karolr2

Restrukturyzacja małych gospodarstw [połączone]

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
M2B    28
1 godzinę temu, benio1967 napisał:

Moje już leżą 2 tygodnie więc jeszcze poczekam  spokojnie:x

Moje też 2 tygodnie leży ale juz nie jestem spokoja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Jeszcze nie. Projekt cały czas w fazie opiniowania. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    8990

Ogłosić nabór muszą ok. miesiąc wcześniej to coś czuję że w maju dopiero ruszą z nowym RMG

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kopin    3791
29 minut temu, GRZES1545 napisał:

Ogłosić nabór muszą ok. miesiąc wcześniej to coś czuję że w maju dopiero ruszą z nowym RMG

Będzie nabór jak sie Butlonosy obudzi,wszyscy go budzą -rolnicy na protestach,inspekcja weterynaryjna ze swoimi protestami,myśliwi-a ten śpi w najlepsze

  • Like 1
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maroon    186
44 minuty temu, GRZES1545 napisał:

Ogłosić nabór muszą ok. miesiąc wcześniej to coś czuję że w maju dopiero ruszą z nowym RMG

Teoretycznie muszą ogłosić miesiąc wcześniej ale już był przypadek że zmienili ten termin przy jakimś naborze - nie chce mi się teraz szukać ale jest to możliwe że sobie ten termin skrócą i ogłoszą od razu po klepnięciu zmian

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kopin    3791

 zawsze mogą powiedzieć że przez 8 długich lat rządu po-psl nic nie dostaliście to teraz jak jeszcze poczekacie to nic się nie stanie ;-)

 

 

 

 

 

 

0_

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
many12    804
1 godzinę temu, GRZES1545 napisał:

Ogłosić nabór muszą ok. miesiąc wcześniej to coś czuję że w maju dopiero ruszą z nowym RMG

"Dobra zmiana zajęta  jest POważniejszymi tematami?

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AGRICOLA_BP    13
17 godzin temu, many12 napisał:

"Dobra zmiana zajęta  jest POważniejszymi tematami?

Maniek, co Ty masz taką dziwną manierę wykrzykiwania nazw partii politycznych? Dla jasności dodam, że nie jestem zwolennikiem żadnej z partii, która była przy korycie. Ministerstwem rolnictwa zawsze kierował jakiś arbuz z partii wiecznych koalicjantów! Oni również przygotowywali główne zasady programu. Na nowe trzeba się jedynie zżymać, bo coraz więcej papierów chcą i coraz więcej kontrolować. Pieniędzy, jak z psa gnoju, a u niektórych koszty kontroli przerosną dotację. 
Na koniec stawiam tezę: wieś się utyskuje na słabe działania ministra śpiocha, czy na to że arbuziaki nie bronią chłopa, a i tak na nich pójdziecie zagłosować we wrześniu. Do ziomków z Lubelszczyzny dodam, że na pewno będzie super kandydat z Zamojszczyzny, co robi świetną robotę w komisji rolnictwa i broni nas przed durnowatymi pomysłami prawie i sprawiedliwych. Miejmy nadzieję, że ludzie przejrzą na oczy i w końcu zagłosują za nowymi, a nie ciągle postkomuna i różne wersje okrągłego stołu. 

  • Like 2

Doradztwo, plany i ekspertyzy rolnośrodowiskowe, e-wnioski, RMG, MR. 
Biała Podlaska i bliskie oraz dalsze okolice. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin0926    5

 3 tygodnie  jest kasa   po wielkich mekach i poprawkach  pozdrawiam wszystkich  czekajacych  kupuje maszyny do produkcji roslinej  i mam pytanie  elizówka  wymaga  zapłaty  przelewem  czy gotówka  na reke  dilerowi i faktura 

  • Like 4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    8990
8 minut temu, marcin0926 napisał:

 3 tygodnie  jest kasa   po wielkich mekach i poprawkach  pozdrawiam wszystkich  czekajacych  kupuje maszyny do produkcji roslinej  i mam pytanie  elizówka  wymaga  zapłaty  przelewem  czy gotówka  na reke  dilerowi i faktura 

Ja robiłem przelewem ponoć lepiej. Zona mi wydruk zrobiła z konta i mam do książki.

Gratulację, co kupujesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin0926    5

siewnik agregat uprawowo siewny gruber rosiewacz nawozowy  i   blache na obore .  czy moge sprzedac  stare maszyny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    8990

To prawie jak Ja tylko bez siewnika ;) myślę że możesz tylko pisz umowy jak podawałeś je do biznes planu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7602
1 godzinę temu, marcin0926 napisał:

 3 tygodnie  jest kasa   po wielkich mekach i poprawkach  pozdrawiam wszystkich  czekajacych  kupuje maszyny do produkcji roslinej  i mam pytanie  elizówka  wymaga  zapłaty  przelewem  czy gotówka  na reke  dilerowi i faktura 

Do 15 tyś może być gotówka , po wyżej 15  tyś przelew nie to że agencja się przywali a urząd skarbowy może się dopier**lić do wyjaśnienia skąd  kasa pochodzi nie jesteśmy w wolnym kraju .

Zaraz będzie a skąd będą wiedzieć dlatego że sprzedający odlicza podatek i składa zeznania .

Zapomniałbym każdy bank składa zeznanie do urzędu skarbowego jak wpływa kwota powyżej 15 tyś na nasze konto i skąd pochodzą te środki czy by czasami nie trzeba by było zapłacić podatku tylko że rolnicy są zwolnieni z e sprzedaży płodów rolnych .

 

 

Edytowano przez galan99
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawidos01    86

109 dni i kasy NIMA i teraz poltorej tygodnia po tych kosmetycznych poprawkach i cisza zero odzewu 

  • Haha 1
  • Sad 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
many12    804
6 godzin temu, AGRICOLA_BP napisał:

Maniek, co Ty masz taką dziwną manierę wykrzykiwania nazw partii politycznych? Dla jasności dodam, że nie jestem zwolennikiem żadnej z partii, która była przy korycie. Ministerstwem rolnictwa zawsze kierował jakiś arbuz z partii wiecznych koalicjantów! Oni również przygotowywali główne zasady programu. Na nowe trzeba się jedynie zżymać, bo coraz więcej papierów chcą i coraz więcej kontrolować. Pieniędzy, jak z psa gnoju, a u niektórych koszty kontroli przerosną dotację. 
Na koniec stawiam tezę: wieś się utyskuje na słabe działania ministra śpiocha, czy na to że arbuziaki nie bronią chłopa, a i tak na nich pójdziecie zagłosować we wrześniu. Do ziomków z Lubelszczyzny dodam, że na pewno będzie super kandydat z Zamojszczyzny, co robi świetną robotę w komisji rolnictwa i broni nas przed durnowatymi pomysłami prawie i sprawiedliwych. Miejmy nadzieję, że ludzie przejrzą na oczy i w końcu zagłosują za nowymi, a nie ciągle postkomuna i różne wersje okrągłego stołu. 

Nie jestem  Maniek tylko Many i taką krzywkę mam od szkoły średniej  z lat siedemdziesiątych. A pro po  partii  czy  PIS czy PO  to same zło - ciągle nas dymają walcząc o koryto w imieniu tajnowojennej nacji. Zgadza się pierwszym junijnym arbuzem który wynegocjował rzekome warunki dla POLSKIEGO chłopa był nijaki koalicjant Kalinowski. Do 2007 roku mieliśmy  otrzymywać  50% dopłat junijnych w proporcji do chłopa francuskiego  czy angielskiego. Skala naszych dopłat bezPOsrednich do roku 2012 miała rosnąc z roku na rok najpierw o  5% a następnie o  10%. Po 2012 roku nasze dopłaty bezpośrednie miały się zrównać z dopłatami rolnika państw zachodniej Europy.   I co następny  pawlaczek  POokraGŁOWY CZŁOWIECZEK uwikłany układam iCAŁY CZAS I JEGO KUMPLE PACYFIKOWALI polskie ROLNICTWO wiadomo na zasadzie ze się coś robi- ale jaki geszept i w imię czyjej lichwy to się dzieje.............. . Chłop jak się niektórym h****o wydaje w tych wyborach w ogóle nie będzie brał udziału bo jest świadomy,  że wszystkie te POzoranctwo aktualnej władzy wali się PO równi POchyłej. W aktualnych wyborach zadecydują  moherowe berety otumanione przez czarne sukienki  wiecznym zbawieniem . Amen. Podaj  namiary na tego super gościa z Zamojszczyzny bo trzeba go przetestować?

37 minut temu, Dawidos01 napisał:

109 dni i kasy NIMA i teraz poltorej tygodnia po tych kosmetycznych poprawkach i cisza zero odzewu 

Walą cię PO rogach  ale cierpliwości każdy dostanie bo to jest nasza mamona POtwierdzona decyzją i nam się należy.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZYLA    734

Facet po co się produkujesz? Jaki to ma związek? Chyba taki jak pierdnięcie muchy w Afryce wywoła huragan w Polsce. 

Edytowano przez ZYLA
Literówka
  • Haha 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
many12    804
8 godzin temu, AGRICOLA_BP napisał:

Szef komisji rolnictwa http://www.sachajko.pl/

Znam gościa z TV - trzeba zaskoczyć co dobrego robi dla swojej sPOłecznosci - czym się dotychczas wykazał. Znam takiego jednego arbuza z mojej okolicy który POsłował POnad 20 latek ale nic nie zrobił dobrego dla lokalnej sPOłeczności - chyba, ze układy dla swojej kliki  i rodziny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7602

Poco wam te nerwy nikt nic nie zmieni na lepsze , to już nie te czasy , czasy były za gierka budowali się  ludzie kredyty spłacali za jajka tylko nie chcieli dawać tych kredytów .

Jeszcze był 89 rok za 1 ha buraków można było kupić traktor 335 M I ZOSTAŁO JESZCZE , przyszedł balcerek lata 90 i co się dzieję , rozpierdol całkowita .

Tak jest do dziś i tak będzie dalej , oby nie gorzej bo to już nie rynek dyktuje ceny tylko koncerny i niech nikt nie mówi że nie bo tak jest .

 

  • Like 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Taka prawda większość gospodarstw co z tego programu korzysta w ciągu najbliższych 10 lat zniknie z mapy Świat idzie na przod

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    8990

Za 10 to raczej nie, ale za 30 to wszystko możliwe, ale czy to takie dobre rozwiązanie żeby było jak w Niemczech czy USA gdzie w rolnictwie rządzi sama chemia?

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dlatego Jest ten program. Ostatnia szansa na zmianę kierunku produkcji. W tym roku zbankrutował mój sąsiad, który chciał utrzymać rodzinę i posiadać nowy sprzęt   na 15 hektarach zbóż. Część jego ziemi kupi drugi sąsiad, który ma swoje 10 hektarów obsiewa  warzywami (czosnek, kapusta) i tytoniem, Także mając głowę na karku można coś zdziałać w tych trudnych czasach. 

  • Like 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Kicu
      Witam dziasiaj pojechałem orać 1 h pola i wszystko szlo dobrze do 2 ostatnich przejazdów gdy podniosłem pług zaczął opadać. Z trudem zaorałem pole i pojechałem po moja talerzówkę i podnosiłem ja a on tak jak plug opadała. Nie wiem co sie dzieje 4 miesiące temu cala pompa była wymieniana.
      Proszę o pomoc!!!
    • Przez Farmer19900
      Witam Was

      Jestem w trakcie przebudowy chlewni  (100m2) na przechowalnię. Wysokość od posadzki do stropu wynosi 2,5m . Chcąc ułożyć 3 skrzyniopalety( 80cm lub 90cm) zostałem zmuszony do potrzaskania posadzki oraz wkopania się w grunt. I teraz moje pytanie, ile muszę zostawić luzu "na oddychanie"  pomiędzy skrzyniopaletą, stropem?  Czy 50-60 cm wystarczy?
      Budynek nie jest wentylowany mechanicznie, umieszczone są dwa wentylatory na dachu.
      W przechowalni mam zamiar składować głównie pietruszkę.

      Drugie moje pytane: otóż, czy w jednej przechowalni rozsądne będzie składowanie jednocześnie pietruszki i cebuli ? Czy rośliny te nie będą negatywnie na siebie wpływały ?

       Z góry dziękuje i pozdrawiam.
    • Przez RolPro10
      Witam!
      Moja rodzina prowadzi małe gospodarstwo rolne od "dziada pradziada". Areał łąk 10 ha i 6 ha lasów. Hodujemy bydło mięsne (głównie byki i jałówki) oraz mamy 5 krów (wszystkiego obecnie 12 sztuk). Pola w moich okolicach są najgorsze! SKAŁA ! Nie siejemy żadnego zboża ani nic nie sadzimy (plony są MARNE). Mamy same łąki i pastwiska. Obora jest z lat 70.(pomieści 12 sztuk bydła). Tata chce przepisać gospodarstwo na mnie. Mam plany związane z nim. Chciałbym postawić większą oborę (35 sztuk bydła mlecznego) i 18 mięsnego , chciałbym kupić większy ciągnik i maszyny lepsze no i pola dokupić. Nie wiem czy to ma sens przy takim ukształtowaniu powierzchni i klasie gleby? Co o tym myślicie warto modernizować gospodarstwo? Przyniesie mi to jakieś zyski? Nie chciałbym oczywiście nabrać pożyczek a później nie mieć z czego spłacić. Wiecie o co chodzi?  
    • Przez Sylwekx25
      Witam przyszedł czas na podjęcie decyzji w sprawie zwiększenia pogłowia krów mlecznych. Obecnie utrzymuje 27 sztuk krów dojnych plus 6 sztuk jałówek na wymianę. Utrzymuje je w dwóch budynkach nowszym i starszym. Przechodząc do sedna tematu mam w planach zwiększenie stada krów dojnych o 20 sztuk i tutaj różnie nad tym rozważam , czy budować nową oborę na 50 sztuk a młodzież utrzymywać w nowszym budynku ( zadawanie paszy ręcznie ale łatwiejsze niż w tym starszym , wyciąg linowy do obornika) czy zmodernizować stodołę na oborę na te 20 stanowisk , resztę dojnych trzymać jak dotychczas w nowszym budynku a młodzież w tym starym. Zdaję sobie sprawę ,że przy opcji nr 2 pracy sobie praktycznie nic nie ulżę a nawet zwiększę bo powstały by w sumie 3 budynki z bydłem do oporządzenia , Budowa nowej to jednak większe koszty ale ulżenie sobie w ręcznej pracy co nie oszukujmy się też jest ważne. Reasumując każda z tych dwóch opcji ma swoje plusy i minusy ,pozostaje wybrać najlepszą , dlatego proszę was o porady , sugestię , być może któryś z kolegów miał podobny dylemat , może doradzicie jeszcze coś innego będę wdzięczny za wszelkie pomocne odpowiedzi. Na zakończenie jeszcze krótka charakterystyka tej stodoły:
      ściany murowane z pustaków cementowych i żużlowych
      filary z cegły silikatowej
      11 metrów długości w szczycie z możliwością dobudowy w przód działki.
      20 metrów szerokości niestety bez możliwości dobudowy w bok działki
      więźba dachowa płatwiowo-kleszczowa pokrycie eternit.
       
      Jeśli chodzi o budowę nowej obory to miałby to być system uwięziowy na około 50 stanowisk.
      Czekam na odpowiedzi. Pozdrawiam.
    • Przez GRSami
      Witam
       
      Miałem prase sipma z-279/1 (mam teraz new holland 648) miałem w niej kilka ulepszeń i chałęm się z nimi podzielić na forum (zobacz zdjęcie)
       
      1.Elektryczne podawanie sznurka za pomocą przcisku lub włącznika po stonie panelu sterowania a w prasie silniczek od wyczieraczek
      2.Kontrolki otwarcia komory zaświecała się po otwarciu komory ok 2 cm a druga 4cm
      3.kontrolka migała gdy balot się owijał sznurkiem
      4.Zmana położenia zegara ciśnienia
      5.Dodatkowe oświetlenie podbieracza/aparatu i tyłu prasy
      6.płaskownik miedzy walcami wykonany z kawałka szyny
      7.Zwiekszenie wydajności i zgniotu (ok 5-10 balotów i większy ciężar beli) po przez modernizacje trybu ( https://sklep.sipma.pl/index.php/product/list/id_category/1030/type/short/sort_by/numer_na_rys/sort_order/asc/page/4/producer_filter numer 71) czyli zmiejszenie ilości zębów o 2-3 moge zrobić taki tryb
      8.rozwiercenie dziur m6 do m8 (zabespieczenia)
      9.Nadspawanie płaskownikami drogi łancucha zwijającego (był za długi ale jeszcze nie do skrócenia)
       
      W planach jeszcze było:
      1.automatyczne smarowanie łancuchów i wszyskie smarowniki w jednym miejscu
      2.licznik balotów
      3.kamera z tyłu
      4.automatyczne otwieranie komory (elektro zawór)
      5.przerobienie podajnika do większej wydajności
      6.siatka
      7.wymiana jarzma na takie z łożyskami aby nie trzeba było smarować
       
      Wiec ja to zrobiłem przy prasie a wy co zrobiliście? pochwalcie się.
      (Wiem wszytko to można znaleść na forum ale chciałem pochwalić się jak ja przerobiłem)

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj