ilovemtz

MTZ 82 co na jego temat powiecie?

Polecane posty

Alchemik    451
Napisano (edytowany)

Podobne, ale koledze to nie do końca ale bardziej podejdzie:

 

 

Edytowano przez Alchemik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Morion    547
Napisano (edytowany)

Wrzucam ściągacz wykonany przez ojca, bo być może komuś się przyda. Łożysko zeszło,ale trzymało okropnie, że aż lemiesz od pługa się wygiął i nasadka pękła hehe

IMG_20240405_150708.jpg

IMG_20240405_150659.jpg

Edytowano przez Morion
  • Like 1
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karbex    91

Pomysłowe, natomiast ciężko szło też dlatego że łożysko ciągnęliście na na raz ( tj. w tym samym momencie schodziło z osi i wychodziło z obudowy) przez co było dwa razy ciężej, ale ważne że skutecznie 👍

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Skoczek1994    454

Wymieniał ktoś ramę silnika, albo wie czy tego był jeden rodzaj bo dzwoniłem do jednego sklepu i twierdzi że tego jest ze 4 różne rodzaje. Pękła mi z prawej strony między otworami od strony obudowy sprzęgła, i będę musiał wymienić tylko jeszcze nie wiem jak się do tego zabrać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzechooo    794

chodzi Ci o tą podlużnicę z otworami? to normalnie odkrecasz i przykręcasz drugą nie ma tu filozofii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Skoczek1994    454

Tak tylko dzwoniłem do jednego sklepu to mi kazał że starą przyjechać bo podobno jest tego kilka rodzaji, a chciałem na necie zamawiać ale jak mam odsyłać kilka razy to się zastanawiam 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karbex    91

Mi też kiedyś pękła to pospawałem jak należy i kupiłem te płaskowniki wzmacniające co idą od obudowy sprzęgła do obciążników. Może trochę drożej wyszło ale to jest na wieki wieków. Na ramie masz też numery nabite (lewej), także zwróć na to uwagę bo później mogą być jaja na przeglądzie albo przy sprzedaży

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Skoczek1994    454

Pękła z prawej strony w sumie to już dawno była delikatnie zarysowana zanim jeszcze założyłem ładowacz, a teraz to już całkiem się rozlazło i co lepsze obcięło dwie śruby w obudowie sprzęgła którymi rama  ładowacza jest przykręcona. Chyba za dużo dźwiga bo śruby regularnie sprawdzam czy się nie poluzowały 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel86lhr    35
3 godziny temu, karbex napisał:

Mi też kiedyś pękła to pospawałem jak należy i kupiłem te płaskowniki wzmacniające co idą od obudowy sprzęgła do obciążników. Może trochę drożej wyszło ale to jest na wieki wieków. Na ramie masz też numery nabite (lewej), także zwróć na to uwagę bo później mogą być jaja na przeglądzie albo przy sprzedaży

Można jakiś link do tych wzmocnień jak to jest zamontowane?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karbex    91
Napisano (edytowany)

https://allegro.pl/oferta/agro-mar-listwa-wzmacniajaca-boczna-mtz-belarus-80-82-820-920-14884445191?reco_id=453174a3-fcf5-11ee-b45d-e28c7723be39&sid=1147bbb04b955b96a226cab2e664258d9124ef0862320b2d7366fdd6604cf017

 

To przykład, a z montażem to sobie poradzisz bo ją się da zamontować tylko w jeden sposób, od obudowy sprzęgła po uchwyt obciążników kręcisz śrubami. Zdjęć nie mam bo sprzedałem mtzta

Edytowano przez karbex

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
4pakplus    23

"Zdjęć nie mam bo sprzedałem mtzta"

A żeby cie matka boska reka pokarciła. MTZ-ta sie nie nie sprzedaje. Trzyma sie go do usranej smierci.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karbex    91

Kurde, no to dałem ciała - a taki ładny był - hamerykański 😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Morion    547

Jaki proponuje się wlać olej po dotarciu silnika? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1993    461

Mineralny 15w40. Ja teraz przechodzę na fuchs. W T-25 mam już zalany Titan truck Plus, tańszy od agrifarm mot a w bańce to samo.

  • Like 1

Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1993    461

Mam tura w swoim MTZcie - dwa lata temu podłączyłem go "na chwilę" dp drugiej sekcji rozdzielacza oryginalnego, wyjścia na złączeniu między silnikiem a sprzęgłem. Nyple rozwierciłem tak żeby miały jak największy przepływ. Po załączeniu tura nie słychać obciążenia na pompie, praktycznie nie występuje wyskakiwanie dźwigni oryginalnego rozdzielacza przy obciążeniu. Ale teraz już wiem, że ten ciągnik chwilę z tym turem popracuje to bym chciał podłączyć to bardzie profesjonalnie. Rozdzielacz tura to galtech q45 o przepływie 60 litrów. Czy wydajność rozdzielacza jest wystarczająca do zasilenia go bezpośrednio z pompy i potem dalej przez tuleję ciśnieniową do oryginalnego rozdzielacza?


Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andpol    972

Wczoraj została mi w rękach wajcha żółw zając jak to teraz zamontować?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel86lhr    35

W którym miejscu się ukręciła? Na klinie czy coś w środku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzechooo    794
Andpol napisał:

Wczoraj została mi w rękach wajcha żółw zając jak to teraz zamontować?

pokaż zdjęcie jak to wygląda to coś poradzimy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andpol    972

Wyszedł cały pręt a na końcu dziurka jakby zabezpieczenie pękło. Po południu zdjęcie wstawię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9281

Widzę, że bez zerwania podłogi i odkręcenia dekla od skrzyni pośredniej się nie obędzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzechooo    794

No nie wiadomo jak to wygląda pod podłogą🤔 ale raczej tragedii nie powinno być, pewnie jakiś sworzeń zabezpieczający się wysunął, gorzej jak wleciał gdzieś głębiej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9281

Wydaje mi się, że wysunęła się część , która jest mocowana pod deklem skrzyni pośredniej i bez rozbiórki częsciowej się nie obędzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzechooo    794

No skoro część która jest na zdjęciu była w smarze/oleju to z pewnością była wyciągnięta spod dekla, pytanie czy jest mały dekielelek tylko do dźwigni czy cały dekiel do skrzyni. W starym mtz było to inaczej, tz samo sterowanie inaczej i więcej miejsca. Teraz to wróżenie z fusów, trzeba się brać i rozbierać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andpol    972

Ta wajcha od dawna duży luz miała i wreszcie zepsuła się dobrze że teraz jak roboty nie ma gorzej by było jakby w czasie jakich większych prac.  Trzeba zadzwonić do swego mechanika. Dam znać co było.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez michal0734
      witam mam problem z pronarem 82a kupilem 2 nowe aku i nie ma pradu w kabinie i świateł nic tylko jest prad na rozrusznik jak odpale to jest prad w kabinie ale tak jaby tylko z alternatora bo jak dam ale oborty to swiatla przygasaja radio gasnie ktos wie cos moze byc przyczyna?
    • Przez upadłymtz
      Witam. Czy mógłby ktoś zrobić i wrzucić zdjęcie całego mechanizmu załączania świateł STOP pod pedałem hamulca w mtz Pronar? Z góry dziękuję
    • Przez DoorJan
      Witam serdecznie, jestem operatorem Belarusa 820 z 2022 roku. Mam problem z dźwignia walka wom która jest "luźna" i przy pracy z kosiarka bijakowa wałek zwalnia przy większym obciążeniu. Próbowałem zwiększyć naciąg na zewnętrznym mechanizmie. W starszym modelu dźwignia działała ciężej jednak "przeskakiwała" w pozycję włączona i nie było z tym problemu. Proszę o jakąś poradę, czy jako laik mechaniki będę w stanie coś z tym zrobić, czy będzie to wymagać interwencji doświadczonego mechanika ? Z góry dziękuję 
    • Przez tomekxx1
      Witam. Ostatnio udało mi się okazyjnie kupić silnik rozruchowy od dt 75 za całe 40 zł. Silnik chcialem odpalic ale niestety nie ma iskry. Na iskrowniku znalazłem wystającą śrubę, jakby do podłączenia prądu. Czy moje domysły są słuszne i tam powinien być podłączony prąd?

    • Przez Maksol
      Witam chciałbym zakupić MTZ i chcę wiedzieć którą skrzynię biegów lepiej wybrać:
      -MTZ 892.2 SKRZYNIA 18/4
      -MTZ 952.2 SKRZYNIA 14/4
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj