danielhaker

Luźne rozmowy producentów mleka

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
pawelmf    234
soltys48 napisał:

59 minut temu, pawelmf napisał:

ugu

 

ugorowanie 

mój błąd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ThePerkins    914

@Luki99, krowom to jęczmienia zasiej i pszenicy dosypuj, rzepak Ci zapaleń nie zrobi. Mam pryzmę z 1 pokosu, kosiłem 15 maja to przy małej dawce białka w dawce mam 250 mocznika. Jak bele się robi to czasem i do 100-130 spada :/ ...

Edytowano przez ThePerkins

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychu121    3828

Może ktoś już przez to przechodził. Gdzie w irz wprowadza się korektę zdarzenia? Da radę wogole to zrobić ? @WitekRolnik ogarniałes dobrze temat z irz. Może podpowiesz 

Edytowano przez krzychu121

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WitekRolnik    3039

@krzychu121 Korekty co prawda osobiście jeszcze nie składałem, raz robiłem ale to agencja przerzuciła do mnie z powrotem, ale jest takie coś, że jak wchodzisz w zakładkę "Zdarzenia" zaznaczasz odpowiedni nr kolczyka, i na dole pod listą z prawej strony jest odnośnik "Utwórz korektę" i tam można poprawić wprowadzone wcześniej dane. Mam nadzieję, że dość jasno opisałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychu121    3828

Wszystko jasne. Dzięki wielkie za pomoc. 

Chociaż i tak chyba bez pomocy agencji się nie obejdzie bo muszę usunąć zdarzenie. Nie wiem jakim cudem ale mam wpisane dwa razy urodzenia jednego cielaka z różnymi datami 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WitekRolnik    3039

@krzychu121 Spk, jak to mówią polecam się na przyszłość :)

W opcjach korekty widzę jeszcze, że można zaznaczyć "wykreśl wszystko" lub przy danym kolczyku "wykreśl" więc tak myślę, że na logikę biorąc powinno być jako usunięcie zdarzenia dla danego kolczyka, ale w tej kwestii akurat ręki nie dam uciąć ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ThePerkins    914

a co z wybiciem ?, zaznaczać tranposrt własny czy nic?. Widziałem coś teraz na FB że trzeba wpisywać niby, co dla mnie jest głupotą ... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WitekRolnik    3039

@ThePerkins Tego transportu nie zaznaczaj, bo to tyczy się tylko owiec i kóz. A co do FB to niektórzy naprawdę szukają problemów tam gdzie ich nie ma, czasem aż szkoda klawiatury żeby tłumaczyć takim ludziom, ja to czasem się zastanawiam jak oni radzą w swoich gospodarstwach ;)

Edytowano przez WitekRolnik
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychu121    3828
7 minut temu, WitekRolnik napisał:

@krzychu121 Spk, jak to mówią polecam się na przyszłość :)

W opcjach korekty widzę jeszcze, że można zaznaczyć "wykreśl wszystko" lub przy danym kolczyku "wykreśl" więc tak myślę, że na logikę biorąc powinno być jako usunięcie zdarzenia dla danego kolczyka, ale w tej kwestii akurat ręki nie dam uciąć ;)

Właśnie tak zrobiłem. Niby dokument zatwierdzony . Jutro rano zadzwonię do agencji i zapytam czy teraz jest ok. 

Jeszcze raz dzięki za pomoc :)

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WitekRolnik    3039
20 minut temu, krzychu121 napisał:

Właśnie tak zrobiłem. Niby dokument zatwierdzony . Jutro rano zadzwonię do agencji i zapytam czy teraz jest ok. 

Jeszcze raz dzięki za pomoc :)

No miejmy nadzieję, że będzie dobrze i nie trzeba będzie fatygować się do ARiMR.

Jeszcze raz nmz, bo co mogę to pomogę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12095
radekz200 napisał:

Chłopaki jak najlepiej podlaczyc takie poidło? Rurka 1/2 i jakaś skrętka czy wężykiem?

o ,,holender,,...

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12095
radekz200 napisał:

1 minutę temu, gregor1284 napisał:

Czemu nie rurkowy zawór?

Jaki dokładniej?

https://lewmik.pl/zawor-rurkowy-poidla-miskowego-k75-hp20-farma/?utm_source=Google%20Shopping&utm_campaign=GMC&utm_medium=cpc&utm_term=28140&gclid=Cj0KCQjw2cWgBhDYARIsALggUhr_GhoIOf3h_QaAJV4yENg8CIMDTcdT9Z8vsTlLjbG2G8GxDw_9WPMaArpPEALw_wcB

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12095

a po co 🤔 niech trochę pogłówkuje 😛


ciekawe czy holendra znalazł 🤔

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gregor1284    14048
4 minuty temu, slawek74 napisał:

a po co 🤔 niech trochę pogłówkuje 😛

 

ciekawe czy holendra znalazł 🤔

 

Jeszcze go zamkną jak zacznie na ostrowi wypytywać 🙆‍♂️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Leszy    4895
1 godzinę temu, radekz200 napisał:

Chłopaki jak najlepiej podlaczyc takie poidło? Rurka 1/2 i jakaś skrętka czy wężykiem?

Żaden wężyk nie wytrzyma krowiego ozora.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ThePerkins    914

Siedzę sobie nad ewnioskiem teraz i mam małe pytanie co do ekoschematu międzyplonowego. Co z mieszanką gorzowską ?, nie można jej kosić do 15 listopada ?, czy nie będzie to się liczyć jako ekoschemat ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlak2507    253

Krowom też służy mam takie a jak pamiętam te zacinające się języki w żeliwnych to porażka totalna, chyba że można smoczki do żeliwnych, ale micha dalej jest mała

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez POLKOP
      Jak widzicie przyszłość swoją w dzisiejszym swiecie pełnym wymogów i innych przeszkod jako hodowcy bydła mlecznego. Czy dacie rade sprostac wyzwanią.
    • Przez edi25
      Lozysko osadzone na tuleji jest zbyt luzne i nie obraca sie prawidlowo, tylko tuleja obraca sie wewnatrz lozyska. lozysko jest ok, tylko tuleja na ktora jest zalozona jest juz wytarta.Jak osadzic to lozysko na tuleji mocno zeby sie nie obracalo?
    • Przez ttuch
      Wczoraj rano wycieliła się jałówka. Już podczas porodu kapało jej mleko więc sądziliśmy, że z tym nie będzie problemu. A tu tymczasem niespodzianka bo praktycznie nie ma mleka. Na noc została w oborze z cielakiem więc sądziliśmy, że po prostu cielak ją wydoił, na dzień została wypuszczona na pastwisko ale po powrocie z niego wymię miała dosłownie puste. Pierwszy raz taka sytuacja ma u nas miejsce, może ktoś miał u siebie w gospodarstwie podobny problem?
    • Przez Adrian3210
      Witam. Mam problem z chłodnią do mleka. Problem wygląda następująco. Agregat nie załącza się za pierwszym razem. Słychać pykanie, aż za 4 czy za 5 pyknięciem załączy się. Chłodnia to Alima Bis 400l
    • Przez DzikiSimental25
      Witam wszystkich !! Mam takie cedzidło oraz takie filtry
      Moim problem jest to, że mleko nie chce przechodzić szybko przez to cedzidło, zatrzymuje się.  Jakich używacie filtrów ? Z góry dziękuję i Pozdrawiam. Mam nadzieję, że ktoś ma ciekawy sposób jak ten problem rozwiązać
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj