danielhaker

Luźne rozmowy producentów mleka

Polecane posty

dantur96    324
4 minuty temu, Supersebusiek napisał:

Sam nie wiem czemu tak jest , tak jakby heterozja , wybujalosc , a potem juz nie ma tego po scieciu .

Top Nasiona ma jakąś mieszankę typu gorzowska mówią że na cały sezon i właśnie Chyba z dodatkiem festuolium jest 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Leszy    5039

Siałem w czystym siewie parę razy, bo chciałem zobaczyć realny efekt. Mam tu kiedyś wrzucone zdjęcie.  

 

a tu ta sama działka na drugi sezon.  

 

Oraz trzeci. Już plon był mniejszy ewidentnie. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12196
PiotrZet napisał:

Wie ktoś od czego bierze się niska kwasowość w mleku? Oddałem próbkę do zbadania w mleczarni i tak mi powiedzieli. 

po vo badałeś ? co chciałeś się dowiedzieć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dantur96    324
9 godzin temu, PiotrZet napisał:

Potwierdzam, u siebie zostawiłem to 5 bel z ha w drugim i trzecim pokosie. @dantur96 pokażesz swoją bg7 jak wygląda? Bo nie ukrywam że zaciekawiła mnie ta mieszanka, bo gorzowska daj a ale jednogłośną, a jak ta wypada ? 

Na dzień dzisiejszy taka 

IMG_20240416_071022.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlak2507    256

Gumaka przed koszeniem zabierz🤪 a tak na poważnie to tydzień ciepła i można by kosić te gorzowskie a tak to się to wszystko  przeciągnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PiotrZet    7
2 godziny temu, slawek74 napisał:

po vo badałeś ? co chciałeś się dowiedzieć?

Oddałem próbkę do mleczarni czy mleko było dobre bo sztuka była na leczeniu i mi takie coś powiedzieli. Że nie mogli zbadać czy jest w mleku antybiotyk bo mleko ma niską kwasowosc

1 godzinę temu, dantur96 napisał:

Na dzień dzisiejszy taka 

IMG_20240416_071022.jpg

Mniejsza od gorzowskiej, ale też ładnie urośnie. I teraz pytanie jaki będzie plon przez cały sezon

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dantur96    324
Napisano (edytowany)

Gorzowska ma już 80 cm a ta pewnie ze 30

1 godzinę temu, pawlak2507 napisał:

Gumaka przed koszeniem zabierz🤪 a tak na poważnie to tydzień ciepła i można by kosić te gorzowskie a tak to się to wszystko  przeciągnie

No nic nie poradzisz żeby nie pogoda to pewnie końcem tygodnia bym już kosił 

Edytowano przez dantur96

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, niesamowity90 napisał:

Nie wiem, ale wziąłem teraz beczkę energii forte, 250kg za 1350 brutto.

5,4zł/kg x 5kg= 27zł

Ja potrzebuje na ketoze , tylko czysty glikol 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SamaPrawda    412

Ma ktoś jakiś patent na dokarmianie krów na hali? jakieś proste i tanie karmniki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7233

Panowie na mokre torfy zalewowe jaką mieszankę z barenburga czy dsv siejecie?

U mnie idzie Anula z sowula + życice i mam kupioną, ale tak myślę może bym z 10kg coś lepszego spróbował, będzie dobre porównanie. 

Przy dobrych wiatrach może w majówkę uda się zasiać także jest czas. 


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Leszy    5039

Jak dużo zalewa tych torfów? Jak sporo i woda długo stoi to w nic droższego jeszcze nie idź. 

Jak bardzo podmokłe to i tak wiosną na następny sezon może wyglądać tak 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7233

Niedużo właśnie. Niecały hektar już mi został. 

Z anuli zeszłorocznej życice wypadły, a poza tym się trzyma ładnie, a też woda stoi nieprzerwanie. Koniczyny pożółkły i też nic z nich nie będzie. Z nawozem koleiny porobiłem, ale wydaje mi się, że decyzja była dobra bo trawa goni. 10 kg nie majątek. 

Anula nie pamiętam, ale ponad 25zł chyba 


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radekz200    6723
15 godzin temu, pedro2 napisał:

Niedużo właśnie. Niecały hektar już mi został. 

Z anuli zeszłorocznej życice wypadły, a poza tym się trzyma ładnie, a też woda stoi nieprzerwanie. Koniczyny pożółkły i też nic z nich nie będzie. Z nawozem koleiny porobiłem, ale wydaje mi się, że decyzja była dobra bo trawa goni. 10 kg nie majątek. 

Anula nie pamiętam, ale ponad 25zł chyba 

tutaj mieszanka z sowula siana rok temu na wiosnę 😛 jak się ociepli trzeba będzie wykosić 

IMG_5349.jpeg

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
niesamowity90    604

Ktoś z Was może przerabiał/ rozbudowywał rurociąg mleczny na własną rękę? Sprawa wydaje się prosta, ale może są jakieś szczegóły o jakich trzeba pamiętać? A może oddać tym co montują dojarki? Na przykład ilość zakrętów ma znaczenie? Spadki pewnie trzeba zrobić, pilnować żeby cięte rurki były wygładzone w miejscu cięcia, coś jeszcze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
plati    105

U mnie jak zakladali to mówili że 3mm na 1m jeśli chodzi o spadek 

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kizak    2204
13 godzin temu, niesamowity90 napisał:

Ktoś z Was może przerabiał/ rozbudowywał rurociąg mleczny na własną rękę? Sprawa wydaje się prosta, ale może są jakieś szczegóły o jakich trzeba pamiętać? A może oddać tym co montują dojarki? Na przykład ilość zakrętów ma znaczenie? Spadki pewnie trzeba zrobić, pilnować żeby cięte rurki były wygładzone w miejscu cięcia, coś jeszcze?

 Myślę ,spadek to aby był ,bez załamań na zastoiska ,a gąbka ,tak z pamięci pokonuje 10 zakrętów kąt prosty, z 40 m rurociągu w2,3 sekundy . Ale to chcesz dołożyć kawałek rurociągu ,a nie robisz od nowa  czy jak . Jak mi zakładali to przyjmowali jakieś wartości przekroju rury na ilośc krów  ,co by mleko zdązyło odejsc ,ale o zakrętach i długości to nie pamiętam czy my  żeśmy coś rozmawiali  . Oni mają własne giętarki to i kolanka taniej wychodzą .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez POLKOP
      Jak widzicie przyszłość swoją w dzisiejszym swiecie pełnym wymogów i innych przeszkod jako hodowcy bydła mlecznego. Czy dacie rade sprostac wyzwanią.
    • Przez edi25
      Lozysko osadzone na tuleji jest zbyt luzne i nie obraca sie prawidlowo, tylko tuleja obraca sie wewnatrz lozyska. lozysko jest ok, tylko tuleja na ktora jest zalozona jest juz wytarta.Jak osadzic to lozysko na tuleji mocno zeby sie nie obracalo?
    • Przez ttuch
      Wczoraj rano wycieliła się jałówka. Już podczas porodu kapało jej mleko więc sądziliśmy, że z tym nie będzie problemu. A tu tymczasem niespodzianka bo praktycznie nie ma mleka. Na noc została w oborze z cielakiem więc sądziliśmy, że po prostu cielak ją wydoił, na dzień została wypuszczona na pastwisko ale po powrocie z niego wymię miała dosłownie puste. Pierwszy raz taka sytuacja ma u nas miejsce, może ktoś miał u siebie w gospodarstwie podobny problem?
    • Przez Adrian3210
      Witam. Mam problem z chłodnią do mleka. Problem wygląda następująco. Agregat nie załącza się za pierwszym razem. Słychać pykanie, aż za 4 czy za 5 pyknięciem załączy się. Chłodnia to Alima Bis 400l
    • Przez DzikiSimental25
      Witam wszystkich !! Mam takie cedzidło oraz takie filtry
      Moim problem jest to, że mleko nie chce przechodzić szybko przez to cedzidło, zatrzymuje się.  Jakich używacie filtrów ? Z góry dziękuję i Pozdrawiam. Mam nadzieję, że ktoś ma ciekawy sposób jak ten problem rozwiązać
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj