tomek15h

Rzepak i nawożenie [połączone]

Polecane posty

Artis    51

dokładnie tak jak mówisz, ja gospodaruje tylko na lekkich ziemiach, w tym roku mała ilość rozgałęzień ale obsada zrobiła swoje 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuba24051    470
ja w tym roku sieje 8.5ha Murphyego klasycznie na orke a 5.5 ha bede sial Strip-tillem odmiane LG ARKANSAS. pierwszy raz bede sial tą metodą jestem ciekaw jaki będzie efekt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asmodan28    47
6 godzin temu, knoro93 napisał:

Bodziszek tasznik gwiazdnica pospolita to wszystko przepuszcza Navigator i metazanex także nie ma cudów  w tej wspaniałej mieszance. W tym roku te chwasty załatwily mi rzepak.  Nalistnie nie idzie tego zwalczyć chyba że jakimiś konskimi dawkami.  Chlomazon i pendimentalina bierze te chwasty dlatego w tym roku idzie doglebowo a jak zostaną jakieś rumianki chabry to poprawka Navigator 0.2 l z jednoliscoennymi na 3-4 liść. 

 

Odnośnie szerokiego siewu to ponoć we Francji tak sieją i sobie chwalą także pewnie coś w tym jest. 

Tylko na chlomazon nie zawsze ma sie warunki. ... Kurczę żeby nie było na to dziadostwo żadnego środka 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JohnWick    0
1 godzinę temu, Artis napisał:

u mnie natomiast w strip drilu nie sprawdza się mniejsza obsada, 4kl piaszczyste

Jakieś opinie nt. Sy Ilona? Zawsze siałem mieszańce ale tym razem dużo osób ją chwali cena 514zł netto za paczkę 2mln/3ha + cruiser

Co do rzepaku- jak najbardziej spoko, plonował w tym roku na poziomie 3640 z hektara. Trochę później kwitnie i dojrzewa (przynajmniej do tego co działo się u innych). No i jego minus- trzeba uważać na fomę, szczególnie jesienią, bo lubi się pojawić.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Artis    51

Myślisz że jest godna uwagi w porównaniu do hybryd z średniej półki typu dk extract czy ragt bonanza itd?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
loquito    240

W jaki sposób w doświadczeniach Coboru w wielu lokalizacjach osiągają plony powyżej 4.5t przy braku stosowania fungicydow, regulatorów, ograniczeniu nawożenia dolistnego tylko do siarczan magnezu lub brak takiego nawożenia i przy zastosowaniu 2 x w sezonie insektycyd? Czy to jest spowodowane tym ze te poletka mają bardzo małe powierzchnie i nie ma przez to chorób, jest mniejsze zerwanie insektów, lepszy dostęp do wody i słońca  ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mich9    671

loquito napisał:

W jaki sposób w doświadczeniach Coboru w wielu lokalizacjach osiągają plony powyżej 4.5t przy braku stosowania fungicydow, regulatorów, ograniczeniu nawożenia dolistnego tylko do siarczan magnezu lub brak takiego nawożenia i przy zastosowaniu 2 x w sezonie insektycyd? Czy to jest spowodowane tym ze te poletka mają bardzo małe powierzchnie i nie ma przez to chorób, jest mniejsze zerwanie insektów, lepszy dostęp do wody i słońca  ?

Klasa ziemi 1,2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
loquito    240

W tym przypadku o którym pisze to klasa 3a i 3b. Koszt Śor+Npk 1200÷1300zl/ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
20CBR12    209

Do tego dodaj też ręczne zabiegi i których się nie mówi np odchwaszczanie i usuwanie chorych części lub całych roślin i masz takie wyniki. 

U mnie w tym roku lepiej sypal mieszance posiane 55-65 roślin od tych co 25-35 na metrze, no ale to był specyficzny rok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
loquito    240

Na  stronie Syngenty i na ich kanale na yt były filmy ze żniw rzepaku, odmiana Iowa i jeszcze jedna, plon z poletka o wymiarach moze z 1.5mx10m 4.6t/ha a z pola o i dużo większej powierzchni 3.3t/ha. Filmy są od wczoraj usunięte, może wrzuca  je jeszcze raz .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mich9    671
Dla mnie jak takie poletka mają mieć sens powinny być o powierzchni co najmniej 1 ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek933    5394

Tylko znajdź powierzchnię pod zakład doświadczalny o równej klasie ziemi jak na hektarze można spotkać trzy klasy ziemi


Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roxer    126
10 godzin temu, JohnWick napisał:

Co do rzepaku- jak najbardziej spoko, plonował w tym roku na poziomie 3640 z hektara. Trochę później kwitnie i dojrzewa (przynajmniej do tego co działo się u innych). No i jego minus- trzeba uważać na fomę, szczególnie jesienią, bo lubi się pojawić.

 

3640 ale przy jakiej agrotechnice? I na jakiej klasie? Było coś deszczu u Ciebie/jakieś inne odmiany do porównania?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
machtomi    39

Mam pytanie czy jak kupie rzepak np. Sherlock +cruiser to nie będzie konieczny zabieg jesienny Sherpą?

Jest różnica pomiędzy zaprawianym a zwykłym? Cenowo to około 70zł na jednostce

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JohnWick    0
11 godzin temu, Artis napisał:

Myślisz że jest godna uwagi w porównaniu do hybryd z średniej półki typu dk extract czy ragt bonanza itd?

Ciężko mi jest cokolwiek polecać, bo moje doświadczenie z rzepakami to jednak jeszcze za małe, po drugie nie miałem u sb jeszcze hybryd. W tym roku też go sieję, ale to z uwagi na pola gdzie będzie siany rzepak. Wiem, że o cuda będzie tam trudno więc nie pchamy się w hybrydy po 900 czy 1000zł/j tylko jeszcze w tym roku na spokojnie z tą liniówką, a potem się zobaczy. Swoją drogą- gdzie dostałeś ofertę zakupu za te ponad 500 zł zaprawionych cruiserem?

 

1 godzinę temu, Roxer napisał:

3640 ale przy jakiej agrotechnice? I na jakiej klasie? Było coś deszczu u Ciebie/jakieś inne odmiany do porównania?

Co do agrotechniki- około 190 N/ha, fungicydy raczej średniej klasy (np. Yamato na płatek). Przedplony- zboża, klasa ziemi- na jednym kawałku 4 dość piaszczysta bo jakieś 10% pola było puste, pomimo wilgotnej jesieni. Mimo to wyszło tam 3610 kg/ha. Na drugim kawałku i ziemia (klasa 3) i zasobności znacznie lepsze, jednak oddał 3640kg/ha, ale to z mojej winy, bo nie dojrzał do końca na czas, nie był "palony" a musieliśmy go ciąć ze względu na deszcze. Trochę zielonych łuszczyn się trafiało miejscami dlatego myślę, że gdyby był dobrze dojrzały to te 3800 by wyszło a może lepiej, bo wyglądał naprawdę dobrze. 

Jeśli chodzi o porównanie do innych odmian- nie miałem nic innego u siebie, ale przykładowo sąsiad dwa pola dalej z jakiejś hybrydy skosił mniej niż 2t/ha. Ogólnie średnia w regionie coś w okolicach 3 ton, co lepsze pola to 3,5 a naprawdę rzadko miał ktoś coś ponad to. Deszcz- jak wszędzie za mało, jedynie w trakcie kwitnienia raz trafił się przelotny, ale też w okolicach 7-8 mm. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
loquito    240
10 minut temu, machtomi napisał:

Mam pytanie czy jak kupie rzepak np. Sherlock +cruiser to nie będzie konieczny zabieg jesienny Sherpą?

Jest różnica pomiędzy zaprawianym a zwykłym? Cenowo to około 70zł na jednostce

 

 

To czy będzie konieczny to zależy czy będą naloty insektów. Czy akurat Sherpą to nie wiadomo. A na ostatnie pytanie to sam sobie chyba odpowiedziałeś, jest taka różnica ze jest zaprawiony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
master20002    228

.

Edytowano przez master20002

Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hardkor113    637
4 godziny temu, Zenonim napisał:

marphy plonowal w moim regionie do 3.5t więc bez rewelki

Dokładnie żadnej rewelacji w tej odmianie nie ma znajomy ją miał ładnie wyglądała a dała 3,3 t

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
derek2223    26

No właśnie jak to jest z tymi nowo dopuszczonymi zaprawami? Pozwolą na pominięcie oprysków przeciw owadom, które są zwalczane dzięki zaprawie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
loquito    240

Te zaprawy nie są nowo dopuszczonymi zaprawami, tylko były one juz wcześniej stosowane. Kiedyś przy tych zaprawach wystarczał jeden dobry zabieg 4÷6  liść i problemu z np galasowkiem nie bylo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mich9    671
Dwa lata temu robiłem 13 zabiegów na robaka jesienią i gówno to pomogło, od tamtad zaprawiał i spokoj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
loquito    240

Jakich substancji używałeś?
 Wykonywałes zabiegi co tydzien czy częściej ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez damiandg
      Powiedzcie mi czy macie jakiś sposób na sarny w rzepaku bo jest kilka stad takich po 10 sztuk i wszystkie siedzą w moim rzepaku. Do wiosny chyba nie zostanie nic.
    • Przez hesus37
      Witam nie wiem czy było już na forum, ale chciałbym rozpocząć temat dotyczący melasy buraczanej jako nawozu dolistnego. Może ma ktoś doświadczenie w tyn temacie?
    • Przez Domek96
      Cześć.Chciałbym się dowiedzieć jakie najlepiej zastosować nawóz np.wapno na wiosnę lub po żniwach,klasy gleby IV-VI.Już kilka lat nie było wapnowane.Pozdrawiam
    • Przez mieczownik
      Cześć Na samym początku proszę bardzo Was bez głupich komentarzy 😘 Czy ktos z Was stosował nawóz Prosam FAC z firmy Procam 🙄😏 Jesli tak piszcie w kom 🙄 Czy ktos z obecnych dawal na zboza nawoz w plynie taki jak ;😉😉😉 ENERGY MIX 1 dawka MI ZBOŻE 2 dawka Prosze o pomoc tych ktorzy to stosowali ,ponieważ chciałbym to zastosować i porozmawiać z tymi którzy to stosują
    • Przez MafiaRuszkowo
      Witam co lepiej posiać na żyto:saletre , saletrosan 26 czy polifoske 21 ? Jesienią był dawany obornik.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj