Skocz do zawartości

knoro93

Members
 • Zawartość

  2170
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Reputacja

165 Excellent

O knoro93

 • Ranga
  Zaawansowany
 • Urodziny 2 Kwiecień

Profile Information

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  Podlaskie, okolice Bielska Podlaskiego

Ostatnio na profilu byli

6080 wyświetleń profilu
 1. Pszenica Ozima i jara

  Jak to jest w końcu z dff i temperaturami? Ostatnio czytałem artykuł gdzie podawali że dff można pryskać chwasty praktycznie do przymrozków w temp. nawet 0 stopni a ctu to już wogóle na zamarznietą glebe nawet można. A byłem przekonany że dff można pryskać od minimum 5-8 stopni. Wie ktoś jak to jest do końca z tym?
 2. Porządki na polu

  I po co ciąć takie coś na metry? Kto to wogóle wymyślił cięcie drzewa na metry. Większej durnoty w życiu nie widziałem. Tnie się od razu na pieńki i na wóz przyczepe czy co tam masz. A to przeżucasz nie potrzebne kilogramy.
 3. Pszenica Ozima i jara

  Jak masz siać przewódkę teraz to już lepiej posiej zimową. Wogóle to dochodzę do wniosku że przewódki są wogóle nie potrzebne. Zimowa teoretycznie zawsze ma większy potencjał plonowania aniżeli przewódka.
 4. Pszenica Ozima i jara

  Dzięki za odpowiedź. Jeśli do mnie to napisałeś to P i szczególnie K po rzepaku sporo zostaje ale mam jeszcze nie wyregulowane ph i niskie zasobności więc dorzuciłem jeszcze 200 kg NPK 6 20 30. Więc myśle że na te zamierzone 7-8 ton przy mokrym roku powinno wystarczyc. Waham się tylko z tym saletrosanem czy siarki nie będzie za mało ale myśle dac 100 kg siarczanu magnezu granulowanego więc chyba go sobie odpuszcze i dam na start 250 kg saletry i na drugi strzał 200 kg mocznika. Jakoś średnio mi się podoba saletrosan. Mam wrażenie, poparte obserwacjami, że zboże dużo słabiej startuje po saletrosanie aniżeli po saletrze. Zapewne to wynika z form azotu.
 5. Pszenica Ozima i jara

  Tak mało? Myslałem że siarki zostaje sporo wiecej z rzepaku. Dałem 4 S w polifosce załóżmy te 6-7 S ze słomy i planuje dać 100 kg siarczanu magnezu czyli jakies 11 S. Łacznie około 22 S. Zakładany plon ok 8 ton. Myśle że siarki nie jest mało. Pytam ponieważ nie wiem czy dac na 1 dawke saletrosan czy saletre.
 6. Pszenica Ozima i jara

  Panowie planuje nawożenie pod pszenicę ozimą i nie mogę nigdzie znaleźć ile zostaje siarki po minerelizacji słomy rzepaczanej z jednej tony. Znalazłem wartości dla azotu potasu fosforu wapnia i magnezu a o siarce ani słowa. Posiada ktoś taką wiedzę?
 7. Orka zimowa

  Krzywa bruzda i widać że nawet nie prostuje. Tak apropo co wam daje że jest równo odcięta bruzda? Ja nie używam wogóle kroju i nie wiem jakie jest jego zastosowanie.
 8. Orka na ugorze

  wygląda to jak orka szerokim pługim i bardzo płytko.
 9. Wapnowanie pola

  Jak się nie wymiesza z glebą to też nie jest żaden błąd. Wapno z wodą będzie przemieszczało sie w głąb profilu glebowego także coś tam napewno też podziała. Jak wymieszasz z glebą to z miejsca masz co prawda te pare cm niżej umieszczone wapno bliżej korzenia.
 10. Pszenica Hondia 10.07.2017

  Po co pryskałes expertem a potem wiosną lancetem? To albo lancet wiosną bez experta albo expert i wiosną poprawka na dwuliścienne np mustang forte. Albo Expert plus dff np i masz załatwione chwasty jesienia.
 11. Herbicyd na pszenice

  Tak ale z doświadczenia wiem zę 1,5 l ctu może przepuścić chabra. Zresztą ktoś kiedyś wrzucał dawki w gramach ctu żeby była 100% pewnpść że wykosi chabra i to była dawka 2 l. Ale jeśli nie masz dużej presji tego chwasta albo podpasuja warunki to może być ok. Dff spokojnie do 0,2 można zejść niektórzy schodzą jeszcze niżej. A glean nie wiem do czego dorzuciłeś ale już w dawkach nawet 4 g niszczy niektóre chwasty np samosiewy rzepaku.
 12. Opryski rzepaku i innych oleistych

  Jest jeszcze sens poprawiać rzepak od chwastów środkiem fox 480 ec? Póki co nie ma pogody ale możliwe że będzie jakieś rozpogodzenie i pytanie czy środek jeszcze podziała przy obecnych temp tj 8-10 stopni? Teoretycznie pisze że środek stosować od 4 stopni ale mam wątpliwości czy oprysk w listopadzie jeszcze coś podziała? Ma ktoś jakieś doświadczenia?
 13. Nawożenie dolistne - stosujecie dokarmianie dolistne?

  Doskonale wiem że ph jest do d*py. Pole jest zapuszczone ale nie miałem wcześniej na to wpływu w tym roku pójdzie już wapno takze pominmy tą kwestie. W każdym razie nie zapomnijmy że różne mikro jest różnie pobierane w różnym ph tj. niektóre mikro lubi niskie ph a niektóre wysokie. Odnośnie dr green z tego co mówił mi przedstawiciel nośnikiem mikroelementów są aminokwasy organiczne a wiec najbliższe pochodzeniu rośliny i nie ma tam ani chelatów ani soli same aminokwasy. Zreszta jeśli chcesz sie czegos o tym dowiedziec zadzwon do przedstawiciela w interncie można znaleźc nr. W tym roku wziąłem też proleaf max z procamu na próbe jednak nie miałem czasu na jakies experymenty który z nawozów jest lepszy wiec sie nie wypowiem moze w tym roku sie uda porobić jakies doświadczenia.
 14. Herbicyd na pszenice

  Za duża dawka dff a za mała ctu gleanu też można było zejść do 6 gram. Jeśli masz problem z chabrem może przepuścic.
 15. Żyto hybrydowe HELLTOP F1

  A co Ty chcesz od aury dzisiejszej? Odchwaszczanie sie robi na 1-2 liściu a wiec miesiac temu gdzie były idealne warunki do odchwaszczania. Niepotrzebnie pompujesz sobie koszty.
×