Będą się dorabiać weterynarze, handlarze jałówek i producenci leków.

Od czego jest ta mumufikacja płodów??

 

Kot jako taki neosporozy nie przenosi chyba ze wejdzie w gówno chorego psa. Ale badzmy szczerzy, te mendy szlajają sie po całej okolicy i nie trudno przeniesc co kolwiek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszek1000    1816

No i po zawodach dopadła mnie rwa kulszowa. Próbowałem przenieś worek, cały nabity zbożem.Zamiast go ciągnąć próbowałem go podnieść nie zgiąłem kolan i okropny ból. Dobrze że brat u mnie doić. U tak muszę pokazać której ile dać. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Nie Ty jedyny masz problemy z kręgosłupem. Mumifikacja płodów to skutek BVD. Płody zamierają w którymś miesiącu. O wszystim można przeczytać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przezuwaczka    446
7 godzin temu, Jus82 napisał:

Zna ktoś cenę tego nasienia i ogólne wiadomości ? SARON MCHRZ ET PL005381066386 na stronie byłam widziałam tabelę, interesuje mnie co o nim powiecie?
Dodam, że dwa lata temu zmieniliśmy inseminatora bo poprzedni co był to była jakaś masakra. Teraz ten też nie lepszy jedyny plus ,że dużo lepsze cielaki, ale tylko wtedy gdy płacimy powyżej 80. Wiem że trzeba zapłacić więcej za cos lepszego ale gwarancji nie ma że to będzie to nasienie i nie będzie kłamał. Dziś skasował 96 złotych za Sarona dobra cena ?

Mój mąż dla sąsiada brał go po 30 zł, a bierze jednorazowo max 10 słomek tylko takich od 100 zł wzwyż. Drogawo wyszedł ten Saron z inseminacją. Na średnie wymagania jest dobry 126 PF genomowo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kokoman0    305

Co powiecie o byhaju Lyrik z Konrada? Za insyminację tym buhajem płaciłem 80zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kr9292    950
2 godziny temu, Thomas2135 napisał:

Nie Ty jedyny masz problemy z kręgosłupem. Mumifikacja płodów to skutek BVD. Płody zamierają w którymś miesiącu. O wszystim można przeczytać.

Mialem dwie na zdrowych krowach, także nie koniecznie to musi byc bvd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Primula94    373
1 godzinę temu, przezuwaczka napisał:

Mój mąż dla sąsiada brał go po 30 zł, a bierze jednorazowo max 10 słomek tylko takich od 100 zł wzwyż. Drogawo wyszedł ten Saron z inseminacją. Na średnie wymagania jest dobry 126 PF genomowo.

A bierzesz coś dla siebie z łowicza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez POLKOP
      Jak widzicie przyszłość swoją w dzisiejszym swiecie pełnym wymogów i innych przeszkod jako hodowcy bydła mlecznego. Czy dacie rade sprostac wyzwanią.
    • Przez edi25
      Lozysko osadzone na tuleji jest zbyt luzne i nie obraca sie prawidlowo, tylko tuleja obraca sie wewnatrz lozyska. lozysko jest ok, tylko tuleja na ktora jest zalozona jest juz wytarta.Jak osadzic to lozysko na tuleji mocno zeby sie nie obracalo?
    • Przez ttuch
      Wczoraj rano wycieliła się jałówka. Już podczas porodu kapało jej mleko więc sądziliśmy, że z tym nie będzie problemu. A tu tymczasem niespodzianka bo praktycznie nie ma mleka. Na noc została w oborze z cielakiem więc sądziliśmy, że po prostu cielak ją wydoił, na dzień została wypuszczona na pastwisko ale po powrocie z niego wymię miała dosłownie puste. Pierwszy raz taka sytuacja ma u nas miejsce, może ktoś miał u siebie w gospodarstwie podobny problem?
    • Przez Adrian3210
      Witam. Mam problem z chłodnią do mleka. Problem wygląda następująco. Agregat nie załącza się za pierwszym razem. Słychać pykanie, aż za 4 czy za 5 pyknięciem załączy się. Chłodnia to Alima Bis 400l
    • Przez DzikiSimental25
      Witam wszystkich !! Mam takie cedzidło oraz takie filtry
      Moim problem jest to, że mleko nie chce przechodzić szybko przez to cedzidło, zatrzymuje się.  Jakich używacie filtrów ? Z góry dziękuję i Pozdrawiam. Mam nadzieję, że ktoś ma ciekawy sposób jak ten problem rozwiązać
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj