danielhaker

Luźne rozmowy producentów mleka

Polecane posty

Rolnik7343    5859
9 minut temu, danielhaker napisał:

wilgoć z ziemi swoją drogą, ja mam na myśli te pół nieosłoniętej beli przy 9,80

Jak kto woli ;) na stogu leżą już dwie 9,8m u jedną większa bo była kupiona na stóg kostek, następna jak będzie kupowana to też 9,8m

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koks    40
33 minuty temu, Rolnik7343 napisał:

a ty myślisz że gdzie idzie mięso z krów ? tylko do tych fastfoodów ;)

Ty napisałeś w kontekście jakoby miało tam trafiać mięso z antybiotykami, lepiej nie wypisywać takich rzeczy, nawet w żartach, bo forum jest ogólnodostępne i ktoś to zawsze może przeczytać i wyrobi sobie opinię, albo będzie miał materiały na kolejne reportaże...

Edytowano przez koks

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asus921    250

Jakie stanowiska byscie zastosowali dla krow do uwieziowej na 15-20 sztuk dosc niski strop. Za nimi wyciag obornika, przed nimi stol paszowy (narazie bez TMR)

Cos tego typu i jezeli tak to dlaczego, jakie tego plusy i minusy ?

https://www.olx.pl/oferta/stanowiska-dla-bydla-krow-wygrodzenia-ocynk-szybka-dostawa-typ-2b-CID757-IDo41qc.html#ab96aaa4ef

Czy moze zwykla drabina paszowa przez calosc, jezeli tak to w jakim ksztalcie i dlczego.

Dzieki.

P.S

Dodam, ze w tym momencie jest tam mlodziez i sa przed nimi slup z grubej rury pionowy, nastepny slup pionowy za 2.5-3m i pomiedzy slupami ida dwie lub trzy poziome rury w zaleznosci od wysokosci mlodziezy, ale nie wiem czy to sie wykorzysta na krowy czy wywalac to w pisdu.

Edytowano przez asus921

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asus921    250

No fajnie to wyglada i teraz raczej tak sie buduje. Ale wypowie sie ktos na temat drabiny paszowej, albo jeszcze jakos inaczej to rozwiazane?

@ThePerkins

Moglbys mi zmierzyc w wolnym czasie szerokosc i glownie dlugosc stanowiska. Na oko wydaje sie nam, ze aktualne stanowiska sa za krotkie dla krow, bo duzy byk moze sobie teraz wejsc na korytarz gnojowy tylnymi nogami, a tu juz o to chodzi zeby to zrobic wygodnie i bylo miejsce do chodzenia i do wycielen, ale zeby znowu nie byl metr do korytarza gnojowego, bo to wtedy wszystko trzeba bedzie zgarniac.

Musze tez wziasc po uwage, ze mlodziez jest na zwyklych lancuchac przy podlodze to chyba na na tych stanowiskach z lancuchami gora/dol krowa mniej moze chodzic do tylu ? Czy mi sie tylko wydaje? I do tego mlodziez ma jeszcze przed soba koryto, to tez z 30cm chociaz trzeba odliczyc, bo bez koryta krowa pojdzie troche do przodu.

Chcialem zrobic tak, zeby srednia krowa przy maksymalnie wyciagnietym lancuchu miala tylne nogi z 20-30cm od korytarza gnojowego. Czy jednak za duzo trzeba bedzie zgaraniac obornika jak "nabrudzi" troche z przodu?

Edytowano przez asus921

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

O co chodzi, bo link nie działa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielhaker    6901

30 fotek cieląt w igloo i płacz ekoterrorystów w jakich ciężkich warunkach żyją cielęta. Jak wrócę to poprawię link. Wrzucone na grupę "rozmowy o rolnictwie" Lepiej żeby nie trafili na fotki @ppp, bo dopiero będzie płacz jaka to krzywda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

To Ty wrzuć zdjęcia psów ze schronisk z klatek i niemieckich świń z wolnego wybiegu w klatkach. Dopisz, że one też cierpią.

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kizak    2202
1 godzinę temu, asus921 napisał:

No fajnie to wyglada i teraz raczej tak sie buduje. Ale wypowie sie ktos na temat drabiny paszowej, albo jeszcze jakos inaczej to rozwiazane?

@ThePerkins

Moglbys mi zmierzyc w wolnym czasie szerokosc i glownie dlugosc stanowiska. Na oko wydaje sie nam, ze aktualne stanowiska sa za krotkie dla krow, bo duzy byk moze sobie teraz wejsc na korytarz gnojowy tylnymi nogami, a tu juz o to chodzi zeby to zrobic wygodnie i bylo miejsce do chodzenia i do wycielen, ale zeby znowu nie byl metr do korytarza gnojowego, bo to wtedy wszystko trzeba bedzie zgarniac.

Musze tez wziasc po uwage, ze mlodziez jest na zwyklych lancuchac przy podlodze to chyba na na tych stanowiskach z lancuchami gora/dol krowa mniej moze chodzic do tylu ? Czy mi sie tylko wydaje? I do tego mlodziez ma jeszcze przed soba koryto, to tez z 30cm chociaz trzeba odliczyc, bo bez koryta krowa pojdzie troche do przodu.

Chcialem zrobic tak, zeby srednia krowa przy maksymalnie wyciagnietym lancuchu miala tylne nogi z 20-30cm od korytarza gnojowego. Czy jednak za duzo trzeba bedzie zgaraniac obornika jak "nabrudzi" troche z przodu?

 Do tej pory dopuszczona jest szerokość 115 na 165 cm,to śą stanowiska krótkie . Ale mając z przodu krypę ,robimy dłuższe by przodów nie obijały. Znając życie i wchodzące nowe przepisy,o ile to możliwe rób spokojnie 120 na 170,175 cm, A krowa jak zechce to ci nasra i metr od przodu i w to legnie. Kanal gnojowy minimalnie [o ile to możliwe ,przypominam] 60 cm szerokości przy 15 cm wysokości,o ile obornik suchy można ciut obniżyć bo w innym wypadku będzie się po prostu wylewał pod krowy  ,im szerszy tym płycej,ale z kolei trzeba go przeskakiwać lub wdepnąć w g,,,,. A tamte stanowiska wg.mnie ok,i dobrze że z boku ramki,przynajmniej jedna drugiej mniej obeżre,lub ze łba nie przywali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik7343    5859

i te komentarze ..... 2 tygodniowy cielak biega w klatce a komentarz " Całkiem zdrowy i ciekawski cielak " odp. " na jak długo, ciekawa jestem... aż pójdzie pod nóż za tydzień albo dwa? " 😂

szkoda że nie mam zdjęć jak bydło w nocy przy -20 leży w śniegu zadowolone, to bym im pokazał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
10 godzin temu, danielhaker napisał:

Z samego Zbuczyna? To tylko jedno gospodarstwo, ale to nie jest typowa własna hodowla

Powiedział że ze Zbuczyna, być może z okolic wziął wszystko bez oglądania, w tygodniu ma odebrać, chłop kosił przed wczoraj potraw to też dla tego kupca, jeszcze i 3 chce wziąć.

Stanowiska to minimum 130x180 cm. to się krowa będzie miała gdzie położyć.

Ciekawe kiedy żubrom obory pobudują.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

120 za wąsko a przy 1,3 jedna drugiej wcale nie sra. Jeśli już to sobie. Przeciwposzaracze to się ch.. nadają. Nie mają żadnej funkcji, bo krowy dalej się obżerają. Żeby nie przyszło Ci do głowy ulać ten mur przed legowiskiem. Tego co to wymyślił jebnąłbym tak, żeby sprawdził jaki miękki jest beton miażdżący przełyk przy upadku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez POLKOP
      Jak widzicie przyszłość swoją w dzisiejszym swiecie pełnym wymogów i innych przeszkod jako hodowcy bydła mlecznego. Czy dacie rade sprostac wyzwanią.
    • Przez edi25
      Lozysko osadzone na tuleji jest zbyt luzne i nie obraca sie prawidlowo, tylko tuleja obraca sie wewnatrz lozyska. lozysko jest ok, tylko tuleja na ktora jest zalozona jest juz wytarta.Jak osadzic to lozysko na tuleji mocno zeby sie nie obracalo?
    • Przez ttuch
      Wczoraj rano wycieliła się jałówka. Już podczas porodu kapało jej mleko więc sądziliśmy, że z tym nie będzie problemu. A tu tymczasem niespodzianka bo praktycznie nie ma mleka. Na noc została w oborze z cielakiem więc sądziliśmy, że po prostu cielak ją wydoił, na dzień została wypuszczona na pastwisko ale po powrocie z niego wymię miała dosłownie puste. Pierwszy raz taka sytuacja ma u nas miejsce, może ktoś miał u siebie w gospodarstwie podobny problem?
    • Przez Adrian3210
      Witam. Mam problem z chłodnią do mleka. Problem wygląda następująco. Agregat nie załącza się za pierwszym razem. Słychać pykanie, aż za 4 czy za 5 pyknięciem załączy się. Chłodnia to Alima Bis 400l
    • Przez DzikiSimental25
      Witam wszystkich !! Mam takie cedzidło oraz takie filtry
      Moim problem jest to, że mleko nie chce przechodzić szybko przez to cedzidło, zatrzymuje się.  Jakich używacie filtrów ? Z góry dziękuję i Pozdrawiam. Mam nadzieję, że ktoś ma ciekawy sposób jak ten problem rozwiązać
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj