tomek15h

Rzepak i nawożenie [połączone]

Polecane posty

marian7k    110
9 godzin temu, tommy66692 napisał:

moze przedstaw ta oferte? sama cena i nazwa AGROLOK wiele nam tutaj nie mówi a nie każdy handluje z tą firmą żeby wiedzieć co oni proponują

Nie znam dokładnie zawartości tego paka. Telefonicznie podał przedstawiciel nazwa: ŻePak Chwast Flex na 8do10ha. 3 dni po siewie kalif + metazanex + adiuwant elwita następnie Taurus 1l/ha, to wszystko za 208 zł/ha. Nie bierze tylko ostrożeń.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
derek2223    26
10 godzin temu, slawek2209 napisał:

Nie wiem co to za oferta ,ale 210 to drogo.Za 150 zł to można dwuliścienne i jednoliścienne załatwić na polu

 

To co dokładnie byś proponował za 150 zł?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asmodan28    47
13 godzin temu, yacenty napisał:

butisan i iguana

Jak w tej mieszaninie niszczy bodziszek ? Bo ni cholery w tym roku nie mogłem sobie z nim poradzić. Nawigator guzik mu zrobił. Poprawka Kerb tez nic. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2265
14 godzin temu, yacenty napisał:

a kiedy one ostatni raz były? 3 lata temu?
Własnie 3 lata temu spróbowałem trochę doglebowo i trochę powschodowo.
Ostatnie 2 lata tylko powchodowo i pole czyściutkie. Jak jest szansa na wilgoć to taniej wyjdzie doglebowo, ale jak jest tak sucho jak ostatnio to tylko nalistne - taka moja opinia.

Rok temu były. Zabieg robiony w deszcz. 

Edytowano przez Tomek90

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
loquito    240
5 godzin temu, asmodan28 napisał:

Jak w tej mieszaninie niszczy bodziszek ? Bo ni cholery w tym roku nie mogłem sobie z nim poradzić. Nawigator guzik mu zrobił. Poprawka Kerb tez nic. 

Chlomazon ma we wrażliwych bodziszka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koniu    841
9 godzin temu, miwigos napisał:

Jak byś sial rzepal co dwa lata na tym samym polu to byś pryskał rzepak powschodowo navigator +metazanex lub(metazachlor),według mnie niema nic lepszego do odchwaszczania

U mnie rzepak na danym polu jet siany co około 4 lata. Mam kawałek 13ha co był siany co dwa lata na przemian z jęczmieniem ozimym i z doglebówką nie było żadnych problemów. Co do suszy to warto pryskać albo na rose albo wieczorem, bo znam ludzi co pryskają w południe bo to i tak doglebowo działa, a potem ta gadka że chemia nie działa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil2963    39

Zapytam i podrzucę temat do głębszej dyskusji. W tym roku miałem rzepak siany w szerokie rzędy co 45cm. Z moich obserwacji wynika, że taki siew ma sens ponieważ z rzepaku, który dostał po tyłku okrutnie, susza kwiecień - maj (powiat tomaszowski-Lubelskie) udało mi się zebrać 4,6 t (odmiana Rohan F1). Bardzo duża zdrowotność, sądzę, że ma to związek z dużą przewiewnością łanu. Oczywiście średnia sporo niższa ponieważ zawaliła mi druga odmiana. Co ciekawe, Rohan wyglądał najgorzej, rósł na najgorszych stanowiskach a miał z 800 kg więcej z ha niż druga odmiana (nie pamietam co to było, na pewno stajnia DEKALB). 

Do czego zmierzam... Siałem punktowo, norma około 3,5 kg/ha. Tak jak przy siewie co 2 leja. Moje pytanie brzmi.... Czy nie warto zmniejszyć dawki nasion na ha ? dlaczego pytam, bo wszystkie prawidła mówią, że przy takim siewie trzeba dążyć do obsady ok 32 roślin na m2. Nawet zakładając 40 roślin ze względu na region gdzie uprawiam rzepak (często wymarza) to norma wysiewu uwzględniając MTZ itd. powinna wynieść ok 2,5 kg. 

Co o tym sądzicie ? 

38693295_276921583096641_6001371834358956032_n.jpg

38760474_1485193368292854_5160586742981459968_n.jpg

Edytowano przez kamil2963

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2265

Zależy od warunków przy siewie, przebiegu zimy. Docelowo dobrze gdyby było 30-40szt/m2 przy mieszańcu. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil2963    39
3 minuty temu, Tomek90 napisał:

Zależy od warunków przy siewie, przebiegu zimy. Docelowo dobrze gdyby było 30-40szt/m2 przy mieszańcu. 

Czyli zakladając że chcemy 40 roslin na m2 po zimie, trzeba chyba wysiać normę 45 roślin. Chyba tak założę. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ahten    177

W jakim rostawie lepiej sprawdza sie uprawa rzepaku mieszancowego?  12 czy 24 cm? Obsada kolo 40 roslin na m2. Siew kolo 20 sierpnia, powiat siedlecki, wschod polski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
knoro93    215
17 godzin temu, asmodan28 napisał:

Jak w tej mieszaninie niszczy bodziszek ? Bo ni cholery w tym roku nie mogłem sobie z nim poradzić. Nawigator guzik mu zrobił. Poprawka Kerb tez nic. 

Bodziszek tasznik gwiazdnica pospolita to wszystko przepuszcza Navigator i metazanex także nie ma cudów  w tej wspaniałej mieszance. W tym roku te chwasty załatwily mi rzepak.  Nalistnie nie idzie tego zwalczyć chyba że jakimiś konskimi dawkami.  Chlomazon i pendimentalina bierze te chwasty dlatego w tym roku idzie doglebowo a jak zostaną jakieś rumianki chabry to poprawka Navigator 0.2 l z jednoliscoennymi na 3-4 liść. 

 

Odnośnie szerokiego siewu to ponoć we Francji tak sieją i sobie chwalą także pewnie coś w tym jest. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mich9    671

Za

90210grzesiu napisał:

Przezimuje mi rzepak po 40 tys litrów gnojowicy na hektar przed siewem?

Zależy od zimy , posiej 5 dni po terminie 😀

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1539
3 godziny temu, knoro93 napisał:

Bodziszek tasznik gwiazdnica pospolita to wszystko przepuszcza Navigator i metazanex także nie ma cudów  w tej wspaniałej mieszance. W tym roku te chwasty załatwily mi rzepak.  Nalistnie nie idzie tego zwalczyć chyba że jakimiś konskimi dawkami.  Chlomazon i pendimentalina bierze te chwasty dlatego w tym roku idzie doglebowo a jak zostaną jakieś rumianki chabry to poprawka Navigator 0.2 l z jednoliscoennymi na 3-4 liść. 

 

Odnośnie szerokiego siewu to ponoć we Francji tak sieją i sobie chwalą także pewnie coś w tym jest. 

bez przesady. U nas 1,5 metazachloru + 0,3 Navigatora przetrzymało tasznik i gwiazdnicę, później odbiły ale rzepak w czas sobie z nimi poradził.

Ja się boję pryskać doglebowo ze względu na następstwo roślin. A nie wiem czy chlomazon nie przetrzyma mi pomidora po 18 miesiącach od zastosowania go 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Artis    51

Coś mało słychać o colzor trio albo devrinolu dokładnym do mieszanki 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3527
12 godzin temu, koniu napisał:

U mnie rzepak na danym polu jet siany co około 4 lata. Mam kawałek 13ha co był siany co dwa lata na przemian z jęczmieniem ozimym i z doglebówką nie było żadnych problemów. Co do suszy to warto pryskać albo na rose albo wieczorem, bo znam ludzi co pryskają w południe bo to i tak doglebowo działa, a potem ta gadka że chemia nie działa.

To poczytaj jaka dawke metazachloru można dać w rotacji przez 3 lata,potem będziesz wiedział dlaczego nie stosuje zabiegów przedwschodowych,no i lepiej pasuje robota ,tylko orka i siew ,oprysk na spokojnie póżniej,doglebowo sie pryska o 4 rano na wilgną glebe,jest rosa,dzis posiane,nad ranem jutro opryskane,tak powinna byc reguła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
loquito    240

Gdyby ktoś był ciekawy jaka dawka metazachloru przez 3 lata :
"Środek ochrony roślin Metazanex 500 SC, jak również inne środki ochrony roślin zawierające substancję aktywną metazachlor, należy stosować na tej samej powierzchni uprawnej nie częściej niż co trzy lata, w dawkach nie przekraczających łącznie 1,0 kg substancji aktywnej na ha."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koniu    841

nie czytałem tego, ale mogę powiedzieć że na tym polu rzepak i jęczmień ozimy plonują bardzo ładnie. Więc u siebie nie zauważyłem negatywnych skutków. Co do siewu i terminu oprysku to przeważnie tak jest że siejemy jednego dnia, a drugiego max trzeciego dnia od siewu idzie herbicyd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3527

Dlatego daje 1 litr metazachloru i 0,3 navigatora jest czysto i pasuje z dawka substancji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Egzo    27
11 godzin temu, Tomek90 napisał:

Zależy od warunków przy siewie, przebiegu zimy. Docelowo dobrze gdyby było 30-40szt/m2 przy mieszańcu. 

Moim zdaniem dobry mieszaniec najlepiej plonuje w obsadzie 20-25 roślin na metrze.  Tak zauważyłem przynajmniej u siebie podczas żniw,  i to nie tylko w tym roku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Artis    51

u mnie natomiast w strip drilu nie sprawdza się mniejsza obsada, 4kl piaszczyste

Jakieś opinie nt. Sy Ilona? Zawsze siałem mieszańce ale tym razem dużo osób ją chwali cena 514zł netto za paczkę 2mln/3ha + cruiser

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek933    5394

Moje spostrzeżenia na mojej ziemi czwartek klasy, wysiew wszystkim redlicami i obsada ok 50-55szt mieszkańca

  • Like 1

Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez damiandg
      Powiedzcie mi czy macie jakiś sposób na sarny w rzepaku bo jest kilka stad takich po 10 sztuk i wszystkie siedzą w moim rzepaku. Do wiosny chyba nie zostanie nic.
    • Przez hesus37
      Witam nie wiem czy było już na forum, ale chciałbym rozpocząć temat dotyczący melasy buraczanej jako nawozu dolistnego. Może ma ktoś doświadczenie w tyn temacie?
    • Przez Domek96
      Cześć.Chciałbym się dowiedzieć jakie najlepiej zastosować nawóz np.wapno na wiosnę lub po żniwach,klasy gleby IV-VI.Już kilka lat nie było wapnowane.Pozdrawiam
    • Przez mieczownik
      Cześć Na samym początku proszę bardzo Was bez głupich komentarzy 😘 Czy ktos z Was stosował nawóz Prosam FAC z firmy Procam 🙄😏 Jesli tak piszcie w kom 🙄 Czy ktos z obecnych dawal na zboza nawoz w plynie taki jak ;😉😉😉 ENERGY MIX 1 dawka MI ZBOŻE 2 dawka Prosze o pomoc tych ktorzy to stosowali ,ponieważ chciałbym to zastosować i porozmawiać z tymi którzy to stosują
    • Przez MafiaRuszkowo
      Witam co lepiej posiać na żyto:saletre , saletrosan 26 czy polifoske 21 ? Jesienią był dawany obornik.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj