danielhaker

Luźne rozmowy producentów mleka

Polecane posty

logan3512    140
18 minut temu, tedek2 napisał:

Za to  mnie w okolicy wszystkim cielaki chorują na biegunke. U siebie 3 wyleczylem sam bo weterynarz idiote z siebie tylko robił. U znajomego padlo już 5 i to jałosek. Ja stosuje smecta taki proszek z apteki i pomaga lepiej niz antybiotyki z lecznicy

A jaka dawkę stosujesz tej smecty ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tedek2    65

Jesli leci juz im jak woda to robie tak 1/5 szklanki wody przegotowanej nie gorącej i 2 zaszetki rozpuszczam i biore strzykawke bez igły wstrzykuje do pyska zeby nie wyplul 2 x dziennie to robie przez 3 dni jesli sa efekty to 1 saszetka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Walczycie, ale nie wiecie z czym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tedek2    65

Wazne ze dziala. Powiem Ci jedno, podchodz z dystansem do tych badań kiedys zbadal mi krowe bo nie wstawala pobral krew. Przyjechal i mowil ze ma cos zlamenego stan zapalny nic z niej nie bedzie. Po dwoch dniach samo przeszło 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Więc moje problemy przy waszych to żadne problemy :) a ja stosuje pectospeed tylko i pomaga. Choroby jakie mnie spotykają myślałem że aż to z dwie biegunki na 30 cieląt i z dwa przypadki płuc.  O zdychaniu nie ma mowy. Coraz bardziej się uczę.  Zalegania popprodowego już nie znam wcale ketozy prawie nie widuje a teraz walczyłem z płynnością.  Zacząłem z zywieniowcem od paszy 7 dzuli energi zwiększenie kukurydzy w dawce ale nie pomogło dołożyliśmy wyslodki i zmiana witamin i efekt od razu.  Jest ruja skuteczne krycie. I od razu mogę powiedzieć że najwięcej dały witaminy te z sano nic nie dawały a te repro od razu efektu. Wcześniej hormony itp i nic też nie było cysty na jajnikach a teraz widać znaczącą poprawę. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Kolego czy to nie ty przypadkiem jeszcze nie dawno twierdziłes że krowy to nie twoja działka a zajmujesz się opadami?? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7226

Thomas ok,  ale ronienia i upadki to też nie tylko ibr i bvd sam kilka dni temu o tym pisales. 

Przezuwaczka akurat tej się boję bo leje pięknie, ale troszkę sknociłem i już jest efekt. Wy może na to inaczej patrzycie bo dla was to normalne, ale poczytać z boku to naprawdę odechciewa się walczyć o wydajność, za samym żywieniem idą jeszcze idealne pasze itd itd. nie chce mi się pisać bo temat rzeka, ale mówię szczerze dla mnie to wszystko z czym się zmagacie to jakaś masakra


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kr9292    950

Witaminy zrobiły rozród??? Sory jakoś w to nie wierze. Albo twoje krowy były maksymalnie wyczyszczone z witamin co jest bardzo mało prawdopodobne, albo to przypadek i sprawe załatwiło ci coś innego. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Primula94    373
15 godzin temu, przezuwaczka napisał:

Też mam w kontenerze Slatana i Bampera, po 55 zł kosztowały😊 Nie obrażcie się, ale są u nas na powtórki. Na pierwsze idą takie ponad 145 PF z GGI jak narazie. Przykładowo mam Cyrano(sex na jałówki po 190 zł), Charming i Chicago. Z MCHiRZ będą mi się cielić jałówki po Astorze,Sudapomie i Calipso wszystkie zacielone niemieckimi. Ogólnie Łowicz ma świetne polskie buhaje. Jeśli ktoś jest zatwardziałym patryjotą, to polecam👍

Od BVD szczepię Bovelą raz do roku i jałówki przed zacieleniem.

Na IBR stosuję Rispoval 2x do roku. Cielęta 1-3 tyg do nosowo(aplikator na strzykawkę) i po 3 mies normalnie przypominająca. 

Też mi je oddali po takiej cenie :P  A po Astorze i Calipso to mam już jakieś jałoszki z tamtego roku, teraz nic po nich nie będe miał , bo pospadały w ranku Łowicza i kryłem Cordello ,Simonem , Forestem Debo i Cabridge  (sex , ale słabo łapały ) i na te dwa ostatnie nie dawali rabatu bo to nie ich. I teraz tylko Bumper i SLATAN. No ja do Tych Polskich się nie przekonuje coś...

A jak jest z tymi PF , bo np SLATAN ma 143 PF , i myślałem , że im wyższe PF to wyższa cena . A np w WWS PF niektóre  mają sporo słabsze od niego , a bywają sporo droższe.. Na czym to polega?? 

Edytowano przez Primula94

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przezuwaczka    446

WWS jest bardzo drogi. Zresztą rozpadł się podobno. Inne firmy mają dużo taniej. Z wysokim PFem to jest tak, że niektóre byki niechodliwe są z powodu pojedynczych cech i stąd niższa cena. Wystarczy zestawienie krótkie strzyki, uniesiony zad i niski % białka i ludziom nie pasuje, a PF 145 może mieć, bo wysoka wydajność, dobre kopyta i somatykę poprawia.

2 godziny temu, Thomas2135 napisał:

Walczycie, ale nie wiecie z czym.

U mnie zazwyczaj rotawirus, więc pomagają tylko oddzielne kojce i podawanie środków żelujących profilaktycznie od 5 do 15 dnia życia. Dzięki temu nie mam biegunek od dawna.

Co do braku wiedzy, to mogę ci zagwarantować, że jej nadmiar potrafi być bardzo szkodliwy. Można dostać mani prześladowczej i nie wychodzić z obory😜 Czasem zazdroszczę ludziom błogiej ignorancji, ale współczuję, gdy wet portfel opróżni.

Edytowano przez przezuwaczka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DanielFarmer    1379
Bo wws ABS i inne amerykańskie buhaje robią cenę na podstawie wyceny amerykańskiej TPI która słabo się ma do polskiego PF i stąd zmieszanie.Ja każdego byka w TPI patrzę i porównuję bo jak się kilka wycen ogląda to zamieszanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Bardziej to było do Tadka skierowane, bo w okolicy wszystkie cielęta mają biegunkę. U mnie spokój, ale  we wsi u wuja wirusówka przeszła przez stado. Krowy biegunki dostały a 2 to chyba mu się odwodniły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robertrolnik27    226

Jeśli chodzi o inseminację to sam jestem inseminatorem od nie dawna, z katalogu mam 30% zniżki a to dużo. 
Jeśli ktoś inseminuje dłuższy czas i już ma wprawe to ta naprawde jego robota to 10% sukcesu a pozostałe 90% to wasza praca i przygotowanie do rozrodu czyli w skrócie żywienie. Mając super pasze objętościowe kukurydza, lucerna, siane trawy, paszy treściwe odpowiednio zbilansowane to 10 tyś wyajność robi się wam samo i z rozrodem i chorobami jest mniejszy problem. Nie każdy się może zgodzić ale ja to zauważyłem. 
u mnie na 90 szt nie pamiętam kiedy cielak zdechł z powodu biegunki, zapalenia płuc. Dużo zalezy od mikroklimatu w którym są cielęta trzymane. 
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Szły chormony i nic a jak była to kilka razy zanim zaskoczyła.  Dostawały z sano camisan i były lizawki. Myślę że ułożenie dawki albo próba zwiększenia energi w dawce Plus te witaminy i naprawdę u mnie pomogło . Nawet te co siedziały cicho 5 mc juz sa ruje. A były wywoływane hormonami naście razy badane itp i nic.....

Edytowano przez zkordalski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przezuwaczka    446

Myślę, że bardziej niż zmiana premixu(chyba że znaczące ilości wapna) pomógł dodatek energii. Czasem jest to drobiazg, ale wpływa na bilans białkowo-energetyczny i rusza z kopyta. Właśnie dlatego boję się sama dawkę ruszać, bo dobry żywieniowiec dostrzega takie niuanse, że szok. Widoczny wpływ zmiany witamin to min 3-6 mies ciągłego dawania. Mam nadzieje, że nie zmniejszacie o 30% ilości premixu, bo tyle cena wzrosła😓 Za kilka miesięcy ruszy fabryka witamin(ta spalona), to się ceny obniżą. Patrzcie tylko, czy was producent ze składem lub wagą w konia nie robi, bo wtedy trzeba zwiększyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tedek2    65
1 godzinę temu, Thomas2135 napisał:

Bardziej to było do Tadka skierowane, bo w okolicy wszystkie cielęta mają biegunkę. U mnie spokój, ale  we wsi u wuja wirusówka przeszła przez stado. Krowy biegunki dostały a 2 to chyba mu się odwodniły.

O co Ci chodzi skoro zdrowieja? Chyba lepsze to niz słuchanie wielkiego "znafcy" weta który to to a nie to tamto albo cos innego i jedyny efekt to to przeplyw gotówki do jego kieszeni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7226

Josera cena ta sama, ale skład uwalili ja na szczęście w porę się ocknąłem i trochę zapasu zrobiłem


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
52 minuty temu, tedek2 napisał:

O co Ci chodzi skoro zdrowieja? Chyba lepsze to niz słuchanie wielkiego "znafcy" weta który to to a nie to tamto albo cos innego i jedyny efekt to to przeplyw gotówki do jego kieszeni

Chodzi mi o to, że jak w całej wsi chorują i leczenie u innych w tym u Ciebie nie przynos efektu to warto zacząć od szukania przyczyny a nie na chybił trafił leczyć. Teraz Ci się udało i miałeś szczęście, ale następnym razem może to być coś groźniejszego. Jeśli będzie to np wirus to antybiotyki nie pomogą. Żaden nawet najlepszy lekarz  nie postawi Ci diagnozy jak nie zrobisz badań. To nie wróżbici. Nie masz innego lekarza w okolicy? Z której strony Chorzel mieszkasz? Do Myszyńca masz daleko? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tedek2    65

40 km do Myszynca. Ogolnie jest tu w okolicy sporo wetrynarzy. 7 czy 8 jezdzi na tym terenie. Tyle ze jeden to starej daty i takich badan nie proponuje ten co o nim pisałem to taki len. Jeszcze innu kiedys jezdzil i w miare byl alr teraz ciężko sie do niego dodzwonic a pozatym niesłowny. W jedrozocu jest tez jakas kobieta ale ona dala na ta biegunke zastrzyki i jakis proszek tylko ze bez skutku. A Ty kogo proponujesz i skad?

Edytowano przez tedek2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysieek    337

Na nawodnianiu, utrzymywaniu przy życiu, sondowaniu, klejeniu kupy cieląt to troszkę zęby zjadłem. Rady typu smecta, kora dębu, jakiś proszek,jakiś zastrzyk to przeważnie na jakies bakterie środowiskowe są skuteczne. Każdy weterynarz działa w ciemno przy biegunce bo nie wie co u cielaka powoduje biegunkę. Antybiotyk na bakterie pomoże jak trafi spektrum jego działania a jesli to wirus czy krypto, kokcydioza to tylko zaszkodzi. Zapalenie jelit bedzie sie poglebiac pomimo sondowania aż w ogóle przestana działać i koniec. Nie każdy wet ogarnia biegunki bo to temat rzeka. Takze jeśli sie przeciągają to albo test polowy chociaż albo do laboratorium kupa to można poczynić jakieś kroki na przyszłość

Moj wet mi wmawial ze przy ostrej biegunce nie powinienem mleka odstawiac bo tak madre glowy mowia. Absurd

 

A i polecam elektrolity Diarrstabil z samo. Maja działanie przeciwzapalne. 1 kg kosztuje aż 90 zl ale są dość dobre i starczają na 10 dni

Edytowano przez krzysieek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysieek    337

Z innej beczki- brał ktoś w mlekpolu zbiornik na ON? Jakie odczucia? Mi umowę przysłali ale po jej przeczytaniu zrezygnowałem z powodu obowiązku tankowania u nich raz w roku. Nie zawyżają potem ceny paliwa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7226

Handlują syfem, w Grajewie 3 miejsce w podlaskim z najbardziej zanieczyszczonych czy słabej jakości już nie pamiętam


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Mi na szczęście zywieniowiec dowiuzł 6 worków w starej cenie po 130 a teraz te repro wołają 170 . Tak samo jak miałem problemy z zaleganiem i zatrzymywaniem łożyska rozwiązanie kosztuje mnie 45 zl wlewki wapna trzy i koniec problemu nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez POLKOP
      Jak widzicie przyszłość swoją w dzisiejszym swiecie pełnym wymogów i innych przeszkod jako hodowcy bydła mlecznego. Czy dacie rade sprostac wyzwanią.
    • Przez edi25
      Lozysko osadzone na tuleji jest zbyt luzne i nie obraca sie prawidlowo, tylko tuleja obraca sie wewnatrz lozyska. lozysko jest ok, tylko tuleja na ktora jest zalozona jest juz wytarta.Jak osadzic to lozysko na tuleji mocno zeby sie nie obracalo?
    • Przez ttuch
      Wczoraj rano wycieliła się jałówka. Już podczas porodu kapało jej mleko więc sądziliśmy, że z tym nie będzie problemu. A tu tymczasem niespodzianka bo praktycznie nie ma mleka. Na noc została w oborze z cielakiem więc sądziliśmy, że po prostu cielak ją wydoił, na dzień została wypuszczona na pastwisko ale po powrocie z niego wymię miała dosłownie puste. Pierwszy raz taka sytuacja ma u nas miejsce, może ktoś miał u siebie w gospodarstwie podobny problem?
    • Przez Adrian3210
      Witam. Mam problem z chłodnią do mleka. Problem wygląda następująco. Agregat nie załącza się za pierwszym razem. Słychać pykanie, aż za 4 czy za 5 pyknięciem załączy się. Chłodnia to Alima Bis 400l
    • Przez DzikiSimental25
      Witam wszystkich !! Mam takie cedzidło oraz takie filtry
      Moim problem jest to, że mleko nie chce przechodzić szybko przez to cedzidło, zatrzymuje się.  Jakich używacie filtrów ? Z góry dziękuję i Pozdrawiam. Mam nadzieję, że ktoś ma ciekawy sposób jak ten problem rozwiązać
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj