Bamber310

Wąwolnica czy to prawda z cudami w lubelskim?

Polecane posty

MasterRoj    82

Jesteś cząstką parafi i sprowadzanie troski do braku ofiary to za mało trzeba działań tak samo jak odebranie dziecku kieszonkowego nie wystarczy jak wejdzie w złe towarzystwo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ale to nie chodzi o konkretnego księdza ale o ogół, wszystko można interpretować po swojemu np nabijaniem kasy żyjącym w luksusach "Sługom Bożym" przyczyniamy się do jeszcze większej ich pychy i występków . To tak jak byś np zauważył że Twoje dziecko całe kieszonkowe przeznacza na używki a Ty te kieszonkowe byś mu jeszcze podwoił i olał sprawę - jaki był by efekt? A jaki był by efekt jak byś mu je odciął i zaczął bardziej kontrolować? Już nie chodzi o pieniądze a o zmianę praw Kościoła na potrzeby wygodniejszego życia. Kiedyś nie zobaczyłeś księdza bez sutanny, potem zostały koloratki, dziś ubierają się jak każdy - czemu to ma służyć ? Jezus inaczej uczył . Albo zniesienie zakazu zabaw i imprez w piątki - czemu to ma służyć?  Więc nie dziw się że ludzie zostają przy Bogu a oddalają się od księży bo zostali inaczej wychowani 

 

Zostają przy Bogu ? W jaki sposób?

Dlaczego niektorzy nie patrza w ten sposob,ze  nie kazdego stac aby dawac tak wygurowane kwoty za odprawienie mszy w malej nawet intencji.Czy tacy emeryci i rencisci ktorzy zyja za 800zl tak na pstryk palcem wyciagnal na msze i dadza 50zl.? Dla nich czsem to za duzo.Po prostu kogos stac to da wiecej a kogos nie to powinno byc zwyczajnie jako posluga kaplanska.

 

A jest obowiązek odprawiania mszy za zmarłych? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AlaCapone    5015

Ale to nie chodzi o konkretnego księdza ale o ogół, wszystko można interpretować po swojemu np nabijaniem kasy żyjącym w luksusach "Sługom Bożym" przyczyniamy się do jeszcze większej ich pychy i występków . To tak jak byś np zauważył że Twoje dziecko całe kieszonkowe przeznacza na używki a Ty te kieszonkowe byś mu jeszcze podwoił i olał sprawę - jaki był by efekt? A jaki był by efekt jak byś mu je odciął i zaczął bardziej kontrolować? Już nie chodzi o pieniądze a o zmianę praw Kościoła na potrzeby wygodniejszego życia. Kiedyś nie zobaczyłeś księdza bez sutanny, potem zostały koloratki, dziś ubierają się jak każdy - czemu to ma służyć ? Jezus inaczej uczył . Albo zniesienie zakazu zabaw i imprez w piątki - czemu to ma służyć?  Więc nie dziw się że ludzie zostają przy Bogu a oddalają się od księży bo zostali inaczej wychowani 

 

Staram się mówić do wszystkich i rzadko kiedy odpowiadam konkretnej osobie, ale teraz zrobię wyjątek, bo tego wymaga chwila obecna.

 

Przyjacielu, obecne "rozpasanie" kleru jest tak naprawdę niczym, w porównaniu z rozpasaniem z czasów św. Franciszka z Asyżu. Biskupi posiadali wtedy posiadłości wielkości obecnych pojedynczych województw w Polsce, a niektórzy mieli w posiadaniu jeszcze większe latyfundia. Franciszek widział, jak bardzo kościół hierarchiczny oddalił się od Boga i Jego przykazań, co bolało go mocno. Nie przyłączył się jednak do powstałych w tym czasie katarów , czy późniejszych albigensów, którym na początku przeszkadzało bogactwo kleru. Później drobnymi kroczkami zaczęli oddalać się od Boga i prawd wiary. Katarzy wiodąc życie pobożne, pełne umartwień i wyrzeczeń uważali siebie za doskonałych i jedynie wiernych Bogu. Odrzucili sakramenty a w szczególności odrzucali hierarchię Kościoła i bogactwo kleru.

Katarzy mimo, że na początku pragnęli dobra wybrali złą drogę do osiągnięcia swych celów. Franciszek przeciwnie widząc zło i skąd ono pochodzi zaczął reformę od siebie, sam stał się ubogi w ten sposób zreformował ówczesny zmaterializowany (o wiele bardziej niż obecny) Kościół.

 

Którą drogą pójdziesz jest Twoją indywidualną sprawą i ja tego nie oceniam. Wybór należy do Ciebie, ale zwracam tylko uwagę iż ponosimy pełną odpowiedzialność za swoje czyny, słowa i postawy. Nie bez znaczenia jest to co dziś robimy, mówimy, czy choćby myślimy. Nasze życie zależy od naszych wyborów w szczególności tych początkowych, jak mówi jedna istotnych zasad etyki: „Mały błąd na początku staje się wielkim na końcu”.

Odradzam wyboru drogi wiodącej poprzez poprawianie innych, bo to droga „do nikąd”. To droga zgodna z logiką ludzką z naszym postrzeganiem świata, zasad i norm moralnych, to droga która prowadzi do stworzenia sobie „boga” (bożka) wedle naszych ludzkich wyobrażeń. Jednocześnie to prosta droga do odrzucenia logiki Boga i jego samego.

 


"Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona swoim doświadczeniem!" - ciągle muszę o tym pamiętać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Sam widzisz , piszesz że nie jest źle bo bywało jeszcze gorzej... Piszesz że bycie ubogim to błogosławieństwo - napisałem wcześniej - ubogi (biedny) znajomy miał problem z pochowaniem ojca bo ksiądz chciał sporą kwotę za pogrzeb . Staszek -  zostają przy Bogu w ten sposób że np nie puszczą dzieciaka na imprezę w piątek, zostają przy Bogu bo zamiast dać 100zł w kopercie księdzu kupili paczki świąteczne dzieciom sąsiadki- alkoholiczki , zostają przy Bogu bo modlą się w domu, w kościele, pod każdym przydrożnym krzyżem . A Wy twierdzicie że jak nie dadzą na tacę to cały ich wysiłek na marne, i tak czeka ich piekło 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

A jakie to przykazanie zakazuje imprez w piątek? ;):P kto twierdzi że że jak nie dadzą na tacę wiesz masz chyba duże problemy z czytaniem ze zrozumieniem B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AlaCapone    5015

Trudno będzie nawiązać dialog z kimś, kto wyciąga błędne wnioski, myli pojęcia i wkłada w usta adwersarzy słowa, których nie wypowiedzieli. Co nie znaczy niemożliwe. Zrobię wszystko ze swojej strony, aby ten dialog stał się faktem. Jesteś osobą wrażliwą i starasz się zrozumieć otaczający Cię świat ze swoimi ograniczeniami i błędami. Przeciwności losu nie są dla Ciebie przeszkodą nie do pokonania a prawdy wiary czymś tajemniczym i nieosiągalnym lecz w zasięgu ręki i do pojęcia przez osobę ludzką.

 

I tu nie będę się wymądrzał tylko powołam się na konstytucję Soboru Watykańskiego II „Lumen gentium”, gdzie znajdujemy i czytamy następujące słowa: „Do społeczności Kościoła wcieleni są w pełni ci, co mając Ducha Chrystusowego, w całości przyjmują przepisy Kościoła i wszystkie ustanowione w nim środki zbawienia i w jego widzialnym organizmie pozostają w łączności z Chrystusem rządzącym Kościołem przez papieża i biskupów; w łączności mianowicie polegającej na więzach wyznania wiary, sakramentów i zwierzchnictwa kościelnego oraz wspólnoty. Nie dostępuje jednak zbawienia, choćby był wcielony do Kościoła, ten, kto nie trwając w miłości, pozostaje wprawdzie na łonie Kościoła ciałem, ale nie sercem (Konstytucja „Lumen gentium”).

 

Tylko mam prośbę do wszystkich o wczytanie się w głęboki sens tych słów. „Ciałem” w Kościele pozostaje ksiądz pedofil, który z pożądliwości ciała uczynił sobie bożka a prawdziwą miłość Boga ocenił jako coś dalekiego i nieosiągalnego dlań; ksiądz materialista, który uznając dobra, które otrzymuje lub mógłby otrzymać od Boga za mało znaczące i otacza się szeregiem dóbr materialnych, takich jak choćby luksusowe auta, które go w pełni zaspokajają (oczywiście w jego przekonaniu).

 

Życie doczesne nie jest dla człowieka celem samym w sobie, ale drogą do Boga. Grzechy innych nie powinny nas gorszyć lecz motywować do pracy nad sobą. Zachęcam wszystkich do lektury dokumentów duszpasterskich, ale nie po to, aby się później wymądrzać, czy zdobyć broń przeciwko komukolwiek lecz po to, aby odpowiedzieć sobie na nurtujące naszą duszę pytania. Zachęcam nie zmuszam. Proponuję wczytanie się w adhortacje apostolskie, np.: Familiaris consortio – o zadaniach rodziny w świecie współczesnym; Pastores dabo vobis – o roli, miejscu i formacji kapłanów we współczesnym świecie. Nie trzeba ich kupować, są dostępne w sieci, choćby tu: http://www.opoka.org.pl/biblioteka/W/WP/jan_pawel_ii/adhortacje/pastores.html

 

Na zakończenie

Nawet w Kościele katolickim wśród księży i biskupów są osoby, które pozostają tylko ciałem w prawdziwym Kościele a sercem swym daleko są od Niego. Nawet na tym portalu (Opoka.pl) są błędne nauki, ale nie w dokumentach oficjalnych Kościoła i tylko człowiek oddany Bogu bez reszty, otwarty na jego naukę rozpozna "Prawdziwą Naukę" pochodzącą od Boga. Fakt, że ktoś codziennie dotyka lub przyjmuje Ciało Chrystusa nie gwarantuje bycia sercem w Kościele i przyszłego zbawienia.


"Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona swoim doświadczeniem!" - ciągle muszę o tym pamiętać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6404

 

Tylko mam prośbę do wszystkich o wczytanie się w głęboki sens tych słów. „Ciałem” w Kościele pozostaje ksiądz pedofil, który z pożądliwości ciała uczynił sobie bożka a prawdziwą miłość Boga ocenił jako coś dalekiego i nieosiągalnego dlań; ksiądz materialista, który uznając dobra, które otrzymuje lub mógłby otrzymać od Boga za mało znaczące i otacza się szeregiem dóbr materialnych, takich jak choćby luksusowe auta, które go w pełni zaspokajają (oczywiście w jego przekonaniu).

 

  Niestety dogi kolego to " Ciało" podlega prawom fizyki a także ludzkiemu prawu karnemu. Jeżeli zatem jest częścią społeczności którą obowiązują te prawa i sam je łamie, to przestaje mnie na tę chwilę obchodzić czy jakaś jego część jeszcze należy do kościoła.

Należy się krytyka i po chrześcijańsku mówiąc " wp***dol i do lochu". 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AlaCapone    5015

Sam nie ująłbym tego lepiej.

Właśnie dokonałeś wyboru swojej przyszłości w myśl przysłowia: "Kto mieczem wojuje, (ten) od miecza ginie." - współczuję, ale nie zazdroszczę.


"Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona swoim doświadczeniem!" - ciągle muszę o tym pamiętać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

niezaleźnie czy ksiądz - czy nie- Pedofil to zbok i tyle , jak taki zbok skrzywdzi ci dziecko - to fakt źe jest księdzem stawia go ponad prawem? jak ksiądz oszukuje, kradnie , wykorzystuje to jest takim samym przestępcą jak osoba świecka.


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6404

Swoją przyszłość wybrałem prawie 30 lat temu. Przez ten czas "miecz" był cały czas ze mną. Uczyłem się jak go używać a potem uczyłem następnych. Prawdopodobnie będę miał z tego powodu przerąbane. Nie uważam że jestem sędzią bądź katem, choć czasami bywało różnie. Po chrześcijańsku jestem w stanie pedofilowi wybaczyć, jako ojciec nigdy. Sprawy ziemskie mają być rozliczane tu i teraz. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AlaCapone    5015

niezaleźnie czy ksiądz - czy nie- Pedofil to zbok i tyle , jak taki zbok skrzywdzi ci dziecko - to fakt źe jest księdzem stawia go ponad prawem? jak ksiądz oszukuje, kradnie , wykorzystuje to jest takim samym przestępcą jak osoba świecka.

 

Byłeś świadkiem choć jednego takiego zdarzenia lub znane Ci są dowody lub jesteś/byłeś w posiadaniu poszlak prowadzących do uznania konkretnego księdza winnym według prawa cywilnego?

 

Edytowano przez AlaCapone

"Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona swoim doświadczeniem!" - ciągle muszę o tym pamiętać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

to że ja nie byłem, nie znaczy źe tego nie było. Istnienie pedofilii wśród księży, w przeciwieństwie do istnienia YETI jest udokumentowane. widziałem natomiast np jak ksiądz po alkoholu prowadzi samochód, jak z 300% zyskiem coś odsprzedaje...


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AlaCapone    5015

Zatem jesteś współwinnym popełnionych czynów a po nagrodę możesz udać się do kolegi @mirro. On będzie wiedział co się z takimi robi.


"Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona swoim doświadczeniem!" - ciągle muszę o tym pamiętać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

to że ja nie byłem, nie znaczy źe tego nie było. Istnienie pedofilii wśród księży, w przeciwieństwie do istnienia YETI jest udokumentowane. widziałem natomiast np jak ksiądz po alkoholu prowadzi samochód, jak z 300% zyskiem coś odsprzedaje...

 

No ja byłem świadkiem ja ktoś z1000 % zyskiem coś sprzedaje i co w związku z tym a kiedyś zatrzymał mnie pijany policjant i zabrał mi prawo jazdy :P :P

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jonek98    2650

Kiedyś u nas w okolicy zatrzymali księdza po paru głębszych,niektórzy twierdzili że zakapowal go drugi ksiądz z którym opijal jego imieniny, ponieważ chciał iść na jego miejsce do bogatszej parafii. Oczywiście to tylko domysły bo ten ksiądz i tak tam poszedł, być może bez tego by mu to się udało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Ksiądz to ksiądz, ma mieć czyste sumienie i tyle, tak jak pan młody ślubuje żonie miłość i wierność tak ksiądz ślubuje przed Bogiem życie w celibacie i czystości. Nie wiem co tu usprawiedliwiać...To tak jak by chirurg operował brudnymi łapskami 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jonek98    2650

@pawel To jest właśnie problem ze wielu ludzi próbuje usprawiedliwić księży na siłę. Lewaki też na siłę wciskali ciapakom wolność, obalajac dyktatorow a teraz widać co się dzieje. Kiedys na wakacje do Egiptu czy Tunezji można było się wybrać spokojnie, a dziś nawet w Europie nie jest bezpiecznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

No ja byłem świadkiem ja ktoś z1000 % zyskiem coś sprzedaje i co w związku z tym a kiedyś zatrzymał mnie pijany policjant i zabrał mi prawo jazdy :P :P

 

To może  ty byłeś pijany  i dlatego  ci  zabrał prawo jazdy,  - o ile  w ogóle  je miałeś...

 

policjant  to nie ksiądz  nie może  robić  co mu sie podoba  :P

 

Ten  ślepy fanatyzm jest smieszny , żaden z tych  katolików na pokaz,  nawet nie napisze że ksiądz może być  czemuś winny .Każdy tylko usprawiedliwień   szuka , że  to  CIAŁO i  inne pierdoły. 

Zbok  to  zbok , złodziej  to złodziej , oszust  - to  oszust .

 

566c506b822b3.jpg

Edytowano przez mariuszd93

;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ksiądz to ksiądz, ma mieć czyste sumienie i tyle, tak jak pan młody ślubuje żonie miłość i wierność tak ksiądz ślubuje przed Bogiem życie w celibacie i czystości. Nie wiem co tu usprawiedliwiać...To tak jak by chirurg operował brudnymi łapskami 

 

Ale tu nikt księdza nie usprawiedliwia tylko nie nam go osądzać

 

To może  ty byłeś pijany  i dlatego  ci  zabrał prawo jazdy,  - o ile  w ogóle  je miałeś...

 

policjant  to nie ksiądz  nie może  robić  co mu sie podoba  :P

 

Ten  ślepy fanatyzm jest smieszny , żaden z tych  katolików na pokaz,  nawet nie napisze że ksiądz może być  czemuś winny .Każdy tylko usprawiedliwień   szuka , że  to  CIAŁO i  inne pierdoły. 

Zbok  to  zbok , złodziej  to złodziej , oszust  - to  oszust .

 

566c506b822b3.jpg

 

Widzisz na tym polega wasz problem chcecie osądzać i karać a nikt wam tego   prawa nie dał

http://www.rmf24.pl/fakty/polska/news-zmarl-andrzej-samson-psychoterapeuta-skazany-za-pedofilie,nId,181212

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559
Gość   
Gość

Ok to teraz poszukaj jeszcze o nauczycielach , lekarzach ;)


Napisz jak lekarze wyciągają kasę od rodzi chorych na łożu śmierci B)  nie potępiasz tego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

Na  pewno nie  pochwalam , Tylko  dlaczego  zbaczasz  z  tematu? to  nie  temat o lekarzach .

Księdzem powinni  być  ludzie  z powołania, to ludzie  wykształceni -za  darmo  zresztą   i nie  zrozumiałeś tego

Tych to Dwunastu wysłał Jezus, dając im następujące wskazania: Nie idźcie do pogan i nie wstępujcie do żadnego miasta samarytańskiego! Idźcie raczej do owiec, które poginęły z domu Izraela. Idźcie i głoście: Bliskie już jest królestwo niebieskie. Uzdrawiajcie chorych, wskrzeszajcie umarłych, oczyszczajcie trędowatych, wypędzajcie złe duchy! Darmo otrzymaliście, darmo dawajcie! Nie zdobywajcie złota ani srebra, ani miedzi do swych trzosów. Nie bierzcie na drogę torby ani dwóch sukien, ani sandałów, ani laski! Wart jest bowiem robotnik swej strawy.

Jezusowi chodziło wiec o to, by za swoją działalność posłani przez Niego nie żądali od ludzi zapłaty.

 

 

, powinni być  wzorem  cnót  a jest nieco inaczej ...  dla  moherów to  niedościgniony przykład  do  naśladowania , zastanów  się  czy  warto  go naśladować i  bronić przed  wszelkim i  zarzutami  , wbrew  rozsądkowi 


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MasterRoj    82

 

 

...  dla  moherów to  niedościgniony przykład  do  naśladowania , zastanów  się  czy  warto  go naśladować i  bronić przed  wszelkim i  zarzutami  , wbrew  rozsądkowi 

 

nawet starszym babuszką nie przepuścisz

łatwo od innych wymagać by byli wzorami tylko nie od siebie

Edytowano przez MasterRoj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

Do  ludzi  samodzielnie i rozsądnie  myślących nic  nie  mam ,  czy  to babuszki  ,  czy młodzieżówka 


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez konteno
      O pogodzie ,opadach i odnotowanych temperaturach w różnych częściach kraju i nie tylko w rozpoczętym 2024 roku. 
    • Przez superfarmer02
      Zapraszam na kolejny rok wstawiania ursusów za 50tys i zetorow za 100tyś+🙈😂
    • Przez valeTudo
      Jak w temacie Bylo juz o ciagnikach, dziewczynach, chlopakach,alko  itp... teraz pora pochwalic sie jak dbacie o kondycje jakie sporty uprawiacie, zaczynam
      -SW
      -treningi interwalowe
      -silownia
    • Przez Andre1992
      Witam. Mam do was pytanie . Mama chce mi przepisać 30 arów ziemi rolnej . Chcę na niej postawić dom siedlisko. Brak możliwości przekształcenia działki na budowlana . Według gminy można zrobić tam siedlisko . Teraz mam taki problem jaki musiał bym zrobić kurs rolnika aby mieć zrobić siedlisko ?
    • Przez Ruslanek
      macie czas na czytanie, lubicie czytać?
      ja przyznam, że czekam z niecierpliwością na kilka pozycji z tego artykułu: http://xiegarnia.pl/artykuly/najciekawsze-ksiazki-2015-roku/
      ostatnio czytałem najnowszą Terakowską, mocna jest
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj