danielhaker

Luźne rozmowy producentów mleka

Polecane posty

Pablo16    93
18 godzin temu, Rolnik7343 napisał:

bez bez różnicy, to nie folia to poleci jak spadochron ;) najczęściej wieje od zachodu i wschodu i właśnie z tych stron mam szczyty stogów i nic go nie rusza

oj tam... w "makdonaldzie" wszystko zjedzą :P 

i po 2-3 latach włóknina bedzie do wywalenia ;)

9,8m wystarcza do połowy zwijki także nic na słomę/siano nie pada a jak przywiążesz opony to + taki że włóknina zawsze naciągnięta jest

12m ? to po prawie 2m na ziemi leży .... głupota i strata pieniędzy

Do wywalenia bo?

Edytowano przez Pablo16

Ursus C385A główny koń roboczy
Ursus C360 pomocnik C385A
Ursus C330M pomocnik pomocnika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik7343    5859

Bo od wilgoci najzwyczajniej zacznie gnij ;) jednego roku ułożyłem stóg 3-2-1 i włóknina leżała na ziemi, po czasie troche ziemi na niej było i już zaczynała tak jak by gnić od wilgoci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Wysokość dna żłobu względem legowiska czy wysokość murku są określone przepisami. Ja mam pas zamiast deski i krowy zadowolone, krzywdy sobie nie zrobią, nogi wyprostują. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
logan3512    140

Ja mam stanowiska 1.2 na 1.90 a kanał gnojowy 60 szeroki i głęboki 15 szkoda że nie jest szerszy bo lepiej by miał wyciąg więcej by brał bo tak to rozwala trochę gnój na boki . Murek 25 wysoki a szeroki z 12- 15 szeroki ale wolał bym aby był jak najweszy z 5 cm . Różnica poziomów między stanowiskami a stołem paszowym 10 cm mam to za mało bo zostawiam pod nogami warstwę suchego obornika .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
24 minuty temu, damianzetor9540 napisał:

I połowa jedzenia pod nogami...

Widziałeś? Zapewniam, że nic nie wyciągają. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianzetor9540    2705

Mam u siebie sztuki pod ścianą i nie mają murka, czesto trzeba przejść i podgarnąć bo zdeptają przednimi nogami. 

Ale skoro u Ciebie ok to ok. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poziomka    20

Badania w Czerwinie :

IBR- pula do 10szt 19zł netto (sztuki pow 3 miesiąca) badanie serologiczne
BVD
pula do 20szt 20zł netto ( każda sztuka ,test pcr)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kizak    2149
2 godziny temu, logan3512 napisał:

Ja mam stanowiska 1.2 na 1.90 a kanał gnojowy 60 szeroki i głęboki 15 szkoda że nie jest szerszy bo lepiej by miał wyciąg więcej by brał bo tak to rozwala trochę gnój na boki . Murek 25 wysoki a szeroki z 12- 15 szeroki ale wolał bym aby był jak najweszy z 5 cm . Różnica poziomów między stanowiskami a stołem paszowym 10 cm mam to za mało bo zostawiam pod nogami warstwę suchego obornika .

  i następny temat rzeka,umiejscowienie poideł ,wysokość czy z przodu,z tylu,jakie,czy dać zawór,jaki,na jakiej wysokości,przykręcony i przekręcony od krowy,czy z boku ,z przodu....,system zapięciaB|

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asus921    247

@kizak

No to rozwin temat, chetnie poczytam

@Thomas2135

Od czego pas ? Gdzies cos takiego widzialem, ale z drugiej strony moje krowy w tym momencie stoja przodem do koryta murowanego i nie pamietam, zeby ktoras sobie cos przez to uszkodzila, a przeciez murek nizszy od koryta.

@logan3512

Przy 190cm dlugosci stanowiska wala cos na ten kanal gnojowy czy wszystko musisz podgarniac? Raz czy dwa razy dziennie wyjezdzasz z obornikiem? Ja mam dosyc szeroki ten kanal gnojowy chyba z 80-90cm musze zmierzyc.

@damianzetor9540

A ty nie masz wolnostanowiskowej czasem? Tak po profilowym mi sie wydaje.

 

 

Edytowano przez asus921

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
logan3512    140

@asus921 walą ale nie wszystko trochę przed dojeniem się zgarnie . Obornik wywalam jak się kanał zapełni nie codziennie . Są uwiązane aby u dołu i stanowiska nie są za długie bo mogą się sporo cofnąć . Kizak pojidła mam od strony stołu i jest dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcinffff    198

Murek przy stole paszowym obniżałem w zeszłym tygodniu na 15 cm wysokości, grubość ok 13 cm, przy TMR niski wystarcza, wysoki się nie nadaje, w tym kąciku pełno ubijają paszy, teraz jest lepiej. nie wciągają tmr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Przed chwilą widziałem jak krowa dość długa wstawała. Pas ma 18 cm wysokości i gdy wstawała to oparła się mostkiem czy przełykiem o pas. Jakby był murek to przywaliłaby w niego. Już miałem przypadek, jak krowa miała problem z jedzieniem. Innej znów urosła bania na szyi, która mogła wskazywać na promienicę a to obrzęk był. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

@danielhaker może to Darek z Tarcz on obore na 4 roboty buduje i właśnie słyszeliśmy że bierze wszystkie łąki jak leci teraz może stwierdził że lepiej gotowe kupić na figla to parę razy obróci i po tej pryzmie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Xawier    222

Jałówka 2 tyg po terminie i zauważyłem że wymię zaczyna się zmniejszać, sama się nie robi ani sąsiadka też jej nie ciągnie, wet mówił żeby jeszcze tydzień czekać. Może jednak lepiej wywołać już?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
56 minut temu, Xawier napisał:

Jałówka 2 tyg po terminie i zauważyłem że wymię zaczyna się zmniejszać, sama się nie robi ani sąsiadka też jej nie ciągnie, wet mówił żeby jeszcze tydzień czekać. Może jednak lepiej wywołać już?

 

Moze cielna z pozniejszego niezapisanego krycia? Jeśli lekarz badał i cielę żyje to możesz czekać, ale aż 2 tyg opoznienia zdarza się bardzo rzadko 😳 chyba, ze "balagan w papierach" 😁 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Bo chciał budować na 8 i wtedy bank powiedział nie. Teraz buduje silosy już są a obora też z ziemi już wyszła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Xawier    222
1 godzinę temu, Paulina1985 napisał:

Moze cielna z pozniejszego niezapisanego krycia? Jeśli lekarz badał i cielę żyje to możesz czekać, ale aż 2 tyg opoznienia zdarza się bardzo rzadko 😳 chyba, ze "balagan w papierach" 😁 

Zaraz po kryciu idzie zapis do SOLa i tylko ja inseminuje więc błędu nie powinno być, byka też nie widziała  później więc przypadkowego krycia też nie było

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

rozumiem. Mi samej niestety zdarzyło się nie wpisać krycia, krowa poszła jako problemowa do badania ginekologicznego i po USG wychodzilo, ze kryta 😬 dlatego zawsze kazda ewentualnosc biore pod uwagę 🤷‍♀️ 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesio1612    102

U mnie na przykład zdarzają się często sztuki które "przechodzą" termin, z tym, że jak prawie 3 tyg to i cielaki za duże bo w 90% przypadków przechodzone są byczki. Od roku już praktykuję, że po 14 dniach po terminie u krów wywołujemy poród, zeby wycielenie było bez problemów, natomiast jałówki zawsze czekamy te 3 tygodnie choć i tak jałówki tyle nie przechodzą. Raz też mieliśmy taki przypadek, że jałówka wymię zaczęła nabierać i stanęło to w miejscu, ale wtedy cielak był niezywy i ogólnie coś nie tak więc miesiąc po terminie pojechała na kiełbasy. Także tutaj jak nie jesteś pewny to najlepiej weta wezwać i zbadać czy cielak żywy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez POLKOP
      Jak widzicie przyszłość swoją w dzisiejszym swiecie pełnym wymogów i innych przeszkod jako hodowcy bydła mlecznego. Czy dacie rade sprostac wyzwanią.
    • Przez edi25
      Lozysko osadzone na tuleji jest zbyt luzne i nie obraca sie prawidlowo, tylko tuleja obraca sie wewnatrz lozyska. lozysko jest ok, tylko tuleja na ktora jest zalozona jest juz wytarta.Jak osadzic to lozysko na tuleji mocno zeby sie nie obracalo?
    • Przez ttuch
      Wczoraj rano wycieliła się jałówka. Już podczas porodu kapało jej mleko więc sądziliśmy, że z tym nie będzie problemu. A tu tymczasem niespodzianka bo praktycznie nie ma mleka. Na noc została w oborze z cielakiem więc sądziliśmy, że po prostu cielak ją wydoił, na dzień została wypuszczona na pastwisko ale po powrocie z niego wymię miała dosłownie puste. Pierwszy raz taka sytuacja ma u nas miejsce, może ktoś miał u siebie w gospodarstwie podobny problem?
    • Przez Adrian3210
      Witam. Mam problem z chłodnią do mleka. Problem wygląda następująco. Agregat nie załącza się za pierwszym razem. Słychać pykanie, aż za 4 czy za 5 pyknięciem załączy się. Chłodnia to Alima Bis 400l
    • Przez DzikiSimental25
      Witam wszystkich !! Mam takie cedzidło oraz takie filtry
      Moim problem jest to, że mleko nie chce przechodzić szybko przez to cedzidło, zatrzymuje się.  Jakich używacie filtrów ? Z góry dziękuję i Pozdrawiam. Mam nadzieję, że ktoś ma ciekawy sposób jak ten problem rozwiązać
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj