Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Delawar
mateusz44    7

Nie ma co dyskutować o cenach do momentu kiedy będzie fasolka leżała w workach . Wystarczy susza , pozniej załamanie pogody   po ścięciu  i po zysku .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dysydent    3134

Nie znam dobrze programu z ARiMR ale chyba jest tam warunek o niestosowaniu chemii na powierzchniach nim objętych. Zanim ktoś zdecyduje się na takie rozwiązania niech sprawdzi w agencji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jarecki88    212
3 godziny temu, galan99 napisał:

Będzie fasola po 5 chyba koń by się uśmiał , teraz fasoli będzie o wiele więcej bo samego programu  Restrukturyzacja Małych Gospodarstw , wniesie bynajmniej 500 hektary co nigdy nie sieli fasoli i sprzedadzą ile dada handlarz , nie to że złośliwie piszę , ale trzeba patrzeć realnie .

Wielu polikwidowało maliny , truskawkę bo niema ceny i niema komu zrywać  a , przestawiają się na fasolę .

 

Możesz wyjaśnić co ma RMG do powierzchni zasiewu fasoli? I do tego jak wyliczyłeś te dodatkowe 500ha? Szklana kula, czy wróżby z fusów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szot    109
3 godziny temu, galan99 napisał:

Będzie fasola po 5 chyba koń by się uśmiał , teraz fasoli będzie o wiele więcej bo samego programu  Restrukturyzacja Małych Gospodarstw , wniesie bynajmniej 500 hektary co nigdy nie sieli fasoli i sprzedadzą ile dada handlarz , nie to że złośliwie piszę , ale trzeba patrzeć realnie .

Wielu polikwidowało maliny , truskawkę bo niema ceny i niema komu zrywać  a , przestawiają się na fasolę .

Może Masz racje ale to może dotyczyć zbióru 2018 lecz też nie koniecznie.Bo słusznie zauważa kolega Desydent, różnie to może być. Bo największym zagrożeniem  2018-tego roku według naukowców mają być zagrożeni klimatyczne a fasola już była w przeszłości po 5 po 6 i 7 i jakoś koń się nie śmiał. Jedno jest pewne rynkiem rządzi podaż-popyt cena rośnie bo dominuje popyt i bynajmniej do nowego zbioru tak zostanie.Pośrednik nie podnosi ceny z uprzejmości tylko musi,by nie WYPAŚĆ Z RYNKU;) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldii1    122
47 minut temu, beanpol napisał:

Jeśli ktoś byłby zainteresowany kombajnami o znacznie niższej cenie, na mniejsze areały, głównie na własny użytek jestem w stanie zaproponować coś takiego:  https://www.youtube.com/watch?v=URLRPer_MSE

 

Jakie pieniądze za ten mały Kombajn? Jest z workownikiem czy zbiornikiem? Orientacyjnie żeby było wiadomo co i jak. A jaką ma wydajność?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dysydent    3134

Wydajność mniej więcej widać, ale nie jestem pewien czy on ciągany czy zawieszany bo w materiale nie bardzo dostrzegłem, a to decyduje o jego wymaganiach co do mocy/klasy ciągnika

Mimo iż to tylko oferta handlowa to pożądana na tym forum bo jakiś wreszcie ruch tutaj mamy.

A co do ceny to przynajmniej coś typu - nie więcej niż...

Podobnego typu rozwiązania dobre dla takich "weekendowych" rolników którzy jakieś pola mają jako przystawkę do emerytury, zatrudnienia lub gospodarstw warzywnych gdzie fasola może być tylko rośliną zmianującą monokulturę warzyw i na myśl mi przyszło od razu ze trzech znajomych którym gotów jestem przekazać tego typu wiadomość i realnie mogą być zainteresowani. Pozostaje im tylko jeszcze zagwarantować w miarę pewny zbyt najlepiej prosto z pola aby stali się rasowymi fasolarzami w ciągu dwu trzech lat; bo jeszcze doświadczenie potrzebne.

Jest to też oferta najlepsza do ekologicznych gospodarstw, o ile moda na "eco" żywność bardziej się rozszerzy. (pisałem eco w cudzysłów bo taka ona ekologiczna jak ja chińczyk, zwłaszcza uprawiana w okolicach np: o podwyższonym smogu)

Edytowano przez dysydent

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldii1    122

Dobra Tomek napiszę co wiem z portugalskiej czy innej strony. Wydajność do 35 worków na godzinę, sprzedanie z ciągnikiem za pomocą TUZ waga 1020kg, wymagana moc między 65 a 75KM. Szerokość podbieracza 80cm.

Do pełniszczęścia brakuje ceny ale czy kolega Paweł zechce ją upublicznić?

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dysydent    3134

Dziękuję waldii1 . Ruch i tak się zacznie dopiero gdy na polach będą rosły już fasole albo tuż przed żniwami.  To ustrojstwo z filmu ma chyba rotor jako mechanizm omłotowy i może być przydatne też dla plantacji bobu nasiennych a być może i tyczkowemu podoła, tak że jest szansa na zainteresowanie i tym segmentem maszyn bo niektórzy mają zbyt małe gospodarstwa na zakup kombajnu i na zboża, rzepaki i podobne korzystają z usług. 

Zasięg portalu jest ogólnopolski a świetnie pozycjonuje się w google, tu ukłon w stronę Administratorów strony.

post edytowany z usunięciem treści
przygotowuję się do całkowitego usunięcia konta z af włącznie z niektórymi treściami i załącznikami zwłaszcza mogącymi wskazywać na moją lokalizację

 Zwłaszcza że mi tu pod spodem taki film wstawiają. Szkoda że nie pokazane ziarno po tym kombajnie bo rotorowy i fasola chyba drobna Igołomska lub czerwona (skąd mam wiedzieć jeśli na ziemi ani jednego ziarnka nie było?). Zawsze lepsza dobrze ustawiona maszyna niż pracownik. O ile więcej było by strat gdyby to zwoził przyczepami i młócił jakim stacjonarnym wynalazkiem. No cóż, jedzmy fasolę bo nie zabraknie aby tylko spokój i zdrowie.

Edytowano przez dysydent

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldii1    122

Dokładnie tak. Muszę jeszcze coś wymyśleć z czyszczeniem chłodnicy bo trochę się zabija ta siatka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldii1    122

Nawet na 2 rotorach, a na wiosnę będę montować 3. Trochę przemyśleń jest ale już bliżej jak dalej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
80marcin    28

Mam pytanko , bo jakies dwa lata temu byla do sprzedania taka maszynak  i wlasciciel nia młocil fasole tylko mowil ze trzeba jeszcze ja przerobic bo fasolinie spadalo na sita i sie zapychaja.Czy tak jest  a moze cos przerabiales

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldii1    122

Już trochę przerobiłem, wstawiłem podsiewacz pod klepiska, zrobiłem kierownice wiatru, jeszcze muszę przerobić kąt nachylenia sit i szukam informacji jaki kąt mają sita w kombajnach. Może ktoś wie? 

A na tym górnym sicie zrobiłem grzebienie i było lepiej, teraz założę 3 rotor i będzie już całkiem dobrze.

Edytowano przez waldii1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ovi    211

Handlował ktoś z Agrol Szymański?,jak z płatnościami bo dostałem dobrą oferte na bobik i niewiem czy nie sprzedać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dysydent    3134

Bobik? Po ile toto chodzi w tym roku bo mamy nieco w okolicy. Przynajmniej orientacyjne ceny.

post edytowany z usunięciem treści
przygotowuję się do całkowitego usunięcia konta z af włącznie z niektórymi treściami i załącznikami zwłaszcza mogącymi wskazywać na moją lokalizację

 

Edytowano przez dysydent

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dysydent    3134

...sie uparli na fasolowym forum o bobiku nie uświadczysz. :23_stuck_out_tongue_closed_eyes:

A cena fasoli super tylko moja fasola jeszcze mokra i nieprzebrana - ta co już wymłócona, bo jeszcze i czerwonej nadwyżki leżą gdyż detal niezainteresowany. Według tego co już wiem o firmie Agrol powinni kupować i niesortowaną (dysponować technicznymi możliwościami).

Trafiłem tutaj teraz bo edytuję swój pierwszy post gdzie durnotę napisałem jakoby Basagran psianki nie brał.

Przez niecały rok napisaliśmy tutaj ponad czterdzieści stron postów bo mój pierwszy wpis z ósmego marca ub. r. a jest na 169-ej stronie. Nieźle jak na zwykłą fasolę (i wielokwiatowe :) jaśki)

Edytowano przez dysydent

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dysydent    3134

Ja nie mam pojęcia bo po lubelce prawie że i młynek wialnia zbędny a z pod kombajna to przepuszczałem tą lubelką i sita + wialnie wystarczały. A sąsiad który czyścił Petkusem woził się z fasolą, .... gdzieś pod Hrubieszów. On rok temu, bo ostatniego sezonu spalił na pokosach czerwoną. Nie zdążył wymłócić przed wrześniowymi deszczami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez BercikFarm
      A wy już coś macie posiane ? Jare  

    • Przez Ambitny657
      Witam, gdzie kupię profesjonalną zaprawiarkę do zboża oraz wialnie ? 
      Może jakieś cenny ? Mile widziane  własne doświadczenia, spostrzeżenia, opinie porady itp. (sposób zaprawiania)
      Od razu piszę, że nie interesuje mnie zaprawianie w betoniarce. 
      Zaprawiarka nie musi mieć wybitnej wydajności, po prostu ma spełniać swoje zadanie. 
       
    • Przez rolnikk70
      Witam w tym roku chciałem zasiać pszenżyto zimowe systemem bezorkowym udało mi się dostać gnojowice od bydła i pytanie czy mogę siać prosto siewnikiem scierniskowym na pole na którym jest gnojowica czy potrzebna by była orka ? Pole było ubigie w nawozy organiczne jest to 6 , 5 klasa i nie chciałbym stosować orki. Pozdrawiam
    • Przez rolnikk70
      Witam chcę zasiać pszenżyto zimowe bezorkowo stanowisko jest dość ubogie w wapno i pytanie czy mogę zastosować zwykłe wapno prosto pod siew? czy może lepiej granulowane szybciej rozpuszczalne? Proszę o podpowiedzi
    • Przez mx_racer
      Witam opryskałem glifosatem łąke mija już prawie dwa tygodnie po jakim okresie czasu mogę ją zakultywatorować? Mam zamiar rozsiać tam wapno Atrigran w ilosci 1t/ha. Następne pytanie czy w odstępie czasu 1 miesiąc od rozsiania wapna mogę wywieść tam obornik? Trawe mam zamiar posiać z żytem ok 10 września.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj