Bamber310

Wąwolnica czy to prawda z cudami w lubelskim?

Polecane posty

Ansja    747

Bywasz w hospicjum ?

Tak bywam i tam jest prawdziwa wiara i życie.

 

Master sa tacy ktorzy chodza z potrzeby a sa tacy ktorzy chodza aby ksiadz widzial i ludzie.

Nie opieram sie by bywac wylacznie w kosciele w mojej parafi.Gdy bylam w innych kosciolach tez czesto padaly slowa aby dawac wiecej na skladki,bo sa za niskie a potrzeby duze.

Raczej mowie co mysle,proboszczowi zwlaszcza gdy jest u mnie na pierogach.

Nie przejmuje sie tym,ze nie jestem co niedziela na mszy ide gdy uwazam,ze potrzebuje tam byc aby pomyslec i nabrac nowego dystansu.

Kazdy ma wolny wybor i w tej kwesti nikt nie powinien ingerowac.Tak samo jak duskusje o czyims postepowaniu.Wszystko to jest sprawa indywidualna,Kazdy wie co jest dla niego sluszne i zna swoje potrzeby.

 

Skoro jestes w kosciele by sie modlic to co cie interesuje co jest gdzies obok.Ja ide by sie modlic a nie widziec kto jest i w czym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MasterRoj    82

Mówisz raczej nie inaczej domyślam się że chyba szukasz usprawiedliwienia bardziej niż jesteś przekonana,

Rozumie że jak ci zawiną samochód to tez nie będziemy dyskutować o postępowaniu złodzieja bo w końcu sprawa indywidualna no nie, bo ktoś ma potrzebe mieć samochód i uważa że to jest słuszne by taki mieć. :lol:

 

Co do hospicjum to zgodzę się z przedmówcą że szacun że tam bywasz co pewnie nie jest łatwe przebywać z tymi osobami , tylko szkoda że tak niewielu wie jak tam jest bo pewnie wiele by  zmieniło w myśleniu co niektórych

Edytowano przez MasterRoj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

Co do krytykowania księży - jak jesteście chorzy a lekarz podły to nadal nie chcecie się leczyć? W większości przypadków zmiana parafii/pójście do innego kościoła na mszę/dobranie spowiednika nie stanowi problemu. Trzeba tylko chcieć a nie zwalać "bo ksiądz jest zły".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ansja    747

Tu sie nie mowi o kazdym.
Spojrz na to innaczej.
Dlaczego coraz mniej ludzie chodza do kosciola?Przez materializm jaki zaczyna panowac przez ksiezy.
Po co ksiedzu 3 auta?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MasterRoj    82

Jak by jeździł maluchem to by był fajny ksiądz to by się w kościele ludziska pomieścić nie mogły a jak ma lepsze od mojego to nie dobry ksiądz ;)

Nas nie pytaj poco mu trzy tylko jego się zapytaj jak wpadnie na pierogi bo ciekawy jestem co odpowie.

Edytowano przez MasterRoj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ansja jak mam być szczery i mówić to co myślę to ci powiem że cię nie znam jeszcze a już cię nie lubię, sory ale te twoje poglądy i ta pycha bijąca z twych komętarzy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ansja    747

Zapracowany jezeli dobrze pomyslisz to zwroc uwage jakie slubowanie ksieza skladaja zostajac ksiezmi przy wyswieceniu.Maja sluzyc Bogu,dobru wspolnoty parafialnej i kosciola,zyc skromnie,
Proponuje rowniez przeczytac ten fragment ewangelii Mk 10,45.Tam jest duzo napisane.
Moze wowczas zrozumiesz o co mi dokladnie chodzi.

Jezeli idzie sie do kosciola z wlasnej potrzeby i daje sie na tace z wlasnego uznania to ok.A jezeli slyszy sie tylko "dawajcie wiecej,bo jest malo "troche to idzie wlasnie od ksiezy taka zachlannosc pieniadza.
Kazdy pracujacy wie za ile robi pln przez godz i czy otrzymuje kase za nic.
Przeciwko wierze nie mam nic,ale jezeli niby ksieza maja zyc skromnie to niech tak bedzie.wielokrotnie mozna teraz uslyszec co ksieza robia:hazard.burdele,bary,disco itp.
Jestem akurat za tym aby wzniesiono celibat,ksiadz mual prawo do zakladania rodziny i zeby mieli stala pensje.Tak jak w USA.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
turtojs    436

Popieram wypowiedź Ansji w stu procentach.
Niektórzy inni tu maja poglądy staromodne,tak jak babcie kiedyś, szmatką dostałeś jak coś źle powiedziałeś na księdza, bo niby tak się nie mówi. A dziś wychodzi szydlo z worka i każdy widzi ze niektórzy księża sobie za dużo pozwalają i sraja w gacie powoli bo młodzi się buntuja i nie dają tyle na tace jak babcie, poczekajmy jeszcze z 15 lat a ksiądz będzie wśród nas jednym z robotników, albo będzie odprowadzania składka tak jak jest to w Niemczech. Najlepiej niech będzie jak w USA. Jestem wierzący i może nie w każdą niedzielę jestem w kościele, ale tak jak Ansja jak czuje potrzebę to idę, czasami idę wszystkie niedzielę w miesiącu a czasami a co druga. Ale dla mnie ksiądz i nasza indywidualna wiara w Boga to są dwa inne tematy ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MasterRoj    82

Tyle się słyszy złego bo się dobrze sprzedaje a dobre jest nie krzykliwe i nie medialne wiec mało się słyszy.
Sama gościsz czasem księdza a za plecami go obrabiasz i generalizujesz na forum. Zapracowany wydaje mi się ze dobrze trafił z diagnozą ze więcej nam pokory potrzeba.
Doczytaj jak juz jesteś w temacie ze celibat to jednak dobra sprawa.

Edytowano przez MasterRoj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ansja    747

Oj master troche zle odbierasz moje posty.
Akurat juz nie jednokrotnie ksiadz uslyszal ode mnie o moich pogladach.Niektorzy wola siedziec jak trusie i przemilczec wiele kwesti.Lepiej jest czasem wyrazic swoja opinie.Nie oczekuje aby wszyscy sie z moim zdaniem zgadzali.
Mówisz o celibacie a skad sie biora ksieza pedofile choc jest ich sporadycznych przypadkow.Kiedys proboszcz powiedzial,ze teraz ludzie mie maja skad brac dobrego przykladu.Sam okreslil,ze ksieza nie umia tak siebie przykladnie reprezentowac aby byc wzorem dla ludzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

 Dajcie spokój - ksiądz to też człowiek i są wśród nich świetni ludzie jak i zwykli grzesznicy . To samo można powiedzieć w przypadku każdego fachu . Tylko że najbardziej rażą te złe zachowania i to najbardziej inni zapamiętują .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MasterRoj    82

Anna prubujesz blysnac erudycją ale tylko ok 1% pedofilii to księża a pozostali to mężowie ojcowie i kawalerów wiec brak celibatu nie uzdrowiska sytuacji a pojedziesz na mszę a tam brak księdza bo akurat musiał z dzieckiem zostać czy do szpitala jechać. To byś dopiero narzekała ze cie poważnie nie traktuje.
Tym pisaniem nie przyciągasz tylko odpychasz.
Za bardzo jesteś zadufana w swoją wspaniałość i szukasz tylko pretekstu by się usprawiedliwć bo co rusz z nowym pretekstem wyskakujesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Z doświadczenia wiem że ci co idą dwa razy w roku do kościółka dają po 2 zł na tacę, najwięcej do powiedzenia mają na temat finansów klechy. Dziś wigilia dla mnie bardzo ważny dzień, od zawsze, może dlatego iż ja Adam moja mama Ewa. Może dla tego że to dzień zadumy refleksji, oczekiwania...
Szcześliwych świąt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MasterRoj    82

Najlepszego w dniu imienin
Wesołych Świąt wszystkim.









Na pw możesz zapytać

Edytowano przez MasterRoj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej78    588

Kościół to nie tylko księża ,to także wierni ,Trójca św.. ,święci.  Mówienie o braku przykładu mnie dziwi .Ksiądz to też człowiek .Każdy  człowiek jest kuszony przez zło a jeżeli nie jest silny , i miewa  chwile zwątpienia ,zło to wykorzystuje.Najbardziej widać to w okresie własnie świąt. Ludzie zamiast przygotowywać się do świąt aby je własciwie przeżyć zajmują się oczernianiem wiary i świętości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MasterRoj    82

Chcemy mieć księży supermenów to się za nich pomódlmy bo mamy dobre narzędzie a z niego nie korzystamy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej78    588

Mamy Swięta Bożego Narodzenia - Bóg do nas przychodzi ,symbol życia - choinka ,światło. Wszędzie dostajemy sieczkę na mózg w postaci : magia świąt ,magiczne święta ,święto choinki , świeta mikołajów,święto zakupów paranoja ,gdzie to sedno.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MasterRoj    82

Zapodaje cytat pewnego blogera:
Na wigilię polecam zaprosić Jezusa.Urodziny bez solenizanta są do bani.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marti1980    31

Kościół to nie tylko księża ,to także wierni ,Trójca św.. ,święci. Mówienie o braku przykładu mnie dziwi .Ksiądz to też człowiek .Każdy człowiek jest kuszony przez zło a jeżeli nie jest silny , i miewa chwile zwątpienia ,zło to wykorzystuje.Najbardziej widać to w okresie własnie świąt. Ludzie zamiast przygotowywać się do świąt aby je własciwie przeżyć zajmują się oczernianiem wiary i świętości.

A kto tu oczernia wiarę?Wigilia w domu jest opłatek jest na pasterkę idę wiec w czym problem.Problemem są sempy które na tej Religi żerują choć naturalnie są też przyzwoicj księża choć to coraz wieksza żadkosć.Jak religia zaczyna być okazywana w (tylko)kościele a nie w sercu na codzień to wtedy pojawia się problem.Widze po naszym ksiedzu jak wygląda celibat i skromne życie i zaczynam mu zazdrościć.A mówiła babcia idź na teologię.Teraz miał bym dwie kochanki nową Toyotę i ładne konto w banku i jeszcze parafianie by mi plebanie wyremontowali.Eh żyć nie umierać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Popieram wypowiedź Ansji w stu procentach.

Niektórzy inni tu maja poglądy staromodne,tak jak babcie kiedyś, szmatką dostałeś jak coś źle powiedziałeś na księdza, bo niby tak się nie mówi. A dziś wychodzi szydlo z worka i każdy widzi ze niektórzy księża sobie za dużo pozwalają i sraja w gacie powoli bo młodzi się buntuja i nie dają tyle na tace jak babcie, poczekajmy jeszcze z 15 lat a ksiądz będzie wśród nas jednym z robotników, albo będzie odprowadzania składka tak jak jest to w Niemczech. Najlepiej niech będzie jak w USA. Jestem wierzący i może nie w każdą niedzielę jestem w kościele, ale tak jak Ansja jak czuje potrzebę to idę, czasami idę wszystkie niedzielę w miesiącu a czasami a co druga. Ale dla mnie ksiądz i nasza indywidualna wiara w Boga to są dwa inne tematy ;-)

 

No masz rację dużo młodzieży ma dziś takie podejście jak Ty czuje potrzebę to idzie do szkoły raz dwa na miesiąc czy tydzieeń ^^  w końcu to każdego indywidualna sprawa czy chce się uczyć i np w  wakacje będzie miało ochotę iść to nauczyciel zawsze powinien tam na niego czekać B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

Zapracowany jezeli dobrze pomyslisz to zwroc uwage jakie slubowanie ksieza skladaja zostajac ksiezmi przy wyswieceniu.Maja sluzyc Bogu,dobru wspolnoty parafialnej i kosciola,zyc skromnie,

Proponuje rowniez przeczytac ten fragment ewangelii Mk 10,45.Tam jest duzo napisane.

Moze wowczas zrozumiesz o co mi dokladnie chodzi.

 

Jezeli idzie sie do kosciola z wlasnej potrzeby i daje sie na tace z wlasnego uznania to ok.A jezeli slyszy sie tylko "dawajcie wiecej,bo jest malo "troche to idzie wlasnie od ksiezy taka zachlannosc pieniadza.

Kazdy pracujacy wie za ile robi pln przez godz i czy otrzymuje kase za nic.

Przeciwko wierze nie mam nic,ale jezeli niby ksieza maja zyc skromnie to niech tak bedzie.wielokrotnie mozna teraz uslyszec co ksieza robia:hazard.burdele,bary,disco itp.

Jestem akurat za tym aby wzniesiono celibat,ksiadz mual prawo do zakladania rodziny i zeby mieli stala pensje.Tak jak w USA.

Wiesz po co dobre auto? Bo księża robią dziesiątki tysięcy kilometrów rocznie. Piechotą mają chodzić albo kupić złom co nim się jeździć nie da? Tak naprawdę na tym świecie to tylko to auto mają bo i plebania parafialna a niestety bez zrzuty parafii nic się w kościele nie zrobi bo księżom z nieba nie skapnie. Dostają pensję nauczycielską jeśli pracują w szkole. Reszta to ofiary za msze i inne uroczystości. 

 

A co do wiary - św Paweł - morderca, św Piotr - zdrajca, św Weronika - prostytutka. Dalej wymieniać? Im większy grzesznik tym bardziej miłosierdzia potrzebuje innymi słowy: każdy z nas czyni źle i każdy z nas jest idealnym materiałem na świętego. 

 

Celibat jest po to żeby ksiądz mógł poświęcić się dla ludzi w pełni. Bycie ojcem i mężem temu nie służy. 

A kto tu oczernia wiarę?Wigilia w domu jest opłatek jest na pasterkę idę wiec w czym problem.Problemem są sempy które na tej Religi żerują choć naturalnie są też przyzwoicj księża choć to coraz wieksza żadkosć.Jak religia zaczyna być okazywana w (tylko)kościele a nie w sercu na codzień to wtedy pojawia się problem.Widze po naszym ksiedzu jak wygląda celibat i skromne życie i zaczynam mu zazdrościć.A mówiła babcia idź na teologię.Teraz miał bym dwie kochanki nową Toyotę i ładne konto w banku i jeszcze parafianie by mi plebanie wyremontowali.Eh żyć nie umierać.

Tylko za te dwie kochanki zostałbyś rozliczony w po śmierci a im mniej odpokutowałeś na ziemi tym gorzej dla Ciebie więc prawda - żyć nie umierać tylko że ta śmierć nieuchronna a to co po śmierci nas czeka jasno określone.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marti1980    31

No patrz.A nasz Jędruś jest w temacie i się nie martwi o potępienie.Dalsza dyskusja niema sensu.Wschód polski to stan umysłu.Wszystkiego najlepszego i wesołych świat.Nie będziemy się we wigilie o probostwo kłócić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

To nie jest kłótnia, to jest wymiana poglądów. Księży wrzuca się do jednego worka i potępia. Równie dobrze można powiedzieć że każdy mąż to łachudra bo zdradza żonę, każda żona puszcza się na prawo i lewo, każdy przedsiębiorca jest złodziejem, każdy pracownik to obibok. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez konteno
      O pogodzie ,opadach i odnotowanych temperaturach w różnych częściach kraju i nie tylko w rozpoczętym 2024 roku. 
    • Przez superfarmer02
      Zapraszam na kolejny rok wstawiania ursusów za 50tys i zetorow za 100tyś+🙈😂
    • Przez valeTudo
      Jak w temacie Bylo juz o ciagnikach, dziewczynach, chlopakach,alko  itp... teraz pora pochwalic sie jak dbacie o kondycje jakie sporty uprawiacie, zaczynam
      -SW
      -treningi interwalowe
      -silownia
    • Przez Andre1992
      Witam. Mam do was pytanie . Mama chce mi przepisać 30 arów ziemi rolnej . Chcę na niej postawić dom siedlisko. Brak możliwości przekształcenia działki na budowlana . Według gminy można zrobić tam siedlisko . Teraz mam taki problem jaki musiał bym zrobić kurs rolnika aby mieć zrobić siedlisko ?
    • Przez Ruslanek
      macie czas na czytanie, lubicie czytać?
      ja przyznam, że czekam z niecierpliwością na kilka pozycji z tego artykułu: http://xiegarnia.pl/artykuly/najciekawsze-ksiazki-2015-roku/
      ostatnio czytałem najnowszą Terakowską, mocna jest
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj