Polecane posty

jahooo    9246

Z tego co wiem, to one bazują na podzespołąch Case bo to jeden koncern. Nie znam tylko nikogo, kto by taki starszy ciągnik użytkował, bo tych, co mają nowe to kilku znam, ale nowy to inna bajka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
benio1967    154

sołtys48 1014 to też landini tylko pod nazwą mf-prosty,głośny,komfortu  pracy tam nie szukaj ,a w tych pieniądzach to można łapnąć coś lepszego,a odnośnie mf-525 trzeba patrzeć czy to nie jest czasem wersja z napędem wialni z jednej strony i czy ten napęd nie jest spawany,silnik przy kombajniście więc nie zmarzniesz latem-kombajn bardzo wydajny,ale cena ich jest bardzo niska więc coś jest na rzeczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19725

wiem,że to landini, gość niedaleko mnie przytargał takie cóś ze szwajcarii w fajnym stanie ale i tak mnie teraz nie stać

dziś sąsiadowi prowadziłem 595 z turbo i chyba tamten coś podobny komfort oferuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
benio1967    154

Chyba we wrześniu 595 sprzedałem za 30 tys z porządnym turem-heder z forsza 514 co waży ok. 1.5 tony brał spokojnie do góry ale komfort w nim był o głowę lepszy jak w 1014-w środku przynajmniej miał tapicerkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9246

Ogólnie stare MF cenami nie grzeszą. Zobaczę na oczy co to i jak, a wieść gminna sama doniesie, co mu dolega, ludzi tam znam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19725
6 minut temu, benio1967 napisał:

Chyba we wrześniu 595 sprzedałem za 30 tys z porządnym turem-heder z forsza 514 co waży ok. 1.5 tony brał spokojnie do góry ale komfort w nim był o głowę lepszy jak w 1014-w środku przynajmniej miał tapicerkę.

My dzisiaj wzieliśmy tego 595 z łądowaczem BAASA też 1,5 tony dźwignie na bardzo łądnych oponach z tyłu-jak nowe, ze zrobionym silnikiem za trochę poniżej 25,

kabina drzwi na jedną stronę sama blacha żadnej tapicerki tylko na dachu ale dość cicho przynajmniej dużo ciszej niż w mtz'cie.Najgłośniejszy to ten silnik i jego rurowy wydech

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
benio1967    154

w tych ciągnikach problemem jest wom i przedni napęd które są zależne od dobrej pompy hydraulicznej-wom na pusto zawsze chodzi  i ciężko podłączyć wałka a po podłączeniu i załączeniu wom trzeba dobrze przygazować tak samo z na pędem a pompa w środku skrzynia i w dzwiach zawsze była dziura chociaż ich mocno krzywiłem

Edytowano przez benio1967

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
benio1967    154

jak to chodzi to jest wygodne ale jak napęd przestanie działać to duże koszta i już powoli brak części-jakieś tarczki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19725

sąsiad ma 16 ha ciągnik poszanowany w PL od 15 lat przy opryskiwaczu i rozsiewaczu to może u niego teraz pochodzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alekk12    4

cześć, pytanie

może ktoś mieszka blisko i jest w stanie powiedzieć coś o właścicielu lub o sprzęcie może widział to coś, może podpowie ktoś idź kup lub daj se chłopie spokój

rozchodzi się o sieczkarnię pottinger mex gt

https://www.otomoto.pl/oferta/pottinger-sieczkarnia-do-kukurydzy-pottinger-mex-gt-unikat-jak-nowa-skosila-30-ha-mengele-mb-300-i-inne-ID6zmVBq.html?utm_source=refferals&utm_medium=traffic_exchange&utm_campaign=olx#xtor=SEC-8

szukam czegoś podobnego ale musi być w super stanie , ta wydaje mi się że nie jest picowana... chyba... ktoś doradzi???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9246

U mnie jeszcze stoją zwłoki pottinger mex II - były różne typy pod tą nazwą. One sa trwałe i proste w budowie, ale mają już swoje lata. A na zdjęciach to akurat wszystko picowane, bo one się normalnie w pracy wycierają prawie do gołej blachy - wszystkie elementy robocze, tzn nagarniacze, rozdzielacze łanu etc.

Ważne żeby obudowa bębna, zwłaszcza od spodu nie zgniła. Noże można kupić - 100zł sztuka.  Ilość noży od 4 do chyba 12. W mojej długość sieczki regulowała ilość noży, ale są jeszcze inne rozwiązania. Ja mam wersję z napędem na łańcuch dwurzędowy, nowsze mają też paski. Stan elementów dość łatwo ocenić, zużycie noża widać, zębatki na wierzchu albo można do nich zajrzeć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikruss    536

A mf 595 nie ma czasem mostu i skrzyni jak 590? 

Wiem ze problemy sa z czesciami do silnika bo tam duza 4ka 5.2 litra jest ale jezeli tyl jak w 590 to pozniej  w seri 6xx mialea ten sam tyl i w 3xx. Zrobienie wom czy tez wzmacniacza momentu  czy napedu to nie problem jezeli tylko tarczki iszkodzone bonw twdy w serwisie komplet z przekladkami chyba ok 500 zl, gorzej jak kosz jest iszkodzony co czesto sie zdarzalo i w tedy chyba ok 900 zl element kosza co sie uszkadzal.

tyle ze 2x rozpowloic ciagnik trzeba....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafix255    39

Cena za tego landinni jesli w stanie techniczny ok to wart uwagi, mf 255 chodza za ponad 25tysiecy a juz inny ciagnik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
benio1967    154

głupota tyle płacić za taki ciągnik bez napędu,znajdż podobnej mocy ihc jeszcze z turem za 17-18 i będziesz zadowolony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafix255    39

a znajdziesz 4x4 z turem do 20 tysi??? CIEZKI TEMAT ALBO MOCNO WYEKPLOATOWANY NO I ZALEZY DO CZEGO TEN CIAGNIK MA SŁUŻYC

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LsGelu    29

poprosiłem po prostu o opinie na temat tego ciągnika i ewentualnie sprzedawcy a zakup byle jakiego tłuka mnie nie interesuje :) jeśli masz mi kolego doradzać co do zakupu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafix255    39

LANDINI TO TO SAMO CO MFY SERII 600, KIEDYS MIAŁEM 675 Z TUREM, FAJNY PROSTY W NAPRAWACH I EKSPLOATACJI CIAGNIK, CZESCI TEZ DISTEPNE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez sintia
      Získání dokumentů EU, pasů, občanského průkazu, řidičského průkazu a lodního průkazu je s naší pomocí snadné. Nabízíme rychlou a efektivní službu, díky které získáte dokumenty, které potřebujete, během okamžiku. Kontaktujte nás https://continentaldocs.com/cs/
      Telegram: @ChooseAn
        E-mail: minskoert@gmail.com
       
    • Przez Paweł8484
      Witam, Mam problem z ładowarką teleskopową manitou mt1135 rozrusznik kręci ale maszyna nie chce odpalić tak jak by była jakaś blokada. Wyświetla się czerwony trójkąt z wykrzyknikiem. Może ktoś coś wie coś na ten temat

    • Przez Filip98
      Witam serdecznie,  poszukuje kompletną kabinę do kramera 612slx,  czy wiecie może gdzie udało by mi się kupić? Pozdrawiam serdecznie 
    • Przez Nikkallo
      Co w obecnych czasach jest lepszą opcją? Najem długoterminowy auta czy jednak jego zakup? Mam obecnie dylemat, chcę kupić samochod. Mam 100 tysięcy gotówki (mam świadomość, ze przy obecnych cenach samochodów nie kupię niczego naprawdę konkretnego).
      Obawiam się, że już przy wyjeździe z salonu auto sporo straci na wartości. I po kilku latach eksploatacji będzie warte 50% tego co zapłaciłem.
      Jakieś opinie?
    • Przez kubakuba678
      Witam mam pytanie czy pamięta ktoś jakie był ceny ciągników kombajnów maszyn rolniczych w latach 90? Pytam z ciekawości możne porównać cenę do dzisiejszej. Jak ktoś pamięta niech podaje oczywiście nowego wtedy sprzętu
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj