koks

Members
 • Ilość treści

  520
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Reputacja

40 Excellent

O koks

 • Ranga
  Zaawansowany

Informacje

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  Żuławy Wiślane
 • Zainteresowania
  rolnictwo,ciągniki MF

Ostatnio na profilu byli

6212 wyświetleń profilu
 1. Dwa po lewej to kłosy, które nie zostały potraktowane herbicydem jak rozumiem? Zostawiasz go czy qq będziesz wsiewał?
 2. Czyli w praktycznie wszystkich firmach po wybraniu zadeklarowanej ilości silos przechodzi na własność. Za to w Sano z tego co wiem to za 8 tonowy trzeba wziąć 240 ton w 4 lata, ale dopłata 2200 zł do jego wykupu.
 3. Ma ktoś umowę na silos z jakiejś firmy paszowej? Jeśli tak to na jakich zasadach? Ile trzeba wybrać paszy i za jakiej pojemności silos.
 4. Głównie jadę na Nipponie, już troche cieliczek mam po nim. I jalowki nim inseminuje. Nie dawno brałem Ridga, po nim też spoko lapaly. Chciałem trochę mieć po Woodym, ale po nim słabo łapią, ostatnio jedna po nim mi się urodziła. I teraz mam trochę porcji Reformera. Wchodzq Pierwsze jalowki po Hotline. Po ile ci nippon wychodzi? Bo w ich cenniku bodajże sexowane 250 zł porcja, a podobno w HG maks. 10% rabatu od cennika dają.
 5. koks

  KWS Igor

  Ile wyszło belek słomy z ha i po jakiej prasie.
 6. Kupkówka dobrze wychodzi, nawet solo. Tylko szukaj późnych odmian i w miarę niepodatnych na rdzę. Na jesień siałem odmianę Sparta, chciałem Aldebaran-a ale nie było, zobaczę jak wyjdzie. Co do wydajności i odporności to możesz popróbować z festulolium z typie kostrzewy.
 7. Po Maister Power posiana na wiosnę, urosła idealnie, identycznie jak po pszenicy.
 8. Jakieś opinie o DKC 3972 ? (dystrybucja Osadkowski)
 9. Sporo amoniaku, u mnie chyba nigdy 4 nie przekroczył.
 10. 10-12 tygodni, ale raczej bliżej też niższej wartości.
 11. Użytkuje ktoś z was budki Agriplastics, model EXL. Jakieś opinie? Budki z wybiegiem jakoś mi się nie widzą, bo jeśli nie będzie on pod zadaszeniem, to będzie na nim wilgotno, i jakby cielak się na nim przypadkiem położył to trochę słabo.
 12. Od Sowula raczej nic bym nie wziął, a co do tej Luśki, to słaby skład za te pieniądze, i ogólnie gatunki tak dobrane że to będzie miało ''kopa'' w masie z 2 sezony, życica mieszańcowa i wielokwiatowa długo nie pociągną, festulolium, zapewne wsypią jakąś starą odmianę, np. Felopę, która nie jest jakoś mega trwała, i generalnie kolejne sezony to będzie rosła lucerna z niewielkim dodatkiem trawy. Poza tym lucernę to zapewne wsypią Dimitrę z LS = 7, więc jej los też nie jest do końca pewny. Ale to takie moje luźne przemyślenia tylko.
 13. Sól to jakiś zabobon, co z tego że być może i ogranicza rozwój bakterii patogennych, jak jednocześnie unieszkodliwia pożyteczne bakterie.
 14. Donata też bardzo dobra odmiana, miałem w mieszance ją kilka razy. Jeśli chodzi o festulolium to chciałem późniejsze, Hipasta albo Fojtana, ale w typie kostrzewy mieli tylko Mahulene, ale koniec końców wyszło całkiem dobrze. Co do plonu to wyszło 15 balotów z ha, 120x120 po pasówce, ciśnienie na 190 barów, SM na oko to gdzieś 45 % podczas zbioru, także uważam to za dobry wynik, szczególnie że faza zbioru była książkowa. Nawożenie wiosenne to 150 kg soli, 150 kg polidapu, 200 kg saletry. Nasiona bezpośrednio z DLF, puszczają kurierem, lub jeśli przedstawicielowi pasuje trasa to podrzuca osobiście. Tutaj masz namiary.
×
×
 • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj