raul7031

Members
  • Ilość treści

    244
  • Rejestracja

  • Ostatnio

Reputacja

21 Excellent

O raul7031

  • Ranga
    Zaawansowany
  • Urodziny 07/13/1987

Informacje

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Lokalizacja
    łódzkie
  • Zainteresowania
    Rolnictwo, motoryzacja, rock, podróże

Ostatnio na profilu byli

2375 wyświetleń profilu
  1. Tylko tak są regulowane ze nie spadają poniżej pewnego poziomu, chyba że ktoś traci klientów bo ma słaby towar czy usługę ale to inna bajka, jako przykład podam wszelkie usługi - co roku drożej. Piekarnie tez raczej ceny chleba nie obniżają tylko podnoszą po trochu. I tak wiele innych.
  2. Tylko szkopuł w tym, że rolnicy jako jedyna grupa przedsiebiorcow mają dyktowane ceny za swoje produkty często poniżej kosztów, to jest niby wolny rynek a raczej pseudo wolny. A pracodawca czyli przedsiębiorca też działający na wolnym rynku sam wycenia swoje produkty czy usługi i te idą rok w rok tylko w górę, (bo każdy liczy koszty i musi wyjść na swoje) a nie wahają się jak nasze ceny. Dlatego uważam że można w jakiś sposób porównać się z pracodawcą, bo każdy wlicza podwyżki dla pracowników w koszty a to że ma rożny dochód w skali miesiąca zależy od ilości sprzedanego towaru czy usługi tak jak u rolnika, a nie tylko od ceny jednostkowej za ten towar, bo żaden przedsiębiorca nie ustali sobie tej ceny poniżej kosztów.
  3. Bardzo dobrze jej powiedziałeś, ja zawsze to powtarzam jak etatowiec czy przedsiębiorca mówi czego rolnicy chcą mają przecież dopłaty itp. A tego by ceny za nasz towar były uczciwe i dało się za to godnie żyć, tak jak powiedziałeś gdyby pracownikom raz płacono 4 tys a w innym miesiącu 3 a nawet 2 to byłyby ogromne protesty społeczne. Nam każe się w nieskończoność zwiększać produkcję żeby zarobić na ilości bo zarobek jednostkowy co roku w dół. To tak jakby powiedzieć pracownikowi który narzeka na marne zarobki, że jest mało wydajny i może zarobić przecież więcej, ale będzie zamiast 8 godzin pracować 12 albo nawet 16.
  4. Minister wnioskował o kolejna pomoc z Unii a poza tym fundusze na odbudowę gospodarki po pandemii mają też iść na pomoc dla rolników i to w całej UE także nadzieja jest, na wiosnę nie było jeszcze tak fatalnych cen jak teraz i dali pomoc to teraz tym bardziej gdzie tucznik 150 do 200 zł poniżej kosztow. Przedsiębiorcy dostają druga transze to dlaczego my nie mielibyśmy otrzymać jeszcze raz.
  5. Panowie, zakładał ktoś z Wam może pomost eksploatacyjny do BINa 60WR? Był do tego potrzebny dźwig tak jak piszą na stronie czy montują na dole i jaki koszt pomostu?
  6. 3,4 zł netto na żywą, dobrze, że chociaż dali to covidowe za wiosnę wreszcie ( firmy dostały od razu a my rolnicy musieliśmy tyle czekać ), za kilka miesięcy powinni dać drugą transzą za duże jesienne i zimowe straty.
  7. 3 t Ultra 8 1580 zł, 9 t Canwil z magnezem 900 zł, 7 t Zaksan 33 1040 zł ceny brutto, łódzkie
  8. Ale nie wiem czy utrzymasz na samym podnośniku pług, ja kupiłem w tym roku za 14 tys. niemalowany, część elementów była przez poprzedniego wlasciciela wymieniona na nowe oryginały Lemkena, część na zamienniki firmy Rolland. Dłut jeszcze nie zmieniałem ale kupilem już Waryńskiego po 50 zł. Za malowane od razu cena wyższa nawet ponad 20 tys. a dobra farbę kupisz za 200 czy 300 zł już z podkładem, więc nie wiem czy nie lepiej to zrobić samemu. Czasem coś na ramie może być zamalowane choć nie mówię, że to reguła.
  9. Masz 10 KM mocniejszy traktor od mojego, do tego tur, który na pewno waży przynajmniej 2 razy tyle co u mnie wszystkie obciążniki, zresztą można jeszcze coś do łyżki włożyć i odstaje dalej, dlatego myślę że powinien być stabilniejszy przy tym pługu niż u mnie, choć u mnie nie jest tak źle, pług jest bajka jeśli chodzi o kamienie tak jak pisałem, teraz nie wiem co to urwany lemiesz. Jedyna wada przynajmniej u mnie, to kolo transportowo kopiujące które wystaja poza ostatnią skibę i jest problem z odoraniem przy plocie albo w przypadku wysokiej granicy. Ale są modele z kółkiem metalowym które chyba da się tak ustawić żeby ostatnia skiba kryła.
  10. Panowie jak u Was płacą pszenżyto? U mnie - południowe łódzkie od 600 do 660 zł netto.
  11. 3,4 zł netto za żywą wagę przy 15 sztukach, szkoda gadać, w lutym za taka samą ilość wziąłem prawie 5 tyś więcej, to tak jakby człowiekowi na etacie obcięli pensję o połowę. Pseudo wolny rynek.
  12. Kolego, ja swoim MF 4245 ( 85 KM ) ciągam własnie Lemkena X 110, czyli na sprężynach 4 x 35. Ziemie mam głównie 4 i 5 klasa, jest też trochę 3 klasy i glina. Na przodzie 450 kg obciążników. Jeśli chodzi o uciąg to nie ma żadnego problemu, tylko te Mf-y są krótki i może go bujnąć nieraz. Pług wg tego co znalazłem gdzieś w internecie waży około 930 kg czyli niedużo jak na 4 tonowy podnośnik. Zabezpieczenie na kamienie bajka, na zaorane kilkadziesiąt ha żądne dłuto czy lemiesz nie poszły.
  13. Witam, Kolego jesli możesz mi powiedziec gdzie kupiłes nowy czy używany ten korpus? Ile Cię kosztował? Szukam go ale ceny nowych około 4-4,5 tys., może wiesz gdzie taniej?
  14. Południowe łódzkie, maciory też po 2 zł.
×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.

Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj