Skocz do zawartości

mid7

Members
 • Zawartość

  598
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Reputacja

26 Excellent

O mid7

 • Ranga
  Zaawansowany
 • Urodziny 14.10.1986

Contact Methods

 • ICQ
  0

Profile Information

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  Radomice

Ostatnio na profilu byli

13314 wyświetleń profilu
 1. Pszenżyto ozime i jare

  macie jakieś doświadczenia z środkiem Komplet 560 sc w pszenżycie w fazie krzewienia, jak z skutecznością ?
 2. Buraki 2017

  u mnie w tym roku plon 70ton/ha, cukier 16,70%, zanieczyszczenie 5,47%, wykopane tydzień temu netpunem i kleine, zabrane w niedziele
 3. Pszenżyto ozime i jare

  jaką przyjąć obsadę w szt/m2 borowika do ustalenia ilości wysiewu, ziemia to mozaika trochę IV i VI,głównie V
 4. Plac budowy silosów

  jaki koszt jednej komory ?
 5. Kukurydza

  u nas w pzu wystarczy oświadczeni rolnika że obsiewa daną działkę na podstawie dzierżawy ustnej, a co do wypisu z rejestru gruntów można do każdej działki wydrukować z strony geoportalu powiatowego po wpisaniu numeru działki i obrębu w jakim się znajduje, a w najgorszym wypadku jak się będę upierać o tą umowę, to spisz z właścicielem taką tylko do okazania w TUW -ie.
 6. Kukurydza

  Być może każdy region może mieć różne sumy ubezpieczenia, w moim regionie na ten rok można ubezpieczyć max kukurydze na 7700 zł, powyżej tej sumy potrzebna dodatkowa zgoda, co do twojej sumy jakby to ja ubezpieczał to bym przyjął taką pod warunkiem że ta kukurydza znajduje się na klasie ziemi I-III, przy niższych klasach nie zaryzykowałbym nawet gdybym miał więcej zarobić, przez to że zapłacisz wyższą składkę :)
 7. Kukurydza

  na chwilę obecną nie mamy podanego jakiegoś konkretnego terminu zakończenia ubezpieczania upraw, tylko w tej chwili można zawrzeć polisę po oględzinach uprawy(trzeba wykonać po 3 zdjęcia każdego ubezpieczanego pola) i obowiązuje 14 dniowy okres karencji(to akurat standard zarówno przy polisach zwieranych teraz jak i wcześniej w kwietniu). Jeśli przejdzie przez dany teren jakiekolwiek gradobicie, które spowoduje uszkodzenia, to nie ubezpieczymy już takiej uprawy. Dzierżawy te ustne tez można ubezpieczać, trzeba znać numer działki i areał.
 8. Kukurydza

  suma 8,5 tys za ha to Agent poszalał, no chyba że ma super wydajności na swoich polach, z tego co ja ubezpieczam to przy dzisiejszych cenach i wydajnościach z pól z moich rejonów to maksymalnie ubezpieczałem kukurydzę na 6 tys zł, ze sumami ubezpieczenia nie ma co przesadzać ,bo firma ma prawo przyjęcia np. cen za płody rolne obowiązujące według obecnych cen rynkowych, oczywiście można tak ubezpieczyć, ale po co, płacić większą składkę za sumę ubezpieczenia której się nigdy nie otrzyma.
 9. Kukurydza

  trochę źle napisałeś, akurat pracuje jako agent w PZU i zgodnie z OWU, po 31 maja aż do zbioru obowiązuje przy szkodzie całkowitej wypłata w wysokości 85% wartości plonu głównego, i minus ewentualnie udział własny w wysokości 10%, chyba że został wykupiony po zapłacie dodatkowej składki. Nie ma możliwości aby otrzymać 100 % nawet jeśli uprawa zostanie doszczętnie zniszczone. Też posiadamy własne gospodarstwo i uważam że te ubezpieczenia od gradu są stosunkowo tanie, i przynajmniej od tego gradu powinno się ubezpieczać. Ubezpieczenie od gradu w moim regionie przy sumie ubezpieczenia kukurydzy 4500 zł około 30 zł.
 10. Kłos Żyta

  to tak na przyszłość jaki środek stosować zapobiegawczo? i czy łączyć to z T2 czy raczej osobno pryskać w okolicach liścia flagowego ?
 11. Kłos Żyta

  cóż to się dzieje z kłosami, na hybrydzie jak i na populacyjnym trafiają się takie kłosy, czytałem że to może być objaw żerowania wciornastka, czy teraz można czymś to prysnąć? pewnie żyto nie długo zacznie kwitnąć a wtedy to już chyba nie można niczym pryskać?
 12. Pszenżyto ozime i jare

  jutro planuje oprysk na pszenżyto taką mieszaniną woda 220l/ha - siarczan magnezu 10kg, tytanit 0,3l, 1,5l plonvit zboże i menara 0,5l, czy mogę tym prysnąć jak pojawiają się pierwsze ości i kłosy? menara wiem że napewno można, chodzi mi bardziej o pozostałe składowe czy mi nie uszkodzą kłosa?
 13. Jęczmień ozimy i jary

  jak odstęp zachować miedzy saletrą a opryskiem na chwasty?, saletrę rozsiałem wczoraj, a na chwasty planuje oprysk po tygodniu w najbliższą sobotę, środek mustang forte 195s, czy taki odstęp wystarczy ?
 14. Problem z oziminami

  na chwasty było pryskane? jeśli tak to podaj jakim środkiem i kiedy?
 15. Pszenżyto ozime i jare

  czy jutro można prysnąć siarczan,mikro + grzybówka jeśli np we wtorek i środę rano wystąpi przymrozek? czy ten jutrzejszy oprysk może wyrządzić jakąś szkodę w pszenżycie ?
×