coolman111

Cena ziemi 2014-2017

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
robercikj100    1010
48 minut temu, damianzbr napisał:

Czyli dobrze słyszałem od znajomych że warunki lokaty zazwyczaj ustalane są indywidualnie i przy większych kwotach wygląda to znacznie lepiej niż w reklamach.

 

Ceny gruntów to zawyżają małe gospodarstwa z kompleksami, które chcą za wszelką ceną mieć o jeden ha więcej od sąsiada i ciągnik o 10 KM większy niż sąsiad.

ha ha teraz to mnie rozsmieszyłeś. może u ciebie ale u mnie to ceny windują wieksze gospodarstwa bo małe to zwyczajnie nie mogą sobie pozwolić na wydawanie horrendalnych cen za hektar ziemi


AndrzejRo vel Anetka1 vel AleksanderX vel AndrzejLewoc to forumowy transwestyta!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ale masz ubaw po pachy, nie posikaj się xD

Średnia powierzchnia gospodarstwa w PL wynosi około 10 ha.

To że ty mieszkasz w regionie gdzie są same ziemie po PGR i gospodarstwa po 500ha, a rolników indywidualnych jest garstka i nie mogą nic kupić to nie znaczy że tak jest w całej PL.

Wyobraź sobie że w większości obszaru PL gospodarstwa żyjące tylko z działalności rolniczej mają po 20 - 50 ha a między nimi trafia się rodzynek 100 - 200ha nie myślący o kolejnych gruntach za dziesiątki tysięcy, tylko właśnie ci mniejsi się między sobą biją kto więcej nakupi i będzie miał więcej ciągników aby być na 2 miejscu w gminie tuż za tym jednym 200-stu hektarowym ,,rodzynkiem,,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robercikj100    1010

ha ha teraz to trafiłeś kula w płot. wyobraź sobie ze u mnie w okolicy jest taki jeden co ma powyżej 500 ha. rolników indywidualnych jest całe mrowie a najbardziej biją się ci co mają 100 ha . oni bardzo dążą żeby dobić do 300 a konkurencja miedzy nimi jezeli chodzi o podkupowanie ziemi jest bardzo duża.

wyobraz sobie ze zaliczam sie do tych 20 -50 ha i to ja nie myśle o tym zeby płacic niewiadomo ile a ci którzy już dobijają do 100 ha lub ją przekraczają to oni potrafia windować cene. Co prawda nie do 90 tys bo u nas na szczęscie ceny dużo mniejsze ale windują.


AndrzejRo vel Anetka1 vel AleksanderX vel AndrzejLewoc to forumowy transwestyta!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jak kulą, w jaki płot? No to dobrze ci napisałem, skoro u was jest jeden co ma 500ha i kilkunastu co ma 100. U nas nawet w powiecie nie ma kilkunastu co mają 100ha, więc o czym mowa.

Czyli reguła się potwierdza, nie najwięksi w skali swojego regionu zawyżają ceny tylko średni. Widocznie ty w swoim regionie należysz do małych, u nas z tymi hektarami byłbyś średni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robercikj100    1010

No jak nie najwięksi jak ci tłumaczę że jest jeden co ma powyżej 500 i kilku , kilkunastu co ma 100-200 i to oni dyktują cenę i oni ja zawyżają. To oni są najwięksi w moim regionie. Takich jak ja jest całe mrowie większość już starszych ale to ci duzi najwięcej robią zamieszania z cenami zarówno w sprzedaży jak i dzierżawie .


AndrzejRo vel Anetka1 vel AleksanderX vel AndrzejLewoc to forumowy transwestyta!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Nie znasz znaczenia słów i cyfr czy co?

Największy jest ten co ma 500ha, ci co mają po 100 są mniejsi. To jest wiedza z 3 kl. podstawówki.. xD

 

Jak już to ustaliliśmy, to teraz nie wnikając ile ma największy a ile mają średni i mali. To wychodzi na to że u ciebie tak samo jak wszędzie największy nie zawyża cen, tak jak napisałem na początku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robercikj100    1010

Ja o gruszce ty o pietruszce. Widzę że z czytaniem ze zrozumieniem ciężko u ciebie i się raczej nie zrozumiemy . 😁


AndrzejRo vel Anetka1 vel AleksanderX vel AndrzejLewoc to forumowy transwestyta!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Dobra przeczytałem to jeszcze raz i trochę źle napisałem na samym początku. Napisałem że małe gospodarstwa, a chodziło mi o to że cenę windują średnie. Nie małe tylko średnie.

U mnie małe to 10 ha, średnie to 30 ha a duże to 100ha.

U ciebie małe to 30 ha, średnie to 100 ha duże to 500ha.

 

Teraz się zgadzasz i się już nie śmiejesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robercikj100    1010

Nie do końca . Bo u mnie małe to do 15 ha średnie to kilkadziesiąt ha a duże to powyżej 100. To jedno co ma 500 zaliczam do dużych bo tak samo ostro konkuruje z zakupem jak te powyżej 100. Więc u mnie ceny dyktują duże gospodarstwa i to one są ich wyznacznikiem. Nie takie co mają 30,40 czy 50. Nawet jak ktoś przyjdzie do mnie z ofertą sprzedaży to powie że jak chce to może mi sprzedać po tyle i tyle a jak nie to pójdzie do tego dużego bo on napewno mu tyle zapłaci.


AndrzejRo vel Anetka1 vel AleksanderX vel AndrzejLewoc to forumowy transwestyta!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3526

Damian pisałeś coś o duzych pieniadzach i dobrych lokatach ,roczna lokata to około 2% ,minus podatek i w jednym banku rozsądny człowiek nie lokuje więcej jak 100 tyś EURO,co roku musi zmieniać bank,u mnie ziemia nie stanieje za duzo mocnych gospodarstw po  około 100 ha z sprzetem ktory obrobi drugie tyle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WhyDuck    1

Widzę że znajduje się tutaj wielu znawców tematu. To może pytanie innej kategorii: czy jest ktoś chętny na te moje 10 ha i ile jest w stanie zaproponować? :D

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawekz1975    188

dzierzawie ziemie od 8lat 3ha własciciel chce ja sprzedac 110tys chce kl 4b-5 pole rowne ale w litere L sieje tam kuku pszenzyto sasiaduje z moja działka mam 15ha wlasnej i 10 dzierzawionej nie mam kredytow maszyny mam ok i zastanawiam sie czy kupowac mam 44lata nie mam emerytow w domu z zona zyjemy tylko z tego przy kosztach uprawy czestych suszach niskich cenach zywca wolowego mam dylemat czy brac kredyt i to kupowac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek1296    1682

Ty musisz podjąć decyzję. Znasz pole, sąsiaduje z Twoim, znasz swoją sytuacje finansową. W moim przypadku to byłaby wielka promocja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

No już za jakieś 30 lat może zacząć przynosić zyski . Bierz . Banki też muszą zarabiać .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki    3274
7 godzin temu, slawekz1975 napisał:

dzierzawie ziemie od 8lat 3ha własciciel chce ja sprzedac 110tys chce kl 4b-5 pole rowne ale w litere L sieje tam kuku pszenzyto sasiaduje z moja działka mam 15ha wlasnej i 10 dzierzawionej nie mam kredytow maszyny mam ok i zastanawiam sie czy kupowac mam 44lata nie mam emerytow w domu z zona zyjemy tylko z tego przy kosztach uprawy czestych suszach niskich cenach zywca wolowego mam dylemat czy brac kredyt i to kupowac

jak od 8 lat gospodarujesz to pole znasz na co go stać , dopłaty raczej bedą a z produkcji zboża na tej działce wyciągniesz 1500 zł zysku netto ? bo to by było 2500 tys z dopłatami zysku z ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawekz1975    188

najgorzej jak ktos inny kupi a przyjdzie patrzec na to jak obrabia przez miedze ale zona sceptycznie podchodzi do tego na polowe bym mial wkladu wlasnego a

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jakie ceny ziemi są u was? Można kupić i za 200 tys. ha jak masz 100 % pewności że za rok sprzedasz to tak samo za 200 tys.

Zwłaszcza że masz swojej kasy na połowę. To po prostu zamiast leżeć ta kasa w kredensie będzie leżeć w polu.

 

Ale jak cena ziemi u was chodzi po 20 - 25, a ty miał być wywalić po 36tys/ha za Vkl. to trochę średni biznes.

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253
12 godzin temu, slawekz1975 napisał:

najgorzej jak ktos inny kupi a przyjdzie patrzec na to jak obrabia przez miedze ale zona sceptycznie podchodzi do tego na polowe bym mial wkladu wlasnego a

masz 44 lata to jeszcze długo lat musisz pracowac do emerytury jesli wgl bedzie jak do niej bd mial wiek wiec kup kolo domu działka a zawsze i zabezpieczenie przyszlosci wrazie cos bd miał , jak ci kasy bd brakowac to sprzedasz ta dzialke i tyle 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
artur125    1327
21 godzin temu, slawekz1975 napisał:

dzierzawie ziemie od 8lat 3ha własciciel chce ja sprzedac 110tys chce kl 4b-5 pole rowne ale w litere L sieje tam kuku pszenzyto sasiaduje z moja działka mam 15ha wlasnej i 10 dzierzawionej nie mam kredytow maszyny mam ok i zastanawiam sie czy kupowac mam 44lata nie mam emerytow w domu z zona zyjemy tylko z tego przy kosztach uprawy czestych suszach niskich cenach zywca wolowego mam dylemat czy brac kredyt i to kupowac

za gotówkę bym brał, za kredyta to nie bardzo. Obrabiasz 25ha ziemi i nie masz 110tyś oszczędności, to h*j nie interes.

kredyty są spoko, jak żaden wypadek losowy się nie przytrafi. Jak jest policzone na styk, potem małe potknięcie i się zaczyna lawina.

ale przecież każdy ma kalkulator i zna możliwości gospodarstwa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaroWM    44

powiedz typowi, że kalkulowałeś i możesz dać za to 80 000 zł, a i tak w kredyt musisz się pakować, można trochę ponarzekać na zyski, itd... 

zależy też, czy dużo głodnych ziemi w okolicy, czy raczej nie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawekz1975    188

nastepcy sa 5 lat temu obok 10ha poszło po42tysi  za ha tez rolnik uprawiał to 12 lat a pozniej podbijali cene okoliczni rolnicy doprawił ziemie bo tone zyta z ha zbierał poprzedni gospodarz i tak go wycyckali na koniec zawziety byl i kupił

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cantstop    267
1 godzinę temu, warchest napisał:

masz 44 lata to jeszcze długo lat musisz pracowac do emerytury jesli wgl bedzie jak do niej bd mial wiek wiec kup kolo domu działka a zawsze i zabezpieczenie przyszlosci wrazie cos bd miał , jak ci kasy bd brakowac to sprzedasz ta dzialke i tyle 

bd,wgl

co to za słownictwo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robercikj100    1010
2 godziny temu, artur125 napisał:

za gotówkę bym brał, za kredyta to nie bardzo. Obrabiasz 25ha ziemi i nie masz 110tyś oszczędności, to h*j nie interes.

kredyty są spoko, jak żaden wypadek losowy się nie przytrafi. Jak jest policzone na styk, potem małe potknięcie i się zaczyna lawina.

ale przecież każdy ma kalkulator i zna możliwości gospodarstwa

25 ha i oszczędności 😂. Chyba że nic nie kupujesz i w nic nie inwestujesz to wtedy tak. A wystarczy tylko kupić hektar czy dwa i po oszczędnościach 

  • Like 2

AndrzejRo vel Anetka1 vel AleksanderX vel AndrzejLewoc to forumowy transwestyta!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Fugeo
      Cześć
      Mam pytanie jak to jest ze sprzedażą ziemi po sprawie spadkowej? Osoba A założyła sprawę i finalnie sąd przyznał ziemię właśnie tej osobie. Teraz ta osoba chce ją sprzedać. Czy jest jakiś okres "karencji" tzn zakaz sprzedaży przez okres iluś tam lat czy może od razu ją sprzedać?
    • Przez Gregor55
      Gospodarstwo rolne kilkanaście km od granicy z Polską
      Baza to cztery obiekty w różnym stanie technicznym
      1. stan bardzo dobry ponad 1000 m2 konstrukcja żelbetowa wysoka obiekt suchy
      2. suszarnia ok 500 m2 wysoki żelbet stan b dobry
      3. stajnia cegła + żelbet średni do remontu ponad 1000 m2
      4. stajnia cegła + żelbet zły do remontu ponad 1000 m2
      działka ponad 5 ha do prywatyzacji można zwiększyć i ilość budynków i ilość ziemi budowlanej.
      i to kosztuje 60 000 $.
      Do końca roku możemy dla tego gospodarstwa zarejstrować ok 400 ha ziemi max.
      cena rejstracji to 300-350 $ za ha.
      Jest możliwość w następnym etapie prywatyzowania ziemi ornej.
      Pozdrawiam
      Grzegorz Bajster
      +380674641803
      Kontakt również poprzez aplikacje Viber i WhatsApp























      WhatsApp Video 2018-07-13 at 12.02.27.mp4



    • Przez nowa11
      Otrzymałam od rodziców 2.70ha ziemi rolnej 5i6 klasa ziemi . Czy ma ktoś pomysł jak ją wykorzystać aby mogła przynosić dochód. Działka położona jest w malowniczej okolicy z widokiem na jezioro przy działce droga i ścieżki rowerowe Ja osobiście myślę coś w kierunku turystyki, może ktoś wie jak wygląda sprawa z wynajmem pod kempingi czy kampery, umowy  długoletnie itp. Może ktoś ma inny, lepszy pomysł jak zarobić
    • Przez ursusowski289
      Otrzymałem od rodziców 2.70ha ziemi rolnej 5i6 klasa ziemi . Czy ma ktoś pomysł jak ją wykorzystać aby mogła przynosić dochód. Działka położona jest w malowniczej okolicy z widokiem na jezioro przy działce droga i ścieżki rowerowe Ja osobiście myślę coś w kierunku turystyki, może ktoś wie jak wygląda sprawa z wynajmem pod kempingi czy kampery, umowy  długoletnie itp. Może ktoś ma inny, lepszy pomysł jak zarobić
    • Przez ChiquitaB
      Witam. w 2016 roku żona otrzymała darowizną gosp rolne o pow. 15ha, jako że sytuacja zmusza nas do zaniechania prowadzenia gosp dalej i jego sprzedaży. Moje pytanie, czy możemy sprzedać ziemie na powiększenie innego gosp. bez żadnych konsekwencji i płacenia podatków? Żona nabyła gosp przed zmianą przepisów w 2016
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj