danielhaker

Luźne rozmowy producentów mleka

Polecane posty

Pablo16    93

Ja tak samo u siebie robiłem i do tej pory było ok. Nawet robilem że w jednym miejscu wygrywałem 3 ha tuz i siałem zboże a w drugim zakładałem nowy tuz żeby ogólna powierzchnia tuz się nie zmieniła.


Ursus C385A główny koń roboczy
Ursus C360 pomocnik C385A
Ursus C330M pomocnik pomocnika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Xawier    223
5 godzin temu, Troker1979 napisał:

Mam takie łąki zalewowe jak wody nadmiar  i chciałbym zrobić z tego Tuz. Mam to 4 rok w dzierżawie i zgłaszam trawy na GO. Kiedy mogę zrobić z tego Tuz w dopłatach?(zawsze tam była łąka ale nie było to na dopłaty zgłaszane)

Jeśli zgłaszasz po raz piąty wtedy już jako TUZ

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Troker1979    566

Nawet w ewidencji gruntów i budynków to pastwisko czyli moim zdaniem tuz

A mam za mało tuz do bydła by dostać kasę z tego ekoschematu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dabrowskit    231
Maciektaski napisał:

Ile dajecie N na gorzowska? Dodam, że zostaje na cały rok, na jesieni dała ładny pokos, teraz też wygląda ładnie, tydzień temu dostała 150 kg/ha Korn kali i 100 poli 6 

ja 90N z saletrosanu , plus 25-30 tys gnojowicy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SamaPrawda    412

Stosuje ktoś z was pulsatory elektroniczne? Dużo lepsze od pneumatycznych? różnica w cenie na hale 2x3 wychodzi około 1000 zł, podobno elektroniczne są dokładniejesze, ale znowu droższe w naprawie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Leszy    5022
13 godzin temu, Troker1979 napisał:

Nawet w ewidencji gruntów i budynków to pastwisko czyli moim zdaniem tuz

A mam za mało tuz do bydła by dostać kasę z tego ekoschematu

Nie interesowało mnie to nigdy dokładnie, ale co w ewidencji a co w dopłatach to nie miało nigdy znaczenie. Za gospodarstwem łąkę składałem jako TUZ potem jako kukurydzę, potem znów jako trawy na gruntach ornych i nikt o to nie miał nigdy problemu. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WitekRolnik    3136
25 minut temu, Supersebusiek napisał:

Jak da się zmienić datę urodzenia w irz bo zamiast 16 marzec wpisałem 6 i już jest ponad 7 dni od urodzenia ? @WitekRolnik ty coś chyba robiłeś podobnego ?

A więc tak wchodzisz w zakładkę "Zdarzenia" zaznaczasz odpowiedni nr kolczyka, i na dole pod listą z prawej strony jest odnośnik "Utwórz korektę" i tam można poprawić wprowadzone wcześniej dane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Xawier    223
15 godzin temu, Troker1979 napisał:

Nawet w ewidencji gruntów i budynków to pastwisko czyli moim zdaniem tuz

A mam za mało tuz do bydła by dostać kasę z tego ekoschematu

Ewidencja nie ma w sumie nic do tego. Agencję interesuje to co jest teraz a  w przypadku TUZów to co było 4 lata wcześniej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mx_racer    127
Marcin133 napisał:

Na mieszankę gorzowska kiedy siejecie azot? 

jak się będzie dało w pole wjechać myślę że poczatek kwietnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Supersebusiek    328
2 godziny temu, WitekRolnik napisał:

A więc tak wchodzisz w zakładkę "Zdarzenia" zaznaczasz odpowiedni nr kolczyka, i na dole pod listą z prawej strony jest odnośnik "Utwórz korektę" i tam można poprawić wprowadzone wcześniej dane.

Jeszcze nie mam tej sztuki w zdarzeniach 

 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Supersebusiek    328

Dzięki 

Sprzedam jałówki hodowlane wysoko cielne z pod oceny , wycielenie 25 marzec i dalsze ,  więcej info priv .

Edytowano przez Supersebusiek
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychu121    3907
9 godzin temu, SamaPrawda napisał:

Stosuje ktoś z was pulsatory elektroniczne? Dużo lepsze od pneumatycznych? różnica w cenie na hale 2x3 wychodzi około 1000 zł, podobno elektroniczne są dokładniejesze, ale znowu droższe w naprawie.

Nawet się nie zastanawiaj. Bierz elektroniczne. Dużo lepsza kultura pracy a i nie trzeba ich ustawiać. Około 20 lat delavala chodziły u nas na hali. Wiadomo kilka trzeba było zregenerować. Teraz z gea mam i fajnie chodzą 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SamaPrawda    412

To samo mówi facet co będzie zakładał hale, lepsza kultura pracy, mniejsza wrażliwość na wachania ciśnienia, ja się znowu obawiam awari, jeżeli pójdzie płytka sterująca to tysiaka nie ma, a na hali wiadomo jakie warunki, niezbyt korzystne dla elektroniki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychu121    3907

U nas tyle lat chodziły i nie było większych problemów. A i myjka się co roku halę myło i jakoś za bardzo się na nie uwagi nie zwracało. To jakiej firmy zakładasz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SamaPrawda    412
krzychu121 napisał:

U nas tyle lat chodziły i nie było większych problemów. A i myjka się co roku halę myło i jakoś za bardzo się na nie uwagi nie zwracało. To jakiej firmy zakładasz?

Nic konkretnego narazie nie wybierałem, byłem u "lokalnego" sprzedawcy i serwisanta sprzętu do dojenia, zbiorników itp i orientuje się co i jak. Może ktoś jest na bieżąco z cenami hal udojowych? hale 2x3 z przygotowaniem na 2x5 wycenił mi na 50 tyś, większość elementów używka po przeglądzie z gwarancją.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin133    944
7 godzin temu, mx_racer napisał:

jak się będzie dało w pole wjechać myślę że poczatek kwietnia

Tak mokro u was? U mnie da się wjechać mam ją pierwszy raz , wygląda fajnie, obok tego żyto zamroczone siane jednego dnia.Co dajesz i ile azotu? Mam zamiar dać saletrę ze 200kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychu121    3907
10 minut temu, SamaPrawda napisał:

Nic konkretnego narazie nie wybierałem, byłem u"lokalnego" sprzedawcy i serwisanta sprzętu do dojenia, zbiorników itp i orientuje się co i jak. Może ktoś jest na bieżąco z cenami hal udojowych? hale 2x3 z przygotowaniem na 2x5 wycenił mi na 50 tyś, większość elementów używka po przeglądzie z gwarancją.

Daj znać ile i za co ci wyceniają. Mam na sprzedaż używaną hale delavalu 2x3 z wygrodzeniami. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SamaPrawda    412

Aż tak szczegółowo to nie mam rozpisane, myślę, że cenę robi tutaj przygotowanie pod 2x5 używka pewnie będzie tańsza w zakupie, tylko tutaj mam 10km do serwisu z którym już kilka lat współpracujemy, no i dodać montaż i cenowo zbliża się to do mojej wyceny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez POLKOP
      Jak widzicie przyszłość swoją w dzisiejszym swiecie pełnym wymogów i innych przeszkod jako hodowcy bydła mlecznego. Czy dacie rade sprostac wyzwanią.
    • Przez edi25
      Lozysko osadzone na tuleji jest zbyt luzne i nie obraca sie prawidlowo, tylko tuleja obraca sie wewnatrz lozyska. lozysko jest ok, tylko tuleja na ktora jest zalozona jest juz wytarta.Jak osadzic to lozysko na tuleji mocno zeby sie nie obracalo?
    • Przez ttuch
      Wczoraj rano wycieliła się jałówka. Już podczas porodu kapało jej mleko więc sądziliśmy, że z tym nie będzie problemu. A tu tymczasem niespodzianka bo praktycznie nie ma mleka. Na noc została w oborze z cielakiem więc sądziliśmy, że po prostu cielak ją wydoił, na dzień została wypuszczona na pastwisko ale po powrocie z niego wymię miała dosłownie puste. Pierwszy raz taka sytuacja ma u nas miejsce, może ktoś miał u siebie w gospodarstwie podobny problem?
    • Przez Adrian3210
      Witam. Mam problem z chłodnią do mleka. Problem wygląda następująco. Agregat nie załącza się za pierwszym razem. Słychać pykanie, aż za 4 czy za 5 pyknięciem załączy się. Chłodnia to Alima Bis 400l
    • Przez DzikiSimental25
      Witam wszystkich !! Mam takie cedzidło oraz takie filtry
      Moim problem jest to, że mleko nie chce przechodzić szybko przez to cedzidło, zatrzymuje się.  Jakich używacie filtrów ? Z góry dziękuję i Pozdrawiam. Mam nadzieję, że ktoś ma ciekawy sposób jak ten problem rozwiązać
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj