Skocz do zawartości

Polecane posty

WHATEVER
Wybrane dla Ciebie

Pawelek998    2

Sito 6mm będzie za duże ja w tamtym roku miałem 5,5 i dużo syfu leciało teraz kupiłem 4mm i bez stołu będzie dużo strat

bafetto    0

Ten powalek ma jakis 15-18 cm wysokosci I jest przykrecony zaraz za kosa.Rzepak czysty I stojacy. Kosy bocznej jeszcze nie mam,moze na przyszly sezon.A jak mam rozumiec stwierdzenie "przydluzenie sita w dol" czy ma byc calkiem spuszczone czy zamkniete?

TurekR    1

Przedłużenie sita otwarte na około 15-20%.A ile ma szerokości ten półwałek,sam go robiłeś i z jakiej blachy a moze widziałeś jak wygląda cięcie z tym.

Wiadomość z agroFakt.pl

bafetto    0

Jak wroce do domu to zrobie zdjecie I postaram sie go tu wkleic. Taki juz kupilem,przywieziony z niemiec,ponoc oryginal, 3 metrowy.

ovi    34

to samo jest w każdym hederze starszego claasa

To jest standardowy heder w mercatorze i nie tylko, przed stratami cię nie ochroni. Przy wysokim plonie obstawiam że co najmniej 300kg ci wyleci, co przy dzisiejszej cenie rzepaku spokojnie pokryje cenę najęcia kombajnu ze stołem. ale każdy robi jak uważa.

Pawelek998    2
Napisano (edytowany)

Witam. U mnie już gotowy do rzepaku dziś stół założony i czekam aż dojdzie. Zdjęcie stołu w załączniku.

post-62779-0-72230000-1500461459_thumb.jpg

Edytowano przez Pawelek998

Massey38    12

Kupiłem nowy docisk sprzęgła do mercatora wytlumaczylby mi ktoś jak prawidłowo reguluje się ten docisk ?? :)

wieslaw16    46

Suwmiarką trzeba wymierzyć odległość łapek od płaszczyzny docisku i to  na jednakową odległość,i odległość ich najlepiej ustawić taką jak miał stary docisk jeśli dobrze wysprzęglał i dobrze sprzęgło działało ja właśnie suwmiarką ustawiałem te łapki i jest ok.

Massey38    12

Powinien być wymiar katalogowy :( stary właśnie nie miał luzu pomiędzy lozyskiem a dociskiem i się wszystko powycieralo ... więc jak zrobię tak jak Ty mówisz to zaraz będzie to samo co się stało że starym sprzeglem ..

jahooo    257

Regulujesz  łapki tak, aby odległość między ślizgaczem a łapkami była od 5 do 7mm a sprzęgło równo brało (po to się suwmiarką mierzy wysokość łapek nad dociskiem, aby każda była na tym samym poziomie)

Nie wiem jak u ciebie, ale tam, gdzie jest wycisk sprzęgła na linkę, reguluje się też długość linki. Może była urwana i ktoś ją tak sztukował

Massey38    12

No dobra a jak mam podejrzeć jaka jest odległość pomiedzy slizgaczem a wyciskiem ? nie ma okienka podglądowego :( 

wyrebski1    35

Mam pytanie odnośnie silnika 6 cylindr. w mercatorze, a chodzi o zapowietrzanie ,nawet po godzinie odpoczynku. Wiem, że temat już był szeroko opisany, ale mam takie pytanie, bo się z tym nie spotkałem. Odkręciłem wężyk zasilający co wchodzi do  odstojnika, włożyłem lejek i nalałem ropy. Bardzo powoli ale ropa wraca do baku, czy tak ma być? Czy na końcówce rurki w zbiorniku nie ma zaworku zwrotnego, żeby paliwo się nie wracało? Ja mam założony zaworek przy odstojniku, ale tak myślę, że poniżej zaworka paliwo pewnie wraca do zbiornika.  

Massey38    12

U mnie było to samo problemem był nieszczelny odstojnik oraz zaworki zwrotne nie trzymały paliwa .

wyrebski1    35

a ile masz tych zaworów zwrotnych i gdzie są umieszczone? Założyłem dzisia bańkę z ropą nad silnikiem i zobaczymy jutro czy zapali.

soltys48    344

Blok pękł? Jaki silnik?

nie blok tylko zaślepka zgniła

Tam miało być wygięta a nie wycieta, wdarl sie chochlik.Jest ona zaraz za kosa w ksztalcie polwalka Co zapobiega spadaniu ziarna z hederu.A jak bedzie to sie okaze.

ten półwałek "wyłapuje"bardzo dużo kamieni

ferdek1    3

@wyrebski1 w pompce są chyba 2 zaworki a na przewodzie w zbiorniku nic nie ma jest goła rurka. Sprawdź czy nie łapie powietrza na odpowietrzeniu filtra paliwa przed pompą. Najlepiej to powymieniaj wszystkie miedziane podkładki w instalacji paliwowej. Ja mam tylko po zimie problem z odoaleniem a żadnego dodatkowego zaworka nie mam.

jahooo    257

Sprawdź miedziane rurki przy silniku, czy ten twardy lut gdzieś nie puścił. U mnie było to przyczyną, dwa lata się męczyłem, a puścił właśnie lut na przewodzie od odstojnika do pompki i nie było widać żadnych bąbelków, a się zapowietrzał. Nawet karnister nad silnikiem niewiele pomagał

Mara1981    0

Witam kolegów mam duzy proglem z wałem napendowym tym co przechodzi przez cały kombajn mianowicie urwało mi go w tamtym sezonie zalozyłem nowy i jak dokrece te koło pasowe z prawej strony to nie da rady obrocic tym wałem,są tam jakies dystanse czy co ja tego nie rozbierałem muj brat napalony to rozbierał gdy ja byłem na polu bo somsiad mi przyjechał dokoczyc kosic a brat jest teraz w agli pomuzcie moze ktos ma schemat jak to poskładac claas mekator 60

wyrebski1    35

ok, dzieki za podpowiedzi, jutro wszystko o czym piszecie posprawdzam.

TurekR    1

Mam pytanie co może być nie tak że łańcuch od napędu ślimaka hederu po naciągnięciu w jednym położeniu jest luźny a winnym normalnie naciągnięty.

ferdek1    3

Ośka nie ma bicia ,czy zębatka jak kręcisz to chodzi na boki?

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez stasek2
      silnik w moim clasie (perkins 6 cylindrowy-mercator 60) na pełnych obrotach cały czas dymi na czarno tak jakby szczelał tym dymem tak pyrkał na czarno, od połowy obrotów do pełnych. Na wolnych niema wcale dymu, nie bierze oleju , pali na dotyk. Kupiłem go 8 lat temu z niemiec i tak było od początku. 3 lata temu robiłem silnik nowe cylindry tłoki pierścienie, głowica podcierane zawory(szczelne nie wypalone), pompę i wtryski robiłem już u trzech fachofców i każdy mówi że jest ok.

pomóżcie co to za przyczyna
    • Przez bugi
      Witam
      Strzasznie ciężko w mojej trzydziestce chodzi sprzęgło, słyszałem że nie tylko u mnie, ale słyszałem też że da się coś z tym zrobić ale nie słyszałem co i właśnie dlatego chcę coś z tym zrobić da się? Jak tak to co?
    • Przez maciek
      Witam , znajomy chce założyć 6cylindrowy silnik do 914. Czy reszta ciągnika wytrzyma , czy jest taka sama jak w 4kach ,tzn sprzęgło, skrzynia ,wzmacniacz ,most. 914 jest z jest około 95 roku.
    • Przez MrTomo1919
      Witam wszystkich. Mam problem a raczej zapytanie co do sprzęgła w bizonie. Otóż po właczeniu biegu który też czasem wchodził ze zgrzytem puszczam pedał sprzęgła a kombajn praktycznie stoi w miejscu dopiero gdy ręką uniosłem pedał to powolutku kombajn ruszył. Kombinowałem już poluznic cięgiełko które łączy pedał ze sprzęglem ale wtedy biegi już wogóle nie chciały wejsc. Więc jedyne co mi przyszło na myśl to zjechana tarcza sprzęgłowa ale to też troche mnie dziwiło bo kombajn oryginalnie nie ma nawet 1000mtg wiec już tarcza??? Rozkreciłem sprzegło no i co sie okazało; poprzedni właściciel chyba az za bardzo dbał o ten kombajn smarując go wręcz do bólu bo w obydowie sprzegła było pełno smaru dosłownie wszystko dociski tarcza az sie tam smar nie miescił wyciągłem stamtąd dosłownie pól wiadra smaru . Wszystko dokładnie wyczysciłem szmatami i odtłusciłem rozpuszczalnikem w miare możliwosci a tarcze kupiłem nową poniewaz koszt nie duzy a tamta od tego smaru zrobiła sie czarna. I tu moje pytanie czy po założeniu teraz nowej tarczy reguluje sie jakos łapki czy nie , bo zauważyłem na ich koncach sróbki takie ze jak sie wykręci to zmniejsza sie odległosc miedzy nimi a łożyskiem oporowym, jeżeli tak to jak?? Dodam jeszcze że nowa tarcza jest grubsza od starej o niecały milimetr i że nic wczesniej czyli od nowości nie było robione przy sprzęgle.
    • Przez belarus9204
      Witam potrzebuje informacji czy da się podciągnąć sprzęgło w Renault 75.14 i jak to zrobić