Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Delawar
szot    109
Napisano (edytowany)
1 godzinę temu, Tomek12 napisał:

Podobno już ma cena zacząć spadać

Nie sądze by cena spadła bynajmniej w dłuzszym terminie na krutko mągą prubować straszyć ale po pierwsze rynek jest już w dużej części wysprzedany po drugie na Jaśku jest za duży dołek.Wystarczy  porównać oferty sprzedaży na IGRiT bądż na Olx  do lat ubiegłych w tym roku nie ma!!! a w poorzednich oferty oprucz Polski z Kirgistanu,Kazachstanu,Chin czy Egiptu coś to chyba znaczy a po trzecie dobrej jakości fasoli nie sprowadzą w niszszej cenie.Trzy lata temu sprowadzili z Chin. Okazało sie że była żółta i  skórka  bardzo twarda , mieli problem z pozbyciem się jej. W ubiegłym tygodniu miałem telefon od kupca pyta czy jeszcze mam bo by kupił 3-4tony ale jak ja chce to może zabrać wszystko,co do ceny przez telefon nie chciał mówić tylko jak się zdecyduje to On przyjedzie i jak ładna to da 5-10 groszy  więcej jak rynek. Więc zobaczymy jak to będzie9_9.A to że handlarze niektórzy wstrzymują się z kupnem bo może nie mają aktualnych umów z odbiorcami i  też nie chcą przestrzelić. Sory bo zapomniałem mągą handlarze tacy być co mają ceny na umowie niższe jak dżsiaj płaci rynek  więc mają problem Ząk.

Edytowano przez szot

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
85Tomekkk    141

ponoć,ze tiry wracają do Polski,z czerwoną fasolą,bo jest niewybarwiona,a na to konto Ameryka pcha.w tamten poniedziałek była po 4 zł.a teraz 3,50

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dysydent    3134

Niewybarwiona? czerwona z czasem w przechowalni ciemnieje jeśli do tego spore wahania wilgotności. a 3.5 za nią już w grudniu bywało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
85Tomekkk    141

tyle lat ją uprawiam,i jeszcze nigdy nie pociemniała,sama od siebie.zawsze problem z ''przepyłkiem''

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dysydent    3134
Napisano (edytowany)

ja mam jakieś resztki dwuletniej i różnicę widać z daleka przy tegorocznej. w wyższych temperaturach proces szybciej zachodzi. Oczywiście jeśli zbyt wcześnie ścięta i blada od razu to ciężko wyciągnąć kolor na akceptowalny w handlu. Sam nie wiem od czego kolor zależy w uprawie? Potas? czy fosfor? czy co jeszcze innego?

Pyłek na niej widać szczególnie i ja ratowałem się przepuszczaniem przez lubelkę różne szmaty i silne wialnie trochę pomaga ale zawsze coś tam zostanie. Jeden mi radził olejem jadalnym jakoś namaścić:D

Edytowano przez dysydent

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
85Tomekkk    141

kolor przenosi pszczoła,z białej na czerwoną,zamiast zapylać,to przepyla.i stad się biorą jaśniejsze ziarka

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dysydent    3134

Brak plantacji nasiennych a te kwalifikaty od firm nasiennych droższe od dobrej szynki.

O ile udało mi się zapewnić sobie czystego odmianowo jaśka u sąsiadów to w czerwonej pojedyncze krzaki trafiały się białej zwyczajnej i dzięki że mi zwracasz na to uwagę bo teraz już krzyżówki mi z tej plantacji się pojawią jeśli bym posiał nawet po odebraniu dokładnym białej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
85Tomekkk    141

ogólnie to czerwona jest ciężka w uprawie,lekko trącić,i za dwie godziny leży  wysypana.jedyne rozwiązanie ,to zbiór z pnia,ale do tego chyba jeszcze nikt nie doszedł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dysydent    3134

Gdzieś na YT widziałem film zbiór czerwonej w Kieleckiem , chyba tam z pnia było. Pewnie czerwoniótko za nim na ziemi ale tego nie pokazali. Nie chce mi się szukać ale Bizonem to było.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dysydent    3134

Wniosek nasuwa się sam po takim filmiku (szkoda że namłotu nie pokazali)

Tylko różnica w plonowaniu między fasolą a pszenicą, soją, rzepakiem będzie rzutować na cenę bo w rolnictwie łatwiej odpowiedzieć na pytanie - jak zrobić żeby wyszło? niż na pytanie - co robić żeby zarobić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
king12    233
4 godziny temu, mateuszston napisał:

Moja sprzedana... Pojechala we wtorek po 4.0 netto. I co wy na to? Mozna? Mozna... 

A moja poszła po 5 brutto można można pied......nie o Szopenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
king12    233

Było już po 4 było po 5 to pewnie twoja po 6

Kto da więcej 

Dobra bez jaj. Tomek po ile się udało?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldii1    122

Kolega sprzedał we wtorek po 4,30 A nieprzebierana po 4,10.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek12    42
10 minut temu, waldii1 napisał:

Kolega sprzedał we wtorek po 4,30 A nieprzebierana po 4,10.

Kto mu tyle dał?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Radkovsky11    1

Może po 4,50 odrazu wszyscy sprzedali. Bajki opowiadacie 4,2 nie chcą dać bo dzwoniłem dzisiaj a co mówić 4,3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dysydent    3134
1 godzinę temu, waldii1 napisał:

link waldii1 wstawił do mobilnej wersji OLX-a tutaj trochę więcej widać bo kilka zdjęć oferent zamieścił m. in widok rotora od wewn.

Moim zdaniem lepsze wykorzystanie tej maszyny przy groszku konserwowym i trochę jej na fasolę szkoda chyba że poprzerabiana nieodwracalnie chociaż niby nie widać. Piszę bo ciekawi mnie skąd to się w Polsce wzięło i kto groszek konserwowy kontraktuje -ował? Taka sama linia technologiczna może w puszki i fasolę pakować i może być masowym odbiorcą fasoli w oparciu o kontraktację.. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldii1    122

Firma Agrol nowosiółki. Na początku tygodnia miał taką cenę jak jest teraz to nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez BercikFarm
      A wy już coś macie posiane ? Jare  

    • Przez Ambitny657
      Witam, gdzie kupię profesjonalną zaprawiarkę do zboża oraz wialnie ? 
      Może jakieś cenny ? Mile widziane  własne doświadczenia, spostrzeżenia, opinie porady itp. (sposób zaprawiania)
      Od razu piszę, że nie interesuje mnie zaprawianie w betoniarce. 
      Zaprawiarka nie musi mieć wybitnej wydajności, po prostu ma spełniać swoje zadanie. 
       
    • Przez rolnikk70
      Witam w tym roku chciałem zasiać pszenżyto zimowe systemem bezorkowym udało mi się dostać gnojowice od bydła i pytanie czy mogę siać prosto siewnikiem scierniskowym na pole na którym jest gnojowica czy potrzebna by była orka ? Pole było ubigie w nawozy organiczne jest to 6 , 5 klasa i nie chciałbym stosować orki. Pozdrawiam
    • Przez rolnikk70
      Witam chcę zasiać pszenżyto zimowe bezorkowo stanowisko jest dość ubogie w wapno i pytanie czy mogę zastosować zwykłe wapno prosto pod siew? czy może lepiej granulowane szybciej rozpuszczalne? Proszę o podpowiedzi
    • Przez mx_racer
      Witam opryskałem glifosatem łąke mija już prawie dwa tygodnie po jakim okresie czasu mogę ją zakultywatorować? Mam zamiar rozsiać tam wapno Atrigran w ilosci 1t/ha. Następne pytanie czy w odstępie czasu 1 miesiąc od rozsiania wapna mogę wywieść tam obornik? Trawe mam zamiar posiać z żytem ok 10 września.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj