Polecane posty

izydor6280    1154

siał ktoś groch po glifosacie, rośnie normalnie czy kiełkowanie lub wschody słabsze ?


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik31    13

Panowie czym w tym roku pryskacie przedwschodowo swoje grochy ? Linurex się skończył i co proponujecie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamilc017    163
2 godziny temu, izydor6280 napisał:

siał ktoś groch po glifosacie, rośnie normalnie czy kiełkowanie lub wschody słabsze ?

Stać się nic nie powinno bo glifosat działa tylko na części zielone. Tzn. środek jest pobierany przez liście 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renault85-15TX    190

W tamtym roku kupiłem nasienie grochu które było po glifosacie, wschody normalne siła kiełkowania też się nie zmniejszyła, a od tego gościa co brałem groch to mówi że już 10 lat sieje groch i co roku pryska na dosuszanie a później nim sieje. 


Vixa balet :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5576
2 godziny temu, rolnik31 napisał:

Panowie czym w tym roku pryskacie przedwschodowo swoje grochy ? Linurex się skończył i co proponujecie ?

Linurexu albo zamienników jest na rynku duzo tylko  ze spod lady. Popytaj to na pewno znajdziesz


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
raul7031    22

Jaki środek czy środki na chwasty polecacie na mieszanke owsa (70%) i grochu siewnego - peluszki? Ktos cos praktykowal przedwschodowo na taką mieszankę? 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mid7    45

jak zastosuje w grochu przedwschodowo linurex 0,9l + command 0.2l to czy na jesienie mogę spokojnie siać zboża ozime i po jakim czasie można siać buraki? a może macie jakieś inne propozycje na odchwaszczanie grochu ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiko    110

Groch siejecie każdym lejkiem, czy co drugim? Zastanawiam się jak lepiej jest??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Dokładnie jak kolega wyżej. Siejąc co rurkę masz lepszą obsadę i nie jest nasrane roślinka w roślinkę. Wydaje mi się że groch jest stabilniejszy przy takim siewie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlimekPL    793

Ja siałem każdą redlicą bo jakbym miał zamknąć co drugą to zabrakłoby mi zakresu na przekładni siewnika. :D Wysiałem 320kg/ha i miałem siewnik ustawiony na 30 a max na przekładni to 40.

Jak już groch skiełkuje w ziemi ale nie powschodzi to można jeszcze pryskać doglebowo Stompem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlimekPL    793

Ja nie wiem, czy nie odpuścić sobie doglebówki, bo było teraz te kilka dni ciepła koło 20 stopni i praktycznie wierzchnia warstwa gleby to już popiół...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1154

poznaniak 5 rozstawiony na 3m, wysiew normalny a2 lub a3 i denka na 3 lub 4 ząbek


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal12301    27

Co zastosować na chwasty w uprawie grochu z owszem? Wiem że níe ma zarejestrowanego herbicydu ale może macie jakieś doświadczenia w tej kwestii?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamilc017    163
5 godzin temu, Taurus83 napisał:

Groch sieje się  co druga redlice czy normalnie?

Normalnie. Ma więcej miejsca i lepiej się łan trzyma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taurus83    889

Co sądzicie o oprysku przedwschodowym w postaci HELM-CLOMI 480 EC 0.15 l/ha  do tego  SHARPEN 330 EC 3L/HA  . Są to  te same substancje ci W Stalion a cenowo wychodzi dużo korzystniej oczywiście brak rejestracji 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1154
23 godziny temu, blawatek98 napisał:

Dzięki idę robić próbę kręconą :) A siejesz co każdą redlice?

każdą

po puszczeniu wąsów ładnie się zaplata i trzyma się "kupy"


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez SpracowanyPraktyk
      Panowie chciałem poruszyć ważną kwestię. Wystawiałem na olx na sprzedaż Groch odmiany milwa. Ogłoszenie wyglądało tak:
      Witam. Mam na sprzedaż groch, odmiana Milwa. 

      plenna odmiana pastewna, bardzo wczesna, wąsolistna
      rośliny o wysokości 75-80 cm o sztywnej łodydze

      dorodny, gruby, niedosuszany 
      posiadam na sprzedaż około 8 ton
      zapraszam
       
      z zastrzeżonego nr telefonu zaczęto do mnie dzwonić i automatyczna sekretarka klepała regułkę o działaniu na szkodę producenta. Następnie przychodziły prywatne wiadomości o naruszeniu prawa. Skończyło się tym, że olx zmoderował, czyli zakończył moje ogłoszenie pisząc:
      Zgłoszenie od producenta bądź jego przedstawiciela

      Twoje ogłoszenie zostało usunięte, ponieważ otrzymaliśmy zgłoszenie od producenta bądź jego przedstawiciela, z którego wynika, że oferowany przez Ciebie produkt nie jest oryginalny, został przerobiony lub nie posiadasz praw do jego dalszej sprzedaży. Reagujemy także, gdy otrzymujemy zgłoszenia o innych naruszeniach praw własności przemysłowej lub naruszeniach praw autorskich.

      Więcej o zakazanych przedmiotach w naszym serwisie dowiesz się tutaj: OLX.pl/zasady/#r10 . Prosimy o przestrzeganie zasad naszego Regulaminu.
       
      Wystawiając rośliny pastewne nie złamałem regulaminu.  Nigdzie nie napisałem, że są to nasiona siewne. Okazuje się, że firmy nasienne ograniczają obrót materiałem paszowym. Wychodzi na to, że groch który uprawiałem i zebrałem z pola jest nielegalny, nie oryginalny i nie mam prawa do jego sprzedaży a miał być jako dodatek paszowy dla lokalnego rynku. Czy ktoś się z tym spotkał?
      Jak umieściłem temat w złym dziale to przepraszam.
    • Przez ZetorPower
      Witam doradzicie mi Pany jaki nowy  agregat kupic pod ten siewnik D9-30 super redlicowy taki żeby hydropak sie nie złamał tak jak w agro maszu, ma miec przedni  wał 2 albo 3 rzędy łap i tylny wał packer. dodam że mam aktywny do tego siewnika ale na wiosenne lekkie warunki przydał by sie bierny przegądałem internety i wiele agregatów ale żadnego nie widziałem na żywo na zdjęciu to każdy porządnie wygląda 
    • Przez Scoti
      Witam mam pytanie dotyczące agragatu agro lift TYP-AUS 2 z wałem packera 2.5m jakieś opinie o nim ewentualnie jakaś lepsza firma w podobnym przedziale cenowym ?
    • Przez Thorod
      Sprzedam Agregat uprawowo siewny Amazone d7 super s. Duza skrzynia, po wymianie łożysk na oryginalne Amazone, sciezki i znaczniki powschodowe, drobny wysiew. Agregat po wymianie przednich tulej, na hydropaku, który jest nieuzywany od nowosci. Wiecej na priv(zdj). stan bdb
      Cena 9900zl
       
       
       
    • Przez karol2306
      Witam
       
      Na sprzedaż agregat w/w. Wszelkie info w ogłoszeniu ew. pod tematem lub prv
       
      Zapraszam
       https://www.olx.pl/oferta/agregat-uprawowo-siewny-2-5m-wal-packera-grano-CID757-IDtGmk9.html
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj