Polecane posty

Gość adrian   
Gość adrian
Jak się nie ma wyjścia i kilka ton pszenicy zaprawionej czeka na siew to nikt nie będzie rezygnowal z siewu w tym roku proste kto nie ryzykuje ten nie ma. ten tok był bardzo łaskawy i mimo późnego siewu dało fajny plon w tym roku a jak będzie za rok to powiem w sierpniu 2018 r

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slonju77    57
13 godzin temu, adrian napisał:

Jak się nie ma wyjścia i kilka ton pszenicy zaprawionej czeka na siew to nikt nie będzie rezygnowal z siewu w tym roku proste kto nie ryzykuje ten nie ma. ten tok był bardzo łaskawy i mimo późnego siewu dało fajny plon w tym roku a jak będzie za rok to powiem w sierpniu 2018 r

Fajny to znaczy jaki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lampo91    1

W tamtym roku śiany 22 grudnia Julius dał 6t/ha a był śiany tak późno z powodu na systematyczne opady deszczu na polu były ziemniaki których nie udało się wykopać poszedł agregat uprawowo siewny talerzowy i tyle więc kto ma jeszcze pszenicę zapdawoona nie zastanawiał bym się tylko bym sial jak pogoda pozwoli 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cieplym3    72

Kurcze niedlugo siewy beda trwaly caly rok. W mojej okolicy nia ma juz w tym roku sxans na siewy w przyzwoitych warunkach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomekZ058    135

u mnie na wsi to już ozimych nie sieją ale dwóch gospodarzy w tym tygodniu posiało jeszcze przewódki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AleksanderXY    42

W tym roku posiałem czwarty raz plonowało super i teraz także myślę, że będzie znakomity plon.

  • Haha 1

Być Polakiem to powód do dumy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel177    25

W ubiegłym roku posiałem 28 listopada na 56 arów 90 kilo Florusa.Pszenica wyszła dopiero wiosną .Plon zważony 3700.

Pogoda jest tak zrąbana,że nie ma się co trzymać terminów.Mamy grudzień a temperatury cały czas powyżej zera.Jak były pisane książki co do terminów i regionów to w listopadzie mieliśmy pół metra śniegu a zima kończyła się w kwietniu.Chyba normalne wtedy było,że do końca października trzeba było zasiać.Z tego co pamiętam pszenic jarych u nas nikt nie siał.bo było za późno po zimie.Jedynie w grę wchodził jęczmień jary ,siany w tym samym czasie co buraki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Schadow    0

Panowie siał ktoś z was pszenice jarą Sonett jako przewódkę?? Ogólnie pierwszy raz w tym roku mam zamiar zasiać pszenicę jarą jeszcze w grudniu bo po burakach jeszcze woda stoi i nawet zaorać nie mogę, ale przez najbliższe dni zapowiadają przymrozki to myślę że dało by rade zaorać i zasiać. 

Powiedzcie mi czy to nie za wcześnie na przewódkę? Sorki że pytam o takie błahe sprawy, ale pierwszy raz mam zamiar przetestować taki siew i nie mam o tym zielonego pojęcia. Powiedzcie na co zwrócić szczególną uwagę? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel177    25

Przewódki to już raczej powinny być wysiane.Tybalt czy Monsun już w październiku można siać.A co do Twojej odmiany,to nie znalazłem nigdzie info,że nadaje się na siew jesienny.To zwykła jarka.Jak zasiejesz w grudniu i zdąży puścić kiełka to nie wiadomo jak zareaguje na mróz.Ja bym zaryzykował ale na jakimś małym areale,do hektara.Jak nie wyjdzie to na wiosnę mniej roboty i parę zł w kieszeni.A jak wyjdzie to będzie cenna informacja na przyszłość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JozB    181

Ludzie tybalt siany początkiem marca również znakomicie plonuje, a ryzyko wymarznięcia jest o wiele mniejsze i do tego uprawa ziemi znacznie łatwiejsza. Nadgorliwość jest gorsza od faszyzmu.

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomekZ058    135

@JozB masz racje a na h.j tak się rwać ja też bym nie siał żadnej przewódki albo zimowa albo jara

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9243

Problem jest taki że nie wszędzie da się przewodke zasiać w marcu a zwłaszcza na początku jak roztopi się śnieg. A ona siana teraz i tak wzejdzie pod koniec lutego jak już nie będzie mrozów. A teraz bez śniegu po przymrozkach da radę jeszcze miejscami wejść w pole i zasiać. Pięknie to nie wygląda ale aktywnym da radę.

Edytowano przez jahooo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej1988    293

Dzisiaj w Łabuniach siewy pszenicy ozimej. Jedni sieją a drudzy grzęzną. Pomagam od czasu do czasu szwagrowi mojej dziewczyny i cuda tu się dzieją. Ziemia cięzka, borowina. Buraki kopią, grzezną, wysiągają się, siewy pszenicy w snieg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

u mnie na wiosce wszyscy sieja po burakach pszenice teraz wygląda to fatalnie koleiny na wieszku wszystko ja zaorałem i nie ruszam zobacze czy na tym wygram  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JozB    181

Jahoo pewnie masz rację. Mi na razie 3 raz pod rząd udało się posiać wcześnie tybalta i jak na razie nie narzekam co do plonu. W tym roku u nas jare wyglądały i sypały nie gorzej od ozimych. Ale był to ewidentnie rok dlaroślin jarych, o czym zresztą piszą w "nowoczesnej uprawie".  Także póki co ja z siewu na wiosnę nie rezygnuję, a nóż się ponownie uda:D. Z obserwacji meteorologów wynika, że idzie la nina, która niesie, co można niestety zaobserwować, wiele opadów, także wilgoci dla jarki powinno na wiosnę wystarczyć. Oby tylko nie było jej za dużo:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ksawery    57

witam, czemu tak żółknie pszenica, świeża odmiana z centrali siana 28.09 w optymalnej obsadzie po rzepaku, najpierw pierwszy liść, zaczyna brać drugi liść tez, pojawia sie to na całej powierzchni pola i coraz więcej tego. Doradźcie cos :)

WP_20171201_07_45_35_Pro.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9243

Czy tylko mi się wydaje że ta pszenica nie ma korzenia ? Co było przedplonem i czym pryskane ? Jakie PH?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ksawery    57

sorry ma korzeń ładny jest tylko mi sie wyrwal:) ph w granicach 6, przedplon rzepak w.momencie robienia zdjęcia nie było jeszcze niczym pryskane 

Edytowano przez Ksawery

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ksawery    57

pryskane było przedwschodowo boa+metazanex, mokro na tym polu jest cały czas prawie bo wiadomo pada cala jesień prawie i ziemia na tej działce ciezka, ale co ciekawe po sąsiedzku siane w tym samym dniu w podobnej agrotechnice i wszystko ok. zastanawiam sie czy cos z tego będzie jeszcze jak jest porażona, bo pierwszy liść ewidentnie padnie. mam tez na innym polu siana pszenica w tym samym dniu wszystko robione tak samo ale swoje ziarno i po pszenicy i wszystko ok. A tutaj ziarno z centrali, czy moglo by być porazone lub zle zaprawione

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj