tomek15h

Rzepak i nawożenie [połączone]

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
knoro93    215
17 godzin temu, XTRO napisał:

bez przesady. U nas 1,5 metazachloru + 0,3 Navigatora przetrzymało tasznik i gwiazdnicę, później odbiły ale rzepak w czas sobie z nimi poradził.

Ja się boję pryskać doglebowo ze względu na następstwo roślin. A nie wiem czy chlomazon nie przetrzyma mi pomidora po 18 miesiącach od zastosowania go 

Nie pisz ze Navigator bo on nie bierze tych chwastów o których pisałem.  Metazanex co prawda powinien wziąść ale z tego co wiem i widziałem u siebie na polu to słabo sobie z nimi daje rade.  Jedyne co to chlomazon albo pendimentalina.  Odnośnie warunków to jak się pryska tak jak koledzy piszą wieczorem albo zaraz za siewnikiem to doglebowka powinna dać radę.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hardkor113    637
49 minut temu, Jano7711 napisał:

@Zenonim

@hardkor113

A inne odmiany jak plonowały? Chodzi mi o to, jak wypadł Murphy na tle innych odmian.

U mnie Alegria 4,3 Scherlock 3,8 tony 

Znajomy miał jakiegoś mieszańca to 4,8 ale nwm jaki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zenonim    223

obok tego murphy kolega mial kuge 4.7t 

Edytowano przez Zenonim

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Zastanawiam się, jaki rzepak w tym roku wybrać i pzy okazji myślę o zaprawach. Widzieliście już jakieś rzepaki z neonikotynoidami? Jakie zaprawy są już dopuszczone do użytku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jarek22B    52

Panowie w tym toku planuję 1 działkę zasiac co 2 lejkę, tylko nie wiem na jakiej klasie ziemi to zrobić? Sianie co 2 lejkę lepiej się sprawdza na lekkiej ziemi czy cięższej (mam wybór od 2 do 5 klasy). 

Sianie co 2 lejkę lepiej sie sprawdza w odmianach mieszancowych czy liniowych czy może jest to bez różnicy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
loquito    240

Nuprid, Actara, ProAgro,  solo, lub dodać do każdego z nich Dursban dodatkowo. 

Edytowano przez loquito

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
loquito    240

Z moich obliczeń jakie robiłem to wychodzi takie coś:
Actara 25WG 13g na 1kg 
Nuprid 200SC 11ml na 1kg
ProAgro 125SL 40ml na 1kg
+ Chloropyrifos 450EC 5ml na 1kg
Jakby ktoś miał uwagi to pisać. 
Są to wartości leciutko zaokrąglone do góry. 

Edytowano przez loquito

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asmodan28    47
9 godzin temu, knoro93 napisał:

Nie pisz ze Navigator bo on nie bierze tych chwastów o których pisałem.  Metazanex co prawda powinien wziąść ale z tego co wiem i widziałem u siebie na polu to słabo sobie z nimi daje rade.  Jedyne co to chlomazon albo pendimentalina.  Odnośnie warunków to jak się pryska tak jak koledzy piszą wieczorem albo zaraz za siewnikiem to doglebowka powinna dać radę.  

Zgadza sie. Nawigator w dawce 0,3 na bodziszka nie pomógł. Poprawka kerbem nie pomogła. Zostaje chlomazon...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Famer21    6
polifoska 6, 8, amofoska, lubofoska, npk? który, wybrać? ceny są różne, duży wybór, mała nasza wiedza, ktoś coś może poradzić?. 6ha rzepaku, potem pszenice i jęczmień.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zenonim    223

polifoske 6 daj. nie patrz na ceny tylko rozpuszczalnosc fosforu. co z tego ze amofoska czy lubofoska tańsza jak większość fosforu rozpuszczalna w kwasach.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek933    5394

Dokładnie, z polskich npk tylko polifoska


Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Dawno już zaorane a po niedzieli siew

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Famer21    6
6 minut temu, Młody916 napisał:

Polifoska 6 najlepszy wybór. Kiedy zaczynacie orkę? 

Nie orzemy, siernisko 2 razy talerzujemy, aż słoma zniknie z resztkami po zniwnymi, nawóz (polifoska 6 :) talerzowka żeby wymieszać, zakryć, ok 15 sierpnia siew rzepaku.

Macie jakieś swoje techniki, walec, czy cokolwiek?

Siewnik zakrywa dokładnie mamy kverneland accord z dmuchawa ma redlicach talerzowych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ahten    177

Kiedy najlepie siac mieszanca na wschodzie polski? Wczoraj skonczylem orac.

Edytowano przez ahten

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ejczbio    82

To siej póki nie przesuszylo gleby. Ja już posialem

Edytowano przez ejczbio

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ejczbio    82

200 pod orke i 300 pod agregat. Jeśli chcesz uzupełnić zasobności w całym profilu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ahten    177
4 minuty temu, ejczbio napisał:

To siej póki nie przesuszylo gleby. Ja już posialem

W jakiej obsadzie siejesz i co ile cm? jaka czesc polski?. Narazie ziemia jest wilgotna, na jutro i sobote deszcze nadaja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roxer    126
26 minut temu, ejczbio napisał:

To siej póki nie przesuszylo gleby. Ja już posialem

Już masz rzepak posiany? Nie za wcześnie trochę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Jarek22B napisał:

Panowie w tym toku planuję 1 działkę zasiac co 2 lejkę, tylko nie wiem na jakiej klasie ziemi to zrobić? Sianie co 2 lejkę lepiej się sprawdza na lekkiej ziemi czy cięższej (mam wybór od 2 do 5 klasy). 

Sianie co 2 lejkę lepiej sie sprawdza w odmianach mieszancowych czy liniowych czy może jest to bez różnicy?

Ja od 5 lat wszystko sieje co 2 lejke w tym roku będzie próba w co 3 lejke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez damiandg
      Powiedzcie mi czy macie jakiś sposób na sarny w rzepaku bo jest kilka stad takich po 10 sztuk i wszystkie siedzą w moim rzepaku. Do wiosny chyba nie zostanie nic.
    • Przez hesus37
      Witam nie wiem czy było już na forum, ale chciałbym rozpocząć temat dotyczący melasy buraczanej jako nawozu dolistnego. Może ma ktoś doświadczenie w tyn temacie?
    • Przez Domek96
      Cześć.Chciałbym się dowiedzieć jakie najlepiej zastosować nawóz np.wapno na wiosnę lub po żniwach,klasy gleby IV-VI.Już kilka lat nie było wapnowane.Pozdrawiam
    • Przez mieczownik
      Cześć Na samym początku proszę bardzo Was bez głupich komentarzy 😘 Czy ktos z Was stosował nawóz Prosam FAC z firmy Procam 🙄😏 Jesli tak piszcie w kom 🙄 Czy ktos z obecnych dawal na zboza nawoz w plynie taki jak ;😉😉😉 ENERGY MIX 1 dawka MI ZBOŻE 2 dawka Prosze o pomoc tych ktorzy to stosowali ,ponieważ chciałbym to zastosować i porozmawiać z tymi którzy to stosują
    • Przez MafiaRuszkowo
      Witam co lepiej posiać na żyto:saletre , saletrosan 26 czy polifoske 21 ? Jesienią był dawany obornik.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj