danielhaker

Luźne rozmowy producentów mleka

Polecane posty

robert1226    1612

Niebieskie , czy ceramika czy polimer to już zależy czy chcesz wydać raz a konkretnie czy co kilka lat wymieniać. 

Te 35 40 to jeszcze policz conajmniej razy 2 .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Goryl    2

Mam u siebie problem z , ,,brudzacymi" krowami po wycieleniu. Krowy po porodzie oddają łożysko w przeciągu kilku godzin, nie mam problemu z zatrzymaniem łożyska. Problem pojawia się później bo z krów wylatują takie małe kawałki jeszcze przez dość dlugi okres. Na zdjęciu krowa wcielona 3 tygodnie temu. Co jest problemem takiego stanu...?

20240405_093703.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kup sobie u weterynarza prostaglandyne i podaj na 10 i 20 dzień po porodzie. A jak dalej będą jakieś brudy wypływać to wtedy płukanka
kup sobie u weterynarza prostaglandyne i podaj na 10 i 20 dzień po porodzie. A jak dalej będą jakieś brudy wypływać to wtedy płukanka
kup sobie u weterynarza prostaglandyne i podaj na 10 i 20 dzień po porodzie. A jak dalej będą jakieś brudy wypływać to wtedy płukanka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielhaker    6938
Dnia 28.03.2024 o 09:47, krzychu121 napisał:

Hohland tak dobrze płaci czy przeszedłeś do jedynej słusznej mleczarni ? :)

Nie narzekałem nigdy na cenę w stosunku do innych ;) Ogólnie co do budowy miejsce jest, warunki są, finansowo ok, kwestia tylko w chęciach pomocy drugiej połówki... :P :P tu najwięcej pracy 🙈

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12225
Goryl napisał:

Mam u siebie problem z , ,,brudzacymi" krowami po wycieleniu. Krowy po porodzie oddają łożysko w przeciągu kilku godzin, nie mam problemu z zatrzymaniem łożyska. Problem pojawia się później bo z krów wylatują takie małe kawałki jeszcze przez dość dlugi okres. Na zdjęciu krowa wcielona 3 tygodnie temu. Co jest problemem takiego stanu...?

20240405_093703.jpg

https://allegro.pl/oferta/over-metrisept-bolus-wspomagajacy-oczyszczanie-macicy-14856268081 niby drogie ale skuteczne cena za 10sztuk ja podaję taki bolus jak krowa się ,,brudzi,,


danielhaker napisał:

Dnia 28.03.2024 o 09:47, krzychu121 napisał:

Hohland tak dobrze płaci czy przeszedłeś do jedynej słusznej mleczarni ? :)

Nie narzekałem nigdy na cenę w stosunku do innych ;) Ogólnie co do budowy miejsce jest, warunki są, finansowo ok, kwestia tylko w chęciach pomocy drugiej połówki... :P :P tu najwięcej pracy 🙈

https://www.google.com/imgres?imgurl=https%3A%2F%2Fwww.freshthing.pl%2FMoja_Druga_Polowka-Poduszka-Biala-147210_154350.jpg&tbnid=PHGTz5WDrHaXSM&vet=1&imgrefurl=https%3A%2F%2Fwww.freshthing.pl%2FPoduszka-Moja_Druga_Polowka-P147210&docid=yfUHEnqBbofb4M&w=300&h=300&source=sh%2Fx%2Fim%2Fm4%2F2&kgs=ee1524b18ae3c157&shem=abme%2Ctrie#vhid=PHGTz5WDrHaXSM&vssid=mosaic 🤔

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychu121    3951
1 godzinę temu, danielhaker napisał:

Nie narzekałem nigdy na cenę w stosunku do innych ;) Ogólnie co do budowy miejsce jest, warunki są, finansowo ok, kwestia tylko w chęciach pomocy drugiej połówki... :P :P tu najwięcej pracy 🙈

Z czasem urobisz. :) Moja na początku była sceptycznie nastawiona a  teraz gospodyni pełną gębą. A z gospodarstwem wcześniej nie miała nic wspólnego:) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
norbert098    70

Czy ktoś z forumowiczow ocieplal krokwie w oborze piana pur? Jakie opinie i jak to wychodzi cenowo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Supersebusiek    336
6 godzin temu, danielhaker napisał:

Nie narzekałem nigdy na cenę w stosunku do innych ;) Ogólnie co do budowy miejsce jest, warunki są, finansowo ok, kwestia tylko w chęciach pomocy drugiej połówki... :P :P tu najwięcej pracy 🙈

Z niewolnika nie ma pracownika , już nie jedne małżeństwo się rozpadło przez te krowy , bo nie chciała przy tym robić , a chłop nakłaniał .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychu121    3951

Zmuszać nie ma co. Trzeba po prostu pokazać z czym to się je. Że są dobre strony jak i złe. Niektórym to pasuje innym nie. Jakbym miał wybierać pomiędzy żona i dziećmi a krowami to handlarze by się cieszyli z mojego wyboru :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Supersebusiek    336

To masz racjonalne myślenie , znam przypadek gdzie dziewczyna nie wytrzymała tego , że teściowie nie dawali jej nic zmieniać na gospodarstwie , po prostu chciała , żeby było lepiej wiecie wejść pod ocenę , lepiej to żywić , żeby była kasa z tego , bo lubiła to robić , i co ? i  poszła z tego gospodarstwa , a mąż został , ja bym nie został mając taką żonę która się do tego garnie doi krowy , ogarnia cielaki itp  to bym z nią poszedł , może by im rozum wrócił , jakby zobaczyli co stracili .

  • Like 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychu121    3951

Najgorzej jak  rodzice czy teście  oddają gospodarstwo ale tylko na gębę . I potem dalej rządzą a od czarnej roboty są młodzi. Tak to nikt nie wytrzyma 

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michalcium    1368

Ten rządzi który doi i ma wypłatę na koncie😛 wtedy jest porządek 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michalcium    1368

Jak widzę że chłopaki doja czasem nawet oboje z żoną a wypłaty nie widzą to sami sobie winni i naiwni. Niestety biznes is biznes trzeba się szanować 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    768

Znam wiele przypadków gdzie każdy kasa osobno ale na gosp to już slaby temat. Teście mieli ten sam system i gdyby nie to że w tamtych czasach teściowa doiła codziennie 7-8 krow to bida i zgrzytanie zębami. Tesciu miał wszystko w d co w domu. Po przejęciu gosp przez nas próbowali się wtrącać nawet do dzisiaj próbują ale ja zawsze odpowiadam ze swoją szansę mieli i slabo wykorzystali więc takiego doradztwa nie potrzebuje. Żona u mnie co miesiąc dostaje na wydatki tylko na swoje widzimisię i jest zadowolona. Resztę planujemy z wyprzedzeniem inwestycji czy w domu czy w gosp. Chociaż lubią często wyskoczyc niezapowiedziane przymusowe zakupy/naprawy. Znam osobiście w sumie żony dalszy kuzyn który zostawil gosp bo rodzice żony nie lubili. Teraz ręce do ziemi i że zwierząt już schodzą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jacekabram12    11

Cześć wszystkim. Mam pytanie czy miał ktoś doświadczenie z wałem tego typu do rozgarniania sianokiszonki?

Screenshot_2024-04-06-13-59-06-591_com.miui.gallery.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michal2399    27
Dnia 5.04.2024 o 14:44, krzychu121 napisał:

Z czasem urobisz. :) Moja na początku była sceptycznie nastawiona a  teraz gospodyni pełną gębą. A z gospodarstwem wcześniej nie miała nic wspólnego:) 

Ja nie znam przypadku żeby dziewczyna która nie pochodzi z gospodarstwa przyszła robić na wsi Znam takie przypadki że dziewczyny z małych gospodarek poleciały za bogactwem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychu121    3951

A ja nie znam takich przypadków żeby jakąś dziewczyna z gospodarstwa wyszła za mąż za rolnika. Każda która od malego się wychowała na gospodarstwie to szybko do miasta ucieka. :) Żeby przyszła kobieta z dużego miasta np Warszawa, Białystok itd ma gospodarstwo to praktycznie nie realne. Ale z mniejszych miejscowości to już się zdarza dość często w mojej okolicy 

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kampl    105
24 minuty temu, Michal2399 napisał:

Ja nie znam przypadku żeby dziewczyna która nie pochodzi z gospodarstwa przyszła robić na wsi Znam takie przypadki że dziewczyny z małych gospodarek poleciały za bogactwem.

Moja żona nie ma nic wspólnego z rolnictwem. Za te kilkanaście lat to już trochę się ode mnie nauczyła. Ale dobrze nam tak. Póki nie będziemy mieć zadowalajacego poziomu to ona będzie na etacie. Zresztą ma zbyt dobra lekka pracę i potężne zarobki żeby miała z tego rezygnować. Ale na rozwój to sama naciska. I nawet chce finansować. Także mam dobrze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kampl    105

Dobrze i tyle. Bo szwagierka to do pracy wietpie że już pójdzie. A chłop utrzymuje rodzinę. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
niesamowity90    608

Miał ktoś może taką sytuację że cielakowi z biegunką pobrano kał do badania i żaden antybiotyk nie działa? Weterynarz mówi że może tylko kroplówkę podać. Ostatnio podał kroplówkę i cielak padł mimo wszystko. No kurde nieuleczalna biegunka, albo weterynarz do kitu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Troker1979    578

Jak bakteryjne to podałbym i tak coś o szerokim spektrum oxytet, synolux czy bardziej dedykowany dla cieląt potencil. Nie zabije a może pomóc. Bo kroplówka to pewnie elektrolity jakieś.

Najlepiej by pomogły jakieś specyfiki ziołowe ale nie zawsze to się uda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12225
niesamowity90 napisał:

Miał ktoś może taką sytuację że cielakowi z biegunką pobrano kał do badania i żaden antybiotyk nie działa? Weterynarz mówi że może tylko kroplówkę podać. Ostatnio podał kroplówkę i cielak padł mimo wszystko. No kurde nieuleczalna biegunka, albo weterynarz do kitu.

na wirusa nie daje się antybiotyku szczepienie krowy w zasuszeniu na przeciwciała...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez POLKOP
      Jak widzicie przyszłość swoją w dzisiejszym swiecie pełnym wymogów i innych przeszkod jako hodowcy bydła mlecznego. Czy dacie rade sprostac wyzwanią.
    • Przez edi25
      Lozysko osadzone na tuleji jest zbyt luzne i nie obraca sie prawidlowo, tylko tuleja obraca sie wewnatrz lozyska. lozysko jest ok, tylko tuleja na ktora jest zalozona jest juz wytarta.Jak osadzic to lozysko na tuleji mocno zeby sie nie obracalo?
    • Przez ttuch
      Wczoraj rano wycieliła się jałówka. Już podczas porodu kapało jej mleko więc sądziliśmy, że z tym nie będzie problemu. A tu tymczasem niespodzianka bo praktycznie nie ma mleka. Na noc została w oborze z cielakiem więc sądziliśmy, że po prostu cielak ją wydoił, na dzień została wypuszczona na pastwisko ale po powrocie z niego wymię miała dosłownie puste. Pierwszy raz taka sytuacja ma u nas miejsce, może ktoś miał u siebie w gospodarstwie podobny problem?
    • Przez Adrian3210
      Witam. Mam problem z chłodnią do mleka. Problem wygląda następująco. Agregat nie załącza się za pierwszym razem. Słychać pykanie, aż za 4 czy za 5 pyknięciem załączy się. Chłodnia to Alima Bis 400l
    • Przez DzikiSimental25
      Witam wszystkich !! Mam takie cedzidło oraz takie filtry
      Moim problem jest to, że mleko nie chce przechodzić szybko przez to cedzidło, zatrzymuje się.  Jakich używacie filtrów ? Z góry dziękuję i Pozdrawiam. Mam nadzieję, że ktoś ma ciekawy sposób jak ten problem rozwiązać
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj