adikpl1

Co z tą Pol... Fabryką

Polecane posty

MF675ursus    1457
Dnia 3.10.2018 o 23:12, MARTINEZUrsus napisał:

Aha, że Zetor to niby taki poważny, a Ursus to menel spod sklepu. Teraz to żeś mnie rozśmieszył. W którym punkcie Zetor jest taki cudowny? Szczerze, nie widzę w nim nic nadzwyczajnego, uważam,  że wcale nie są lepsi od Ursusa, są po prostu inni.(...)

 

19 minut temu, MARTINEZUrsus napisał:

(...)Co nie zmienia faktu, że ja nadal twierdzę, iż Zetor nie ma jakiejś mega przewagi przy Ursusie. Oczywiście ona jest zauważalna ale nie należy traktować też Zetora jak potęgę światową (...)

I tyle w temacie. Ogarnij się i nie bądź jak chorągiewka na wietrze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kluch369    30

Myślałem, że c385 i c395 również są dostępne w sprzedaży. W takim razie co oferują te dostępne modele, porównując je do zetora? Przecież w takim wypadku Ursus nawet nie ma ciągnika z EH rewersem i skrzynią z półbiegami, a co to za praca takim ciągnikiem 110KM bez półbiegów w ciężkiej pracy na nierównym terenie?

Wielkie wyczekiwanie na Vigusa, a ktoś chociaż wie czym dysponować ma ta skrzynia? Czy Ursus może walczy o stworzenie prostej skrzyni 4 biegowej z 3 zakresami i dwoma połówkami? Jeśli taki jest ich cel, to już nie wiem, czy nie lepiej by było wziąć taką prostą przekładnię ZF już te parę lat temu żeby to już się dawno sprzedawało w Ursusach. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6404

Nie można było ponieważ ambicje repolonizacji wszystkiego wzięły górę nad rozsądkiem. Na fali podniecenia i oczekiwania na obiecane cacko można było podchodzić każdą włądzę. Można było kosić kasę z grantów, jechać na renomie firm z którymi podjęło się współpracę. Każdą krytykę zamieniano w atak na krajowy przemysł. Doszło do tego że próbowano armii sprzedać ciągniki nie zgodne z zamówieniem ( raz moc podawali jednych jednostka a raz w drugich). Jak się sprawa rypła podniesiono wielki krzyk że oto preferuje się przemysł zagraniczny. Na fali tego krzyku stracił stanowisko jeden z dowódców rejonowej bazy logistycznej. Czyli wywalili faceta z roboty bo nie chciał kupić badziewia nie spełniającego potrzeb miejsca gdzie miał pracować. Jest jeszce jakiś obrońca Pana Prezesa Z?

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Departament    266

No jedynym obrońcą był ten mosiek parę postów wyżej ale na szczęście stwierdził że nie posiada żadnej wiedzy w temacie na obronę swoich śmiesznych marzeń... Może teraz da prezesowi w spokoju się wysrać, bo mam wrażenie że chodzi za nim jak cień i przytacza tutaj wszystkie kity jakie ów prezes ciśnie odnośnie wygaszanej produkcji traktorów 

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmtrac8244    441
23 godziny temu, MARTINEZUrsus napisał:

No to akurat zj***li, bo kiedyś było dobrze. 

Nie siedziałem, ale przeczytałem o nim wiarygodne opinie od wiarygodnych rolników na Agrofoto i nie były one zbytnio przychylne. I nie, tutaj nie zwariowałem, nie są to opinie dzieci z jutube, tylko właśnie użytkowników z Agrofoto.

Ja siedziałem w nim w tym roku (w Ursusie) i tragedii nie ma, ale mogło by być lepiej, tutaj przyznam rację.

Jednak jak sprzęt się sprawuje zależy również od gospodarza. W tej kwestii bywa różnie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
extrabyk    5593

@MARTINEZUrsus nie jesteś debilem tylko niepoprawnym marzycielem uparcie broniącym idei, która nie ma racji bytu w dzisiejszych realiach.

Nie wiem też co to ma być za cud z tym Vigusem ? Czekacie na niego co niektórzy jak na Świętego Grala a przecież jeśli ktoś się uprze i włoży do MTZ skrzynię begów Vario to to i tak nadal będzie tylko MTZ ze swoimi wadami i zaletami, które wszyscy znają a dojdą tylko nowe problemy związane z tym "przeszczepem".

  • Like 4
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumek666    5084

Przeczytałem ostatnie kilka stron... kolega Martinez U to chyba pracuje w marketingu u Pana Z. bo pier**li głupoty. Ursus obiecuje obiecuje i guzik jest. Nawet jak wprowadzi VIGUS to i tak jest to już skrzynia STARA!!! Gdyby pracowali od początku nad skrzynia dwusprzęgłowa to spoko. A tak chcą wyważać na nowo otwarte drzwi. Co innego nam pokaże VIGUS niż np Dyna6? Silnik? Zetor ma tylko swój silnik? Zetor ma AŻ swój silnik. 

Dobra zostawmy kwestię techniczną. 

Gdzie są dilerzy na zachodzie? No nie ma. Gdzie jest Ursus na najważniejszych targach w kraju i Europie środkowo-wschodniej? No nie ma lub prawie nie ma. Stoisko gdzieś na uboczu, że nawet nie zauważyłem go będąc na Agroshow. Dobrze wiedzą, że nie mają szans z Zetorem więc nawet się nie rzucają na głęboką wodę. Im dłużej obserwuje rozwój Ursusa tym częściej przychodzi mi do głowy, że Pan Z. to taki drugi Kulczyk, który próbuje wypompować ile się da kasy z polskiego rządu - czyli naszych podatków, a cała firma to przykrywka dla innych interesów i dobry marketing. 

  • Like 1
  • Thanks 1

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
japycz17    53

ursus łączy siły z zetorem 😱 https://m.money.pl/wiadomosci/artykul/artykul,46,0,2417966.html


Interesuję się rolnictwem i ciągnikami Ursus.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, sumek666 napisał:

Przeczytałem ostatnie kilka stron... kolega Martinez U to chyba pracuje w marketingu u Pana Z. bo pier**li głupoty. Ursus obiecuje obiecuje i guzik jest. Nawet jak wprowadzi VIGUS to i tak jest to już skrzynia STARA!!! Gdyby pracowali od początku nad skrzynia dwusprzęgłowa to spoko. A tak chcą wyważać na nowo otwarte drzwi. Co innego nam pokaże VIGUS niż np Dyna6? Silnik? Zetor ma tylko swój silnik? Zetor ma AŻ swój silnik. 

Dobra zostawmy kwestię techniczną. 

Gdzie są dilerzy na zachodzie? No nie ma. Gdzie jest Ursus na najważniejszych targach w kraju i Europie środkowo-wschodniej? No nie ma lub prawie nie ma. Stoisko gdzieś na uboczu, że nawet nie zauważyłem go będąc na Agroshow. Dobrze wiedzą, że nie mają szans z Zetorem więc nawet się nie rzucają na głęboką wodę. Im dłużej obserwuje rozwój Ursusa tym częściej przychodzi mi do głowy, że Pan Z. to taki drugi Kulczyk, który próbuje wypompować ile się da kasy z polskiego rządu - czyli naszych podatków, a cała firma to przykrywka dla innych interesów i dobry marketing. 

Jeżdżą do Hannoweru na Agritechnicę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukig    96

Wstrzymajcie na chwilę tą gównoburzę. Idę po popcorn i wracam do czytania. :)

 

A co do targów to nie rozumiem akurat. Są zarówno na dużych targach za granicą jak i w kraju (jedno z większych stoisk na Agrotechu jest zawsze Ursusa).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
japycz17    53

robicie taki spam, że nie chce mi się czytać tego bełkotu. Mnie akurat zaskoczył ten artykuł, bo nie wiedziałem o tym. A że ty jestes taki zawsze pobudzony i nie zasypiasz to chwała Ci za to xd

MF675ursus napisał:

23 minuty temu, japycz17 napisał:

Zdziwiony? Przecież w tym temacie już była informacja o podpisaniu umowy poufności między Ursusem i Zetorem. Dwie strony dyskusji o tym, a ten się obudził...


Interesuję się rolnictwem i ciągnikami Ursus.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@japycz17 Ogólnie to tutaj wszyscy mówią, jaki to Zetor jest cudowny. Już srał pies tego Ursusa, ale chodzi o same zasady. Ja tutaj próbowałem powiedzieć, żeby nie uważali Zetora za potęgę, bo są światowe marki należące do dużych koncernów, przy których on nie ma szans. Podobnie jak Ursus. Wiem, miałem już nic nie mówić, ale w tym wypadku muszę.

I mi już nie chodzi o obronę Ursusa, powiedziałem, jakie mają wady, jakie zalety, ale o wychwalanie Zetora, że jaki on to poważny i w ogóle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MF675ursus    1457

Jakie k**wa wychwalanie? Jest poważną firmą w porównaniu z Ursusem, bo nie obiecuje gruszek na wierzbie i jak coś powie to tak jest, ale jako producent ciągników to szczerze mówiąc jest taki sobie- jakość wyrobów od czasów wieku minionego bardzo spadła, większość rolników w okolicy zamieniło prawie nowe Zetory (tzn od nowości w gospodarstwie, po kilku latach corocznej wymiany sprzęgła) na New Hollandy, ba, jeden wymienił John Deere'a (po batalii sądowej w sprawie fabrycznych usterek skrzyni biegów, których serwis nie chciał na swój koszt usunąć) na NH... A niestety z tego co widzę Ursus cenowo dobija do NH, tyle że jakością i ofertą jest daleko w tyle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ofertą tak, ale nie jakością. Bardziej kontrolą jakości. Oni tak mówią, że rzetelnie to wszystko sprawdzają, ale tak naprawdę to w większości gówno prawda, bo felernych sztuk trochę wychodzi.

Co do obietnic, no to kilka z nich wypełnili, m. in. ciągniki z nowym designem czy silnik Kohler w opcji do c380.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumek666    5084

Ofertą? Chce kupić ciągnik wyprodukowany w Polsce. Chce mieć EHR, rewers elektrohydrauliczny, skrzynię ci najmniej 16x16 i chce żeby mógł pracować z 2,5 tonowym agregatem uprawowo siewnym oraz agregatem bezorkowym p szerokości 3m. Maszyny mają zapotrzebowanie minimum 150 KM. @MARTINEZUrsus proszę podaj mi przykład bo ja chyba upośledzony jestem i nie umiem nic takiego znaleźć. 


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja z tą ofertą dopowiedziałem do kolegi @MF675ursus, czyli że potwierdziłem tezę dotyczącą tego, że oferta Ursusa jest gorsza od NH. 

Sumek, jaki przykład? Mogę owy podać.

Ciągnik 150 km od Ursusa spełnia Twoje wymagania, ale jeszcze nie jest dostępny w sprzedaży. Posiada skrzynię Vigus 32x32, rewers eh i EHR.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumek666    5084

No właśnie. Czyli ma ofertę gorsza od każdego producenta. Nawet zetora i MTZ. NIE MA! To co? Pójdę na pole i powiem. Tej pszenica poczekaj aż Cię zasieje bo chciałbym być patriotą gospodarczym i wspierać polski przemysł ale musisz poczekać aż Ursus wyprodukuje ciągnik, który zapowiada od 2014 roku. ;)


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pablo21
      Ostatnio przeglądałem katalog częci z Grene i widziałem pompę hydrauliczną do c-330 wzmocnioną czym ona różni się od zwykłej, jaki ma wydatek, i co da jej założenie w ciapku(będzie szybciej podnosił?)
       
      Od kiedy to się pisze pąpa?
    • Przez AdrianWasiak
      Mam ursusa c-330m 1800mth z 89r orginał zadbana narazie nie sprzedaje ale chętnie zamienię na coś większego np. Zetor 5011/5211 7011/7211 Case 685xl/745xl lub MF czterocylindrowy itp. rozważę różne propozycje jak nikt się nie zgłosi to na wiosnę będzie na sprzedaż.Zdjęcia w mojej galerii.
    • Przez kubatedi
      Witam
      Mam pewien problem mianowicie w przyczepie autosan d44b kazde koło podczas jazdy chodzi sobie lewo prawo zamiast toczyc sie prosto cczym to moze byc spodowdowane? Szpilki wszystkie sa dociagniete, oraz nie ma luzu na kołach.
      Proszę o porady
       


    • Przez Mikua
      Czesc Problem taki że nie mogę stawić początku wtrysku, na kole zamachowym posiadam 3 kreski, raz paliwo drgnie na pierwszej, raz na ostatniej A nie kiedy z 2-3 cm nad ostatnią kreską, silnik jest po kapitalnym remoncie, kola od rozrządu są nowe-ursusa, ustawienie-dwie kropki kola wału w jedna kola pośredniego, dwie kropki kola rozrządu w dwie kropkę kola pośredniego, i 0 kola pośredniego z 0 kola pompy wtryskowej, silnik zapala lecz nie równo pracuje, takie "szczekanie" ma ktoś pomyśl co może być nie tak? Pozdrawiam
    • Przez Veq9
      Witam
       
      czy mógłby mi ktoś proszę wytłumaczyć jaką funkcje pełni owa wajcha ( podejrzewam iż jest to zmiana prędkości wom z 540 na 1000 oraz odwrotnie), oraz jak ową wajchą manipulować by otrzymać owe prędkości tzn.  Należy ją wdusić, przekręcić czy jak, bo niezbyt wiem ???
      Z góry informuje iż jest to oryginalny element stosowany w Ursus 1634 wersja exportowa

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj