jaco512

[Ursus C-360] Udoskonalenia.

Polecane posty

Alchemik    444

Warto było blokować regulację siłowa do orki? -Jest jeszcze przecież regulacja pozycyjna. 

W orce zawsze używam regulacji siłowej i bez niej uciag jest sporo mniejszy. Chyba, że kolega nie ma koła przy pługu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartek1992    145
asharot napisał:

Wałek skrętny jest zablokowany kawałkiem płaskownika, głównie do pługa. Pług jest na sztywno z ciągnikiem i nie podnosi się do góry jak jest twardo.

pewnie masz urwany walek


Sprzęt rolniczy Zetor 7211 -U-R-S-U-S- C-360 Władymirec T25A2+tur
Massey Ferguson 186 Anna Z-644
Hesston 5540

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adi96    1848

No dobra spoko fajnie zrobione tylko według mnie wyposażyć się w lampy na magnes i bezpośrednio do maszyny.Szyba zajdzie kurzem słońce będzie świeciło i świateł nie będzie widać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asharot    446

Nie przesadzaj, lepsze to niż wcale by nie było. Na polu to nie potrzebne a przed wyjazdem na drogę publiczną dwa ruchy ścierka nie zaszkodzą, co leniwi mogą otworzyć szybę.


Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    709

Przestaje mi się podobać bo zaczyna wyglądać jak choinka :) Nie przeszkadza ci jak rozprasza się światło po szybie? Opryskiwacz czy siewnik to najlepiej śiatła na maszynie, najważniejsze to obrysówki a przynajmniej odblaski po końcach. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bears    543
52 minuty temu, asharot napisał:

Nie przesadzaj, lepsze to niż wcale by nie było. Na polu to nie potrzebne a przed wyjazdem na drogę publiczną dwa ruchy ścierka nie zaszkodzą, co leniwi mogą otworzyć szybę.

Uwielbiam ten tekst.  Gość remontuje przód i zaspawał tuleje bo mu się obracały i wali mi ten tekst "Chłopie to lepsze niż było". Mogłeś na sznurek skręcić i też by było lepiej jak wcześniej 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asharot    446
35 minut temu, akmaly napisał:

Przestaje mi się podobać bo zaczyna wyglądać jak choinka :) Nie przeszkadza ci jak rozprasza się światło po szybie? Opryskiwacz czy siewnik to najlepiej śiatła na maszynie, najważniejsze to obrysówki a przynajmniej odblaski po końcach. 

Mnie się czepiasz a przy swoim Ursusie nawet wycieraczki z przodu nie masz 


Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    709

No nie mam, może mieć to związek z tym, że nie mam Ursusa ale do końca sam nie wiem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
93karol    9

jak najlepiej rozwiazac montaz czujnika temperatury oleju? gdzie sie wpiać zeby to bylo na mniej inwazyjne. ktos ma takie modyfikacje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertb    4007

Żeby wskazywał faktyczną temperaturę oleju powinien być zamontowany w misce oleju. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
volvo    47

Mam silnik rozwiercony na tuleje 102mm, chciałem założyć nowe głowice od zetora, co trzeba w nich przerabiać pod blok od C360??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
93karol    9
volvo napisał:

Mam silnik rozwiercony na tuleje 102mm, chciałem założyć nowe głowice od zetora, co trzeba w nich przerabiać pod blok od C360??

glowice same z siebie nie wymagaja zmian. innaczej maja otwory pod kolektor ssacy prawdopodobnie. Na YT bylo o tej operacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
93karol    9

sprawdz kanał YT Mariusz Zdanowski i jego zduntruck. zreszta tutaj tez go raczej znajdziesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1154

fetor ma szpilkę m16 z tego co pamiętam, do tego kolektory ssący i wodny

  • Like 1

Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mf362    1119

Mogłyby zastosować jakieś tulejki dystansowe pod wymiar do oryginalnych szpilek 14?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
volvo    47

Dzięki za podpowiedzi ale to nadal nie daje mi pełni wiedzy.

https://allegro.pl/oferta/glowica-silnika-zetor-3-4-cylindrowy-49010554-sikc-9850259286?utm_feed=aa34192d-eee2-4419-9a9a-de66b9dfae24&utm_source=google&utm_medium=cpc&utm_campaign=_mtrzcj_czesci_pla_czesci-samochodowe&ev_adgr=Części+do+maszyn+i+innych+pojazdów+-+Części+do+maszyn+rolniczych&gclid=EAIaIQobChMIg-Kgh5nR7wIVhteyCh0eHQs7EAQYBiABEgKdc_D_BwE

Ta pasuje pod kolektory od C 360

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
93karol    9

sa otwory pod ssacy zarowno z c360 jak i zetora. c360 ma Góra/dół a zetory pod kątem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
volvo    47

Tyle to ja też wiem ale czy reszta otworów będzie pasować pod blok C360??? Chodzi mi o kanały olejowe i wodne.

Z tego co widziałem Zduntrac założył głowice od C360 przerobione pod zawory zetora.

Edytowano przez volvo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W zetorach masz dodatkowy kanał wodny który musisz zaślepić, można kupić głowice zetora z pasującymi otworami pod kolektory z 60 ja tak kupowałem.

Szpilki kupujesz od zetora i od strony bloku przerabiasz na M14.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1154

kwestia jeszcze z którego zetora chce założyć te głowice


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pablo21
      Ostatnio przeglądałem katalog częci z Grene i widziałem pompę hydrauliczną do c-330 wzmocnioną czym ona różni się od zwykłej, jaki ma wydatek, i co da jej założenie w ciapku(będzie szybciej podnosił?)
       
      Od kiedy to się pisze pąpa?
    • Przez AdrianWasiak
      Mam ursusa c-330m 1800mth z 89r orginał zadbana narazie nie sprzedaje ale chętnie zamienię na coś większego np. Zetor 5011/5211 7011/7211 Case 685xl/745xl lub MF czterocylindrowy itp. rozważę różne propozycje jak nikt się nie zgłosi to na wiosnę będzie na sprzedaż.Zdjęcia w mojej galerii.
    • Przez Bubul
      Witam szukam jakiegoś ciągnika który będzie głównym ciagnikiem na gospodarstwie, ma zastąpić wydłużona 60-tke jednak najbardziej interesują mnie gabaryty i zwrotnosc traktora. Nie musi posiadać napędu ale chciałbym podłączyć tura. Cenowo w granicach do 35tys.
      Nad zetorami myślałem ale chce rozważyć inne propozycje. Kolega namawia mnie na Renault 651 4s lecz nigdy nie miałem styczności z tym ciagnikiem nawet na obrazku... 
       
    • Przez farmer78lbl
      witam szukam tylny most z dokumentami na c 360 c355 4011 z wojewodztwa lubelskiego w rozsadnej cenie
       
    • Przez Jontek
      Pilnie kupię do TURa do c 4011, C360 łyżkę, wysięgnik, hydraulikę. Mocowanie mam własne. Do 100 km od 63 - 500.
      Cena jak najniższa.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj