Skocz do zawartości

MasterRoj

Members
 • Zawartość

  372
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Reputacja

81 Excellent

2 obserwujących

O MasterRoj

 • Ranga
  Zaawansowany
 • Urodziny 09.08.1983

Profile Information

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Zainteresowania
  mechanika, elektryka

Ostatnio na profilu byli

4449 wyświetleń profilu
 1. 500+ myślicie, że coś zmieni w sprawie dzietności?

  wydaje mi się że skan decyzji nie zakończy dyskusji kto ma rację <_<
 2. 500+ myślicie, że coś zmieni w sprawie dzietności?

  W oświadczeniu o dochodach innych niż te opodatkowane w pouczeniu czytamy że oświadczenie obejmuje dochody niepodlegające opodatkowaniu na podstawie przepisów o podatku dochodowym od osób fizycznych (art.3, pkt 1 lit.c ustawy z dn, 28 listopada 2003r. oświadczeniach rodzinnych) wśród których pojawia się m. in. punkt o brzmieniu: "środki bezzwrotnej pomocy zagranicznej otrzymywane od rządów państw obcych, organizacji międzynarodowych lub międzynarodowych instytucji finansowych pochodzące ze środków bezzwrotnej pomocy przyznanych na podstawie jednostronnej deklaracji lub umów zawartych z tymi państwami, organizacjami lub instytucjami przez Radę Ministrów, właściwego ministra lub agencje rządowe, w tym również w przypadkach, gdy przekazanie tych środków jest dokonywane z pośrednictwem podmiotu upoważnionego do rozdzielania środków bezzwrotnej pomocy zagranicznej na rzecz podmiotów, którym ma służyć ta pomoc" No i teraz pytanie czy jednolita płatność obszarowa i uzupełniająca płatność do niektórych upraw zalicza się do tego punktu powyżej czy nie zalicza? :ph34r: Jeden urzędnik powie a i owszem zalicza się a drugi powie że się nie zalicza, trzeci powie a skądże mi to wiedzieć takie rzeczy :lol: przydała by się definicja co zaliczamy a co nie do tej "bezzwrotnej pomocy zagranicznej" B)
 3. Superolek raz do roku i silniczek robote robi :D
 4. 500+ myślicie, że coś zmieni w sprawie dzietności?

  Fajnie się gada dopóki sami nie zostaniemy urzędnikami jak tu daron słusznie zauważył
 5. 500+ myślicie, że coś zmieni w sprawie dzietności?

  Może lokalni są z partii opozycyjnej i brużdżą tym ze stołecznego B)
 6. 500+ myślicie, że coś zmieni w sprawie dzietności?

  Jeśli coś jest zwolnione z opodatkowania to nie oznacza z automatu że się nie liczy w ustalaniu dochodu do świadczenia 500+. W sprawie dopłat nie jest to wprost napisane i dlatego są rozbieżności w interpretacji w różnych regionach.
 7. Ideał dziewczyny farmera

  Panie Panie pokaż Pan te koty :lol:  
 8. 500+ myślicie, że coś zmieni w sprawie dzietności?

  Brawo Tess że u źródła sprawdziłaś. Temat był na tyle nie jasno ujęty w przepisach że w końcu doczekał się opinii precyzującej. Tylko nie jest łatwo dotrzeć do tej opinii.   W ustawie są zapisy co w przypadku błędnego naliczania świadczenia i na razie nie ma potrzeby do sądu.
 9. Chłodnica Ursus C-360

  W miare możliwości reklamować wadliwe produkty
 10. Chłodnica Ursus C-360

  Można poszukać po necie jak nam czas pozwala i coś na zapas z dawnej produkcji  w fajnych pieniądzach wyrwać
 11. Krok 2 - sprawdzone sposoby na zatrzymanie kobiety na wsi

  wczoraj z młodym my zrobili dwie butelki, a dziś trza zawieść świniaka wprost do rzeźni :D
 12. Ideał dziewczyny farmera

  To się teraz Tess nie opędzisz od adoratorów :P
 13. 500+ myślicie, że coś zmieni w sprawie dzietności?

  Muszę sprostować swoją wypowiedź Artykuł 8 ustawy o pomocy społecznej na który się powołałem ma zastosowanie kiedy rolnik przychodzi do mopsu po zasiłek. Przypadek który podła Tess  to przypadek kiedy rolnik przychodzi do mopsu po świadczenie 500+  wtedy ma zastosowanie ustawa o pomocy państwa w wychowaniu dzieci. Pytanie na które szukamy odpowiedzi brzmi: czy dopłaty unijne jakie dostaje rolnik wchodzą do dochodu wg którego obliczane jest kryterium dochodowe w przypadku pierwszego dziecka. Większość stwierdziła że nie. Jeśli ktoś zna podstawę prawną niech zapoda. Spotkałem się w artykułach że dopłata nie wchodzi do dochodu ale nikt nie poparł tego paragrafem więc dalej nie wiemy jak jest.     W załączniku nr 2 do wniosku (oświadczenie o dochodach) w  pouczeniu jest lista dochodów nie podlegających opodatkowaniu które należy umieścić we wniosku jeśli takie wystąpią. Brak tam jest informacji o dopłatach więc wniosek z tego by był taki że dopłaty nie wlicza się do dochodu.    
 14. 500+ myślicie, że coś zmieni w sprawie dzietności?

  Obawiam się że to subiektywna interpretacja przepisów poza tym nie spotkałem się wprost na stronie ministerstwa z uwagą że dopłata się nie wlicza. (jak ktoś znajdzie to niech daje linka) Pasowało by żeby urzędnik uzasadnił dlaczego doliczył dopłatę do dochodu. Skoro się odwołali i urząd podtrzymał ten stan rzeczy to uzasadnienie decyzji odmownej musi być poparte paragrafami i tam bym szukał przyczyny takiego stanu rzeczy.
 15. 500+ myślicie, że coś zmieni w sprawie dzietności?

  Dajcie konkretne paragrafy bo inaczej z urzędasem nie wygrasz Szen a jak by to liczenie zrobił przez bank a nie przez urzędnika to może by przeszło.  
×