Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Pole po Fasoli
Tomek12    42

Kilka lat sieje nodetem  i obserwuje wschody po variosemach, monosemach, maschio gaspardo, hassiach i wielu innych i żaden nie sieje fasoli w idealnym rozstawie  a nawet co niektóre o wiele gorzej od nodeta. Nowe gaspardo z redlicami talerzowymi gdzie mechanizm wysiewajacy jest wysoko ziarno długo spada wąskim lejkiem zawieszając się po drodze sieje o wiele gorzej niż nodet mimo, że kosztuje 100 tys netto 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Radkovsky11    1

Maschio gaspardo z redlicami talerzowymi jest do kitu. Talerzowe najlepsze w mulcz, ale już na zwykłych redlicach sieje bardzo fajnie. Zależy kto co woli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marks50    3479

@Misiek

I co tym siewnikiem będziesz siał ? Kukurydzę ?

 

 

Jak ceny Jaska karłowego w LHR ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Radkovsky11    1
7 minut temu, marks50 napisał:

@Misiek

I co tym siewnikiem będziesz siał ? Kukurydzę ?

 

 

Jak ceny Jaska karłowego w LHR ?

Podobno Agrol Szymański 4,2 konto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Misiek1012    47
8 minut temu, marks50 napisał:

@Misiek

I co tym siewnikiem będziesz siał ? Kukurydzę ?

 

nie, fasole będe nim siał, już 2 sekcje mam kupione i zrobie z niego 6 ;) 

Jak ceny Jaska karłowego w LHR ?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6404

Sieję szparagówkę Matermacc 8200, sekcje z redlicami talerzowymi. To chyba podobne do Gaspardo. Równomierność w rzędzie  faktycznie nie poraża, ale normy wysiewu udaje się zachować, Zaleta niepodważalna to rowek przygotowany pod nasiono, nasiono ułożone w wilgotnej ziemi, boki rowka zagęszczone, pokrycie nasion od góry luźne. Daje to bardzo wyrównane wschody. Przy redlicach stopkowych i przesuszonej warstwie wierzchniej przed siewem czasem nie wschodziły całe rzędy, albo wschodziły kilka dni później. Inna zaleta to dużo mniejszy wpływ doglebówek na siewki przy możliwych dużych opadach po siewie. Przy Nodetach zawsze był jakiś cyrk i pytanie co tym razem nie wyszło.
To takie moje uwagi w kwestii siewników.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
85Tomekkk    141
1 godzinę temu, mirro napisał:

Sieję szparagówkę Matermacc 8200, sekcje z redlicami talerzowymi. To chyba podobne do Gaspardo. Równomierność w rzędzie  faktycznie nie poraża, ale normy wysiewu udaje się zachować, Zaleta niepodważalna to rowek przygotowany pod nasiono, nasiono ułożone w wilgotnej ziemi, boki rowka zagęszczone, pokrycie nasion od góry luźne. Daje to bardzo wyrównane wschody. Przy redlicach stopkowych i przesuszonej warstwie wierzchniej przed siewem czasem nie wschodziły całe rzędy, albo wschodziły kilka dni później. Inna zaleta to dużo mniejszy wpływ doglebówek na siewki przy możliwych dużych opadach po siewie. Przy Nodetach zawsze był jakiś cyrk i pytanie co tym razem nie wyszło.
To takie moje uwagi w kwestii siewników.

 

Widzieliscie ten film?ktoś może wie,co to za kombajn?

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cradle    31

Niech się wypowie właściciel, bo parę stron wcześniej opisywał go tu w tym temacie fasoli na forum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
85Tomekkk    141
1 minutę temu, Cradle napisał:

Niech się wypowie właściciel, bo parę stron wcześniej opisywał go tu w tym temacie fasoli na forum.

dzięki

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cradle    31
Napisano (edytowany)

Jeśli się nie mylę to właścicielem tego kombajnu jest Waldii1  :)

 

Tak sobie rozmawiamy o młóceniu fasoli to i ja wstawię link do mojego kombajnu. Prace nad nim ciągle trwają i w tym roku będzie już wszystko dopracowane.

https://m.youtube.com/watch?v=txjcZliD-tY

Edytowano przez Cradle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
85Tomekkk    141

te rotory to sa wzdłużne, czy poprzeczne?ktoś by mogł to dokładniej opisac?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldii1    122

Fabrycznie są 2 rotory wzdłuż i kręcą się do środka co nie jest do końca dobre przy fasoli bo się zawiesza, bo one są zasilane materiałem od góry. Teraz to przerobiłem i kręcą się na zewnątrz i dołożyłem już prawie 3 rotor do wyrzucania słomy. Założę jeszcze więcej kubełków żeby ich wydajność wzrosła i jeszcze zrobię inny zbiornik  żeby było szybciej i łatwiej rozładować.

Masz jeszcze pytanie to pisz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldii1    122

Jeszcze trochę zostało mi do zrobienia i opony muszę kupić bo na tych to trochę strach jeździć, ale  jak coś to pisz na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szot    109

Znajomy miał propozycje za Karłowego 4,3-zeta ale podziękował,robi się ciekawie? do nowego daleko !!! Natomiast coraz więcej plantatorów buraka myśli o Jaśku, więc trzeba remontować i modernizować sprzęty będzie co robić ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Radkovsky11    1

Plantatorzy buraka zawsze tak gadają, że nie będą siać buraka tylko fasolę ale i tak sieją dalej buraki. Jak będzie już posiane wszystko to się dopiero okaże czy tak dużo zasiali fasoli zamiast buraków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dysydent    3133
Napisano (edytowany)
3 godziny temu, szot napisał:

Znajomy miał propozycje za Karłowego 4,3-zeta ale podziękował,robi się ciekawie? do nowego daleko !!! Natomiast coraz więcej plantatorów buraka myśli o Jaśku, więc trzeba remontować i modernizować sprzęty będzie co robić ;)

Rok temu pojawiłem się na tym forum, aby namawiać na uprawę fasoli w roku ubiegłym, a dzisiaj piszę że w tym roku zasieję tylko tyle aby utrzymać własne nasiona na przyszłość i na fasolkę dla siebie i znajomych nie kupować niepewnej co do pozostałości pestycydów. 

Jeszcze "nie spóźniało" i można pokusić się o certyfikowaną uprawę, przynajmniej według norm Integrowanej Produkcji tylko czy ktoś już ma z tym jakieś doświadczenie?

O wiele łatwiej było by nam sprzedać jednolitą (przynajmniej "na papierze") partię jeśli by była określona jednolitym certyfikatem jakościowym choćby składały się na nią różne plantacje. Ja od siebie "przewącham" w instytucjach certyfikujących ale zaczynam od zera i doświadczenie innych by się przydało a takie forum jest doskonałym miejscem na "skrzyknięcie" się wielu producentów gotowych ustandaryzować przynajmniej podstawowe normy  oraz łatwiej (taniej) przeprowadzić wiarygodne badania towaru. 

O ile w tym roku.... o tyle w przypadku nadprodukcji pierwszeństwo na rynku ma towar certyfikowany jeśli jest go wystarczająco dużo.

Umiejętnie wykorzystanie takich mechanizmów niejednokrotnie pozwalało eliminować konkurencję z rynku niekonieczne gorszych towarów.

W jeden rok tego nie zbuduje, ale "nie sztuka wyprodukować - sztuka sprzedać" i trochę też by to ułatwiło przewidywanie poziomu produkcji.

Na koniec trochę uśmiech to wywoła ale fasolę można zaliczyć do towarów strategicznych których posiadanie w kryzysach  żywnościowych ....

Daje się ją długo przechować i jest prawie natychmiast gotowa do spożycia dla tego najlepiej aby w uprawie też i w Polsce pozostała na stałe.

Za rok ten wpis powinien być bardziej aktualny.

Edytowano przez dysydent

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lajkzxc    65

Jest to możliwe bo niektórzy handlarze na chwile obecną zaprzestali skupu i czekają.   Zagrywka a jak będzie się okaże

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Tak tylko co oni mają skupować jak fasoli na wioskach jest tak mało na mojej wiosce jak uzbiera się 10t to góra bo sam mam 4 t i trzymam dalej do 5zł .A sąsiedzie sprzedali prawie wszyscy nieliczni zostawili po 200kg-500kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez BercikFarm
      A wy już coś macie posiane ? Jare  

    • Przez Ambitny657
      Witam, gdzie kupię profesjonalną zaprawiarkę do zboża oraz wialnie ? 
      Może jakieś cenny ? Mile widziane  własne doświadczenia, spostrzeżenia, opinie porady itp. (sposób zaprawiania)
      Od razu piszę, że nie interesuje mnie zaprawianie w betoniarce. 
      Zaprawiarka nie musi mieć wybitnej wydajności, po prostu ma spełniać swoje zadanie. 
       
    • Przez rolnikk70
      Witam w tym roku chciałem zasiać pszenżyto zimowe systemem bezorkowym udało mi się dostać gnojowice od bydła i pytanie czy mogę siać prosto siewnikiem scierniskowym na pole na którym jest gnojowica czy potrzebna by była orka ? Pole było ubigie w nawozy organiczne jest to 6 , 5 klasa i nie chciałbym stosować orki. Pozdrawiam
    • Przez rolnikk70
      Witam chcę zasiać pszenżyto zimowe bezorkowo stanowisko jest dość ubogie w wapno i pytanie czy mogę zastosować zwykłe wapno prosto pod siew? czy może lepiej granulowane szybciej rozpuszczalne? Proszę o podpowiedzi
    • Przez mx_racer
      Witam opryskałem glifosatem łąke mija już prawie dwa tygodnie po jakim okresie czasu mogę ją zakultywatorować? Mam zamiar rozsiać tam wapno Atrigran w ilosci 1t/ha. Następne pytanie czy w odstępie czasu 1 miesiąc od rozsiania wapna mogę wywieść tam obornik? Trawe mam zamiar posiać z żytem ok 10 września.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj