mlodyrolnik3

Owies jak uprawiać?

Polecane posty

Taurus83    889

myślałem że to ściernisko, współczuje.  ja bym chyba skosił. może powybierać paski gdzie lepsze...niech kombajn wjedzie na pół godziny to zobaczysz jak plonuje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik31    13

Jak masz swój kombajn to skoś ten owies. W takim owsie to hektar skosisz w około 20-30 minut starym bizonkiem :)

Mój owies z jednego kawałka 2 tony drugi kawałek zaskoczył bo dał ponad 6 ton co było niewiarygodne w tym roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlimekPL    793

No wlaśnie nie mam swojego kombajnu i tu dochodzi koszt wynajmu. Co prawda na dwójce bizonem takie coś można kosić czyli powinno wyjśc jakieś 200-250zł za hektar koszenia, jakby z tego naleciało chociaż 800kg to bym skosił, bo już chociaż parę złotych bym wycofał z poniesionych kosztów. Ale jak ma nalecieć 200kg to lepiej od razu orać. Nigdy nie miałem takiej nędzy dlatego nawet nie wiem czy warto w to wjeżdżać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rob355    8

Owies rozczarowal w tym roku

 Pomimo dużej objętości bardzo mała gęstość w efekcie 3.5t/ha zważone bo pojechało na młyn. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jak tam u was owsy?? u mnie Arden ledwo 2-2,5t/ha ale z pol pola bylo uschniete a Nawigator naprawde zaskoczyl i dal 4t/ha obie odmiany tak samo nawozone a plon zupelnie inny...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mf362    1120

U mnie poszlo bardziej w slome nix ziarno z kawalka 30_40arow moze z 400-500kg.

Pszenzyto zaa to Ladnie posypalo. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolr2    767

U mnie też słabo ani ziarna ani słomy.. Miałem sporo zasianego i jak się znajdzie chętny to mam do sprzedania 25 ton.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, mf362 napisał:

U mnie poszlo bardziej w slome nix ziarno z kawalka 30_40arow moze z 400-500kg.

Pszenzyto zaa to Ladnie posypalo. ;)

1 godzinę temu, karolr2 napisał:

U mnie też słabo ani ziarna ani słomy.. Miałem sporo zasianego i jak się znajdzie chętny to mam do sprzedania 25 ton.

U mnie Nawigator to może nawet gęstość z 50 zrobi i ziarno dosyć grube, ale i tak większość na siew bede sprzedawał bo po centrali od razu i szkoda na pasze po 50 zł oddawać, ale na Ardenie to się zawiodłem i więcej chyba już nie posieje.

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mnie podobnie jak na zdjęciu. Tylko w dołkach lepsze. Z drogi wygląda że coś tam jest a jak się kosi to tylko płakać. Z ha wychodzi 1 zbiornik bizon rekord  i nawet nie taki pełny. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eagle19    21

Mój owies nawigator dał plon 4,5 t/ha, polecam tą odmianę gęstość ziarna jak na owies jest bardzo duża.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AgroSzymi99    13

U mnie myślałem że będzie gorzej na bardziej przepuszczalnym kawałku około 3.8-4t a na glinie prawie 6 .Ale gęstość tragedia jak zawsze na auto wchodziło mi koło 5.5t to teraz bieda była 5 dociągnąć 😑

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz1995    111
Dnia 29.07.2018 o 07:55, TheRolnik1992 napisał:

U mnie podobnie jak na zdjęciu. Tylko w dołkach lepsze. Z drogi wygląda że coś tam jest a jak się kosi to tylko płakać. Z ha wychodzi 1 zbiornik bizon rekord  i nawet nie taki pełny. 

To slabo,u mnie w tamtym roku,wykoszone 0,27 ha i zbiornik w rekordzie pelniutki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, lukasz1995 napisał:

To slabo,u mnie w tamtym roku,wykoszone 0,27 ha i zbiornik w rekordzie pelniutki

W zeszłym roku to inna bajka. Też tak było na najlepszych kawałkach. 

Gdybym nie miał swojego sprzętu to tylko te lepsze miejsca bym wykazał.

Edytowano przez TheRolnik1992

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michal673    6

Panowie czy aby przypadkiem piszecie plony owsa czy może żyta hybrydowego? Plon od 4 do 6 ton a pewnie wniosek suszowy już dawno złożony. U siebie miałem 10ha owsa na przeróżnych glebach (od III do VI) i średnia wyjdzie myślę w granicach 2,5t bo gęstości nie ma. Panowie piszcie jakie plony mieliście po zwazeniu a nie na oko po przyczepach. I żeby, żaden mi nie napisał, że nie dbałem, bo agrotechnika była na pszenżyto ozime ale ze względu na mokrą jesień nie udało mi się go zasiać. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlimekPL    793

Nie ma co się pocieszać tylko przeanalizować sezon i tak poprowadzic następny aby nadrobić albo chociaż nie zbankrutować. U mnie okazja bo kilku małych gospodarzy już zniechęcona tym rokiem chce zakończyć działalność i oddają w dzierżawe pola. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michal673    6

Panowie ja wszystko rozumiem, ale jeden kolega pisze, że zebrał 6 ton owsa,  a w drugim temacie żali się, że przez suszę zebrał 3 tony żyta, coś takiego to się za przeproszeniem,, kupy" nie trzyma. 

 

Ja tam kończę przygodę z owsem i ogólnie zbożami jarymi. Same ozime i strączki. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AgroSzymi99    13
6 godzin temu, Michal673 napisał:

Panowie ja wszystko rozumiem, ale jeden kolega pisze, że zebrał 6 ton owsa,  a w drugim temacie żali się, że przez suszę zebrał 3 tony żyta, coś takiego to się za przeproszeniem,, kupy" nie trzyma. 

 

Ja tam kończę przygodę z owsem i ogólnie zbożami jarymi. Same ozime i strączki. 

Po prostu trafiłem w moment tuż przed wiązaniem ziarna spadł obfity opad (jedyny podczas wegetacji) inne bardzo delikatne i rzadko.A że glina pod spodem to trochę potrzymało.Uprawa w 70% leżała przez lipcowe deszcze.Wszystko przeważone przy zjeżdżaniu z pola.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szron88    29

Na 5-6 klasie ledwo 2t/ha na 4kl max 3.5t przy nawozeniu 100kg N takze tragedia. Chociaz troche słomy jest moze uda sie opchnąc za dobra cene.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
azzadek    22

Sprzedam około 35 ton owsa, Bingo, gęstość poznam jutro bo dopiero dzisiaj próbka pojechała do badania. Jak ktoś coś to pisać ;].

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    8980
Dnia 31.07.2018 o 23:25, Michal673 napisał:

Panowie ja wszystko rozumiem, ale jeden kolega pisze, że zebrał 6 ton owsa,  a w drugim temacie żali się, że przez suszę zebrał 3 tony żyta, coś takiego to się za przeproszeniem,, kupy" nie trzyma. 

 

Ja tam kończę przygodę z owsem i ogólnie zbożami jarymi. Same ozime i strączki. 

Michał to na jakie strączki przechodzisz? rzepak czy coś innego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

U mnie też od 1 do 4t/ha, średnio 2,5; opóźniony siew i susza to dla owsa wyrok. Gorzej wypadło tylko żyto jare i co ciekawe niektóre ozime

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michal673    6
23 godziny temu, GRZES1545 napisał:

Michał to na jakie strączki przechodzisz? rzepak czy coś innego.

Rzepak w tym roku będę siał pierwszy raz i zobaczymy czy na dłużej zostanie, a ze strączków to groch. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    8980

Też myślę nad rzepakiem ale nie mam przystawki do hedra i w okolicy tez blisko nikt nie ma kombajnu do rzepaku, i tak już drugi rok sie waham, a to dobry płodozmian dla zbóż.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez darek16
      Jak zwalczyć dziki owies w zbożu wiadomo z roku na rok jego jest więcej,Może to przez to ze za dużo dajemy obornika???
    • Przez damianus2222
      Witam, chce kupić owies z centrali nasiennej i chce wziąć po tonie odmiany RAJTAR oraz BINGO, czy ktoś siał może podobne odmiany ??? zasiane będzie na klasach od 3 troche aż do 6 bo takie jest zróżnicowanie na 3 polach łącznie ok 17 ha. Pod korzeń dostanie napewno od 150 - 180 kg polifoski 8, a następnie saletry
    • Przez Ceran
      Sprzedam zboże: owies (5 ton) i żyto (2 tony)- możliwość zakupu również mniejszej ilości. Bardzo dobra jakość! Województwo Mazowieckie, Okolice Sokołowa Podlaskiego i Kosowa Lackiego. Telefon:660 564 131
    • Przez GRDawid
      Witam. Mam do sprzedania owies bezłuskowy z tegorocznych zbiorów. Woj, świetokrzyskie. Zainteresownych proszę o odpowiedz.
    • Przez the1mati1
      Czy mogę zrobić kiszonkę z owsa z gorczycą którego przez dwie ostatnie noce trochę omroziło (dwie noce pod rząd po jakieś -3/-4 stopnie)? Taki owies nadaje się jeszcze na kiszonkę? Nie jest za duży może z 20cm. Lepiej w pryzmę czy w bele? Nie  będzie się psuł oraz czy nie zaszkodzi opasą?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj