tomek15h

Rzepak i nawożenie [połączone]

Polecane posty

ASZv3    829

To bardziej się zmarnuje fosfor w tym bardzo słabym jak razem z wapnem..., może warto też odpuścić rzepak, teraz zwapnować i posiać pszenicę... ale to pewnie nie takie proste ;)


Zwykle mam tu pełną skrzynkę - kontakt przez Facebook/Messenger/armand888@wp.pl Zapraszam na mojego Instagrama i Facebooka - MAZURSKI GOSPODARZ :) Na tematy handlowe odpowiadam na Agrofoto z konta firmowego e-sklepu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek933    5394

Jeżeli masz wysoką zawartość fosforu w glebie to wysiej wapno i kornkali a fosfor zrównoważysz w przyszłym roku

  • Like 1

Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jarek22B    52

Panowie czy stosował ktoś z was Pendigan 330 ec w rzepaku, czy ogule można go zastosowac? 

Miałby iść w mieszance z comandem i metazanexem przedwschodowo - znajomy mi poleca takie rozwiązanie

Proszę o szybką opinię

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ahten    177

Jak wygladaja w tym roku Wasze zakupione zaprawione rzepaki? Na jaki kolor zabarwia criuser? W tym roku przyszly nasiona w wiekszosc rozowych co 3-4 filotowy. Zaprawa t75 i cruiser

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mieto35    2

Witam , ja też bym miał do was pytanie odnośnie nawożenia fosforem po wapnowaniu , z tym że u mnie sytuacja wygląda tak , że ponad dwa tygodnie temu zostało na ściernisko rozsiane wapno  z magnezem i z  talerzowane , i teraz chciałem po tym rozsiać nawóz i zaorać , mógłbym już tak zrobić ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek933    5394

Wszystko można, ale minimalny bezpieczny odstęp czasu to 4tyg


Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PUSSY    34
13 minut temu, Bartek933 napisał:

Wszystko można, ale minimalny bezpieczny odstęp czasu to 4tyg

Minimalny bezpieczny odstęp 4 tyg

Może kolega to czymś uzasadni bo większej bzdury nie czytałem dawno !

24 minuty temu, mieto35 napisał:

Witam , ja też bym miał do was pytanie odnośnie nawożenia fosforem po wapnowaniu , z tym że u mnie sytuacja wygląda tak , że ponad dwa tygodnie temu zostało na ściernisko rozsiane wapno  z magnezem i z  talerzowane , i teraz chciałem po tym rozsiać nawóz i zaorać , mógłbym już tak zrobić ? 

Siej bez obaw

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek933    5394

Skoro tak mówisz to muszę sprawdzić czy się nie pomyliłem


Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

Granulowaną kredę mogę dać na ściernisko z ściętą słomą , przyorać pod siew rzepaku a przed siewem , po uprawie dać 100kg mocznika na lepszy start ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pr00s0p    0

Ja chciałem jutro dać wapno tlenkowe granulowane. Około 16 sierpnia orka i wysiew npk yara 350, następnie 20 sierpnia uprawa i siew. Czytając poprzednie komentarze nie mogę tak zrobić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek933    5394

https://nawozy.eu/wiedza/porady-ekspertow/nawozy/wapno-czy-obornik-a-moze-obydwa-nawozy-rownoczesnie.html

https://www.agrofoto.pl/articles/aktualnosci-branzowe-uprawa/kiedy-wapno-kiedy-fosfor-pod-zboza/

 

https://polifoska.pl/porady/265-wapnowac-najlepiej-tuz-po-zniwach

Nawozy.eu, TAP,polifoska.pl

@PUSSY tak na szybko z tel, jednak musisz mnie przeprosić. Może trochę źle się wyraziłem z tym bezpiecznym terminem ale mimo wszystko mogłeś dopytać

  • Thanks 1

Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jarek90    7

Witam, planuje jutro rano opryskac przedwschodowo rzepak od chwastu, 0.2 Commander i 2.0 mwtazanex, problem w tym że to będzie w pewnej części 3,5 doby od siania i obawiam się o wschody, siew był w suchą ziemię, deszcz spadł dzień później, proszę o porade

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gamzi    1

Witam. Po ostatnim roku boje się chlomazonu przedwschodowo. W necie znalazłem taka kombinacje na oprysk powschodowy: Navigator 360 SL 0,2 l + Metazanex 500 SC (metazachlor) 1-1,25 l/ha + perenal. Czy ktoś to juz stosował?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nemezis    19

Najmniejszą skuteczną dawką Nawigatora u mnie było 0.25 l i 1,5 l metazachloru , na chwasty w większej fazie daję 0.28-0.3 Nawigatora i 1,6 metazachloru . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Siemanr1    23
1 godzinę temu, Gamzi napisał:

Witam. Po ostatnim roku boje się chlomazonu przedwschodowo. W necie znalazłem taka kombinacje na oprysk powschodowy: Navigator 360 SL 0,2 l + Metazanex 500 SC (metazachlor) 1-1,25 l/ha + perenal. Czy ktoś to juz stosował?

Ja w tamtym roku tak stosowałem powschodowo comand a potem powschodowo Navigator 0,2+ 1,2 Metazanex 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mieto35    2
5 godzin temu, Bartek933 napisał:

Wszystko można, ale minimalny bezpieczny odstęp czasu to 4tyg

Dzięki za odpowiedź, zamierzam siać w piątek, sprawdziłem i to będzie 3 tygodnie i 3 dni od momentu wysiania wapna , no i teraz mam dylemat , i nie wiem czy nie rozsiać nawozów po orce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gamzi    1
8 godzin temu, Siemanr1 napisał:

Ja w tamtym roku tak stosowałem powschodowo comand a potem powschodowo Navigator 0,2+ 1,2 Metazanex 

Command powschodowo czy przedwschodowo? Potrzebne były jakieś poprawki wiosną? Rzepak przychamowalo, były jakieś przebarwienia? Bo ja myślę cala tą mieszanke (navigator+metazanex+perenal) dać razem w fazie od liścieni do czterech liści.

Edytowano przez Gamzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3887

tylko wiosną w nawożeniu mikro.


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jk33    3

Witam ,

Jestem ze świętokrzyskiego czy odmiana rzepaku Kuga na IV klasie mozaika z III zda egzamin? czy może Monolit lub Chrobry ? chyba że polecacie coś jeszcze innego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Siemanr1    23
3 godziny temu, Gamzi napisał:

Command powschodowo czy przedwschodowo? Potrzebne były jakieś poprawki wiosną? Rzepak przychamowalo, były jakieś przebarwienia? Bo ja myślę cala tą mieszanke (navigator+metazanex+perenal) dać razem w fazie od liścieni do czterech liści.

Command przedwschodowo po zasiewie a Navigator i Metazanex po wschodach + oczywiście na jednoliścienne.Zawsze tak stosuję i żadnych poprawek nie ma na wiosnę.Mozna samemu spróbować co lepiej wychodzi-część pola powschodowo a druga część po zasiewie i będzie widać co lepsze.Ja już po zasiewie pryskalem i trzeba trafić z wilgotnością a z tym bywa różnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
master20002    228

U mnie osobiscie zawsze lepiej sprawdza się mieszanka przedwschodowa niż po wschodach. Zawsze czysto od początku do końca.  Wszystko zależy od tego co jest na polu i jakie warunki panują.


Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
master20002    228

Nawet wtedy. Na moich madach to się sprawdza. 


Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez damiandg
      Powiedzcie mi czy macie jakiś sposób na sarny w rzepaku bo jest kilka stad takich po 10 sztuk i wszystkie siedzą w moim rzepaku. Do wiosny chyba nie zostanie nic.
    • Przez hesus37
      Witam nie wiem czy było już na forum, ale chciałbym rozpocząć temat dotyczący melasy buraczanej jako nawozu dolistnego. Może ma ktoś doświadczenie w tyn temacie?
    • Przez Domek96
      Cześć.Chciałbym się dowiedzieć jakie najlepiej zastosować nawóz np.wapno na wiosnę lub po żniwach,klasy gleby IV-VI.Już kilka lat nie było wapnowane.Pozdrawiam
    • Przez mieczownik
      Cześć Na samym początku proszę bardzo Was bez głupich komentarzy 😘 Czy ktos z Was stosował nawóz Prosam FAC z firmy Procam 🙄😏 Jesli tak piszcie w kom 🙄 Czy ktos z obecnych dawal na zboza nawoz w plynie taki jak ;😉😉😉 ENERGY MIX 1 dawka MI ZBOŻE 2 dawka Prosze o pomoc tych ktorzy to stosowali ,ponieważ chciałbym to zastosować i porozmawiać z tymi którzy to stosują
    • Przez MafiaRuszkowo
      Witam co lepiej posiać na żyto:saletre , saletrosan 26 czy polifoske 21 ? Jesienią był dawany obornik.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj