Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Fasola jaś
king12    233

Kolego kilka lat temu jak jeszcze Nie miałem swojego petkusa to placilem 50zł za tonę teraz to Nie mam pojęcia  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dysydent    3139

Praktycznie inflacji nie było i zapewne teraz podobne stawki. Większy problem dla mnie z tym się wozić bo nie wiem czy kto w okolicy ma dostatecznie blisko.

Z resztą jak mam przerzucać na, z i znów na przyczepę to i lubelka modyfikowana starczy a i chyba to jedyny tej lubelce przed hutą ratunek.

Edytowano przez dysydent

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldii1    122

Widziałem na znanym portalu maszynę z napędem od wom ciągnika i podbieraczem, ciekawe jak to w polu działało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
80marcin    28

Ja sprzedaje fasole dla Szymanskiego i problemu z platnoscia nigdy nie bylo. A fasoli niesortowanej to raczej nie kupuje bo nie ma do tego sprzetu nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ovi    211
ceny bobiku około 70-80zł, u Farmera 65 , oferta u Szymańskiego 90 i zabierają z podwórka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mateusz44    7

A płatność ? Bo na przykład za groszek przy jak dobrze pamiętam płatności do 14dni płacił po 70 a jak się wybierało dłuższy termin do grudnia to po 90 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mateuszston    7

Mam propozyje za jasia po 4.2... Bo jest ladny. Ale slyszalem ze maja byc spadki. Z kolei dzwonilem do kolegi z ktorym handluje to kazal czekac do marca bo bedzie cena. I co tu robic...eh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldii1    122

Moim zdaniem 4.2 to nie jest zła cena. Ale jakbym wiedział że podrożeje to bym czekał. 

A tak podsumowując to rób jak uważasz, Twoja fasola= Twoje pieniądze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldii1    122

Minął tydzień a kolega Paweł nie napisał ile ceni ten kombajnik cen 11.

Pewnie cena jest tajemnicą handlową.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sylwi    74

Było takie kino używane we Francji za 13.000 euro netto to nowe pewnie z 17-18

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szot    109
35 minut temu, king12 napisał:

Dziś w Łaszczowie janowiaki po 4zeta na konto 

Jak Oni już tak płacą to dobry trend !!! A sprzedających pewnie 'TŁUMY'xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
massey3085    0

Witam Jaki siewnik polecicie do jaska mysle nad nodetem ale nie mialem stycznosci z tymi siewnikami podpowiecie na co zwracac uwage przy zakupie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sylwi    74

Większość ludzi jedzie na kongskilde lub hassia variosem. Proste,precyzyjne,bezawaryjne i dostępne wszędzie części eksploatacyjne,ale niech się koledzy wypowiedzą :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dysydent    3139

Nie znam się na typach określonych producentów ale w moim przypadku nie było możliwości siewu grubszych jaśków z powodu zawieszania się nasion w redlicach oraz wadą jest jeśli konstrukcja siewnika uniemożliwia usypanie nad nasionami lekkiego wzniesienia z gleby co ma duże znaczenie w ograniczeniu fitotoksyczności herbicydów doglebowych zwłaszcza gdy po takim siewie rządek z nasionami znajduje się w rowku więcej we wpisach z przed roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldii1    122
Napisano (edytowany)

Ja osobiście używam kongskilde i jestem zadowolony. Ładnie i równo sieje. Jak to kupiłem to wymieniłem redlice i kilka rzeczy. Półtyczke siałem i szło też  dobrze. Na kole do kukurydzy ustępuje na rzadku kopczyk i ładnie dociska. Jakbym miał kupić drugi raz to wybrałbym kongskilde albo akorda optima. A z takich tanich to prymasem 2 tylko jego od razu trzeba zrobić na 45 wężach. 

Edytowano przez waldii1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek12    42
Napisano (edytowany)

Ja mam nodeta pneumasema II na rurach 45mm kilka lat sieje fasolę nim i chwalę sobie nie miałem żadnych problemów jeśli chodzi o zawieszanie ziarna w redlicy to trzeba wyrzucić (odkręcić) takie małe prowadnice i wtedy nie ma z tym żadnego problemu kupiłem prosto z francji w dobrej cenie odrobił się już kilkukrotnie mam tabele do tarcz  także z ustawieniami nie ma problemu 

 

nodet_4833_108_92991.jpg

Edytowano przez Tomek12
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Radkovsky11    1
4 godziny temu, king12 napisał:

Dziś w Łaszczowie janowiaki po 4zeta na konto 

Chyba szukają jelenia w tamtym tygodniu dawali po 4,2 a nagle w tym po 4. Nikt im nie sprzeda za taką cenę :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
king12    233

Coś  tam napewno ubierają  kilka worków  Ale sprzedających brak.pytałem tego LJA czy cena spada to on że już ok 3 tyg płaci po 4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek12    42

variosem może spisze się lepiej ale i cena napewno wyższa za nodeta dałem około 6 tys

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez BercikFarm
      A wy już coś macie posiane ? Jare  

    • Przez Ambitny657
      Witam, gdzie kupię profesjonalną zaprawiarkę do zboża oraz wialnie ? 
      Może jakieś cenny ? Mile widziane  własne doświadczenia, spostrzeżenia, opinie porady itp. (sposób zaprawiania)
      Od razu piszę, że nie interesuje mnie zaprawianie w betoniarce. 
      Zaprawiarka nie musi mieć wybitnej wydajności, po prostu ma spełniać swoje zadanie. 
       
    • Przez rolnikk70
      Witam w tym roku chciałem zasiać pszenżyto zimowe systemem bezorkowym udało mi się dostać gnojowice od bydła i pytanie czy mogę siać prosto siewnikiem scierniskowym na pole na którym jest gnojowica czy potrzebna by była orka ? Pole było ubigie w nawozy organiczne jest to 6 , 5 klasa i nie chciałbym stosować orki. Pozdrawiam
    • Przez rolnikk70
      Witam chcę zasiać pszenżyto zimowe bezorkowo stanowisko jest dość ubogie w wapno i pytanie czy mogę zastosować zwykłe wapno prosto pod siew? czy może lepiej granulowane szybciej rozpuszczalne? Proszę o podpowiedzi
    • Przez mx_racer
      Witam opryskałem glifosatem łąke mija już prawie dwa tygodnie po jakim okresie czasu mogę ją zakultywatorować? Mam zamiar rozsiać tam wapno Atrigran w ilosci 1t/ha. Następne pytanie czy w odstępie czasu 1 miesiąc od rozsiania wapna mogę wywieść tam obornik? Trawe mam zamiar posiać z żytem ok 10 września.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj