karolr2

Restrukturyzacja małych gospodarstw [połączone]

Polecane posty

polka    130

Kopin proszę Cię,to tak wygląda to Twoje szaleństwo-cały czas na forum❓😇-nie bądź święty💰

  • Haha 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7670

Ten rok będzie ciekawym rokiem co do pracowników sezonowych - wzrosną koszta zatrudnienia w postaci ubezpieczenia 170 zł od zdrowotnego i wypadkowego przy pracy i plus inne opłaty co dadzą koszt pond 200 zł na miesiąc .

Co do zapłaty ta regulacja nie reguluje może pracownik pracować jak zechce za tak zwaną 1 zł :D minimum 10 zł to podstawa za 1 godzinę lub od kilograma ale to już zależne od ceny danego owocu .

Teraz Ukrainiec dostając wizę do danego gospodarstwa , musi tam pojechać , anie jak było wcześniej pojechał gdzie mu się podobało .

 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Iwona1    153
15 minut temu, polka napisał:

Kopin proszę Cię,to tak wygląda to Twoje szaleństwo-cały czas na forum❓😇-nie bądź święty💰

Wiesz ,kasa mu wpłynęła w piątek po południu i weź tu szalej jak dzienny limit wypłat to 200 zł :) 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
many12    804
4 minuty temu, Dawidos01 napisał:

No dzis 90 dni i kasy Nima :D:D

U mnie 87 dzień  - od czwartku system i ten z czerwonym nochalem będzie dawał d*py?

 

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawidos01    86
17 minut temu, many12 napisał:

U mnie 87 dzień  - od czwartku system i ten z czerwonym nochalem będzie dawał d*py?

 

Jak teraz wysylalem brakujaca fajture do Poznania to sam koles powiedzial ze to tylko kosmetyka i niema to wplywu na opoznienie w wyplacie bo Warszawa juz sprawdzila wniosek doradca tez powiedzial ze niepowinno byc opoznienia zobaczymy jutro 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
many12    804
3 minuty temu, Dawidos01 napisał:

Jak teraz wysylalem brakujaca fajture do Poznania to sam koles powiedzial ze to tylko kosmetyka i niema to wplywu na opoznienie w wyplacie bo Warszawa juz sprawdzila wniosek doradca tez powiedzial ze niepowinno byc opoznienia zobaczymy jutro 

Ostatni chyba ze dwa tygodnie temu na monit telefoniczny z Elizówki kopiowałem drugi raz Ewidencję wpisów p. r. Chodziło o brakujący czytelny podpis pod wpisanymi trzema fakturami w Książce .......... .   Nie rozmawiam z nimi bo mi zaraz rośnie gul. Dopiero zacznę w czwartek tz. rozróby za niekompetencję? Co sobie myślą  te gryzipiórki i ten zapyziały system który zawsze kładzie jakieś kłody i trzyma się gównianych   rozporządzeń  bezmyślnej  wierchuszki?

9 minut temu, benio1967 napisał:

u mnie już po terminie.

Zaczynaj obmyślać plan działania bo ja dopiero zareaguję w czwartek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Iwona1    153
3 minuty temu, many12 napisał:

Ostatni chyba ze dwa tygodnie temu na monit telefoniczny z Elizówki kopiowałem drugi raz Ewidencję wpisów p. r. Chodziło o brakujący czytelny podpis pod wpisanymi trzema fakturami w Książce .......... .   Nie rozmawiam z nimi bo mi zaraz rośnie gul. Dopiero zacznę w czwartek tz. rozróby za niekompetencję? Co sobie myślą  te gryzipiórki i ten zapyziały system który zawsze kładzie jakieś kłody i trzyma się gównianych   rozporządzeń  bezmyślnej  wierchuszki?

Zaczynaj obmyślać plan działania bo ja dopiero zareaguję w czwartek?

To ja już powinnam obmyślać bo we wtorek to już będzie tydzień po terminie :)

  • Like 1
  • Confused 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawidos01    86

Ja niewiem co tam takiego do sprawdzania jest w tym wniosku o platnosc zeby to 90 dni sprawdzac smiwch po pachy z tym 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
many12    804
9 minut temu, Dawidos01 napisał:

Ja niewiem co tam takiego do sprawdzania jest w tym wniosku o platnosc zeby to 90 dni sprawdzac smiwch po pachy z tym 

1.Pierwsza propozycja to po 90 dniach   braku wpływu na koncie  zebrać się w parę osób i na konkretną godzinę zawitać do Elizówki i tam u dyrektora zrobić larmo - tam też zostawić pismo do nochala za pośrednictwem regionalnej  - k*rwa czas się organizować bo nas zjedzą?

2.Druga trochę gorsza monitować na piśmie do regionalnego za pośrednictwem kierownika powiatowego - ale to indywidualnie?

3.Siedzieć na czterech literach i czekać na  "łaskę pańską"  

Co na to Związki Zawodowe Rolników  "Solidarność" - słyszałem kolega dzwonił. że organizują wyjazdy w m. marcu na wystawę "czegoś rolniczego" do Radomia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kopin    3791
2 godziny temu, polka napisał:

Kopin proszę Cię,to tak wygląda to Twoje szaleństwo-cały czas na forum❓😇-nie bądź święty💰

Wczoraj z synem żeśmy uczcili to dzisiaj gadać nie umiem ,to chociaż popiszę ;-))))

1 godzinę temu, Iwona1 napisał:

Wiesz ,kasa mu wpłynęła w piątek po południu i weź tu szalej jak dzienny limit wypłat to 200 zł :) 

Kurcze ,jakie Ty masz konto,przedszkolne?

200 zł limitu,to zapitka;-))))))-

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Iwona1    153
4 minuty temu, kopin napisał:

Wczoraj z synem żeśmy uczcili to dzisiaj gadać nie umiem ,to chociaż popiszę ;-))))

Kurcze ,jakie Ty masz konto,przedszkolne?

200 zł limitu,to zapitka;-))))))-

A przecież to był żart ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kopin    3791
1 minutę temu, Iwona1 napisał:

A przecież to był żart ;)

Dzisiaj to sobie żartować możesz,i tak załapię jutro :P:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Iwona1    153
3 minuty temu, kopin napisał:

Dzisiaj to sobie żartować możesz,i tak załapię jutro :P:P

A co nam zostało , tylko pożartować ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aga1985    85
2 godziny temu, kopin napisał:

Ważne że jest klient ,moja bratanica ma sady to zawsze mówi że najwiekszy problem to z wiśniami bo w krótkim czasie duże ilości to trzeba na giełde albo do przetwórni.A z jabłkami to od x lat mają już tylu stałych odbiorców że właściwie 3/4 sprzedają z domu co ma sporo zalet( no oczywiści poza dzwoniącym często tel ;-) )

My mamy  może niewielkie ilości dziennie  ,ale rozciągnięte w czasie wszystko poprzez odmiany wczesne i póżne.Teraz borówkę też sadzimy w trzech odmianach ,żeby była już w czerwcu i kończyła się z maliną jesienną.Ma to swoje wady i zalety kasa większa ,ale jesteśmy uwiązani jak pies przy budzie :( przez 4 miesiące.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kopin    3791
1 minutę temu, Iwona1 napisał:

A co nam zostało , tylko pożartować ;)

Jak jest dobrze to trzeba żartować i się cieszyć,a jak jest żle to trzeba to robić podwójnie bo i nikt inny nam humoru nie poprawi jeśli go jeszcze bardzie nie zje...e ;-)

1 minutę temu, aga1985 napisał:

My mamy  może niewielkie ilości dziennie  ,ale rozciągnięte w czasie wszystko poprzez odmiany wczesne i póżne.Teraz borówkę też sadzimy w trzech odmianach ,żeby była już w czerwcu i kończyła się z maliną jesienną.Ma to swoje wady i zalety kasa większa ,ale jesteśmy uwiązani jak pies przy budzie :( przez 4 miesiące.

Znajdż,zalety,nie jedziesz nad morze sie opalać,raka nie dostaniesz.A możesz sie nauczyć na nartach śmigać bo zimą masz czas,to w góry;

Zawsze to lepiej mieć giry połamane jak inne choróbsko ;-)

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
polka    130
6 minut temu, kopin napisał:

Dzisiaj to sobie żartować możesz,i tak załapię jutro :P:P

Nie bądź wczorajszy,rano dobrze wystartowałeś.Weź  🛀lub 🚿 i świętuj dalej👍

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kopin    3791

W sumie racja,pobudzę moich w domu,trzeba świetować nie ma zdychania ;-)))))

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Mam pytanie. Czy dzierżawy ustne grają jakąś rolę w tym programie? W liście którą dał mi doradca do zgromadzenia dokumentów jest podpunkt:

"Oznaczenie działek zgodnie ze sposobem posiadania: własność, współwłasność, dzierżawa długoterminowa ( umowa z datą pewną ponad 7 lat), umowa krótkoterminowa, ustna. 

Moje pytanie stąd bo posiadam 8 ha dzierżaw na umowę ustną bo właściciele nie chcą się wiązać,  te hektary skutecznie podniesły by wartość SO do ponad 20 000 EU.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
many12    804
33 minuty temu, gustaww napisał:

Mam pytanie. Czy dzierżawy ustne grają jakąś rolę w tym programie? W liście którą dał mi doradca do zgromadzenia dokumentów jest podpunkt:

"Oznaczenie działek zgodnie ze sposobem posiadania: własność, współwłasność, dzierżawa długoterminowa ( umowa z datą pewną ponad 7 lat), umowa krótkoterminowa, ustna. 

Moje pytanie stąd bo posiadam 8 ha dzierżaw na umowę ustną bo właściciele nie chcą się wiązać,  te hektary skutecznie podniesły by wartość SO do ponad 20 000 EU.

Dzierżawię  na podstawie umowy ustnej i biorę dopłaty bezpośrednie  0,5 ha. od sąsiada Warszawiaka. Wpisałem je w Tabelę  4 Oświadczenia o działkach jako  dz. krótkoterminową, oraz dodałem ją w TABELI 5. "Uprawy na druntach ornych" w akapicie  "Okres WYJŚCIOWY".  Zerowałem - bo nie mam umowy długoterminowej min. 7 lat w akapicie  "Okres DOCELOWY".

W twoim przypadku musisz zawrzeć umowę jeżeli chcesz  te działki mieć docelowo przez minimum 5 lat. Tak myślę? Dziwne - co to k*rwa za doradca bez jajek i jajeczek jak nie potrafi konkretnie zadecydować?

Współwłasności od tego roku można ujmować  w bp. docelowo.

 

Edytowano przez many12
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Czyli jeśli dobrze rozumiem, umowa ustna bez składania wniosku na dopłaty nic nie daje, jedyna szansa to spisać umowę dzierżawy na grunty lub złożyć wniosek o płatność obszarową. 

Na dwie działki składam wniosek o płatność, czyli mogę je dołączyć do wniosku do RMG,  i jeszcze pytanie, Wg. kalkulatora SO łąki nie są wliczane, czy na RMG są inne zasady? 

Może ma ktoś już warunki naboru na rok 2018?

U doradcy byłem raz po podstawowe informacje, o takie rzeczy nie pytałem jeszcze a chcę w domu przeprowadzić kalkulację opłacalności przed robieniem biznesplanu oraz nabyć wiadomości w tym temacie.

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZYLA    739

Jak nie bierzesz dopłat na te grunty i brak dzierżaw to dla programu te grunty nie istnieją. 

  • Like 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kopin    3791

Dzierżawione grunty możesz wliczac w roku docelowym jak będziesz miał umowę długoterminową,w moim przypadku powiedzieli mi w Agencji że min 7lat,potwierdoną notarialnie lub ewentualnie w gminie przez sekretarza gminy(taniej)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
many12    804
1 godzinę temu, ZYLA napisał:

Jak nie bierzesz dopłat na te grunty i brak dzierżaw to dla programu te grunty nie istnieją. 

Zgadza się. Podstawą ujęcia działek w bp w "okresie wyjściowym" jest ich udział w dopłatach bezpośrednich. Jeżeli chcesz je wpisać "docelowo" to musisz mieć umowę długoterminową minimum 7 latek.

http://www.kurierlubelski.pl/serwisy/nasze-sprawy/a/woj-lubelskie-najbiedniejszym-regionem-w-polsce-i-jednym-z-najubozszych-w-unii-europejskiej,12977560/

Edytowano przez many12
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Kicu
      Witam dziasiaj pojechałem orać 1 h pola i wszystko szlo dobrze do 2 ostatnich przejazdów gdy podniosłem pług zaczął opadać. Z trudem zaorałem pole i pojechałem po moja talerzówkę i podnosiłem ja a on tak jak plug opadała. Nie wiem co sie dzieje 4 miesiące temu cala pompa była wymieniana.
      Proszę o pomoc!!!
    • Przez Farmer19900
      Witam Was

      Jestem w trakcie przebudowy chlewni  (100m2) na przechowalnię. Wysokość od posadzki do stropu wynosi 2,5m . Chcąc ułożyć 3 skrzyniopalety( 80cm lub 90cm) zostałem zmuszony do potrzaskania posadzki oraz wkopania się w grunt. I teraz moje pytanie, ile muszę zostawić luzu "na oddychanie"  pomiędzy skrzyniopaletą, stropem?  Czy 50-60 cm wystarczy?
      Budynek nie jest wentylowany mechanicznie, umieszczone są dwa wentylatory na dachu.
      W przechowalni mam zamiar składować głównie pietruszkę.

      Drugie moje pytane: otóż, czy w jednej przechowalni rozsądne będzie składowanie jednocześnie pietruszki i cebuli ? Czy rośliny te nie będą negatywnie na siebie wpływały ?

       Z góry dziękuje i pozdrawiam.
    • Przez RolPro10
      Witam!
      Moja rodzina prowadzi małe gospodarstwo rolne od "dziada pradziada". Areał łąk 10 ha i 6 ha lasów. Hodujemy bydło mięsne (głównie byki i jałówki) oraz mamy 5 krów (wszystkiego obecnie 12 sztuk). Pola w moich okolicach są najgorsze! SKAŁA ! Nie siejemy żadnego zboża ani nic nie sadzimy (plony są MARNE). Mamy same łąki i pastwiska. Obora jest z lat 70.(pomieści 12 sztuk bydła). Tata chce przepisać gospodarstwo na mnie. Mam plany związane z nim. Chciałbym postawić większą oborę (35 sztuk bydła mlecznego) i 18 mięsnego , chciałbym kupić większy ciągnik i maszyny lepsze no i pola dokupić. Nie wiem czy to ma sens przy takim ukształtowaniu powierzchni i klasie gleby? Co o tym myślicie warto modernizować gospodarstwo? Przyniesie mi to jakieś zyski? Nie chciałbym oczywiście nabrać pożyczek a później nie mieć z czego spłacić. Wiecie o co chodzi?  
    • Przez Sylwekx25
      Witam przyszedł czas na podjęcie decyzji w sprawie zwiększenia pogłowia krów mlecznych. Obecnie utrzymuje 27 sztuk krów dojnych plus 6 sztuk jałówek na wymianę. Utrzymuje je w dwóch budynkach nowszym i starszym. Przechodząc do sedna tematu mam w planach zwiększenie stada krów dojnych o 20 sztuk i tutaj różnie nad tym rozważam , czy budować nową oborę na 50 sztuk a młodzież utrzymywać w nowszym budynku ( zadawanie paszy ręcznie ale łatwiejsze niż w tym starszym , wyciąg linowy do obornika) czy zmodernizować stodołę na oborę na te 20 stanowisk , resztę dojnych trzymać jak dotychczas w nowszym budynku a młodzież w tym starym. Zdaję sobie sprawę ,że przy opcji nr 2 pracy sobie praktycznie nic nie ulżę a nawet zwiększę bo powstały by w sumie 3 budynki z bydłem do oporządzenia , Budowa nowej to jednak większe koszty ale ulżenie sobie w ręcznej pracy co nie oszukujmy się też jest ważne. Reasumując każda z tych dwóch opcji ma swoje plusy i minusy ,pozostaje wybrać najlepszą , dlatego proszę was o porady , sugestię , być może któryś z kolegów miał podobny dylemat , może doradzicie jeszcze coś innego będę wdzięczny za wszelkie pomocne odpowiedzi. Na zakończenie jeszcze krótka charakterystyka tej stodoły:
      ściany murowane z pustaków cementowych i żużlowych
      filary z cegły silikatowej
      11 metrów długości w szczycie z możliwością dobudowy w przód działki.
      20 metrów szerokości niestety bez możliwości dobudowy w bok działki
      więźba dachowa płatwiowo-kleszczowa pokrycie eternit.
       
      Jeśli chodzi o budowę nowej obory to miałby to być system uwięziowy na około 50 stanowisk.
      Czekam na odpowiedzi. Pozdrawiam.
    • Przez GRSami
      Witam
       
      Miałem prase sipma z-279/1 (mam teraz new holland 648) miałem w niej kilka ulepszeń i chałęm się z nimi podzielić na forum (zobacz zdjęcie)
       
      1.Elektryczne podawanie sznurka za pomocą przcisku lub włącznika po stonie panelu sterowania a w prasie silniczek od wyczieraczek
      2.Kontrolki otwarcia komory zaświecała się po otwarciu komory ok 2 cm a druga 4cm
      3.kontrolka migała gdy balot się owijał sznurkiem
      4.Zmana położenia zegara ciśnienia
      5.Dodatkowe oświetlenie podbieracza/aparatu i tyłu prasy
      6.płaskownik miedzy walcami wykonany z kawałka szyny
      7.Zwiekszenie wydajności i zgniotu (ok 5-10 balotów i większy ciężar beli) po przez modernizacje trybu ( https://sklep.sipma.pl/index.php/product/list/id_category/1030/type/short/sort_by/numer_na_rys/sort_order/asc/page/4/producer_filter numer 71) czyli zmiejszenie ilości zębów o 2-3 moge zrobić taki tryb
      8.rozwiercenie dziur m6 do m8 (zabespieczenia)
      9.Nadspawanie płaskownikami drogi łancucha zwijającego (był za długi ale jeszcze nie do skrócenia)
       
      W planach jeszcze było:
      1.automatyczne smarowanie łancuchów i wszyskie smarowniki w jednym miejscu
      2.licznik balotów
      3.kamera z tyłu
      4.automatyczne otwieranie komory (elektro zawór)
      5.przerobienie podajnika do większej wydajności
      6.siatka
      7.wymiana jarzma na takie z łożyskami aby nie trzeba było smarować
       
      Wiec ja to zrobiłem przy prasie a wy co zrobiliście? pochwalcie się.
      (Wiem wszytko to można znaleść na forum ale chciałem pochwalić się jak ja przerobiłem)

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj