Bamber310

Wąwolnica czy to prawda z cudami w lubelskim?

Polecane posty

Gość   
Gość

Na  pewno nie  pochwalam , Tylko  dlaczego  zbaczasz  z  tematu? to  nie  temat o lekarzach .

Księdzem powinni  być  ludzie  z powołania, to ludzie  wykształceni -za  darmo  zresztą   i nie  zrozumiałeś tego

Tych to Dwunastu wysłał Jezus, dając im następujące wskazania: Nie idźcie do pogan i nie wstępujcie do żadnego miasta samarytańskiego! Idźcie raczej do owiec, które poginęły z domu Izraela. Idźcie i głoście: Bliskie już jest królestwo niebieskie. Uzdrawiajcie chorych, wskrzeszajcie umarłych, oczyszczajcie trędowatych, wypędzajcie złe duchy! Darmo otrzymaliście, darmo dawajcie! Nie zdobywajcie złota ani srebra, ani miedzi do swych trzosów. Nie bierzcie na drogę torby ani dwóch sukien, ani sandałów, ani laski! Wart jest bowiem robotnik swej strawy.

 

Jezusowi chodziło wiec o to, by za swoją działalność posłani przez Niego nie żądali od ludzi zapłaty.

 

 

, powinni być  wzorem  cnót  a jest nieco inaczej ...  dla  moherów to  niedościgniony przykład  do  naśladowania , zastanów  się  czy  warto  go naśladować i  bronić przed  wszelkim i  zarzutami  , wbrew  rozsądkowi 

Tak tyle że tych dwunastu nie było księżmi ale skąd miałbyś to wiedzieć

:P :P :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

A  na jakiej podstawie  księża udzielaja  sakramentów? ktoś  dał im  to prawo?  to prawo otrzymało tych  dwunastu 

 

  księża  to ich  następcy  .

 

 

Jesteś  tak  tępy że  tego nie  rozumiesz? 

 


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MasterRoj    82

Jak ktoś jest za opcją przeciwną do naszej to mu się najczęściej zalicza brak samodzielnego myślenia tylko co to samodzielne myślenie jak go dookreślić.

Stan duchowny nie powstał  znikąd tylko trzeba chcieć doczytać w źródłach i chcieć to przyjąć.

Edytowano przez MasterRoj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AlaCapone    5015

Napisałem dość jasno, że księża popełniają grzechy i czyny, które im nie przystoją i dodam, że nie może im "ujść płazem". Przykro mi iż nie potraficie przeczytać ze zrozumieniem kilku zdań i wyciągacie błędne wnioski. Jestem za ukaraniem księży popełniających czyny zakazane przez prawo, ale tylko i wyłącznie poprzez uprawnione do tego instytucje państwowe.

 

Jestem natomiast przeciwny wymierzaniu kary przez pojedyncze osoby i ocenianie innych wg własnej miary, bo to nazywa się odwetem – przez prawo cywilne zemsta jest karana srożej niż samo przestępstwo. Kara nie może być „ślepym” i okrutnym odwetem, czy zemstą.

Jestem przeciwny przyzwalaniu na przestępstwa i nie ujawnianiu ich odpowiednim instytucjom przez ludzi, którzy to widzą - bo w ten sposób sami są współwinni.

 

Wszyscy, którzy widzą przestępstwo, także przestępstwo popełniane przez księży a nie ujawniają go są współwinni temu przestępstwu i podlegają karze.


"Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona swoim doświadczeniem!" - ciągle muszę o tym pamiętać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

A  na jakiej podstawie  księża udzielaja  sakramentów? ktoś  dał im  to prawo?  to prawo otrzymało tych  dwunastu 

 

  księża  to ich  następcy  .

 

 

Jesteś  tak  tępy że  tego nie  rozumiesz? 

 

.

Edytowano przez staszek131415

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6404

Generalnie każda grupa zawodowa zaufania społecznego powinna pozbywać się tego typu ludzi. Jednak w tym przypadku od duchowieństwa, słusznie czy nie, oczekujemy więcej. Wyższych standardów choć przecież cudów nie wymagamy. Nie sprzyja temu załatwianie spraw metodą zamiatania pod dywan czy udawania że nie ma problemu. Jednak najgorsze są przypadki gdy ofiarę próbuje się obarczać częścią winy. Bądź tłumaczyć że to jego ciało tak działa bo ono jest ziemskie.

Krytyka dotykająca pewnych zachowań powszechnie uważanych za niedopuszczalne jest następstwem tych działań a nie niechęci do tych ludzi jako takich.

Ja rozumiem że określenie parafianin miało kiedyś raczej negatywny wydźwięk. Określało osobnika jako ciemnego i zacofanego człowieka bez dostępu do wiedzy. Jednak dziś dobrze byłoby trochę zweryfikować to podejście. Ludzie raczej wskazują na błędy niż osądzają. A ludzie widzą. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AlaCapone    5015

Wszystko, co napisałeś jest prawdą i zgadam się z tym.

Kimże są ludzie, którzy oceniają innych i karzą ich bez udowodnienia winy. Stają się sędzią i jednocześnie katem.

Jeśli postępują wg zasady Hammurabiego: "oko za oko, ząb za ząb" wedle tej samej zasady będą osądzeni.

 

Jezus inaczej nauczał:

„Słyszeliście, że powiedziano: Oko za oko i ząb za ząb! A Ja wam powiadam: Nie stawiajcie oporu złemu.

Słyszeliście, że powiedziano: Będziesz miłował swego bliźniego, a nieprzyjaciela swego będziesz nienawidził. A Ja wam powiadam: Miłujcie waszych nieprzyjaciół i módlcie się za tych, którzy was prześladują; tak będziecie synami Ojca waszego

Jeśli bowiem miłujecie tych, którzy was miłują, cóż za nagrodę mieć będziecie? Czyż i celnicy tego nie czynią? I jeśli pozdrawiacie tylko swych braci, cóż szczególnego czynicie? Czyż i poganie tego nie czynią? Bądźcie więc wy doskonali, jak doskonały jest Ojciec wasz niebieski”.  ( Mt 5, 38-48)

 

 

Pytanie do każdego z nas:

Kto jest Twoim nauczycielem? Kogo słuchasz? Według czyjej nauki postępujesz? Czy nauczanie Jezusa Chrystusa jest dla Ciebie ważne i według niego postępujesz?

 

Jesli słuchasz Jezusa to postępuj według Jego przykazań.

Jeśli słuchasz świata i podszeptów szatana to czeka Cię ten sam los. Szanuję Twoją wolną wolę, cóż "mały błąd na początku, staje się wielkim na końcu."

 

 


"Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona swoim doświadczeniem!" - ciągle muszę o tym pamiętać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6404

Za to król Dawid miał zgoła inne marzenia. Choć ponoć też "podobał się Panu a prawie całe życie przewojował.

'Błogosławiony Pan - Opoka moja, 
On moje ręce zaprawia do walki, 
moje palce do wojny. 
 On mocą dla mnie i warownią moją, 
osłoną moją i moim wybawcą, 
moją tarczą i Tym, któremu ufam'

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ansja    747

Wiara jaka ma kazdy z nas to wie i jak ja okazywac i gdzie.Lecz nalezy troche odrózniac co jest wazniejsze i co stawiac na pierwszym miejscu i to sie tyczy ludzi i ksiezy.,Tylko,ze w dzisiejszych czasach zaczyna panowac sila pieniadza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AlaCapone    5015

Jezus znosi prawo odwetu, zastępując je prawem miłości. Poprzez rezygnację z własnych (nawet słusznych) praw i pragnienie dobra drugiej osoby. Rezygnując z zemsty i nienawiści, ma jednak prawo do obrony własnej godności i obowiązek zwalczania zła w świecie.

 

Św. Paweł zawarł nowe prawo Jezusa w słowach:

„Nie daj się zwyciężać złu, ale zło dobrem zwyciężaj” (Rz 12, 21)

Stary Testament nakazywał miłować bliźniego. Jezus rozszerza ten nakaz o miłość nieprzyjaciół:

„Miłujcie waszych nieprzyjaciół i módlcie się za tych, którzy was prześladują”.

 

Kogo jest mi najtrudniej dziś pokochać? Co dla mnie oznacza naśladować doskonałego Boga? Czy słyszeliście o JEZUSIE CHRYSTUSIE? Czy słyszeliście o NAUCE Jezusa Chrystusa? KOGO słuchacie: BOGA, czy szatana?


"Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona swoim doświadczeniem!" - ciągle muszę o tym pamiętać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6404

Zwolnij trochę. Z tym naśladowaniem to może być trochę problem. W zasadzie to chyba Bóg jest jako czyste dobro jednowymiarowy czyli doskonały. No i każ teraz takiemu człowiekowi, choć stworzonemu na obraz i podobieństwo ale jednak wielowymiarowemu, bo targanemu namiętnościami. Każ mu naśladować ideał. Poza tym cały urok życia polega na próbach, pomyłkach i sukcesach. Nie wiem, ale ta wielowymiarowość jakoś mi odpowiada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MasterRoj    82

Dawid jak się odwrócił od Pana i poddał namiętnością to marnie skończył a miał wszystko co tylko można było mieć.

Biblie nie łatwo czytać i bywa że specjaliści są od danej tylko księgi a zgłębienie treści zajmuje nierzadko wiele lat.

 

Tak na marginesie nawet jak się chce to można znaleźć fragment który może traktować o internecie jako miejscu spotkań bo mówią że w piśmie jest wszystko co jest nam potrzebne i nie jest daleko bo jeszcze w księdze Rodzaju rozdział 24. A jak to ugryźć podaje Szustak w konferencji pt Miłość w czasach internetu .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AlaCapone    5015

Kolego @mirro jesteś w błędzie.

Aha, czyli "człowiekowi", w domyśle Tobie wolno, ale księdzu już nie - to taka filozofia Kalego: Jak Kali ukraść to dobrze, ale jak Kalemu to ... źle.

Wiec ksiądz nie uczestniczy w tym życiu i jemu oczywiście wara od prób, pomyłek i sukcesów?


"Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona swoim doświadczeniem!" - ciągle muszę o tym pamiętać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6404

Rozmawialiśmy o deprawowaniu nieletnich i tylko tego dotyczyła moja wypowiedź. Dotyczyła wszystkich tych którzy dopuszczają się tego. To jest gwałt na nieukształtowanym młodym człowieku. 
Jestem standardową jednostką ludzką, ksiądz też, także nasze prawa są jednakowe. Nikt nie rodzi się ani świętym, ani bohaterem, ani złoczyńcą. Czasami swoim postępowaniem odbieramy sobie prawo do krytykowania zachowań innych a czasami nie krytykujemy aby zachować poprawność. 

Pewne zachowania są nie do zaakceptowania i tyle. 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ansja    747

Wlasnie kara powinna byc jednakowa za przewinienia i kazdy powinien umiec przyznac sie do wlasnych popelnianych bledow.

Byc swietym idealnym katrolikiem w kosciele a poza nim juz isc i kopac pod drugim aby bylo drugiemu jak najgorzej.Znam takiego jednego co siebie uwaza za przyklad wiary i jeszcze opowiada o objawieniach jakie to ma Lecz w kontaktach z ludzmi poboznosc znika.

 

A komputery zeby bylo gdzie wlozyc twarde  dyski,dyskietki i kompakty,,,Pozniej programistów,,Kto stworzy? Ze jednym kliknieciem myszki jestescie na forum, I owce Windows zainstalowane na caly swiat wykazuja swoje zlote mysli :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ansja    747

Master tak jak i Ty ...Tylko widzidzisz zaczyna byc coraz wieksze odstapienie od kosciola.Ludzie zamiast na msze w niedziele to wola isc na zakupy lub zwyczajnie caly dzien sie wylegiwac.Tak wiec wiara,szacunek do kosciola to jest jedno a moralnosc i przyklad dawania ludziom przykladu to drugie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MasterRoj    82

Miło mi że mogę Cię jeszcze zaskoczyć. :)

 

Znawcy mówią że mija czas masowości na czas bardziej nastawiony na jakość .

Bywa że drobny gest pomocy względem drugiego jest bardziej wymowny w swej prostocie niż rozprawa doktorska z teologii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRIMO    8060

Co powiecie o tym ?ksiadz-z-koleda-w-agencji-towarzyskiej-6081804728758913a

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MasterRoj    82

link ci nie działa

ks Stryczek nawet chciał zostać sekretarzem partii lewicowej ale coś się politycy wystraszyli księdza i go nie przyjęli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRIMO    8060

link ci nie działa

ks Stryczek nawet chciał zostać sekretarzem partii lewicowej ale coś się politycy wystraszyli księdza i go nie przyjęli.

Księża+polityka=BAJZEL!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MasterRoj    82

tu nie chodziło że chciał do polityki tylko zrobił prowokacje i nie wiedzieli co z tym zrobić bo niby sekretarzem mógł być każdy a tu musieli się dopuścić dyskryminacji ze względu że ksiądz a sami domagają się żeby inni ich nie dyskryminowali.

Edytowano przez MasterRoj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez konteno
      O pogodzie ,opadach i odnotowanych temperaturach w różnych częściach kraju i nie tylko w rozpoczętym 2024 roku. 
    • Przez superfarmer02
      Zapraszam na kolejny rok wstawiania ursusów za 50tys i zetorow za 100tyś+🙈😂
    • Przez valeTudo
      Jak w temacie Bylo juz o ciagnikach, dziewczynach, chlopakach,alko  itp... teraz pora pochwalic sie jak dbacie o kondycje jakie sporty uprawiacie, zaczynam
      -SW
      -treningi interwalowe
      -silownia
    • Przez Andre1992
      Witam. Mam do was pytanie . Mama chce mi przepisać 30 arów ziemi rolnej . Chcę na niej postawić dom siedlisko. Brak możliwości przekształcenia działki na budowlana . Według gminy można zrobić tam siedlisko . Teraz mam taki problem jaki musiał bym zrobić kurs rolnika aby mieć zrobić siedlisko ?
    • Przez Ruslanek
      macie czas na czytanie, lubicie czytać?
      ja przyznam, że czekam z niecierpliwością na kilka pozycji z tego artykułu: http://xiegarnia.pl/artykuly/najciekawsze-ksiazki-2015-roku/
      ostatnio czytałem najnowszą Terakowską, mocna jest
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj