Polecane posty

bratrolnika    28760

Co do tych oryginałów z PRL-u: pracowałem kiedyś z gościem który mieszka na warszawskim ursusie, jego ojciec pracował w ursusie, on też, pewnego razu sprezentował mi parę kilo smaru prosto z fabryki, mam go do tej pory😁 nie chce kto kupić? Bez takiego smaru żaden zabytek nie będzie zabytkiem w 100%🤣

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Do czego ta guma na piórach się nadale po latach? Sam zakładam samochodowe pióra do swoich, ale zdjęte z mojego samochodu. Ramię jest zbyt słabe i nowego wypukłego pióra nie dociska idealnie do płaskiej szyby. Do łursusa wystarczy, bo ciągłe działanie wycieraczki lub włączanie co chwila pizdrykiem, którego trzeba zawsze szukać na desce i tak jest wkur..e.

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19725
10 godzin temu, andrzej612b napisał:

Mam na oku zetora 6718 , według Konadeta ma mieć ok. 65 KM ale czy to możliwe jeśli Zetor 6211 ma maks 61 KM . Co możecie powiedzić o tym tym ciągniku , co do orki i w prasie . 

 

 

 

z tego co sobie przypominam może mieć bo to protoplasta 7011

47 minut temu, bratrolnika napisał:

Co do tych oryginałów z PRL-u: pracowałem kiedyś z gościem który mieszka na warszawskim ursusie, jego ojciec pracował w ursusie, on też, pewnego razu sprezentował mi parę kilo smaru prosto z fabryki, mam go do tej pory😁 nie chce kto kupić? Bez takiego smaru żaden zabytek nie będzie zabytkiem w 100%🤣

Dostałem ostatnio beczkę 60l takiego brązowego śmierdzącego smaru, na beczce jest 86'

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9246

6211 wszedł na rynek, gdy na zachodzie zaczął się nacisk na "ekologię" dlatego ograniczono spalanie jednostkowe, czyli także moc, bo poza tym zmiany w silniku i pompie są niewielkie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebe1033    397

wejdź na konedata i sprawdź to raczej dla większego wyboru , w 4 cyl tej serii to każdy jest inny , ale ma części wspólne

6211 ma tłoki 100 , a reszta 7211 i 7711 , no i 5211 (tyle że 3cyl) mają tłoki 102 

korbowody to chyba mają te same 

ale wał 5211 wiadomo , 6211 i 7211 ten sam , ale już 7711 ma większy skok =inny wał 

bloki to tylko 6211 i 7211 te same tylko właśnie nie wiem większe dziury czy tuleje grubsze ma 6211 

no i tuleje 5211, 7211 i chyba 7711 te same jaki i tłoki 

także tu chodziło pewnie większą liczbę modeli a nie ekologię 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9246

Silnik Z6701  z lat 70-tych ma ten sam skok i średnicę tłoka co Z6201 i ma moment 205 oraz moc 65KM. Lata 80-te to szął ekologii, także w rolnictwie, dlatego nowe modele miały nacisk na spalanie a nie na moc. A jeśli chodzi o liczbę modeli, to wraz z 6211 się zmniejszyła w sprzedaży, była tylko linia 5211, 6211, 7211 i 7711 wraz z odmianami 4x4. Zrezygnowano z najmniejszych odmian i modeli pośrednich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bratrolnika    28760

@sebe1030 Bloki raczej takie same, tylko tuleje innej grubości, skoro nawet do c360 można większe tuleje bez problemu wcisnąć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebe1033    397

tak blok ten sam nawet wymiarowo tylko mi chodzi o tuleje czy większe inne otwory czy grubością tulei , z tego co pamiętam to tu na af blok od 360 roztaczał pod tuleje zetorowe 

15 minut temu, jahooo napisał:

modele miały nacisk na spalanie a nie na moc

to chyba lepiej że zmniejszono spalanie , a po co więcej modeli pośrednich jeszcze , jedynie co to 2 cyl odeszły a to dlatego że robili do wszystkich jedną du.ę , skrzynia, most zwolnicę , a tak by musieli inne bo do 2 cyl to przyduże, 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9246

Zetor 2011 ma tę samą d... co 3011 i chyba 4011 i daje rade :D

Kryzys w latach 80-tych dotknął także Czechosłowację i wszędzie oszczędności

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
9 minut temu, C385Owner napisał:

Panowie

Gdzie kupie czesci potrzebne do zalozenia takuego silnika do C385? To Perkins A6.354.

Ktoś kiedyś ogłaszał się na olx.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
C385Owner    5
2 godziny temu, Thomas2135 napisał:

Ktoś kiedyś ogłaszał się na olx.

Przydalyby sie konkretniejsze namiary. Ktos kiedys ... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12196
masz w ogłoszeniu gotowy to swojego na części opchnij a tu gotowiec ze zdjęć w przyzwoitym stanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bananek    16869

konteno napisał:

1 godzinę temu, Bananek napisał:

...

mialem dolozyc w wolnej chwili i tak zostalo po dzis dzien.

w sumie do jednego poidła jest dojście z 2 kojców więc pewnie przy tej obsadzie to co 2 słup by starczyło tak jak co 2 stanowisko w uwięziówkach dają 

racja, po drugiej stronie mam jedno poidlo na 2 kojce czyli na 5-6 sztuk.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRIMO    8061
1 minutę temu, soltys48 napisał:

jak widze ten powiat w lokalizacji to od razu klikam dalej

A co ci takiego zrobili że unikasz tego powiatu? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19725

ciągnęli i ciągną z moich stron całe graciajstwo jakie tylko jest możliwe i w ogóle jacyś tacy dziwni ludzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez sintia
      Získání dokumentů EU, pasů, občanského průkazu, řidičského průkazu a lodního průkazu je s naší pomocí snadné. Nabízíme rychlou a efektivní službu, díky které získáte dokumenty, které potřebujete, během okamžiku. Kontaktujte nás https://continentaldocs.com/cs/
      Telegram: @ChooseAn
        E-mail: minskoert@gmail.com
       
    • Przez Paweł8484
      Witam, Mam problem z ładowarką teleskopową manitou mt1135 rozrusznik kręci ale maszyna nie chce odpalić tak jak by była jakaś blokada. Wyświetla się czerwony trójkąt z wykrzyknikiem. Może ktoś coś wie coś na ten temat

    • Przez Filip98
      Witam serdecznie,  poszukuje kompletną kabinę do kramera 612slx,  czy wiecie może gdzie udało by mi się kupić? Pozdrawiam serdecznie 
    • Przez Nikkallo
      Co w obecnych czasach jest lepszą opcją? Najem długoterminowy auta czy jednak jego zakup? Mam obecnie dylemat, chcę kupić samochod. Mam 100 tysięcy gotówki (mam świadomość, ze przy obecnych cenach samochodów nie kupię niczego naprawdę konkretnego).
      Obawiam się, że już przy wyjeździe z salonu auto sporo straci na wartości. I po kilku latach eksploatacji będzie warte 50% tego co zapłaciłem.
      Jakieś opinie?
    • Przez kubakuba678
      Witam mam pytanie czy pamięta ktoś jakie był ceny ciągników kombajnów maszyn rolniczych w latach 90? Pytam z ciekawości możne porównać cenę do dzisiejszej. Jak ktoś pamięta niech podaje oczywiście nowego wtedy sprzętu
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj