Polecane posty

Lesiu19911    25

Pszenica siana 8.11 w dawce 200kg. 22.11 kiełek ok 5-6mm i teraz ciagle pada, normalnie bagno w polu. Klasa ziemi 5. Jak myslicie wzejdzie ona jeszcze czy wymoknie? Pytam bo nie wiem czy kupowac teraz nawozy na wiosne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przem00    13

Koledzy myślicie że jeszcze można popryskać od chwasta pszenicę czy już raczej na wiosnę? Siana 6.11.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9243

Nawozisz PK na przyszłość. Teraz zboże weźmie to co ma w glebie. Jak masz zasobna glebę to wystarczy samo N na wiosnę. Jak rozsypie  PK teraz to po orce na jesieni znajdzie się na poziomie korzeni dla przyszłorocznego zboża. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damiq    1

Dziękuję za odpowiedzi.

Losktos - Myślę, że Twój pomysł odnośnie niepodawania P pogłównie jest najkorzystniejszy z ekonomicznego punktu widzenia. Niestety ostatnie badania gleby robiłem 2 lata temu, wtedy zawartość P w glebie była na średnim poziome.

Przedsiewnie podałem 50kg P/HA, jak myślicie, wystarczy chociaż na te 7t pszenicy z ha ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
knoro93    215

Jak to jest w końcu z dff i temperaturami? Ostatnio czytałem artykuł gdzie podawali że dff można pryskać chwasty praktycznie do przymrozków w temp. nawet 0 stopni a ctu to już wogóle na zamarznietą glebe nawet można. A byłem przekonany że dff można pryskać od minimum 5-8 stopni. Wie ktoś jak to jest do końca z tym?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
20CBR12    209
37 minut temu, knoro93 napisał:

Jak to jest w końcu z dff i temperaturami? Ostatnio czytałem artykuł gdzie podawali że dff można pryskać chwasty praktycznie do przymrozków w temp. nawet 0 stopni a ctu to już wogóle na zamarznietą glebe nawet można. A byłem przekonany że dff można pryskać od minimum 5-8 stopni. Wie ktoś jak to jest do końca z tym?

Dokładnie tak jak piszą - sprawdzone 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemo24    70
Czy mogę jeszcze opryskac pszenicę gleanem? temperatura jest na poziomie 11 stopni, w nocy nie spada poniżej 0. Od pszyszlego tygodnia mają być juz opady i niższe temperatury.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3527

To u was idzie wjechać w pszenice ,bo ja tylko wjade wyjechać się nie da

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemo24    70
No właśnie teraz są takie warunki że da się wjechać. Wiem że na etykiecie dużo jest napisane, ale pytam bo może ktoś pryskał w podobnych warunkach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

panowie pytanko 2 tyg temu po kukurydzy siana pszenica dzis mija 2 tyg a ona jeszcze nie wschodzi po jakim czasie wzejdzie ? ziarka co leza to napeczniale sa tylko  a kielka narazie nei widac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19719
2 godziny temu, warchest napisał:

panowie pytanko 2 tyg temu po kukurydzy siana pszenica dzis mija 2 tyg a ona jeszcze nie wschodzi po jakim czasie wzejdzie ? ziarka co leza to napeczniale sa tylko  a kielka narazie nei widac

pszenżyto zasiane 5.11 brakuje mu z 1cm co wyjścia nad ziemię, siane na 2-2,5cm , ukorzenione łądnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
androproteam    23

Czy nurrele poradzi sobie z łokasiem garbatkiem na wiosne? a moze jakies inne polecacie? bo na jednej działce  przelazł  od brzegu na pszenice od sasiada ktory nie bardzo dba w polu.Zjadł juz 2-3 ary

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz222    2883

U mnie pszenica po qq siana 23-26 października dopiero zaczyna delikatnie zazieleniać pole, przy tej pogodzie rośnie głównie korzeń, wschody trochę jej zajmą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akacja    92
Dnia 20.11.2017 o 18:27, losktos napisał:

monsun lub tybalt

Z monsuna bym odpuścił...tybalt Oki jak najwcześniej..polecam ostke smolnicka przewodka, siew bardzo wczesny ,min.200 kg/ha..trzeba zwiększyć obsadę bo mała ilość pieterek. Ale odwdziecza się fajnie planem i parametrami...polecam.

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akacja    92
Dnia 18.11.2017 o 20:36, Ulman napisał:

Próchnica tworzyła się tysiącami lat i 2-3 lata nic nie znaczą. Podniesienie poziomu próchnicy w glebie to proces na dziesięciolecia . Poplony siac trzeba ale nie kosztem zmiany na jare. Siej poplon po rzepaku a potem pszeniczka ozima. Przed uprawami jarymi tez powinno dać radę. Najważniejsze by zawsze zostawiać słome na polu

Co ty za głupoty tworzysz,co u ciebie bakterie tlenowe i beztlenowe , mikroorganizmy, żywe kultury bakterii czy też normalne dzdzowniczki na kuroniowce...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
torpedo    341
15 godzin temu, warchest napisał:

panowie pytanko 2 tyg temu po kukurydzy siana pszenica dzis mija 2 tyg a ona jeszcze nie wschodzi po jakim czasie wzejdzie ? ziarka co leza to napeczniale sa tylko  a kielka narazie nei widac

Jeżeli zasiana w normalną glebę, a nie w bagno, to nie masz się czym przejmować. W poprzednim sezonie siałem pszenicę po późno koszonej kukurydzy, chyba 25-go listopada. Zimą było łyse pole, wzeszła dopiero na przełomie lutego i marca, a i tak sypnęła 6,5 tony. Pszenica spokojnie rozkrzewi się wiosną. Gorzej wygląda sytuacja z bardzo późno sianym pszenżytem. Sąsiad rok temu siał dość późno i miał rzadkie jak diabli. Jednak sypnęło mu i tak 4 t/ha, bo kłosy przy tak rzadkim łanie były słusznej wielkości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3527

Ale jeśli siane dwa tyg , temu to kiełki powinna mieć ,jaśli bardzo mokro to mogła zgnić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5577
Dnia 24.11.2017 o 21:25, akacja napisał:

Co ty za głupoty tworzysz,co u ciebie bakterie tlenowe i beztlenowe , mikroorganizmy, żywe kultury bakterii czy też normalne dzdzowniczki na kuroniowce...

Co konkretnie jest ta głupotą i z czym się nie zgadzasz?


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
knoro93    215
Dnia 24.11.2017 o 18:30, warchest napisał:

panowie pytanko 2 tyg temu po kukurydzy siana pszenica dzis mija 2 tyg a ona jeszcze nie wschodzi po jakim czasie wzejdzie ? ziarka co leza to napeczniale sa tylko  a kielka narazie nei widac

Przy tych warunkach i temp pszenica wschodzi powyżej 3 tygodni. Dwa tygodnie to potrafi we wrzesniu schodzić jak są słabe warunki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj