karolr2

Restrukturyzacja małych gospodarstw [połączone]

Polecane posty

many12    804
3 minuty temu, Iwona1 napisał:

Grają na zwłokę i tyle , dla nich to jest dobry powód żeby przesunąć termin a w zasadzie to już nie wiem jak to nazwać. U mnie już 97 dni i też cisza  . 

A jak liczysz robocze czy wszystkie po kolei od dnia wysłania wniosku o płatność?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Iwona1    153

Wszystkie po kolei , ale już nie wiem jak to liczyć może od końca :)

  • Haha 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kopin    3791

no no,i jeszcze odlicz poniedziałki,bo kto dobrze pracuje po weekendzie,a o piątku już nie wspomne bo to już oczywiste:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Iwona1    153

To jasne poniedziałek to obowiązkowo , piątek tak samo....i po wszelkich obliczeniach to jeszcze ze 2 miesiące i będzie kasa

  • Haha 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aga1985    85
8 minut temu, Iwona1 napisał:

To jasne poniedziałek to obowiązkowo , piątek tak samo....i po wszelkich obliczeniach to jeszcze ze 2 miesiące i będzie kasa

Jakby ludzie na wsi tak pracowali jak oni to by dawno kopyta wyciągnęli z głodu ,bo nie mieliby co jeść w miastach .Może ktoś wie kiedy ta zima się skończy ???

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kopin    3791

u mnie + 4 i deszczyk pada,chyba po zimie,ale pola mizerne bo śniegu nie było

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
many12    804
17 minut temu, Iwona1 napisał:

To jasne poniedziałek to obowiązkowo , piątek tak samo....i po wszelkich obliczeniach to jeszcze ze 2 miesiące i będzie kasa

Nie zwracam uwagi na poczynania gryzipiórków - robię swoje - wymieniam cztery drzwi na metalowe i trzy okna  na uchylne - fachowiec też musi trochę na kasiorkę  POczekać - głowa psuje się od góry?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kopin    3791

już nie ma tych co muszą POczekac,są teraz PISdzielce

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    9028
1 godzinę temu, Iwona1 napisał:

Grają na zwłokę i tyle , dla nich to jest dobry powód żeby przesunąć termin a w zasadzie to już nie wiem jak to nazwać. U mnie już 97 dni i też cisza  . 

Iwona nasze wnioski pewnie leżą na tej samej kupce 95 dzień u mnie.

Kopin u nas jeszcze śnieg leży ale temperatura +2 to powoli idzie ku wiośnie mimo że Konto powiewa chłodem:ph34r:

Edytowano przez GRZES1545
  • Sad 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel89pl    43
6 godzin temu, many12 napisał:

Najwięcej nauczysz się na forum - czytaj tylko ze zrozumieniem i pytaj to sam sobie zrobisz biznes plan i będziesz miał jasność co w trawie piszczy?

Zrób sobie plik w komputerze " Biznes plan - informacje"  w Wordzie i wrzucaj do niego najważniejsze informacje. Zrobienie i wykonanie bp. nie jest takie proste jak się o tym nie wie na początku. Mnie to zajęło prawie dwa tygodnie ubiegłego roku - samo wpisywanie, poprawki a i tak po sierpniowej kontroli wielkości działek znowu musiałem nanosić nowe. Póżniej  na etapie sprawdzania w regionie znowu telefoniczna  konsultacja z miłą panią i wysyłanie poprawionych plików m-ailem. Nie jest to takie proste. Z perspektywy  czasu też wolał bym odpalić 600 zł porządnemu doradcy ODR ,ale prywatnie chciał ponad 2000 tys. Na logikę jak poczytasz to Ci się rozjaśni i będziesz wiedział o co biega bo i tak czeka Cię szereg poprawek do zgrzytania zębami włacznie?

Byłem w ODR i jak pani się mnie zapytała skąd mam takie informacje na temat Restrukturyzacja to mówię że z forum a ta mi mówi żebym to wyłączył i nie czytał :D 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawidos01    86

Jeszcze na dodatek pismo przyszlo dzisiaj ze przesowaja wyplate reszty doplat do konca kwuetnia powinni sie zmiescic to banda ty musisz czekac a jak ty cos sie spoznisz to zaraz komornikiem strasza 

  • Sad 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
«Farmer»    0
1 minutę temu, Pawel89pl napisał:

Byłem w ODR i jak pani się mnie zapytała skąd mam takie informacje na temat Restrukturyzacja to mówię że z forum a ta mi mówi żebym to wyłączył i nie czytał :D 

Jakie informacje? co jej konkretnie powiedziałeś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rtt77    40
1 godzinę temu, Dawidos01 napisał:

Dzis telefon z Poznania ze Warszawa sprawdzila fakture i wszystko dobrze tylko teraz potrzebuja oswiadczenie korygujace fakture no debile a jak dzwonil z Poznania to powiedzial ze jest ok  no dziadostwo wielkie a dzis 92 dzien mija  tak przeciagaja banda i tylko banda nic wiecej mam nie przesylac tylko to oswiadczenie przeciez mogl powiedziec ze takie cos musi byc jeszcze do faktury 

Do mnie też dzisiaj dzwonili z Poznania, czy już  wysłałem ksero dowodu żeby mogli przesłać wniosek do Warszawy. To mówię że to już było wysłane kilka tygodni temu priorytetem za potwierdzeniem odbioru. Odpowiedź w słuchawce: aaa no to muszę poszukać czy przyszło. 

  • Haha 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZYLA    739

Pytanie czy ona coś mądrego powiedziała :D Ale to prawda. Forum bardziej traktowac jako narzędzie weryfikacji i rozjasnienia szczegółów. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Iwona1    153
8 minut temu, rtt77 napisał:

Do mnie też dzisiaj dzwonili z Poznania, czy już  wysłałem ksero dowodu żeby mogli przesłać wniosek do Warszawy. To mówię że to już było wysłane kilka tygodni temu priorytetem za potwierdzeniem odbioru. Odpowiedź w słuchawce: aaa no to muszę poszukać czy przyszło. 

Totalny burdel mają

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kopin    3791
5 minut temu, ZYLA napisał:

Pytanie czy ona coś mądrego powiedziała :D Ale to prawda. Forum bardziej traktowac jako narzędzie weryfikacji i rozjasnienia szczegółów. 

Dokładnie,to że ktoś tu coś pisze albo podsuwa pomysł nic nie znaczy,ale może ułatwić poszukanie rozporządzeń,ustaw.Pomoże mieć pomysł na swoje gospodarstwo dzięki podpowiedzią  forumowiczów.Przysłowie mówi CZASEM DOBRZE JAK GŁUPI MĄDREMU DORADZI .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawidos01    86
52 minuty temu, rtt77 napisał:

Do mnie też dzisiaj dzwonili z Poznania, czy już  wysłałem ksero dowodu żeby mogli przesłać wniosek do Warszawy. To mówię że to już było wysłane kilka tygodni temu priorytetem za potwierdzeniem odbioru. Odpowiedź w słuchawce: aaa no to muszę poszukać czy przyszło. 

No moj to juz 3 raz warszawa odrzucila tam w Poznaniu nic nie sprawdzali tylko jak sie zadzwonilo to odpowiedz wszystko jest ok niema problemoq z wnioskiem To debile szkoda slow popristu maja nas chlopow poprostu w du...e i tyle 

Edytowano przez Dawidos01

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRZMAS19821982    962

chlop ma czekac czekac czekac i cicho siedziec  ajak cos sie upomnisz to oni maja swoje terminy  ajak sie niewywioza  w termine to tez dobrze oni moga..........

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZYLA    739

Dziś dostałem telefon o zatwierdzeniu przez kierownika moich zmian w biznesplanie. Składałem chyba w czwartek. 

Trzeba zacząć zamawiać materiały. 

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kopin    3791

szybko im poszło,ja też będę musiał pomyśleć o zmianach ,po co mi tyle punktów właściwie;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZYLA    739

Pewnie warto choć trochę zmniejszyć sobie zobowiązania. Wywaliłem plan nawozowy, choć analizy i tak robię dla siebie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel89pl    43

Informacje ogólne na temat zmian jakie są planowane :)  

Między innymi to że za wiek będzie 1 a nie 3 punkty . A dziś na szkoleniu mówili że 3 będą dalej . 

Edytowano przez Pawel89pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kopin    3791
23 minuty temu, ZYLA napisał:

Pewnie warto choć trochę zmniejszyć sobie zobowiązania. Wywaliłem plan nawozowy, choć analizy i tak robię dla siebie. 

robić coś dla siebie a z musu zobowiązania to insza inszosć;-)

lepiej bata nad sobą nie mieć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel89pl    43

No własnie jak sama nazwa wskazuje doradca powinien doradzać w jakiś sensowny sposób , a tego zdecydowanie brakuje niestety.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Kicu
      Witam dziasiaj pojechałem orać 1 h pola i wszystko szlo dobrze do 2 ostatnich przejazdów gdy podniosłem pług zaczął opadać. Z trudem zaorałem pole i pojechałem po moja talerzówkę i podnosiłem ja a on tak jak plug opadała. Nie wiem co sie dzieje 4 miesiące temu cala pompa była wymieniana.
      Proszę o pomoc!!!
    • Przez Farmer19900
      Witam Was

      Jestem w trakcie przebudowy chlewni  (100m2) na przechowalnię. Wysokość od posadzki do stropu wynosi 2,5m . Chcąc ułożyć 3 skrzyniopalety( 80cm lub 90cm) zostałem zmuszony do potrzaskania posadzki oraz wkopania się w grunt. I teraz moje pytanie, ile muszę zostawić luzu "na oddychanie"  pomiędzy skrzyniopaletą, stropem?  Czy 50-60 cm wystarczy?
      Budynek nie jest wentylowany mechanicznie, umieszczone są dwa wentylatory na dachu.
      W przechowalni mam zamiar składować głównie pietruszkę.

      Drugie moje pytane: otóż, czy w jednej przechowalni rozsądne będzie składowanie jednocześnie pietruszki i cebuli ? Czy rośliny te nie będą negatywnie na siebie wpływały ?

       Z góry dziękuje i pozdrawiam.
    • Przez RolPro10
      Witam!
      Moja rodzina prowadzi małe gospodarstwo rolne od "dziada pradziada". Areał łąk 10 ha i 6 ha lasów. Hodujemy bydło mięsne (głównie byki i jałówki) oraz mamy 5 krów (wszystkiego obecnie 12 sztuk). Pola w moich okolicach są najgorsze! SKAŁA ! Nie siejemy żadnego zboża ani nic nie sadzimy (plony są MARNE). Mamy same łąki i pastwiska. Obora jest z lat 70.(pomieści 12 sztuk bydła). Tata chce przepisać gospodarstwo na mnie. Mam plany związane z nim. Chciałbym postawić większą oborę (35 sztuk bydła mlecznego) i 18 mięsnego , chciałbym kupić większy ciągnik i maszyny lepsze no i pola dokupić. Nie wiem czy to ma sens przy takim ukształtowaniu powierzchni i klasie gleby? Co o tym myślicie warto modernizować gospodarstwo? Przyniesie mi to jakieś zyski? Nie chciałbym oczywiście nabrać pożyczek a później nie mieć z czego spłacić. Wiecie o co chodzi?  
    • Przez Sylwekx25
      Witam przyszedł czas na podjęcie decyzji w sprawie zwiększenia pogłowia krów mlecznych. Obecnie utrzymuje 27 sztuk krów dojnych plus 6 sztuk jałówek na wymianę. Utrzymuje je w dwóch budynkach nowszym i starszym. Przechodząc do sedna tematu mam w planach zwiększenie stada krów dojnych o 20 sztuk i tutaj różnie nad tym rozważam , czy budować nową oborę na 50 sztuk a młodzież utrzymywać w nowszym budynku ( zadawanie paszy ręcznie ale łatwiejsze niż w tym starszym , wyciąg linowy do obornika) czy zmodernizować stodołę na oborę na te 20 stanowisk , resztę dojnych trzymać jak dotychczas w nowszym budynku a młodzież w tym starym. Zdaję sobie sprawę ,że przy opcji nr 2 pracy sobie praktycznie nic nie ulżę a nawet zwiększę bo powstały by w sumie 3 budynki z bydłem do oporządzenia , Budowa nowej to jednak większe koszty ale ulżenie sobie w ręcznej pracy co nie oszukujmy się też jest ważne. Reasumując każda z tych dwóch opcji ma swoje plusy i minusy ,pozostaje wybrać najlepszą , dlatego proszę was o porady , sugestię , być może któryś z kolegów miał podobny dylemat , może doradzicie jeszcze coś innego będę wdzięczny za wszelkie pomocne odpowiedzi. Na zakończenie jeszcze krótka charakterystyka tej stodoły:
      ściany murowane z pustaków cementowych i żużlowych
      filary z cegły silikatowej
      11 metrów długości w szczycie z możliwością dobudowy w przód działki.
      20 metrów szerokości niestety bez możliwości dobudowy w bok działki
      więźba dachowa płatwiowo-kleszczowa pokrycie eternit.
       
      Jeśli chodzi o budowę nowej obory to miałby to być system uwięziowy na około 50 stanowisk.
      Czekam na odpowiedzi. Pozdrawiam.
    • Przez GRSami
      Witam
       
      Miałem prase sipma z-279/1 (mam teraz new holland 648) miałem w niej kilka ulepszeń i chałęm się z nimi podzielić na forum (zobacz zdjęcie)
       
      1.Elektryczne podawanie sznurka za pomocą przcisku lub włącznika po stonie panelu sterowania a w prasie silniczek od wyczieraczek
      2.Kontrolki otwarcia komory zaświecała się po otwarciu komory ok 2 cm a druga 4cm
      3.kontrolka migała gdy balot się owijał sznurkiem
      4.Zmana położenia zegara ciśnienia
      5.Dodatkowe oświetlenie podbieracza/aparatu i tyłu prasy
      6.płaskownik miedzy walcami wykonany z kawałka szyny
      7.Zwiekszenie wydajności i zgniotu (ok 5-10 balotów i większy ciężar beli) po przez modernizacje trybu ( https://sklep.sipma.pl/index.php/product/list/id_category/1030/type/short/sort_by/numer_na_rys/sort_order/asc/page/4/producer_filter numer 71) czyli zmiejszenie ilości zębów o 2-3 moge zrobić taki tryb
      8.rozwiercenie dziur m6 do m8 (zabespieczenia)
      9.Nadspawanie płaskownikami drogi łancucha zwijającego (był za długi ale jeszcze nie do skrócenia)
       
      W planach jeszcze było:
      1.automatyczne smarowanie łancuchów i wszyskie smarowniki w jednym miejscu
      2.licznik balotów
      3.kamera z tyłu
      4.automatyczne otwieranie komory (elektro zawór)
      5.przerobienie podajnika do większej wydajności
      6.siatka
      7.wymiana jarzma na takie z łożyskami aby nie trzeba było smarować
       
      Wiec ja to zrobiłem przy prasie a wy co zrobiliście? pochwalcie się.
      (Wiem wszytko to można znaleść na forum ale chciałem pochwalić się jak ja przerobiłem)

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj