Polecane posty

AleksanderXY    42
Dnia 27.11.2017 o 17:02, knoro93 napisał:

A ile czasu mineło? Nie jest powiedziane że Ci wzejdzie jak będzie tak zimno. Zrobi sie okienko pogodowe pare stopni cieplej za miesiac czy kiedy i wtedy może dopiero wyskoczyc.

Prawie trzy tygodnie.


Być Polakiem to powód do dumy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
21 godzin temu, waldek25 napisał:

jak są w miarę warunki do siewu to bez zastanawiania siej ja siałem co roku o tej porze pszenice juliusa i zawsze się udawała często to były najlepsze pszenica w tym roku niestety po burakach mam błoto i nie da się zasiać ....

U mnie w zeszłym roku w dużym gospodarstwie zasiali i spadł śnieg wzeszła na wiosnę niby się zieleniła ale wigoru nie miała plon ok 3 tony gdie jare 5 dawały

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mateusz44    7

Ja tam siałem Juliusa w tamtym roku 30 listopada i oddał 6900 przy 200N dopiero na wiosnę kiełkował stan na 25.05 2017

IMG_20170528_091946.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Elektryk    140

Twierdzenie, że komuś ozima od jarej wyszła lepiej czy gorzej bez znajomości agrotechniki nie ma większego sensu. Niech sie wypowiadają osoby, które same mają doświadczenie w tym temacie i mogą coś więcej powiedzieć, bo jednym to ozima sypnie 2 tony a innemu jara odda 7 ton.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koniu    841

jeszcze dzisiaj zaprawiałem znajomemu 6t pszenicy bo nie posiał. Chyba jedyny w gminie albo w powiecie. Warunki były od września do końca miesiąca. Taki ma tok myślenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Elektryk    140

Może czyta agrofoto i się nie mógł zdecydować co lepiej ozima czy jara;)

Edytowano przez Elektryk
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anatom    0
Czy wasze pszenice tez żółkną ? Za dużo deszczu czy choroba ? pszenica siana 27 września. gleba średnia, opadów dużo ale woda nie stoi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anatom    0
Czy wasze pszenice tez żółkną ? Za dużo deszczu czy choroba ? pszenica siana 27 września. gleba średnia, opadów dużo ale woda nie stoi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7975

u mnie są takie placyki wlasnie tam gdzie jest najmokrzej no i na poprzeczniakach. U innych tez to obserwuje. Chyba w tym roku sporo jest takich przypadków, bo u mnie w okolicy na prawdę ciezko tego nie spotkac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AlaCapone    5015

U mnie nic takiego nie widać, ale na cięższych ziemiach, dodatkowo zbitych zauważyć można podobne efekty.

  • Like 2

"Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona swoim doświadczeniem!" - ciągle muszę o tym pamiętać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2265

Mam na działce ponad 9ha, około 2 ha bez melioracji od III do V i widać że to przez nadmiar wody bo tam żółknie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AlaCapone    5015

Tak naprawdę poprzez brak możliwości zaopatrzenia rośliny w niezbędne do prawidłowego rozwoju substancje a to spowodowane jest przez zbitą ziemię i nadmiar wody.

  • Thanks 2

"Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona swoim doświadczeniem!" - ciągle muszę o tym pamiętać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anatom    0
To czekamy do wiosny i zobaczymy jak przezimuje. Jak przeżyje to sypniemy azotu i odżyje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AlaCapone    5015

Jak najwcześniej, aby tylko można było wjechać na pole.

  • Like 1
  • Thanks 1

"Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona swoim doświadczeniem!" - ciągle muszę o tym pamiętać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przem00    13

Ja już o takiej porze już wolę poczekać na wiosnę z sianiem. A cholera wie czy siana o takiej porze pszenica przezimuje czy nie. Nawrotu ciepła juz raczej nie zapowiadają. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slonju77    57

A czy taka pszenica jeśli wykiełkuje na wiosne to przejdzie jarowizację?Przecież jak zasiejemy ozimą na wiosnę to ona się nie wykłosi,ma ktoś doświadczenia w tej kwestii?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

Sam mam pszenicę sianą 9 listopada. Obecnie ma korzonek i kieł od 0,3 do 0,6mm. Pierwszy raz taki późny siew. Ciekawe co z tego będzie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomekZ058    135

ja w ubiegłym roku siałem Arkadie 19 listopada całą zimę siedziała w ziemi wczesną wiosną dostała azotu i jak się zaczęło robić cieplej to dopiero wyszła a  co ciekawe plonem nie odbiegała znacząco od tych sianych w terminie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
scoobany    22

A kuzyna handlarz oszukał i sprzedał ozimą zamiast jarej, posiał to na wiosnę i 0,5ha musiał ściąć na zielonkę, bo nie wykłosiło się nic ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342
1 godzinę temu, tomekZ058 napisał:

ja w ubiegłym roku siałem Arkadie 19 listopada całą zimę siedziała w ziemi wczesną wiosną dostała azotu i jak się zaczęło robić cieplej to dopiero wyszła a  co ciekawe plonem nie odbiegała znacząco od tych sianych w terminie

Właśnie Arkadie posiałem :) Rekordów nawet w tych sianych terminowo nie będzie bo sporo zgniło, żółte zboża i ogólnie kicha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DARIUSZA323    25

U mnie w tamtym roku siałem 28 pazdziernika, rok wczesniej 12 lub 13 listopada i było dobrze. W sobote znajomy siał Ozona i mowi ze tez bedzie git.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj