karolr2

Restrukturyzacja małych gospodarstw [połączone]

Polecane posty

GRZES1545    8980

Pany a po co został założony ten temat żeby  sobie doradzać chyba🤔

Jak miałbym sobie szukać wszystkiego w google to po co komu takie forum AF.👎

Przy pierwszym naborze RMG wiecej było tu życzliwości.

  • Like 4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
4 minuty temu, GRZES1545 napisał:

Pany a po co został założony ten temat żeby  sobie doradzać chyba🤔

Jak miałbym sobie szukać wszystkiego w google to po co komu takie forum AF.👎

Przy pierwszym naborze RMG wiecej było tu życzliwości.

Taaaa . A bo żeby punkt od głąba dostać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumek666    5084

za własną głupotę. po co się bulwersujesz. jak inni zaczynali burdel to sam zgłaszałeś. teraz ty zaczynasz robić. 

  • Like 1

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
2 minuty temu, sumek666 napisał:

za własną głupotę. po co się bulwersujesz. jak inni zaczynali burdel to sam zgłaszałeś. teraz ty zaczynasz robić. 

Sumek . Ja naprawdę szanuję modów i wiem kiedy mi pobłażają . Moim zdaniem nie miałeś racji za ostatni punkt i spróbuję się zrewanżować . Papatki .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielursus3p    5231

Oj Zetorki, ja tam się z tobą kłócił nie będę, nie mam zamiaru tracić czasu na przepychanki, z kimś kogo nie znam... Ktoś chciał, miał dobre serce, to ci pomógł, co mi do tego?

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

niektórym to woda sodowa do głowy uderza na samą myśl o 60 tysiącach także ten tego :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marluk    355
18 minut temu, GRZES1545 napisał:

Pany a po co został założony ten temat żeby  sobie doradzać chyba🤔

Jak miałbym sobie szukać wszystkiego w google to po co komu takie forum AF.👎

Przy pierwszym naborze RMG wiecej było tu życzliwości.

Jasne, ale ja nie piszę o szukaniu wszystkiego w google bo wszystkiego nie znajdziesz. Sam też zadaję pytania jak każdy. Ale jak ktoś pyta jaka jest kwota dofinansowania to jest po prostu totalnym leniem i uważam, że leniom nie warto pomagać.

P.S. Poza tym uważam, że wchodzenie w program jeśli chociaż raz nie czytało się rozporządzenia jest skrajnie niebezpieczne i nawet dla czyjegoś dobra warto mu zasugerować jego przeczytanie. Ale mogę się mylić.

Edytowano przez marluk
  • Like 2
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kopin    3791

sumek wiesz co napisze ,i reszcie też się to przyda troche ,zluzować zwieracze,wyciągnąć ten kij i nie być takimi sztywniakami ,mądralami i kłótliwymi  kutwami 😉

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    8980
23 minuty temu, marluk napisał:

Jasne, ale ja nie piszę o szukaniu wszystkiego w google bo wszystkiego nie znajdziesz. Sam też zadaję pytania jak każdy. Ale jak ktoś pyta jaka jest kwota dofinansowania to jest po prostu totalnym leniem i uważam, że leniom nie warto pomagać.

P.S. Poza tym uważam, że wchodzenie w program jeśli chociaż raz nie czytało się rozporządzenia jest skrajnie niebezpieczne i nawet dla czyjegoś dobra warto mu zasugerować jego przeczytanie. Ale mogę się mylić.

Wielu ludzi go nie czyta bo wszystko robią za rolników biura które wyjaśniają co i jak , są szkolenia po których można potrzebną podstawową wiedzę uzyskać i to też wystarcza. Czytać musi ten co sam ogarnia całą dokumentacje. Ja też czytałem bo miałem czas i staram się dzielić tym co pamiętam tu na forum, jak się mylę to mnie poprawiacie i tak powinno być.

Po drugie nie widziałem by ktoś tu pytał o kwotę RMG. A Tobie zwracałem już uwagę na temat takich wypowiedzi tylko łagodniej niż Zetorki12, jak nie chcesz sie rozpisywać to chociaż ludzi nie denerwuj bo zabrzmiało to tak jakbyś chciał kogoś spławić z tematu.

@kopin masz racje, tyle że wczoraj dostałem punkcik za 3 wyrazy nikogo nie obrażając.

Edytowano przez GRZES1545
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kaszlak79    749
1 godzinę temu, marluk napisał:

@zetorki12

Posłuchaj kolego, ja mam taką zasadę i polecam wszystkim. Pytam o coś na forum jak sprawia mi problem znalezienie tego w google w ciągu kilkunastu minut. Wtedy nie marnuję więcej czasu i pytam, bo pewnie ktoś to wie. Ktoś kto zna nazwę programu RMG (a na pewno zna skoro tu wszedł) chyba potrafi wpisać to w google. A po wpisaniu w google pierwsze linki będą do strony ARiMR. Tam są różne materiały i załączniki. Ale jest jeden problem. Wiesz jaki? Ludziom nie chce się NAWET przeczytać, chcą mieć wszystko na gotowo. Jeśli popierasz takie lenistwo to ok, ja nie.

Masz dużo racji @marluk, ale naprawdę nie każdy ma nerwy/czas/zdrowie/pojęcie do wszystkiego dochodzić sam. I na serio nie popieram lenistwa, po prostu część ludzi jest aktywna w inny sposób i w innym obszarze. Ja akurat działałem twoją metodą, zanim zadałem tu jakiekolwiek pytanie przeczytałem ostatnich 200 stron tego tematu, do tego potem ściągnąłem, wydrukowałem i zrobiłem odnośniki do rozporządzenia które ma 4 nowelizacje a nie zostało scalone... Przecież jak ktoś zacznie je teraz czytać "na internecie" to masakra, będzie miał albo stare info albo dostanie totalnej k&rwicy i powie że nie warto. Wciąż pamiętam twój pierwszy post w tym temacie i nie przypominam sobie żeby wszyscy chórem stwierdzili że jest google i rozporządzenia.

1 godzinę temu, GRZES1545 napisał:

Pany a po co został założony ten temat żeby  sobie doradzać chyba🤔

Jak miałbym sobie szukać wszystkiego w google to po co komu takie forum AF.👎

Przy pierwszym naborze RMG wiecej było tu życzliwości.

Tym bardziej że w necie opisane ogólnikowo, jeśli chodzi i artykuły, lub językiem typowo urzędowym, jeśli chodzi o stronę Agencji.

45 minut temu, rejvas napisał:

niektórym to woda sodowa do głowy uderza na samą myśl o 60 tysiącach także ten tego :D

Patrz Pan, a mi cały czas brakuje i te 60 tys. wydam w jeden dzień. A i to mi zabraknie 😂.

  • Like 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZYLA    734
2 godziny temu, Maro05 napisał:

Średnioroczny za 2020 czyli jak będą te 2 byki do końca lutego a do końca roku 0 więc średnio wychodzi 1/3 byka na rok? I taka liczbę mam wpisać?

W biznesplanie po podstawieniu danych, samo Ci wyliczy

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
many12    804
1 godzinę temu, zetorki12 napisał:

Taaaa . A bo żeby punkt od głąba dostać

Też dałeś mi punkcika nie wiem za co a teraz się jeżysz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
11 godzin temu, marluk napisał:

Jasne, ale ja nie piszę o szukaniu wszystkiego w google bo wszystkiego nie znajdziesz. Sam też zadaję pytania jak każdy. Ale jak ktoś pyta jaka jest kwota dofinansowania to jest po prostu totalnym leniem i uważam, że leniom nie warto pomagać.

P.S. Poza tym uważam, że wchodzenie w program jeśli chociaż raz nie czytało się rozporządzenia jest skrajnie niebezpieczne i nawet dla czyjegoś dobra warto mu zasugerować jego przeczytanie. Ale mogę się mylić.

A ja uważam że jesteś zarozumiały. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
many12    804

Panie Zetorek nie będę narzucał swojego myślenia ale teoria mówi nam, że aby cos wdrożyć to musimy najpierw opracować plan działania. O projekcie RMG dowiedziałem się jesienią 2017 roku.  Pierwszy odruch w działaniu to informacje i jeszcze raz informacje.  Strona ARiMR doprowadziła mnie na Forum internetowe RMG.  Nie czekałem na to kto mi coś odpowie tylko zacząłem dziubać od pierwszego wpisu aż po ostatni. Istotne informacje ze strony Agencji i z Forum kopiowałem do pliku na swoim komputerze - to się nazywa samonauka Panie Zetorek............... Następny krok - wywiad w środowisku znajomych i ODR - ile kosztuje wykonanie biznesplana - nie duża wiedza i informacja a prywaciarz zażyczył sobie ponad 2 tys............... Ściągnełem plik biznesplanu w Exselu i sobie zrobiłem. Metodyka działania Panie Zetoreksię kłania?

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    8980

Many Ty bystrzacha jesteś jak nic😮 

Mnie się wydaje że chłopak zaczyna wlasnie dziobać jak mowisz, a Ty już zapomniałeś jak bladzileś ,,po  omacku " ?

Trzeba chlopaka naprowadzić niech korzysta.

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
23 minuty temu, many12 napisał:

Panie Zetorek nie będę narzucał swojego myślenia ale teoria mówi nam, że aby cos wdrożyć to musimy najpierw opracować plan działania. O projekcie RMG dowiedziałem się jesienią 2017 roku.  Pierwszy odruch w działaniu to informacje i jeszcze raz informacje.  Strona ARiMR doprowadziła mnie na Forum internetowe RMG.  Nie czekałem na to kto mi coś odpowie tylko zacząłem dziubać od pierwszego wpisu aż po ostatni. Istotne informacje ze strony Agencji i z Forum kopiowałem do pliku na swoim komputerze - to się nazywa samonauka Panie Zetorek............... Następny krok - wywiad w środowisku znajomych i ODR - ile kosztuje wykonanie biznesplana - nie duża wiedza i informacja a prywaciarz zażyczył sobie ponad 2 tys............... Ściągnełem plik biznesplanu w Exselu i sobie zrobiłem. Metodyka działania Panie Zetoreksię kłania?

Ale mata problem . ja wolę dopytywać i tyle .

A co do czytania @marluk wskaż mi proszę kolego sympatyczny w którym miejscu napisane jest w rozporządzeniu jakię są sankcje w przypadku niewywiązania się z biznesplanu ? No ja nie widzę takiej informacji .

11 godzin temu, many12 napisał:

Też dałeś mi punkcika nie wiem za co a teraz się jeżysz?

ja ? ja nie moderator . A za to co wypisujesz o Żydach to dożywotnio powinni cię wywalić .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marluk    355
53 minuty temu, zetorki12 napisał:

 

A co do czytania @marluk wskaż mi proszę kolego sympatyczny w którym miejscu napisane jest w rozporządzeniu jakię są sankcje w przypadku niewywiązania się z biznesplanu ? No ja nie widzę takiej informacji.

Rozdział 20 i 22.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartkowskii    1
Dnia 28.01.2020 o 09:34, zetorki12 napisał:

O kurde . Ile trwa zrobienie wszystkich papierków i formalności ? Jaki to + - koszt ? Jest szansa że bym się wyrobił i złożył ? Kiedy jakiś nabór ?

Trzeba by policzyć czy się kwalifikuję . No powiem Wam , że żeście mnie lekko nakręcili .

Ja za napisanie wniosku zapłaciłem w ODR 600 zł doliczyć paliwo i jakieś papierki z urzędów to max 1000 zł wyszło i bez żadnych poprawek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomaszek8504    52

Witam Dziś miałem telefon z agencji. Drobne poprawki i mam zmniejszyc jakieś zakupy zostawić tylko 1000 na paliwo bo byłby problem przy drugiej racie z fakturami dużo by ich trzeba było maszyna jedna za 64000. Gdzie mam wpisać to paliwo, nie widze takiej kolumny, chyba że wybrać inne w tabeli 20

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agrarmrc    88
24 minuty temu, Tomaszek8504 napisał:

Witam Dziś miałem telefon z agencji. Drobne poprawki i mam zmniejszyc jakieś zakupy zostawić tylko 1000 na paliwo bo byłby problem przy drugiej racie z fakturami dużo by ich trzeba było maszyna jedna za 64000. Gdzie mam wpisać to paliwo, nie widze takiej kolumny, chyba że wybrać inne w tabeli 20

materiały pędne w którejś tabeli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wwaldek    14
23 minuty temu, Tomaszek8504 napisał:

Witam Dziś miałem telefon z agencji. Drobne poprawki i mam zmniejszyc jakieś zakupy zostawić tylko 1000 na paliwo bo byłby problem przy drugiej racie z fakturami dużo by ich trzeba było maszyna jedna za 64000. Gdzie mam wpisać to paliwo, nie widze takiej kolumny, chyba że wybrać inne w tabeli 20

Materiały napędowe ja zaplanowałem 11 000 i nie miałem problemów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomaszek8504    52

Nie widzę takiej kolumny. W tabeli 20 mam 15000 na środki ochrony roślin. W tabeli 25 mam planowane zakupy obrotowych srodkow produkcji 60000, to mam zrobić tu 1000zl jak mówiła? To później muszę mieć faktury sprzedaży większe niż te zakupy czy jak


A i Mam coś napisać w punkcie zapewnienie zrownowazenia srodowiskowego, opisz proces w zakresie nawożenia, pomoże ktoś..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomaszek8504    52

I kwiaty jaki plon się pisze?

Przepraszam nie czytało mi tych srodków pednych, zły plik

Edytowano przez Tomaszek8504

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Kicu
      Witam dziasiaj pojechałem orać 1 h pola i wszystko szlo dobrze do 2 ostatnich przejazdów gdy podniosłem pług zaczął opadać. Z trudem zaorałem pole i pojechałem po moja talerzówkę i podnosiłem ja a on tak jak plug opadała. Nie wiem co sie dzieje 4 miesiące temu cala pompa była wymieniana.
      Proszę o pomoc!!!
    • Przez Farmer19900
      Witam Was

      Jestem w trakcie przebudowy chlewni  (100m2) na przechowalnię. Wysokość od posadzki do stropu wynosi 2,5m . Chcąc ułożyć 3 skrzyniopalety( 80cm lub 90cm) zostałem zmuszony do potrzaskania posadzki oraz wkopania się w grunt. I teraz moje pytanie, ile muszę zostawić luzu "na oddychanie"  pomiędzy skrzyniopaletą, stropem?  Czy 50-60 cm wystarczy?
      Budynek nie jest wentylowany mechanicznie, umieszczone są dwa wentylatory na dachu.
      W przechowalni mam zamiar składować głównie pietruszkę.

      Drugie moje pytane: otóż, czy w jednej przechowalni rozsądne będzie składowanie jednocześnie pietruszki i cebuli ? Czy rośliny te nie będą negatywnie na siebie wpływały ?

       Z góry dziękuje i pozdrawiam.
    • Przez RolPro10
      Witam!
      Moja rodzina prowadzi małe gospodarstwo rolne od "dziada pradziada". Areał łąk 10 ha i 6 ha lasów. Hodujemy bydło mięsne (głównie byki i jałówki) oraz mamy 5 krów (wszystkiego obecnie 12 sztuk). Pola w moich okolicach są najgorsze! SKAŁA ! Nie siejemy żadnego zboża ani nic nie sadzimy (plony są MARNE). Mamy same łąki i pastwiska. Obora jest z lat 70.(pomieści 12 sztuk bydła). Tata chce przepisać gospodarstwo na mnie. Mam plany związane z nim. Chciałbym postawić większą oborę (35 sztuk bydła mlecznego) i 18 mięsnego , chciałbym kupić większy ciągnik i maszyny lepsze no i pola dokupić. Nie wiem czy to ma sens przy takim ukształtowaniu powierzchni i klasie gleby? Co o tym myślicie warto modernizować gospodarstwo? Przyniesie mi to jakieś zyski? Nie chciałbym oczywiście nabrać pożyczek a później nie mieć z czego spłacić. Wiecie o co chodzi?  
    • Przez Sylwekx25
      Witam przyszedł czas na podjęcie decyzji w sprawie zwiększenia pogłowia krów mlecznych. Obecnie utrzymuje 27 sztuk krów dojnych plus 6 sztuk jałówek na wymianę. Utrzymuje je w dwóch budynkach nowszym i starszym. Przechodząc do sedna tematu mam w planach zwiększenie stada krów dojnych o 20 sztuk i tutaj różnie nad tym rozważam , czy budować nową oborę na 50 sztuk a młodzież utrzymywać w nowszym budynku ( zadawanie paszy ręcznie ale łatwiejsze niż w tym starszym , wyciąg linowy do obornika) czy zmodernizować stodołę na oborę na te 20 stanowisk , resztę dojnych trzymać jak dotychczas w nowszym budynku a młodzież w tym starym. Zdaję sobie sprawę ,że przy opcji nr 2 pracy sobie praktycznie nic nie ulżę a nawet zwiększę bo powstały by w sumie 3 budynki z bydłem do oporządzenia , Budowa nowej to jednak większe koszty ale ulżenie sobie w ręcznej pracy co nie oszukujmy się też jest ważne. Reasumując każda z tych dwóch opcji ma swoje plusy i minusy ,pozostaje wybrać najlepszą , dlatego proszę was o porady , sugestię , być może któryś z kolegów miał podobny dylemat , może doradzicie jeszcze coś innego będę wdzięczny za wszelkie pomocne odpowiedzi. Na zakończenie jeszcze krótka charakterystyka tej stodoły:
      ściany murowane z pustaków cementowych i żużlowych
      filary z cegły silikatowej
      11 metrów długości w szczycie z możliwością dobudowy w przód działki.
      20 metrów szerokości niestety bez możliwości dobudowy w bok działki
      więźba dachowa płatwiowo-kleszczowa pokrycie eternit.
       
      Jeśli chodzi o budowę nowej obory to miałby to być system uwięziowy na około 50 stanowisk.
      Czekam na odpowiedzi. Pozdrawiam.
    • Przez GRSami
      Witam
       
      Miałem prase sipma z-279/1 (mam teraz new holland 648) miałem w niej kilka ulepszeń i chałęm się z nimi podzielić na forum (zobacz zdjęcie)
       
      1.Elektryczne podawanie sznurka za pomocą przcisku lub włącznika po stonie panelu sterowania a w prasie silniczek od wyczieraczek
      2.Kontrolki otwarcia komory zaświecała się po otwarciu komory ok 2 cm a druga 4cm
      3.kontrolka migała gdy balot się owijał sznurkiem
      4.Zmana położenia zegara ciśnienia
      5.Dodatkowe oświetlenie podbieracza/aparatu i tyłu prasy
      6.płaskownik miedzy walcami wykonany z kawałka szyny
      7.Zwiekszenie wydajności i zgniotu (ok 5-10 balotów i większy ciężar beli) po przez modernizacje trybu ( https://sklep.sipma.pl/index.php/product/list/id_category/1030/type/short/sort_by/numer_na_rys/sort_order/asc/page/4/producer_filter numer 71) czyli zmiejszenie ilości zębów o 2-3 moge zrobić taki tryb
      8.rozwiercenie dziur m6 do m8 (zabespieczenia)
      9.Nadspawanie płaskownikami drogi łancucha zwijającego (był za długi ale jeszcze nie do skrócenia)
       
      W planach jeszcze było:
      1.automatyczne smarowanie łancuchów i wszyskie smarowniki w jednym miejscu
      2.licznik balotów
      3.kamera z tyłu
      4.automatyczne otwieranie komory (elektro zawór)
      5.przerobienie podajnika do większej wydajności
      6.siatka
      7.wymiana jarzma na takie z łożyskami aby nie trzeba było smarować
       
      Wiec ja to zrobiłem przy prasie a wy co zrobiliście? pochwalcie się.
      (Wiem wszytko to można znaleść na forum ale chciałem pochwalić się jak ja przerobiłem)

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj