mlodyrolnik3

Owies jak uprawiać?

Polecane posty

AgroSzymi99    13
6 godzin temu, PAN88 napisał:

jak ten owad wygląda i czym pryskasz w jakiej dawce fazie rozwoju

Wpisz sobie w gogle skrzypionka i dokładnie będziesz widział.Ja sotosowałem 0.5l cyren i 25ml cyperkill/ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bambrzwlkp1    40

I teraz pytanie: czy opłaca się pryskać? I w jakim momencie i jaki jest tego koszt? Dodam, że nie został jeszcze wykonany zabieg herbicydowy :S Nie pytajcie czemu.¬¬

20180523_183108.jpg


,,Jeżeli ktoś mówi Ci,
że jesteś nikim,
to wcale nie znaczy,
że on jest kimś"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taurus83    889

Skrzypionka. 20 zł/ha.

Owies kolegi. 3b. Przedsiewnie 500 kg oxyfertilu. Siew ok 10. 04. Przedplon to pszenica ozima. Bardzo slaba. Npk to pole nie widziało  ze 4 lata. Na dniach pójdzie 200l rsm 32. Ładny nie ?

20180523_092459.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kb4512    358

Ładny owies, jaka rozstawa rzędów? Śiane Twoim Unia Amber, bo chyba podwójne rzędy?


The future is organic!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

czy opłaca się skrócic owies samym CCC  i dorzucic do tego siarczan magnezu,mam odmiany Arden i Nawigator a nawożenie w granicach 90N ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlimekPL    793

Opłaci się jeśli kolanko jeszcze Ci nie uciekło za daleko. CCC trzeba skracać w punkt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, KlimekPL napisał:

Opłaci się jeśli kolanko jeszcze Ci nie uciekło za daleko. CCC trzeba skracać w punkt.

musze jeszcze dokładnie pola obejrzeć ale chyba jeszcze nie uciekło, swoja drogą stabilan na rejestracje w owsie od 1 do 5 kolanka...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik31    13

Ale na 1 będzie najbardziej skuteczny zabieg i teraz szybciej spadnie lub spadł jakiś deszcz niż w czerwcu.  Siarczan możesz dorzucić nie ma problemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZYLA    734

U mnie już po drugim kolanku w owsie i dałem ccc. Owies jeszcze długo będzie rósł, więc ma co jeszcze hamować. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stempos1980    7906

Koledzy co mogę dorzucić do chwastoxu mocznika i siarczan magnezu by było bezpiecznie dla owsa. Myślę dać jeszcze jakieś mikro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robi57362    2360
u mnie w owsie bingo zaraz wiecha na wieszku susza go ladnie skrocila i podgonila. w dolku calkiem co innego rośnie normalnie

jesli pomoglem kliknij fajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taurus83    889
11 godzin temu, kb4512 napisał:

Ładny owies, jaka rozstawa rzędów? Śiane Twoim Unia Amber, bo chyba podwójne rzędy?

Siane jakimś pottingerem  4m. Zawieszany na redlicy talerzowej. Fajny siewnik tylko że agrotron  170 musiał mieć z przodu 1.5 tony żeby  móc wyjechać w pole  :) Nie wiem jaki rozstaw ale owies wygląda  bardzo ładnie jeśli chodzi o rozkrzewienie. Dużo lepiej niż po moim amber. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Arden.thumb.jpg.51253c33c578f07e6d733f98f3013291.jpgArden2.thumb.jpg.9e057938fd0375bfc320214eae8692f9.jpgNawigator.thumb.jpg.00d058a38447308bad387b3b6bd0623a.jpgNawigator2.thumb.jpg.d1d2767dbba1e14038233ac54f9da3be.jpg

Zdjęcie 1 i 2 odmiana Arden a na 3 i 4  Nawigator , można w takiej fazie skrócić jeszcze CCC bo boję się że nie ustoi a owies już dość duży , powyżej są zdjęcia, proszę o porade.Mam środek Stabilan bo mi zostało a w etykiecie ma on rejestracje do piątego kolanka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2263

Możesz, wypadałoby dorzucić trineksapak etylu do tego. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, Tomek90 napisał:

Możesz, wypadałoby dorzucić trineksapak etylu do tego. 

To jutro chyba polece z tym zabiegiem razem z siarczanem magnezu , jaka fachowo u mnie jest teraz faza bbch??  A odnośnie agrotechniki to obie odmainy dostały w granicach 90N i 100kg soli potasowej, i jeszcze dwa razy siarczan,mocznik,mikro,myśle że obie wygladaja nieźle nawigator wysiew c1 a Arden c2. Jedyny problem to sarny które zgryzują mi strasznie Nawigatora,jakoś upodobały sobie tą odmiane bo innych jakoś nie ruszają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bambrzwlkp1    40
Napisano (edytowany)
57 minut temu, Szczerbatek902 napisał:

To jutro chyba polece z tym zabiegiem razem z siarczanem magnezu , jaka fachowo u mnie jest teraz faza bbch??  A odnośnie agrotechniki to obie odmainy dostały w granicach 90N i 100kg soli potasowej, i jeszcze dwa razy siarczan,mocznik,mikro,myśle że obie wygladaja nieźle nawigator wysiew c1 a Arden c2. Jedyny problem to sarny które zgryzują mi strasznie Nawigatora,jakoś upodobały sobie tą odmiane bo innych jakoś nie ruszają.

Ile łacznie dostały Kg/ N? 

Edit:  nie doczytalem ... pisze 90kg....  

Edytowano przez bambrzwlkp1

,,Jeżeli ktoś mówi Ci,
że jesteś nikim,
to wcale nie znaczy,
że on jest kimś"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bambrzwlkp1    40

Ja pod mieszankę dałem 110kg N i nie obawiam się i nie skracałem. 


,,Jeżeli ktoś mówi Ci,
że jesteś nikim,
to wcale nie znaczy,
że on jest kimś"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik31    13

Możesz jeszcze dać koło 50-60 kg czystego azotu. Azot z obornika powinien już powoli działać.

Co dajecie na skrzypionke w owsie. Cyperkil da sobie rade ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
azzadek    22
Napisano (edytowany)
6 godzin temu, danielhaker napisał:

Jesienią pod mieszankę dałem 35-40t obornika, wiosną pod agregat Ultra 8 200kg/ha i 100kg/ha Saletrzaku. Ile azotu jeszcze można bezpiecznie dać bez konieczności skracania?

W jaki plon celujesz przy takim nawożeniu? Ja przedsiewnie daje 100kg mocznika i zbieram 4 - 4,5t z gęstością 49,8 w zeszłym roku. Kl. ziemi 4a. W tym roku zrobiłem tak samo, obsiane mam 8ha więc liczę na około 35ton

Edytowano przez azzadek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michal673    6
Napisano (edytowany)

Owies siany 26.03 na lekkiej glebie( V,VI) już się kłosi, na (IV) jeszcze jakoś się trzyma. 

Edytowano przez Michal673

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy mogę zastosować w owsie taki insektycyd jak sumi alpha 050ec ( substancja czynna esfenwalerat), w etykiecie pisze że ma rejestracje tylko w pszenicy i rzepaku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZYLA    734
Napisano (edytowany)

Stosowałem w pszenżycie. 

Edytowano przez ZYLA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robi57362    2360
jak bierze te owady co chcesz zwalczyc to pryskaj śmiało tylko do ewidencji nie wpisuj

jesli pomoglem kliknij fajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez darek16
      Jak zwalczyć dziki owies w zbożu wiadomo z roku na rok jego jest więcej,Może to przez to ze za dużo dajemy obornika???
    • Przez damianus2222
      Witam, chce kupić owies z centrali nasiennej i chce wziąć po tonie odmiany RAJTAR oraz BINGO, czy ktoś siał może podobne odmiany ??? zasiane będzie na klasach od 3 troche aż do 6 bo takie jest zróżnicowanie na 3 polach łącznie ok 17 ha. Pod korzeń dostanie napewno od 150 - 180 kg polifoski 8, a następnie saletry
    • Przez Ceran
      Sprzedam zboże: owies (5 ton) i żyto (2 tony)- możliwość zakupu również mniejszej ilości. Bardzo dobra jakość! Województwo Mazowieckie, Okolice Sokołowa Podlaskiego i Kosowa Lackiego. Telefon:660 564 131
    • Przez GRDawid
      Witam. Mam do sprzedania owies bezłuskowy z tegorocznych zbiorów. Woj, świetokrzyskie. Zainteresownych proszę o odpowiedz.
    • Przez the1mati1
      Czy mogę zrobić kiszonkę z owsa z gorczycą którego przez dwie ostatnie noce trochę omroziło (dwie noce pod rząd po jakieś -3/-4 stopnie)? Taki owies nadaje się jeszcze na kiszonkę? Nie jest za duży może z 20cm. Lepiej w pryzmę czy w bele? Nie  będzie się psuł oraz czy nie zaszkodzi opasą?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj