danielhaker

Luźne rozmowy producentów mleka

Polecane posty

poziomka    20

@Primula94 u nas wyrwało chyba już dwóm taką dziurę było pryskane i jest ok krowy normalnie żyją .

Hmmm na forum piszą inaczej , a podejście tego pana jest inne ( mowa o ibr i bvd.) Człowiek mówi że jezeli nie ma problemów w stadzie to nie ma sensu szczepić bo każdy w stadzie miał ibr i bvd tak jak dużo osób  tu pisało ale dodał też że jeżeli krowy są w dobrej kondycji to będą walczyć i dawać radę  bez szczepień  hmmm co o tym sądzić
https://www.youtube.com/watch?v=_OowXA7I1s

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asus921    250

Czym zasuszyc szybko krowe, ktora idzie na kebaby? Brak miejsca i trzeba jalowke wstawic przed porodem, a handlarze cos sie nie spiesza z przyjazdem.

Wczesniej cos bylo pisane o Rivanolu w przypadku likwidacji cwiartki. Dobry pomysl czy raczej nie? Jaki to koszt na cale wymie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianzetor9540    2705
1 godzinę temu, asus921 napisał:

Czym zasuszyc szybko krowe, ktora idzie na kebaby? Brak miejsca i trzeba jalowke wstawic przed porodem, a handlarze cos sie nie spiesza z przyjazdem.

Wczesniej cos bylo pisane o Rivanolu w przypadku likwidacji cwiartki. Dobry pomysl czy raczej nie? Jaki to koszt na cale wymie?

Wal zastrzyki na zasuszenie tylko karencja...

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRIMO    8060
1 godzinę temu, asus921 napisał:

Czym zasuszyc szybko krowe, ktora idzie na kebaby? Brak miejsca i trzeba jalowke wstawic przed porodem, a handlarze cos sie nie spiesza z przyjazdem.

Wczesniej cos bylo pisane o Rivanolu w przypadku likwidacji cwiartki. Dobry pomysl czy raczej nie? Jaki to koszt na cale wymie?

Ostatnio wet mi mówił że można również jodyną gdyż jest bardziej agresywna niż rywanol. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asus921    250
32 minuty temu, damianzetor9540 napisał:

Wal zastrzyki na zasuszenie tylko karencja...

@damianzetor9540

@PRIMO

Dzieki bede wiedzial na przyszlosc, ale chyba sie ruch jakis zaczal, bo dwoch handlarzy dzisiaj podjechalo, wiec pojdzie na rzez. 4zl netto za w miare chuda krowe to nie az tak zle, krowy nawet do 5zl jak troche miesa maja. W porownaniu do cen bykow to jest komedia. Znajomemu proponowali 5zl za byka HFa... czyli tyle co za krowe. Mi za jalowke taka MM czyli mleczna pokryta Limousine 6.50 - 7. Teraz byki to jest odpad...

Edytowano przez asus921

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poziomka    20

Dziś byłem po gliceryne i nie mieli tej z blattina 86% i wzięłam z bioofeda tylko że ona ma jeszcze mniej 77 . Daje ktoś to ? Dawali byśmy czysta Ale nie chcą pobierac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
2 godziny temu, Takisobierolnik napisał:

Macie może jakieś sprawdzone sposoby na przykrycie stogu słomy filzem?

@ASZv3 testuje właśnie jakieś rzepy. Najczęściej i najprościej to obstawić belami sianokiszonki tylko trzeba mieć odpowiednio gruby fliz. Przebijanie go kolcami powoduje utratę gwarancji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pablo16    93
3 godziny temu, Takisobierolnik napisał:

Macie może jakieś sprawdzone sposoby na przykrycie stogu słomy filzem?

Ja przyrzucam lekko ziemią 

Edytowano przez Pablo16

Ursus C385A główny koń roboczy
Ursus C360 pomocnik C385A
Ursus C330M pomocnik pomocnika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koks    40
4 godziny temu, danielhaker napisał:

9.80m czy 10.40m na stertę 4-3-2-1? Belki standard 120cm

Ja mam na taki sam typ stogu 12 metrową i jest fajnie, bo jest do samej ziemi i dzięki temu wystarczy że oprę kilka opon po bokach i tyle z przykrywania, nic jej nie podwiewa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koks    40

Tak, będzie jej trochę na ziemi leżeć, ale nic jej się nie dzieje, nie gnije, jak ktoś twierdził kiedyś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszek1000    1816

W którą stronę układać beli aby fliz nie uciekał. Teraz mam z południa na północ. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ja stawiałbym bokiem do kierunku wiatru. U mnie 90 % wiatrów jest z zachodu. Ze wschodu jest zimą. Ostatnio częściej z południa wieje. Mimo to stawiałbym szczytami północ-południe jak jest miejsce. Jak nie ma mośliwości to kupić szerszy fliz, położyć na ziemi i postawić na to bele.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12196
Thomas2135 napisał:

Ja stawiałbym bokiem do kierunku wiatru. U mnie 90 % wiatrów jest z zachodu. Ze wschodu jest zimą. Ostatnio częściej z południa wieje. Mimo to stawiałbym szczytami północ-południe jak jest miejsce. Jak nie ma mośliwości to kupić szerszy fliz, położyć na ziemi i postawić na to bele.

Mam tak właśnie i jest ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik7343    5859
7 godzin temu, leszek1000 napisał:

W którą stronę układać beli aby fliz nie uciekał. Teraz mam z południa na północ. 

bez bez różnicy, to nie folia to poleci jak spadochron ;) najczęściej wieje od zachodu i wschodu i właśnie z tych stron mam szczyty stogów i nic go nie rusza

Dnia 22.07.2019 o 10:19, damianzetor9540 napisał:

Wal zastrzyki na zasuszenie tylko karencja...

oj tam... w "makdonaldzie" wszystko zjedzą :P 

23 godziny temu, Pablo16 napisał:

Ja przyrzucam lekko ziemią 

i po 2-3 latach włóknina bedzie do wywalenia ;)

Dnia 22.07.2019 o 15:55, danielhaker napisał:

9.80m czy 10.40m na stertę 4-3-2-1? Belki standard 120cm

9,8m wystarcza do połowy zwijki także nic na słomę/siano nie pada a jak przywiążesz opony to + taki że włóknina zawsze naciągnięta jest

21 godzin temu, koks napisał:

Ja mam na taki sam typ stogu 12 metrową i jest fajnie, bo jest do samej ziemi i dzięki temu wystarczy że oprę kilka opon po bokach i tyle z przykrywania, nic jej nie podwiewa.

12m ? to po prawie 2m na ziemi leży .... głupota i strata pieniędzy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koks    40

Te teksty z McDonald's to sobie podaruj lepiej. A co do włókniny to jestem zadowolony z tego sposobu i nie musisz się martwić o marnotrawienie pieniędzy 😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez POLKOP
      Jak widzicie przyszłość swoją w dzisiejszym swiecie pełnym wymogów i innych przeszkod jako hodowcy bydła mlecznego. Czy dacie rade sprostac wyzwanią.
    • Przez edi25
      Lozysko osadzone na tuleji jest zbyt luzne i nie obraca sie prawidlowo, tylko tuleja obraca sie wewnatrz lozyska. lozysko jest ok, tylko tuleja na ktora jest zalozona jest juz wytarta.Jak osadzic to lozysko na tuleji mocno zeby sie nie obracalo?
    • Przez ttuch
      Wczoraj rano wycieliła się jałówka. Już podczas porodu kapało jej mleko więc sądziliśmy, że z tym nie będzie problemu. A tu tymczasem niespodzianka bo praktycznie nie ma mleka. Na noc została w oborze z cielakiem więc sądziliśmy, że po prostu cielak ją wydoił, na dzień została wypuszczona na pastwisko ale po powrocie z niego wymię miała dosłownie puste. Pierwszy raz taka sytuacja ma u nas miejsce, może ktoś miał u siebie w gospodarstwie podobny problem?
    • Przez Adrian3210
      Witam. Mam problem z chłodnią do mleka. Problem wygląda następująco. Agregat nie załącza się za pierwszym razem. Słychać pykanie, aż za 4 czy za 5 pyknięciem załączy się. Chłodnia to Alima Bis 400l
    • Przez DzikiSimental25
      Witam wszystkich !! Mam takie cedzidło oraz takie filtry
      Moim problem jest to, że mleko nie chce przechodzić szybko przez to cedzidło, zatrzymuje się.  Jakich używacie filtrów ? Z góry dziękuję i Pozdrawiam. Mam nadzieję, że ktoś ma ciekawy sposób jak ten problem rozwiązać
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj