jaco512

[Ursus C-360] Udoskonalenia.

Polecane posty

wiki868    2

nie mam wogole termostatu,  wolny przeplyw na maly i duzy obieg. 

problem jest ze ten wentylator tyle miejsca zajmuje ze ciezko jest wyczyscic dokladnie chlodnice,  tym bardziej przy  starej masce,  te plastikowe maja  fajnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

No właśnie to załóż. jak ma ci prawidłowo chłodzić silnik jak płyn idzie sobie tam gdzie ma lżej a nie tam gdzie powinien. Kup nowego typu woskowy i będziesz miał spokój na lata. 

A wentylator patrz jaki wybór.

https://www.google.pl/search?q=zetor+wentylator+chłodnicy&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwjzzNfC8ubYAhWSYVAKHeGCCPkQ_AUICigB&biw=2100&bih=1148

 


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiki868    2

problem jest ze ten wentylator tyle miejsca zajmuje ze ciezko jest wyczyscic dokladnie chlodnice,  tym bardziej przy  starej masce,  te plastikowe maja  fajnie

seweryn20  masz  u mnie wielkiego plusa z tym nowym wentylatorem.   Kupuje już w poniedziałek.   znalazlem nawet taka stronę http://agrozeto.pl/dla-c-360/      zawsze mnie wkurzalo ze ciezko bylo dokladnie wyczyscic  ta chlodnice. teraz  pistoletem z powietrzem dojde prawie wszedzie.

a co z tym  termostatem ?  to prawda ze z nim lepiej by chłodził ? niż jak go wogole nie ma ?

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jackob1997    249

@wiki868 lepiej kupić maskę metalową taką jak w c362 (też się otwiera do przodu) tak samo jak te plastikowe, Te plastikowe maski to tylką wyglądają i nic pozatym,takie moje zdanie na ich temat 

Edytowano przez jackob1997

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiki868    2

a masz taka/?  podobno jest łatwy montaż i nic sie nie tłucze,  u mnie sie tłucze juz wszedzie, strasznie mnie wkurza,  i ten pulpit lepszy, wiecej miejsca w kabinie,  w szczegolnosci przy owijarce jak trzeba wychodzic co chwile z traktora.

za chłodnicą a przed wentylatorem jest  taki tunel,  co ma niby kierowac powietrze. bardzo potrzebny jest?   a jak by go wyrzucic ?  w sezonie jak sie łaki wyzsze kosi na siano to codziennie jest zajeb.... ta chlodnica.    wyjezdzasz z domu z czysta,  pierwszy przejazd po polach juz zapchana a dopiero zaczynam kosic, i dziwic sie ze gotujepłyn sie potem. a czyszczenie tej chlodnicy na +33*C  gdzie pot spływa ci na oczy,   chlodnica i silnik gorące i wkładac tam rece jeszcze,   ach..... pozazdrościć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jackob1997    249

@wiki868 Nie mam takiej ale widziałem ursusa c360 z maską od c362.Tam niema opcji żeby coś się na chłodnicę dostało.Nic nie tłucze bo niby czemu ma tłuc skoro maska jest odpowiednio spasowana.Z tego co wiem to nie potrzeba robić przeróbek,po prostu kupujesz i montujesz zgodnie z instrukcją o ile wogule jest takowa instrukcja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adi96    1848

Tunel musi być bo on powoduje że wiatr wentylatora nie idzie gdzieś na boki czy na górę tylko jest kierowany wprost na chłodnice wszystko pasuje.Co do kokpitu trzeba popytać osób co mają

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

No właśnie. Jak tego tunelu nie będzie wentylator zaciągnie powietrze nie przez chłodnicę a wcześniej. Założysz inny to wygodniej będzie ci przedmuchać.  Pulpit pomyśl kiedyś nad plastikowym z zegarami za kierownicą.  Trochę roboty a ile wygodę podnosi. 


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jackob1997    249

@seweryn20 Zawsze można kupić kokpit od zetora 5211 lub pochodnych z rodziny UR1,oczywiście bez przeróbek pewnie się nie obejdzie ale da się takie coś zamontować w ursusie c360

 

Edytowano przez jackob1997

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiki868    2
30 minut temu, seweryn20 napisał:

No właśnie. Jak tego tunelu nie będzie wentylator zaciągnie powietrze nie przez chłodnicę a wcześniej. Założysz inny to wygodniej będzie ci przedmuchać.  Pulpit pomyśl kiedyś nad plastikowym z zegarami za kierownicą.  Trochę roboty a ile wygodę podnosi. 

własnie pulpit jest w opcji z maską plastikową ii  przymierzam sie do niej. Mysle ze do konca tyg. chłopaki zrobią mi już silnik,  potem ten wentylator maska i   czekamy na pierwsze sianie  bo marzec tuż, tuż

Prosze o wyczerpujący komentarz odnosnie tego termostatu bo mnie to jeszcze nurtuje. zawsze mi wmawiano, zeby wyrzucic termostat, to jeden klopot w tym traktorze mniej.

Przeciez  termostat odpowiada tylko za otwarcie plynu na duzy obieg( czyli chlodnice) w momencie zagrzania sie bloku,  a jak jest zamkniety to woda krazy po malym obiegu( blok) i wtedy sie grzeje do 83*C.  Wiec  co ma niby termostat z lepszym chlodzeniem ?/

 Bez niego tez jest wszystko to samo,  gorzej sie zagrzewa w jesienne dni czy zimowe, ale w lecie to jest moment.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jackob1997    249

@Wiki868 Wypłucz chłodnicę a najlepiej cały układ chłodzenia wyczyść i załóż termostat, to że są problemy z termostatami w c360 to zasługa niewyczyszczonego układu chłodzenia,pozatykanymi kanałami,może też być taka opcja że chłodnica zakamieniona (w takim wypadku najlepiej wymienić na nową).Termostat ma z lepszym chłodzeniem tyle wspólnego gdyż on steruje obiegiem cieczy chłodzącej w układzie .Termostat otwiera się gdy silnik będzie rozgrzany i wtedy czynnik chłodniczy lata se z chłodnicy do siilnika i tak w kółko dopóki silnik nie ostygnie

Edytowano przez jackob1997

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

u mnie w okolicy było kilka ciagnikow z tym plastikowym gownem to np sasiad po roku zmienil na taka https://www.olx.pl/oferta/maska-ursus-maski-metalowa-c-360-c-360-nowy-model-nowosc-CID757-IDfmaCF.html#c7adce324f;promoted bo ta plastikowa popekala od wibracji warunkow atmosferycznych ja bym na twoim miejscu kupil siatke taka jak jest w ciezkich i docial z blachy oslone chłodnicy tak aby ciagnelo powietrze sprzed chlodnicy plus wentylator https://www.olx.pl/oferta/wentylator-ursus-c-360-duza-wydajnosc-CID757-IDpw7HH.html#0416905ea2  i wystarczy zmienic wode na plyn wyczyscic uklad z kamienia i rdzy zalozyc termostat czyli przywrocic sprzet do stanu uzywalnego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Termostat w 60-ce cała jego obudowa działa jak zawór trójdrożny.  Kieruje płyn albo przez pompę i mały obieg, albo mały i duży gdy jest niecałkowicie otwarty, albo tylko na duży gdy otwarty jest całkowicie. Jeśli ty go nie masz w momencie gdy płyn jest gorący cały ma trafić do chodnicy z małego obiegu a z chłodnicy do bloku  a u ciebie się to miesza pół na pół z i zamiast chłodzić w najlepszy możliwy sposób   nie robi nic.

https://sprzedajemy.pl/maska-ciagnikowa-c-360-metalowa-jaroslaw-2-e30984-nr18360617

Możesz też sam kokpit z tworzywa kupić oz z przodu ma kształt baku i w miejsce starego jest przykręcany. Z przeróbek raczej nic nie będzie może jedynie któreś kable wyjdą za krótkie.

 

Edytowano przez seweryn20

BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1154

to jest chyba z ciężkiego, podchodzi bez problemu ?


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adi96    1848

Ja ostatnio zmieniłem koło pasowe a jak kupowałem koło pasowe od jednego gościa dał mi wentylator ten metalowy Bo fabryczny bicie miał,nowy ma większe bicie niż fabryczny....  Sam się zastanawiam nad plastikowym chłodzenie mam dobre,wtedy silnik nie nagrzeje mi się 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mf362    1120

U mnie brak termonstatu ,nowa pompa wody.

Przysta chlodnica z zewnatrz i wewnatrz.

I latem max do zielonego dojdzie.

Czujnik niby dobry.

Wczesniej na brudnej chlodnicy i starej pompie pomimo brraku termostatu 

W kosiarce czy w orce w upaly grzal sie.

A wy otwieracie maske w celu lepszego chłodzenia?

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mf362    1120

@jacob1997

W mojej okolicy jest jeden gosc coo twierdzi ze otwieranie maski pogarsza chlodzenie:D

Ze tak to czuje wentylator jak chlodzi po nogach w ciagniku ,,smiech,,

ZeA istnieja jeszcze tacy ludzie.

Nawet c330 pomaga otwarcie tej malej klamki w masce:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adi96    1848

Tylko z tym że dzisiejsze wskaźniki KFM są mniej czułe niż te z PRL.Miałem KFM dzisiejszy  to wchodził 2/3 pola a żeby na zielone wszedł trzeba było dawać w palnik,PRL wskaźnik szybciej idzie wskazówka i między białym a zielonym jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Wśród wielowskaźników do 60-ki chyba nie ma lepszego wszystkie jakieś nieudolne.  Temperatura ważna rzecz lepiej założyć osobny bardziej pewny.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pablo21
      Ostatnio przeglądałem katalog częci z Grene i widziałem pompę hydrauliczną do c-330 wzmocnioną czym ona różni się od zwykłej, jaki ma wydatek, i co da jej założenie w ciapku(będzie szybciej podnosił?)
       
      Od kiedy to się pisze pąpa?
    • Przez AdrianWasiak
      Mam ursusa c-330m 1800mth z 89r orginał zadbana narazie nie sprzedaje ale chętnie zamienię na coś większego np. Zetor 5011/5211 7011/7211 Case 685xl/745xl lub MF czterocylindrowy itp. rozważę różne propozycje jak nikt się nie zgłosi to na wiosnę będzie na sprzedaż.Zdjęcia w mojej galerii.
    • Przez Bubul
      Witam szukam jakiegoś ciągnika który będzie głównym ciagnikiem na gospodarstwie, ma zastąpić wydłużona 60-tke jednak najbardziej interesują mnie gabaryty i zwrotnosc traktora. Nie musi posiadać napędu ale chciałbym podłączyć tura. Cenowo w granicach do 35tys.
      Nad zetorami myślałem ale chce rozważyć inne propozycje. Kolega namawia mnie na Renault 651 4s lecz nigdy nie miałem styczności z tym ciagnikiem nawet na obrazku... 
       
    • Przez farmer78lbl
      witam szukam tylny most z dokumentami na c 360 c355 4011 z wojewodztwa lubelskiego w rozsadnej cenie
       
    • Przez Jontek
      Pilnie kupię do TURa do c 4011, C360 łyżkę, wysięgnik, hydraulikę. Mocowanie mam własne. Do 100 km od 63 - 500.
      Cena jak najniższa.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj