jaco512

[Ursus C-360] Udoskonalenia.

Polecane posty

Alamo    1514
8 minut temu, asharot napisał:

a to hamulca nima, a to cylinderek przecieka, a to simering na pół osi przecieka, a to ręczny nie trzyma, a to łożysko w zwolnicy chrupie, a to blokada wysiadła,  a to zwolnica się rozkręciła itp itd...

Z tym:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asharot    446
4 minuty temu, Tomasz78 napisał:

ja jakoś kłopotów z tym nie mam ,a zanim pojawił sie rusek to to byl główny ciagnik w gospodarstwie więc nie kumam

Blokadę mechanizmu różnicowego masz sprawną? Hamulec ręczny trzyma ?


Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

wszystko sprawne ,nawet filmik mogę tobie wysłać bo po co mam kit wciskac ,

co poradze nic sie nie psuje, to co bede grzebał ,a i tak nadal sporo pracuje ,z rotacyjna ,opryskiwacz rozsiewacz beczka asenizacyjna  i w zniwa do transportu zboża ,czasami z prasa

Edytowano przez Tomasz78

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alamo    1514

Ja nie mam blokady,hamulec ręczny? Zależy jak podciągne,za mocno się skwarzy,odpuszczam za słaby,obrałem to drugie;)zapraszam do galerii pomarańczowy moje oczko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

ja blokade mam przerobiona na dzwignię ręczną jest zrobiona nakładka na orginalny pedał ,dużo lepsze to rozwiązanie   od tradycyjnego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alamo    1514

Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia.Mam obciążniki talerzowe,a nie pierścieniowe atrapy,więc nie jest mi szczególnie potrzebna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adi96    1848

A ja was nie czaje ręczny i blokada sprawna to jakby był szczyt.Szczytem w tym ciągniku jest nie posiadać luzów na całym tylnym tuzie i most nie wył tak że można ogłuchnąć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DTaras    1951
Żeby most nie wył trzebaby założyć te oerlikony a nie proste tryby w mechanizmie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marobas    230

co do blokady, to ani dźwignia ręczna, ani nakładka na pedał nie wróży jej zakleszczenia pod solidnym obciążeniem z różnicą przyczepności, urwie się cięgno, albo ośka pedału... jedyny sposób na blokade to proste zęby -więc rozbiórka tyłu i albo szlifierka w wersji budżetowej, albo dyfer z koronką blokady od zetora, jeśli ktoś twierdzi że na skośnych mu jakieś dźwignie utrzymają, tzn że jeszcze solidnie jej nie potrzebował... :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marobas    230

akurat nie cięgło, tylko ośka "pedału" blokady się wyłamała z tego płaskownika, i ja i tata to tak sobie koło 100 ważymy, wiec jak sie stanęło solidnie, to "nie ma uproś" aż sie ośka wyłamała... wtedy padła decyzja, ze trzeba zrobić proste zęby, chciałem żeby na frezarce i podzielnicy to zrównać, ale frezer powiedział że szkoda mu frezów, bo to utwardzane (dyfer i koronka) i frezy sie niszczą... wiec położyłem na warsztat i kątówką  je "wyprostowałem" trochę zabawy, żeby łapały mniej więcej wszystkie w każdej pozycji i w obie strony, ale da się, na 8 zębów, myślę że jakieś 5-6 sie zapiera o sb, a to już wystarczająco, kilka lat już tak mam i wiązanie liną za koło wytrzymuje... :D a to chyba najcięższe warunki jej pracy...

Edytowano przez marobas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1154
9 godzin temu, Adi96 napisał:

Dobre ustawienie i na łukowych mało co wyje

zależy w którym roczniku, bo im bliżej lat 90 tym głośniejsze były


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jackob1997    249

 

21 minut temu, izydor6280 napisał:

zależy w którym roczniku, bo im bliżej lat 90 tym głośniejsze były

Najcichsze były ursusy c4011 z oryginalną skrzynią,tylnym mostem oraz zwolnicami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Ręczny idzie poprawić w 60-ce. Trzeba tylko cięgno przesunąć bliżej rączki by zakres ruchy był większy. Trochę luźniejsze taśmy można ustawić by nie tarły a jak zaciągniesz i tak je złapie. Blokadę miałem na ręczny, trzeba było trzymać. I jeśli sprzęgło kłowe weszło do końca nie była bata żeby puściło mimo że tył miał obciążniki starego typu full. Dla pewności cięgno jedno i drugie robi się przetykane bolcem a nie wygięty pręt, sprężynę trzeba wywalić spomiędzy blokady a kosza a założyć na cięgno jak w zetorze. Chodziło mi to lata...

Edytowano przez seweryn20

BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bears    543

Tego pręta gwintowanego to sobie można wsadzić...

Najlepiej to dać ten łącznik od zetora który wstawił Seweryn i dźwignia od ręcznego, jak dobrze zakleszczy to nie ma siły żeby to wyskoczyło. Ja żałuje że tego od razu nie przerobiłem jak robiłem remont, ale tak to mi chodzi po głowie że chyba to znowu rozbiorę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

I sprężynę wywal tego grubasa co na półosi siedzi.. Zakładasz na dźwignię w pokrywce od widełek agrafkową lub tylko miękką na cięgno jak w zetorze. Chodzi jednym paluszkiem.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bears    543

No tak chyba zrobię póki nie pomalowany ale znowu ją rwać to tak mi się chce że...  Może spuszczę powietrze z jednej strony i dobrze go pochyle to obędzie się bez spuszczania oleju. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asharot    446
26 minut temu, bears napisał:

Tego pręta gwintowanego to sobie można wsadzić...

Co chcesz wkręcić w te widełki, palca ?:D

 


Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Kupujesz sobie pręta z ulepszanego, może byś grubszy, toczysz, nakręcasz,  spawniesz lekko te które będą w moście żeby się nie odkręciło, drugie regulowane z kontrą, bolce i zapominasz o tym na wieki.

Chyba że chcesz mocarne to z rusłana widełki załóż na pręta chyba 10-kę są i  na tyle głęboko gwintowane że z regilacją problemu nie ma

Edytowano przez seweryn20

BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marobas    230

panowie, jeśli sie zakopiecie na jakimś polu, czy w orce i po włączeniu blokady ciągnik idzie "na kołach" to może jeszcze utrzyma, ale nieraz siedziałem na moście i przód utopiony ze kół nie widać, tylne koła ziemi już nie łapią, (raz nawet 60'tka i 30'tką wraz ciągneli i nie dało rady, bo tak siedziała) i co wtedy?, liną za koło sie łapałem, i niestety blokade na orginalnych zębach rozkleszczało, nogę podnosi, że pieta boli, cięgno, miałem przerobione, to sie ośka pedału wyłamała przy mocnym trzymaniu, nie ma siły -zęby skośne rozkleszczy, kwestia  przyłożenia odpowiednio dużej siły i sie trybki rozsuną,wzmocnisz jedno, pęknie drugie... sprężyne też skróciłem, to później sie rozkleszczać w ogóle nie chciała; jeśli ktoś potrzebuje doraźnie raz na jakiś czas, to może i fabryka wystarcza, jak nie to hamulec, ale u mnie na okolicy, (pogórze) to się nie sprawdzało, a na podciętych zębach, do tego nieco podcięta podłoga -pedał podniesiony wyżej, i masz bloklade jak w 30'tce -stajesz i nic cie nie obchodzi, jak zakleszczy to idzie aż miło.... :) dzień roboty, a spokój na lata, i żadne cięgna się nie rwą

Edytowano przez marobas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pablo21
      Ostatnio przeglądałem katalog częci z Grene i widziałem pompę hydrauliczną do c-330 wzmocnioną czym ona różni się od zwykłej, jaki ma wydatek, i co da jej założenie w ciapku(będzie szybciej podnosił?)
       
      Od kiedy to się pisze pąpa?
    • Przez AdrianWasiak
      Mam ursusa c-330m 1800mth z 89r orginał zadbana narazie nie sprzedaje ale chętnie zamienię na coś większego np. Zetor 5011/5211 7011/7211 Case 685xl/745xl lub MF czterocylindrowy itp. rozważę różne propozycje jak nikt się nie zgłosi to na wiosnę będzie na sprzedaż.Zdjęcia w mojej galerii.
    • Przez Bubul
      Witam szukam jakiegoś ciągnika który będzie głównym ciagnikiem na gospodarstwie, ma zastąpić wydłużona 60-tke jednak najbardziej interesują mnie gabaryty i zwrotnosc traktora. Nie musi posiadać napędu ale chciałbym podłączyć tura. Cenowo w granicach do 35tys.
      Nad zetorami myślałem ale chce rozważyć inne propozycje. Kolega namawia mnie na Renault 651 4s lecz nigdy nie miałem styczności z tym ciagnikiem nawet na obrazku... 
       
    • Przez farmer78lbl
      witam szukam tylny most z dokumentami na c 360 c355 4011 z wojewodztwa lubelskiego w rozsadnej cenie
       
    • Przez Jontek
      Pilnie kupię do TURa do c 4011, C360 łyżkę, wysięgnik, hydraulikę. Mocowanie mam własne. Do 100 km od 63 - 500.
      Cena jak najniższa.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj