tomek15h

Rzepak i nawożenie [połączone]

Polecane posty

waldii1    122

Zawsze można kupić nuprid i samemu zaprawić. Koszt około 20-25zl jednostka.

Uprawa u mnie wyglada tak: orka- brona wahadłowa z podwójnym wałem daszkowym- brona wirnikowa z wałem oponowym z nabudowanym siewnikiem. Wschód są bardzo dobre a ziemia zagęszczona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2263

Pchełkę załatwisz cypermetyną za nie całe 10zł tylko dochodzi dodatkowy przejazd. U siebie jadę wcześnie na jednoliścienne połową dawki także problem dodatkowego przejazdu mam rozwiązany. 

Problem w tym że za tą zaprawę nie powinna być pobierana dodatkowa opłata, tak samo jak nie były tańsze jednostki po wycofaniu jej. 

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9243

Pierwszy raz będę uprawiał sam rzepak na swoim polu i dlatego pytam. Co innego komuś zasiać czy opryskać a co innego u siebie, trzeba jeszcze wiedzieć co, czym i dlaczego. Jak siałem wujowi na usługę to ja miałem wykonać robotę a materiały były jego i on się martwił co i jak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3887
1 godzinę temu, Tomek90 napisał:

Pchełkę załatwisz cypermetyną za nie całe 10zł tylko dochodzi dodatkowy przejazd. U siebie jadę wcześnie na jednoliścienne połową dawki także problem dodatkowego przejazdu mam rozwiązany. 

Problem w tym że za tą zaprawę nie powinna być pobierana dodatkowa opłata, tak samo jak nie były tańsze jednostki po wycofaniu jej. 

trochę tak i trochę nie.
Informacja o czasowej zgodzie na zastosowanie Modesto czy Cruisera weszła w momencie jak nasiona już były w workach - wiele worków wróciło z dystrybucji do producentów i od nowa zaprawiali drugą zaprawą - kupa dodatkowej roboty. A wiadomo dziś praca ludzka się ceni


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej78    588

Jutro święto , więc proponuję dwa rozwiązania : przeczytać  kilkaset stron powyższego tematu lub odpalić grilla i przy flaszeczce podpytać wuja.😋

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jano7711    65

Pchełka pchełką, ale jest też śmietka, na którą nie ma do końca skutecznych oprysków, czyż nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamilekb9    1

W ubiegłym roku stosowałem preparat Inazuma i powiem że jestem zadowolony i w tym roku chyba będzie szło to samo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
machtomi    39

Co zwalczy ten pendigan dodatkowo?

Tomek90 napisał:

Dnia 12.08.2018 o 15:38, Jarek22B napisał:

Panowie czy stosował ktoś z was Pendigan 330 ec w rzepaku, czy ogule można go zastosowac? 

Miałby iść w mieszance z comandem i metazanexem przedwschodowo - znajomy mi poleca takie rozwiązanie

Proszę o szybką opinię

Śmiało stosuj, u mnie od paru lat idzie z chlomazonem i metazachlorem rownież. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roxer    126
2 godziny temu, waldii1 napisał:

Zawsze można kupić nuprid i samemu zaprawić. Koszt około 20-25zl jednostka.

Jednostka siewna? Rozwiń proszę, ile ta jednostka miała by ważyć i jaką dawkę nupridu w tej opcji? Bo mi wychodzi coś drożej wg moich wyliczeń.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
20CBR12    209

Powschodowo, już nawet nie dlatego że strasznie sucho i słabo by doglebowo działało a raczej u mnie trzeba w tym roku zastanawiać się czy wogole rzepak wzejdzie. U mnie wczoraj na pierwszych działkach po deszczu pojawiły się pierwsze rzepaczki😁

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldii1    122

Tak jak mi mówił sprzedawca w hurtowni 3 ml na kilo nasion. Koszt przy jednostce 8kg. 1l nuprid to koszt okolo 800zl wystarczy na 333kg rzepaku wiec koszt zaprawienia 1kg to jakieś 2,50zł. Moj rzepak w jednostce ma 6.93kg wiec koszt to jakieś 17zł/jednostka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anetka1    255

no nie wiem czy za mało bo ja daję 2 gram substancji czynnej na 1 kilogram nasion a u ciebie wychodzi  0,6 grama na kilogram

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, Panowie chce w tym roku zasiać rzepak odmiany Mercedes, jest to odsiew tylko zastanawia mnie czemu zarno jest takie drobne ? Czy lepiej poszukać coś innego z grubszym ziarnem ? W tamtym roku też siałem odsiew Manzanny i w tym roku średnia wyszła 3.7 t z hektara ale ziarno było grube, jak porównują z ziarnem Mercedesa to trzeba by 2 na 1 Manzanny. Co o tym sądzicie ? Jak wczoraj odwiedziłem Agricole to niby mówili zeby się grubością ziarna nie sugerować ... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jarek22B    52
26 minut temu, Przemysawuszczak napisał:

Witam, Panowie chce w tym roku zasiać rzepak odmiany Mercedes, jest to odsiew tylko zastanawia mnie czemu zarno jest takie drobne ? Czy lepiej poszukać coś innego z grubszym ziarnem ? W tamtym roku też siałem odsiew Manzanny i w tym roku średnia wyszła 3.7 t z hektara ale ziarno było grube, jak porównują z ziarnem Mercedesa to trzeba by 2 na 1 Manzanny. Co o tym sądzicie ? Jak wczoraj odwiedziłem Agricole to niby mówili zeby się grubością ziarna nie sugerować ... 

Dobrze mówią

W sianiu rzepaku chodzi o liczbę nasion wysianych na m2 a nie ile kg/ha.

W zeszłym roku miałem jednostkę Sergio ktora ważyła 6 kg (2kg/ha) - nasiona bardzo drobne. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3887
w tym sezonie sialem któraś z odmian na 1.7kg bo tak wychodziło z obsada na 45 roślin. musiałem siać co drugi lejek bo już nie szło siewnika uregulować na każdy lejek

Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9243

Sieje rzepak w rozstawie co 26cm co drugi lejek nawet po 1,5kg na ha jak jest taka potrzeba. Najważniejsza jest obsada na 1m2. Może na początku słabo to wygląda ale plon wujo uzyskuje po 4,5t z ha więc obsada jest chyba właściwą. 

Zamówiłem monolit C1 js ma 12kg

Edytowano przez jahooo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piozz    65
czym bedziecie pryskac od chwastów powschodowo ?bo do mnie z agroloka dzwonia co drugi dzien i proponuja gotowe pakiety wychodzi prawie 200 zeta na ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roxer    126
3 godziny temu, Anetka1 napisał:

no nie wiem czy za mało bo ja daję 2 gram substancji czynnej na 1 kilogram nasion a u ciebie wychodzi  0,6 grama na kilogram

I ja robię tak samo. Około 2 gramy substancji czynnej na kilogram. Czyli różnica bierze się z dawki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
azzadek    22
24 minuty temu, hardkor113 napisał:

1,6l/ha metazanex+0,18l/ha command + adiuwant.

Jak myślicie wystarczy?

2l metazanex + 0,2l command. Mniejsze dawki w zeszłym roku przepuściły mi rumian i nie wyglądało to zbyt "ładnie"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez damiandg
      Powiedzcie mi czy macie jakiś sposób na sarny w rzepaku bo jest kilka stad takich po 10 sztuk i wszystkie siedzą w moim rzepaku. Do wiosny chyba nie zostanie nic.
    • Przez hesus37
      Witam nie wiem czy było już na forum, ale chciałbym rozpocząć temat dotyczący melasy buraczanej jako nawozu dolistnego. Może ma ktoś doświadczenie w tyn temacie?
    • Przez Domek96
      Cześć.Chciałbym się dowiedzieć jakie najlepiej zastosować nawóz np.wapno na wiosnę lub po żniwach,klasy gleby IV-VI.Już kilka lat nie było wapnowane.Pozdrawiam
    • Przez mieczownik
      Cześć Na samym początku proszę bardzo Was bez głupich komentarzy 😘 Czy ktos z Was stosował nawóz Prosam FAC z firmy Procam 🙄😏 Jesli tak piszcie w kom 🙄 Czy ktos z obecnych dawal na zboza nawoz w plynie taki jak ;😉😉😉 ENERGY MIX 1 dawka MI ZBOŻE 2 dawka Prosze o pomoc tych ktorzy to stosowali ,ponieważ chciałbym to zastosować i porozmawiać z tymi którzy to stosują
    • Przez MafiaRuszkowo
      Witam co lepiej posiać na żyto:saletre , saletrosan 26 czy polifoske 21 ? Jesienią był dawany obornik.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj