piotr820

Prasa zmiennokomorowa Vicon itp. Opinie

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
mariuszd93    559
Napisano (edytowany)

Panowie zamontowałem taki zawór w prasie, bo staty nie działał i teraz dzieją się cyrki przy opuszczaniu klapy... Nie opada płynnie, tylko szarpie. No i nie idzie opuścić swobodnie, bez dania ciśnienia w przeciwnym kierunku. 

W starym zaworze ten zaworek ze sprężyną był tylko z jednej strony na wyjściu, tzn na domykaniu klapy. W nowym jest z obu stron. 

Wywalić z jednej? Czy co zrobić? 

Co mogłem zrobić źle? 

 

https://allegro.pl/oferta/zawor-zwrotny-sterowany-zamek-hydrauliczny-3-8-35l-6873011119?reco_id=637c77c3-beed-11eb-a98c-40a6b731e140&sid=041047f9c36843e364ecb91b45c568a2755aa386fe7e14ee7421a14291fbf951

Edytowano przez mariuszd93

;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
peewee1984    91

Możesz tak zrobić, albo kupić zawór zwrotny jednostronnego działania, Ty kupiłeś bliźniaczy i dlatego blokuje siłownik w dwie strony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

No Panowie zamontowałem taki zawór w prasie, bo staty nie działał i teraz dzieją się cyrki przy opuszczaniu klapy... 

Co mogłem zrobić źle? 

 

https://allegro.pl/oferta/zawor-zwrotny-sterowany-zamek-hydrauliczny-3-8-35l-6873011119?reco_id=637c77c3-beed-11eb-a98c-40a6b731e140&sid=041047f9c36843e364ecb91b45c568a2755aa386fe7e14ee7421a14291fbf951

No tak, ale koledzy wcześniej pisałi, że zakładali taki sam i jest ok. 

To że swobodnie nie opada to rozumiem, ale dlaczego szarpie? 


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
peewee1984    91

Możliwe że przepływ zaworu jest za mały i się suwak w środku przycina. Do góry idzie płynnie czy też szarpie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
39 minut temu, mariuszd93 napisał:

No Panowie zamontowałem taki zawór w prasie, bo staty nie działał i teraz dzieją się cyrki przy opuszczaniu klapy... 

Co mogłem zrobić źle? 

 

https://allegro.pl/oferta/zawor-zwrotny-sterowany-zamek-hydrauliczny-3-8-35l-6873011119?reco_id=637c77c3-beed-11eb-a98c-40a6b731e140&sid=041047f9c36843e364ecb91b45c568a2755aa386fe7e14ee7421a14291fbf951

No tak, ale koledzy wcześniej pisałi, że zakładali taki sam i jest ok. 

To że swobodnie nie opada to rozumiem, ale dlaczego szarpie? 

A ja żem myślał że nie żyjesz... A Ty z prasa waLczysz 😋😜😁😁😁😁

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559
36 minut temu, ogarek napisał:

A ja żem myślał że nie żyjesz... A Ty z prasa waLczysz 😋😜😁😁😁😁

Nie no żyję, tylko forum mi się znudziło i trochę mnie nie było 😁

39 minut temu, peewee1984 napisał:

Możliwe że przepływ zaworu jest za mały i się suwak w środku przycina. Do góry idzie płynnie czy też szarpie?

Do góry idzie normalnie. 

Wywaliłem ten suwak ze sprężyną z jednej strony i jest ok. 

Ale dalej nie rozumiem dlaczego nie działało... 🤭 


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
peewee1984    91

Taka charakterystyka tych zaworów. Ostatnio też zamontowałem takie klientowi do siłowników od platformy i objaw był taki sam. Pomogła wymiana na zawory z overcenter, ale są sporo droższe. Prawdopodobnie przy opuszczaniu ciężar komory wpływa na ciśnienie w zaworze i coś się przycina. Jak testowałem same siłowniki to wszystko działało płynnie, a po zamontowaniu do klapy już nie..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
peewee1984    91

Orientuje się ktoś gdzie można zakupić takie koło łańcuchowe do napędu podbieraka? Koło ma 9 zębów i jest osadzone na wielofrezie. Ewentualnie jaki numer katalogowy jeśli ktoś posiada. Prasa to DF 3.56 OC.

IMG_20210529_075423.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

Ja jakiś czas temu kupowałem tzw surówki z odpowiednią ilością zębów i tokarz ścinał mi część starego koła zębatego i dopasowywał surówkę do nazwijmy to piasty z wielofrezem. 


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

o kurna. tego nicku to już z 10 lat nie widziałem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
peewee1984    91
1 godzinę temu, mariuszd93 napisał:

Ja jakiś czas temu kupowałem tzw surówki z odpowiednią ilością zębów i tokarz ścinał mi część starego koła zębatego i dopasowywał surówkę do nazwijmy to piasty z wielofrezem. 

Też tak robiłem z większością zębatek w tej prasie, ale ta jest tak mała że ciężko będzie wytoczyć środek bo niewiele materiału zostanie. Mam katalog w pdf, ale numer jest zbyt krótki żeby po nim coś znaleźć...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SamaPrawda    412

Miałem na telefonie, po zmianie na inny, już nie mogę znaleźć, no nic, zamówiona, już nie zginie.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
debrzyna    2031

Wszystkich do wałków Już wymontowałem po lewej stronie 

2x  https://allegro.pl/oferta/lozysko-samonastawne-yel-208-2f-skf-40x80x56-3-9606583102

po prawej jedno wymontowałem i jest takie jak po lewej ale bez tego pierścienia z ampułem i tez chyba idzie dwa A reszty nie wiem  a nie chce rozwalić wszystkich na raz 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SamaPrawda    412

Jak napiąć siatkę w tej prasie? można ją jakoś inaczej założyć? czy trzeba kombinować z hamulcem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559
3 godziny temu, SamaPrawda napisał:

Jak napiąć siatkę w tej prasie? można ją jakoś inaczej założyć? czy trzeba kombinować z hamulcem?

O co właściwie pytasz? 

Bo nie rozumiem 


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SamaPrawda    412

W Sumie fakt, vicon 190 często trafia się słabo napięta siatka na belce, sprężyna pociągnięta na Max i różnicy nie widać, kiedyś poprowadziłem siatkę po swojemu aby miała większy opór to znowu się rwała, idzie pracować ale nie jest idealnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRIMO    8061
Dnia 4.06.2021 o 18:22, debrzyna napisał:

Wszystkich do wałków Już wymontowałem po lewej stronie 

2x  https://allegro.pl/oferta/lozysko-samonastawne-yel-208-2f-skf-40x80x56-3-9606583102

po prawej jedno wymontowałem i jest takie jak po lewej ale bez tego pierścienia z ampułem i tez chyba idzie dwa A reszty nie wiem  a nie chce rozwalić wszystkich na raz 

Tylko upewnij się że jestto samo bo jak u siebie wymieniałem to okazało się że otwory smarne są z innej strony i musiałem czekać kilka dni na te łożyska. 

W pozostałych wałkach są metryczne czyli dostępne od ręki. 

12 godzin temu, SamaPrawda napisał:

Jak napiąć siatkę w tej prasie? można ją jakoś inaczej założyć? czy trzeba kombinować z hamulcem?

Regulacja napięcia siatki odbywa się hamulcem. 

Dużo zależy też od prasowanego materiału jak i obrotów silnika. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRIMO    8061

@debrzyna w każdym sklepie z łożyskami. 

14 godzin temu, debrzyna napisał:

Niby jak podać smar w te łożyska 

 Chodzi o te łożyska od walca napędzającego pasy. 

Pozostałe są samosmarne. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559
18 godzin temu, PRIMO napisał:

 

Regulacja napięcia siatki odbywa się hamulcem. 

 

@PRIMOTo znaczy jak to się robi? 

Bo nie bardzo rozumiem. 

Mam aparat siatki z paskiem napędowym, bo z tego co się orientuję, to są też bez 


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez szymek784
      Witam, jestem nowym użytkownikiem forum, więc proszę o wyrozumiałość. 
      Czy ktoś posiada instrukcje obsługi do wyżej wymienionej prasy (Vicon RV 2160 2009rok) bądź posiada prasę z podobnym sterownikiem i podzieli się ze mną wiedza o obsłudze tego sterownika? dołączam zdjęcie sterownika. 


    • Przez bizonzo56
      Co sądzicie o Deutz-fahr 10006 czy warto go kupywać 
    • Przez Crazyalert
      Witam!
      Problem dotyczy deutz fahr 5120c gs 5 biegów 3 zakresy z 2015r przebieg 500 godz.
      Liczę na odpowiedź użytkowników właśnie tego modelu.
      Jestem ciekaw w ilu przypadkach wystąpiła wada skrzyń biegów objawiająca się silnymi drganiami i hałasem przenoszącym się przez dźwignię zmiany biegów, w tym przypadku na biegu 4. wodzik ewidentnie chodzi po kole przesuwnym. Dodatkowo serwisanci twierdzą, że zastosowane zostały odchudzone wadliwe synchronizatory.
      Mimo iż wada występowała od nowości, brak reakcji serwisu ponieważ jak twierdzą, te skrzynie tak pracują.
      Kontakt z przedstawicielstwem sdf również kończy się odbiciem piłeczki.
      Nie wydaję opinii odnośnie marki i modelu tylko chcę wiedzieć czy to odosobniony przypadek czy norma.
    • Przez Pawel3443
      Witam.Mam problem z ciągnikiem Deutz Fahr Dx85,w zbiorniku olejowym robi się piana z oleju i podnośnik wolno działa,czy może ktoś miał taki sam problem,czego może być to przyczyna?
    • Przez Nasters
      Witam tak jak w tytule szukam Ciągnika 110-130 km do 75 tys jako główny Ciągnik.Z góry dzięki za odpowiedzi
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj