XMK13

Members
 • Ilość treści

  2263
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Reputacja

411 Excellent

O XMK13

 • Ranga
  Zaawansowany
 • Urodziny 12/20/1993

Informacje

 • Płeć
  Mężczyzna

Ostatnio na profilu byli

9805 wyświetleń profilu
 1. Sprawdź jeszcze, czy czujnik w skrzyni biegów od załączania kontrolki jest sprawny. A tak to pewnie trzeba wymontować zegary i od tyłu rozkręcić. Ale nie rozbierałem tych zegarów i nie wiem jakie tam kontrolki są.
 2. Duże ciągniki jak na tę moc. Dobre silniki. Jak to z zachodnim, używanym sprzętem, trzeba umieć je naprawiać lub mieć majstra co się zna. No i używać też z głową.
 3. Najpierw sprawdź bezpieczniki. Sprawdź okablowanie: przewody przy alternatorze i wiązkę obok pedału sprzęgła, czy nie jest przetarta no i przyłącze przy zegarach.
 4. Co do 4 słupków to wiadomo, że są konieczne grube, ale 6 słupków jednak jest lepsze pod kątem widoczności do tyłu. A tak to naprawdę trzeba się sporo nawyginać, żeby coś widzieć. Ogólnie kabina ma swoje plusy i minusy. I to piszę z doświadczenia.
 5. Trzeba przyznać, że ergonomia w Ursusach jest słaba. Pewne rzeczy poprawiali, ale brakło czasu. Pytanie, czy inne ciągniki tej półki są lepsze? Tylne słupki przeszkadzają przy opryskiwaczu, rozsiewaczu i beczce.
 6. Jest 150-ka z Vigusem na sprzedaż.
 7. U mnie, w 11054, przymarzało sitko w pompie nad filtrem paliwa. Na zimnym silniku ogólnie ciągnik jest mułowaty. Do włączenia WOM nie trzeba wyłączać silnika. Zaciągasz sprzęgło WOM (dźwignia z lewej), włączasz zakres WOM i puszczając sprzęgło WOM załączasz wałek.
 8. Tak dla przypomnienia. Wątek "czy Ursusy są dobre, czy złe" przewija się co kilka stron w tym temacie. Zamiast pisać to samo cofnijcie się o parę stron i sobie poczytajcie. Jeżeli jeszcze Ursus miał coś produkować, to nic powiązanego z warszawską produkcją. W Lublinie, wreszcie, robili ciągniki na podobnym poziomie do reszty producentów i to miało sens. Oczywiście mowa o dość niskim poziomie, z którego to Polacy najczęściej coś biorą. A raczej brali.
 9. Panowie, mam pytanko: jakie oleje polecane są do przedniego mostu? Do zwolnic chyba gl4, a most gl5? Jaka lepkość?
 10. Obciążnik tak, dla stabilności. Taki Poznaniak swoje waży. A przy okazji jest to skrzynka narzędziowa i kosz na kamienie. Ursus ma niecałe 700mth. Ogólnie spisuje się nieźle. Przedni wałek w agregacie musiałem zawsze trzymać wyżej, żeby się nie zalepiał i do tego po przejeździe zostawał garb ziemi. Belka zgarnia ten garb i przejazd jest równiejszy.
 11. Belka zgarniająca jest znacznie lepsza niż przedni wałek w agregacie.
 12. XMK13

  Ursus 11054 + Unia Tur

  Mój też jest 40, tylko 3+1
 13. XMK13

  Ursus 11054 + Unia Tur

  Z krojem lepiej się odoruje od granicy i w glinie lepiej się orze.
×
×
 • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj