adikpl1

Co z tą Pol... Fabryką

Polecane posty

5 godzin temu, farmtrac8244 napisał:

Ja to już nie raz pisałem i napiszę kolejny i nie ostatni. Na stronie producenta widać ,że jest 10 modeli ciągników. Dobrze następnie w ofercie są jakieś autobusy busy czy co tam. Moim zdaniem firma lepiej by zrobiła skupiając sie na konkretnym modelu dopracowując go.

Oni to tak właśnie. Sru autobusy, sru przyczepy i ciągniki, auta elektryczne też im się zachciało robić i tak to wygląda. Plus jest taki, że jakby sprzedawali Ursusa w całości, to firma nabywając go kupi też projekt i prototyp Vigusa i uratuje tym samym go przed ewentualną sprzedażą technologii do Chin. Chociaż też nie do końca wiadomo, ale tak zakładam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumek666    5084

Mam Ci przypomnieć kto jest właścicielem Arbosa? Volvo? MaterMacc? Kverneland? Zetora?


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6409

A na jakiego grzyba komuś potrzebny Vigus? Ani to sprawdzone, ani poprawione, ani innowacyjne samo w sobie.

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janekjan01    3
Dnia 4.11.2018 o 21:23, MARTINEZUrsus napisał:

@sumek666 Wiem, Volvo należy do Chińskiego Geely. Ale Zetor należy do słowackiego HTC Holding.

Słowacki Zetor sprzedał w tym roku w Czechach 154 traktory. Czyli 200 traktorów mniej jak rok temu w tym samym okresie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No w Czechach, ale w Polsce to biorą tego czerwonego ustrojstwa trzy razy tyle co tam. Także Zetorek jest wcale nie taki biedny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janekjan01    3
3 godziny temu, MARTINEZUrsus napisał:

No w Czechach, ale w Polsce to biorą tego czerwonego ustrojstwa trzy razy tyle co tam. Także Zetorek jest wcale nie taki biedny.

To prawda. Choć Zetor do września sprzedał 550 ciągników, czyli 25% mniej jak rok temu. Czyli tylko w Polsce i w Czechach są 400 ciągników w plecy rok do roku. Myślę, że dla Zetora to dramat. 

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janekjan01    3
16 godzin temu, MARTINEZUrsus napisał:

@janekjan01 Nie zaprzeczam, że Zetor też ma nie najlepszą sytuację, ale Ursus ma gorszą. Swoją drogą ciekawy by był upadek Zetora (jest to raczej mało możliwe).

Owszem. Lecz gdybym pokazał dane sprzedaży Zetora choćby sprzed 3 lat to w ogóle była by przepaść. Zetor czy Ursus stają się po prostu marginalnymi przedsiębiorstwami, które lata świetności mają za sobą. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bratrolnika    28760

Mi to tylko szkoda tych którzy chcieli wspomóc swoich i kupiło od nich ciągnik. Oby nie zostali na lodzie z częściami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janekjan01    3

Ursus szyb nie produkował. Szyby były robione na zlecenie do firm zewnętrznych, które na pewno te szyby będą oferować na rynku. Poza tym, są jakieś stany magazynowe, etc. Myślę, że to nie jest problem. Szkoda tylko marki. Nie było zainteresowania ze strony rolników. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumek666    5084

Ursus niech przestanie kłamać. Niech się wezmą za robotę a nie tylko obiecują skrzynie ciągniki itd a uja jest. 

Łursus wzoruje się na polskim "rządzie" hasłem "nikt Wam tyle nie da ile my Wam naobiecujemy".

 Rolnik nie jest taki głupi i ma amunicję żeby walczyć z tworem jakim jest współczesny niedźwiedź. Nie podoba mi się nie kupuję a z tym małym "pip" z metra ciętym nie da tak się walczyć niestety i robią z nami co chcą. Jedyne co może uratować niedźwiedzia to kolejna dotacja z państwa czyli z naszych kieszeni, 


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054
7 minut temu, janekjan01 napisał:

Ursus szyb nie produkował. Szyby były robione na zlecenie do firm zewnętrznych, które na pewno te szyby będą oferować na rynku. Poza tym, są jakieś stany magazynowe, etc. Myślę, że to nie jest problem. Szkoda tylko marki. Nie było zainteresowania ze strony rolników. 

tak, tak... to zamów mi szybę do kabiny Agro (chyba tak się to dziadostwo nazywa) ursusa 5314 z 1999r. na necie nie ma i jakoś nie spodziewam się żeby w Agromie o tym słyszeli a co dopiero o ostatnich badziewiach łursusa z ostatnich lat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stempos1980    7906
3 minuty temu, lukbold napisał:

tak, tak... to zamów mi szybę do kabiny Agro (chyba tak się to dziadostwo nazywa) ursusa 5314 z 1999r. na necie nie ma i jakoś nie spodziewam się żeby w Agromie o tym słyszeli a co dopiero o ostatnich badziewiach łursusa z ostatnich lat

Ale przecież kabin Agro też nie robił ursus. Koja i inne firmy kabinowe 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janekjan01    3
6 minut temu, lukbold napisał:

tak, tak... to zamów mi szybę do kabiny Agro (chyba tak się to dziadostwo nazywa) ursusa 5314 z 1999r. na necie nie ma i jakoś nie spodziewam się żeby w Agromie o tym słyszeli a co dopiero o ostatnich badziewiach łursusa z ostatnich lat

Dobrze. Nie będę się kłócić. Mam nadzieję, że masz Fendta albo McCormica i masz dostęp do szyb ciągnikowych od ręki i to za śmieszne pieniądze. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrotron155    62
17 minut temu, janekjan01 napisał:

Ursus szyb nie produkował. Szyby były robione na zlecenie do firm zewnętrznych, które na pewno te szyby będą oferować na rynku. Poza tym, są jakieś stany magazynowe, etc. Myślę, że to nie jest problem. Szkoda tylko marki. Nie było zainteresowania ze strony rolników. 

Jak nie było?? Przecież wyniki sprzedaży z nieba nie spadły. Po prostu nie ma na razie  trendu na zakup maszyn wszyscy czekają na nowe dotacje. Czy ursus wyszedł z ofertą poza modele mechaniczne? Wszystko jest na mechanicznych skrzyniach w moim przypadku taki zakup byłby cofnięciem się w rozwoju bo mam ciągniki z rewersem i półbiegami a tu mamy tylko zapowiedzi tego że to w końcu będzie. Żeby znaczyć coś na rynku trzeba mieć ofertę. Chwalili się czego to nie będzie a okazuje się że dużo lepiej jest pójść do firmy crystal i po prostu kupić ciągnik który rzeczywiście istnieje nie tylko na papierze.I uwaga również wesprzemy Polski przemysł w takim samym stopniu jak kupując ursusa bo póki nie ma Vigusa to tam nie ma w nich nic więcej polskiego niż w crystalach ;)

Edytowano przez Agrotron155
  • Like 4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, Agrotron155 napisał:

Jak nie było?? Przecież wyniki sprzedaży z nieba nie spadły. Po prostu nie ma na razie  trendu na zakup maszyn wszyscy czekają na nowe dotacje. Czy ursus wyszedł z ofertą poza modele mechaniczne? Wszystko jest na mechanicznych skrzyniach w moim przypadku taki zakup byłby cofnięciem się w rozwoju bo mam ciągniki z rewersem i półbiegami a tu mamy tylko zapowiedzi tego że to w końcu będzie. Żeby znaczyć coś na rynku trzeba mieć ofertę. Chwalili się czego to nie będzie a okazuje się że dużo lepiej jest pójść do firmy crystal i po prostu kupić ciągnik który rzeczywiście istnieje nie tylko na papierze.I uwaga również wesprzemy Polski przemysł w takim samym stopniu jak kupując ursusa bo póki nie ma Vigusa to tam nie ma w nich nic więcej polskiego niż w crystalach ;)

W Ursusie polska jest kabina, chroniona przez nich patentem, spawana w Lublinie.

Co do szyb od kabin, to już mówię - robi je firma Glaspo. Przy logo niedźwiedzia na szybie jest też logo Glaspo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrotron155    62
19 minut temu, MARTINEZUrsus napisał:

W Ursusie polska jest kabina, chroniona przez nich patentem, spawana w Lublinie.

Co do szyb od kabin, to już mówię - robi je firma Glaspo. Przy logo niedźwiedzia na szybie jest też logo Glaspo.

A w crystalu niby skąd masz kabine? Dlatego też napisałem że Ursus obecnie nie jest bardziej Polski niż Crystal.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pablo21
      Ostatnio przeglądałem katalog częci z Grene i widziałem pompę hydrauliczną do c-330 wzmocnioną czym ona różni się od zwykłej, jaki ma wydatek, i co da jej założenie w ciapku(będzie szybciej podnosił?)
       
      Od kiedy to się pisze pąpa?
    • Przez AdrianWasiak
      Mam ursusa c-330m 1800mth z 89r orginał zadbana narazie nie sprzedaje ale chętnie zamienię na coś większego np. Zetor 5011/5211 7011/7211 Case 685xl/745xl lub MF czterocylindrowy itp. rozważę różne propozycje jak nikt się nie zgłosi to na wiosnę będzie na sprzedaż.Zdjęcia w mojej galerii.
    • Przez kubatedi
      Witam
      Mam pewien problem mianowicie w przyczepie autosan d44b kazde koło podczas jazdy chodzi sobie lewo prawo zamiast toczyc sie prosto cczym to moze byc spodowdowane? Szpilki wszystkie sa dociagniete, oraz nie ma luzu na kołach.
      Proszę o porady
       


    • Przez Mikua
      Czesc Problem taki że nie mogę stawić początku wtrysku, na kole zamachowym posiadam 3 kreski, raz paliwo drgnie na pierwszej, raz na ostatniej A nie kiedy z 2-3 cm nad ostatnią kreską, silnik jest po kapitalnym remoncie, kola od rozrządu są nowe-ursusa, ustawienie-dwie kropki kola wału w jedna kola pośredniego, dwie kropki kola rozrządu w dwie kropkę kola pośredniego, i 0 kola pośredniego z 0 kola pompy wtryskowej, silnik zapala lecz nie równo pracuje, takie "szczekanie" ma ktoś pomyśl co może być nie tak? Pozdrawiam
    • Przez Veq9
      Witam
       
      czy mógłby mi ktoś proszę wytłumaczyć jaką funkcje pełni owa wajcha ( podejrzewam iż jest to zmiana prędkości wom z 540 na 1000 oraz odwrotnie), oraz jak ową wajchą manipulować by otrzymać owe prędkości tzn.  Należy ją wdusić, przekręcić czy jak, bo niezbyt wiem ???
      Z góry informuje iż jest to oryginalny element stosowany w Ursus 1634 wersja exportowa

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj